Sağ testisin sola oranla büyümesi ve agrı

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Atakanaltuntas
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Sağ testisin sola oranla büyümesi ve agrı

Mesaj gönderen Atakanaltuntas »

Sağ testisim bazı zamanlar diğerine göre daha büyük oluyor ve büyüdüğü zaman kasıklarda agrı yapıyor ağrının kronik prostatit dolayısı ile olduğunu düşünüp onu unutursak zaman zaman büyümesi normal midir ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Sağ testisin sola oranla büyümesi ve agrı

Mesaj gönderen kadir »

Atakanaltuntas yazdı:Sağ testisim bazı zamanlar diğerine göre daha büyük oluyor ve büyüdüğü zaman kasıklarda agrı yapıyor ağrının kronik prostatit dolayısı ile olduğunu düşünüp onu unutursak zaman zaman büyümesi normal midir ?
Zaman zaman saglı sollu boyut degistirmesi normaldir. Kasiklarda agri uzun sure erekte kalıp ejekulasyon olmaz iseniz agri olur. Farkli bir agri ise muayene olmanız gerekir.
Atakanaltuntas

kadir yazdı:
Atakanaltuntas yazdı:Sağ testisim bazı zamanlar diğerine göre daha büyük oluyor ve büyüdüğü zaman kasıklarda agrı yapıyor ağrının kronik prostatit dolayısı ile olduğunu düşünüp onu unutursak zaman zaman büyümesi normal midir ?
Zaman zaman saglı sollu boyut degistirmesi normaldir. Kasiklarda agri uzun sure erekte kalıp ejekulasyon olmaz iseniz agri olur. Farkli bir agri ise muayene olmanız gerekir.
Abi testislerde bir sıkıntım olsa 1 ay önce yapılmış olan doppler de belli olmazmıydı ve sana şunu sormak istiyorum abi İzmir’de Ege yaşam hastanesinde yapılan kontrollerde herşeyin normal olduğu söylendi egepol hastanesinde çok hafif bir damar genişlemesi olduğunu dışardan 5 erkek çağırsak 4 ünde bunun olabileceği söylendi bunun üzerine Ege yaşamdaki doktoruma gittim sende varikosel yok dendi bu çok azcık olan egepolün dediği damar genişlemesi ilerleyebilir mi Önüne geçebilirmiyiz
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Atakanaltuntas yazdı:
kadir yazdı:
Abi testislerde bir sıkıntım olsa 1 ay önce yapılmış olan doppler de belli olmazmıydı ve sana şunu sormak istiyorum abi İzmir’de Ege yaşam hastanesinde yapılan kontrollerde herşeyin normal olduğu söylendi egepol hastanesinde çok hafif bir damar genişlemesi olduğunu dışardan 5 erkek çağırsak 4 ünde bunun olabileceği söylendi bunun üzerine Ege yaşamdaki doktoruma gittim sende varikosel yok dendi bu çok azcık olan egepolün dediği damar genişlemesi ilerleyebilir mi Önüne geçebilirmiyiz
Varikosel şüphesini ekarte edebilmek icin Renkli doppler ultrasonografi çektirmenizi öneririm. Damar genislemesi varsa.
Sag testiste hidroselde olabilir.
Atakanaltuntas

Urologe yazdı:Fitiktir o fıtık, varikosel sağ testiste çok nadirdir. Zanan zaman büyüyüp inmesi i fıtık ile iliskili
Abi fu fıtık 1 ay önce çekilen doppler de belli olmazmıydı
Atakanaltuntas

kadir yazdı:
Atakanaltuntas yazdı:
kadir yazdı: Zaman zaman saglı sollu boyut degistirmesi normaldir. Kasiklarda agri uzun sure erekte kalıp ejekulasyon olmaz iseniz agri olur. Farkli bir agri ise muayene olmanız gerekir.
Varikosel şüphesini ekarte edebilmek icin Renkli doppler ultrasonografi çektirmenizi öneririm. Damar genislemesi varsa.
Hidromek dediğin şey nedir abi tehlikeli mi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Atakanaltuntas yazdı:
kadir yazdı:
Atakanaltuntas yazdı: Abi testislerde bir sıkıntım olsa 1 ay önce yapılmış olan doppler de belli olmazmıydı ve sana şunu sormak istiyorum abi İzmir’de Ege yaşam hastanesinde yapılan kontrollerde herşeyin normal olduğu söylendi egepol hastanesinde çok hafif bir damar genişlemesi olduğunu dışardan 5 erkek çağırsak 4 ünde bunun olabileceği söylendi bunun üzerine Ege yaşamdaki doktoruma gittim sende varikosel yok dendi bu çok azcık olan egepolün dediği damar genişlemesi ilerleyebilir mi Önüne geçebilirmiyiz
Hidrosel bir adıda su fıtıgıdır, testisleri cevreleyen zarlar arasında normalden fazla sıvı birikmesi sonucu testis torbasinin şişmesi durumudur. Operasyonla yada igne aspirasyonuyla tedavisi oluyor.
Atakanaltuntas

kadir yazdı:
Atakanaltuntas yazdı:
kadir yazdı: Varikosel şüphesini ekarte edebilmek icin Renkli doppler ultrasonografi çektirmenizi öneririm. Damar genislemesi varsa.
Hidrosel bir adıda su fıtıgıdır, testisleri cevreleyen zarlar arasında normalden fazla sıvı birikmesi sonucu testis torbasinin şişmesi durumudur. Operasyonla yada igne aspirasyonuyla tedavisi oluyor.
Sağ testisim sola oranla yüzde 70 daha büyük abi bu prostatit belirtileri başladığımdan sonra ara sıra böyle olup indi o şişlik büyüklük ara sıra prostatit de yapar mı böyle birşey abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Atakanaltuntas yazdı:
kadir yazdı:
Atakanaltuntas yazdı: Hidromek dediğin şey nedir abi tehlikeli mi
Sağ testisim sola oranla yüzde 70 daha büyük abi bu prostatit belirtileri başladığımdan sonra ara sıra böyle olup indi o şişlik büyüklük ara sıra prostatit de yapar mı böyle birşey abi
Prostatit boyle bir semptom yapmaz fakat testis enfeksiyonu ve epidimitin boyle bir semptoma yol actigi bilimsel aciklamalarda var. Bazen kendi kendinede geciyor. Yinede bir muayene olun iyi bir ürologa.
jonrussel

Mesaj gönderen jonrussel »

bir tarafın diğerine göre büyük/küçük vs olması normal değil mi?
edem
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen edem »

Urologe yazdı:Sağ kasik fıtığı vardır, genel cerraha muayene olunuz
selam coşkun bey sizin burada olmanız bizim için çok önemli Allah sizden razı olsun coşkun bey ben Sivas'ta yasyorum burada malesef benle ilgilenen bir ürolog bulamadım size gelip muane olsam acaba ilgilenir misiniz şimdiden çok teşekkür ettim