Tanı teşhis yok.

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Zafer0645
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Tanı teşhis yok.

Mesaj gönderen Zafer0645 »

Herkese merhabalar. Bu zamana kadar hiç duymadığım hastalıkları duyup 10günde hastalık hastası olan bir insan olarak yazıyorum.

36 yaşındayım. 14gün önce hemoroid ile başlayıp ertesi gün sık idrar hissi, idrar yaparken başlatmada zorluk ile devam eden bir süreç. Belirtmemde fayda olabilir diye düşünüyorum hemoroid olduğumda doktorun verdiği fitil ve hap sonrası çıktı bu durum bende ortaya. Ama ilgisi varmıdır yokmudur bilmiyorum. Sorduğum tüm doktorlar sorduğum soruyu bile duymazdan geliyorlar alakası yok deyip geçiyorlar.

Bu süre içerisinde 2 tane ürologa muayene oldum. İdrar tahlili,kan tahlili,ultrason,Bilgisayarlı tomografiler çekildi. Hiç birinde bir sorun görünmedi. Geçen haftaki kontrolümde doktor antibiyotiği değiştirip 6 tane iğne ve 2kutuda hap verdi. İğnelerim bitti şuan haplara devam ediyorum. Ancak doktor kronik prostatite doğru ilerlediğimi söyledi. Ve 10gündür yaptığım araştırmalar sayesinde iyice psikolojim bozuldu. Diğer gittiğim doktorda xatral isminde bir ilaç verdi ancak 3 4 defa kullanıp bıraktım çünkü biraz yan etkisi oldu.

Ağrım sızım yom çok şükür. Sadece bir idrar hissiyatı(oda ilk zamanlarki kadar değil) birde bacak bacak üstüne attığımda biraz uç kısımda batma oluyor. Ne yapmam gerekir tavsiye bekliyorum sizden. Şimdiden teşekkür ederim.
Zafer0645

Re: Tanı teşhis yok.

Birde küçük kızım 1 sene içerisinde 3 kez idrar yolu enfeksiyonu geçirdi. Ve bendeki bu belirtiler ortaya çıkmadan 3gün önce covid aşısının 2.dozunu oldum. Okadar zamansız ortaya çıktıki sebebinin ne olduğunu bulmak,teşhis konulamaması çok sinir bozucu bir durum.
marti456

Mesaj gönderen marti456 »

Kardeşim yaşayan bilir bunu bendede antibiyotik sonrası ciddi ishal oldum ve bu meret başladı kimse inanmak istemiyor ama maalesef bağırsak sağlığı ile prostat arasında öyle böyle değil ciddi bir bağlantı var bundan eminim.
Zafer0645

Tamam ama bunu sen ben düşünüyoruzda doktorlar nasıl düşünemiyor. Ve bundan sonraki süreç ne olması gerek? Size tam tanıyı koyan olmadı mı hala?
sekolas

Mesaj gönderen sekolas »

marti456 yazdı:Kardeşim yaşayan bilir bunu bendede antibiyotik sonrası ciddi ishal oldum ve bu meret başladı kimse inanmak istemiyor ama maalesef bağırsak sağlığı ile prostat arasında öyle böyle değil ciddi bir bağlantı var bundan eminim.
zaten bu hastalik idrar reflusuymus suymus buymuş onla baslamiyor. Her bu hastaligi olanin bagirsaklari bozuk. Bagirdak ile prostat yan yana oldugu icin bagirsaktan prostata bakteri geçişi oluyor tahminimce sonra da prostat iltahaplaniyor.
Zafer0645

Peki bakteriyel olmayanda tedavi işi zor olduğunu öğrendim. Bu durumda tedavi mümkün mü? Şuan kullandığım antibiyotikler bakteriler içinmiş. Zitromax diye bir ilaç. İçinde 3 tane var bugün akşam 2. Aldım. Birde durumun tam teşhisi için ankarada kime gitmem gerek bilen var mı acaba?
marti456

Mesaj gönderen marti456 »

Ankara da Mesut tül hoca var gidersen yardımcı olur kardeşim.
Dogukan01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Dogukan01 »

marti456 yazdı:Kardeşim yaşayan bilir bunu bendede antibiyotik sonrası ciddi ishal oldum ve bu meret başladı kimse inanmak istemiyor ama maalesef bağırsak sağlığı ile prostat arasında öyle böyle değil ciddi bir bağlantı var bundan eminim.

+111 bende de irritabl bağırsak sendromundan 5 aysonra başladı.
Zafer0645

Kadir bey bu konuda baya tecrübe sahibi biri. Ne yapmam gerekir,nereye gitmem gerekir ortalıkta bir tanı yokken antibiyotik tedavisi alıyorum çünkü bu durumun başka yerlere gitmesinide istemiyorum açıkçası. Bi değerlendirme yaparsanız sevinirim.

Yukardaki arkadaşların görüşlerinden de anlayacağım üzere bu olay sindirim sisteminde başlıyor. 3 ay önce bana eritematöz pangastrid teşhisi konuldu ancak patoloji alınmadı endoskopide. 1ay mide koruyucu kullanmamı önerdiler kullandım 1 hafta sonra tekrarladı. 1 ay daha kullandım yine 1hafta sonrası tekrarladı. Sonuncuda ilacı değiştirdim 1 hafta kullandım bıraktım geçtiğini gördüm midemin. İlacı bırakmam bu şikayetlerimden 3 gün öncesine denk geliyor. İşin kötü tarafı 3 doktor bir araya gelip bunların tamamını değerlendirmiyor. Sadece tek bir yerden çare aramak zorunda kalıyoruz. Ben net teşhisi nasıl koydurabilirim hangi testleri yapmaları gerekiyor. Gerekiyorsa doktora yapması için ben ısrar edicem çünkü.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

hocam sende prostatit olmayabilir. belki pelvik kaslarda sorun olmuştur. bence hemen prostatit olmuş gibi düşünme. stresten uzak dur.melisa karabaş çayı içerek stres düzeyini azaltabilirsin. zaten bu kür prostatit tedavisinde de kullanılır. prostatit cinsel ilişki dışında kolay kolay oluşmaz.
sekolas

Mesaj gönderen sekolas »

ABittersweetLi yazdı:hocam sende prostatit olmayabilir. belki pelvik kaslarda sorun olmuştur. bence hemen prostatit olmuş gibi düşünme. stresten uzak dur.melisa karabaş çayı içerek stres düzeyini azaltabilirsin. zaten bu kür prostatit tedavisinde de kullanılır. prostatit cinsel ilişki dışında kolay kolay oluşmaz.
Oluşuyor eger bagirsaklarda sıkıntı varsa direk prostati etkiliyor bende öyle oldu ve forumda cinsellik haric bu hastaligi kapanlarin hepsinin bahirsaklari bozuk
kmlpr2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen kmlpr2 »

Zafer0645 yazdı:Herkese merhabalar. Bu zamana kadar hiç duymadığım hastalıkları duyup 10günde hastalık hastası olan bir insan olarak yazıyorum.

36 yaşındayım. 14gün önce hemoroid ile başlayıp ertesi gün sık idrar hissi, idrar yaparken başlatmada zorluk ile devam eden bir süreç. Belirtmemde fayda olabilir diye düşünüyorum hemoroid olduğumda doktorun verdiği fitil ve hap sonrası çıktı bu durum bende ortaya. Ama ilgisi varmıdır yokmudur bilmiyorum. Sorduğum tüm doktorlar sorduğum soruyu bile duymazdan geliyorlar alakası yok deyip geçiyorlar.

Bu süre içerisinde 2 tane ürologa muayene oldum. İdrar tahlili,kan tahlili,ultrason,Bilgisayarlı tomografiler çekildi. Hiç birinde bir sorun görünmedi. Geçen haftaki kontrolümde doktor antibiyotiği değiştirip 6 tane iğne ve 2kutuda hap verdi. İğnelerim bitti şuan haplara devam ediyorum. Ancak doktor kronik prostatite doğru ilerlediğimi söyledi. Ve 10gündür yaptığım araştırmalar sayesinde iyice psikolojim bozuldu. Diğer gittiğim doktorda xatral isminde bir ilaç verdi ancak 3 4 defa kullanıp bıraktım çünkü biraz yan etkisi oldu.

Ağrım sızım yom çok şükür. Sadece bir idrar hissiyatı(oda ilk zamanlarki kadar değil) birde bacak bacak üstüne attığımda biraz uç kısımda batma oluyor. Ne yapmam gerekir tavsiye bekliyorum sizden. Şimdiden teşekkür ederim.
Okudukça çıkmaza girmeyin, girdikce dusundukce , kotu seyler meydana gelir. Stres yapmayin daha cok sikinti olur, yaziniz icinde bacak bacak ustune attigimda batma oluyor demissiniz , eger peniste batma ise , bu prostattin irrite oldugu anlamina gelirki prostatit diyebiliriz.
Zafer0645

Bugün ankarada mesut tül e gittim. Proststit için sıvı aldı. Birde röntgen istedi. Prostatta bir belirti olmadığını sıvınında sıkıntılı görünmediğini söyledi. Labaratuara götürüp bıraktım 3 gün sonra sonuçları alıcaz. Hemoroidin baskılamış olabilir dedi birde. Umuyorum ki halledilebilecek bir durumdur çünkü bu sık idrar hissi çok rezil bir durum. Herkes tez zamanda şifa bulur inşallah.
Kusadasi22

Mesaj gönderen Kusadasi22 »

Abicim bire bir ayni durum. Dis hemoroid oldum. 3 gun kortizollu krem surdukten sonra birden basladi surekli iseme olayi. 2. Ayima giricem. Yanma. zonklama. surekli iseme durstusuyle basladi. Suanda sadece cok hafif iseme istegi var halen ama ilk gunlerki gibi rahatsiz etmiyor. Kendiliginden gecmesini bekliyorum. Antibiyotik bende etki etmedi gibi. 2 hafta duzenli anti kullandim degisen busey yoktu asil tendonum hassaslasmisti bende biraktim. Bu hastaliktan once hafta 1 buyuk tuvalete giderdim. Simdi hergun buyuge gidiyorum. Kesinlikle bagirsak hareketi ile baglantili
sekolas

Mesaj gönderen sekolas »

Kusadasi22 yazdı:Abicim bire bir ayni durum. Dis hemoroid oldum. 3 gun kortizollu krem surdukten sonra birden basladi surekli iseme olayi. 2. Ayima giricem. Yanma. zonklama. surekli iseme durstusuyle basladi. Suanda sadece cok hafif iseme istegi var halen ama ilk gunlerki gibi rahatsiz etmiyor. Kendiliginden gecmesini bekliyorum. Antibiyotik bende etki etmedi gibi. 2 hafta duzenli anti kullandim degisen busey yoktu asil tendonum hassaslasmisti bende biraktim. Bu hastaliktan once hafta 1 buyuk tuvalete giderdim. Simdi hergun buyuge gidiyorum. Kesinlikle bagirsak hareketi ile baglantili
yalnız haftada 1 buyuk tuvalete çıkmak da kabızlık belirtisi normal bir insan günde 1 veya 2 günde 1 çıkar
Kusadasi22

Mesaj gönderen Kusadasi22 »

sekolas yazdı:
Kusadasi22 yazdı:Abicim bire bir ayni durum. Dis hemoroid oldum. 3 gun kortizollu krem surdukten sonra birden basladi surekli iseme olayi. 2. Ayima giricem. Yanma. zonklama. surekli iseme durstusuyle basladi. Suanda sadece cok hafif iseme istegi var halen ama ilk gunlerki gibi rahatsiz etmiyor. Kendiliginden gecmesini bekliyorum. Antibiyotik bende etki etmedi gibi. 2 hafta duzenli anti kullandim degisen busey yoktu asil tendonum hassaslasmisti bende biraktim. Bu hastaliktan once hafta 1 buyuk tuvalete giderdim. Simdi hergun buyuge gidiyorum. Kesinlikle bagirsak hareketi ile baglantili
yalnız haftada 1 buyuk tuvalete çıkmak da kabızlık belirtisi normal bir insan günde 1 veya 2 günde 1 çıkar
Hafteda 2 defa falan cikardim. Ama cok yemek yiyen biri degilim. Metabolizmam saglamdi. Hicbir sorunum yoktu derken bu kodumun olayi oldu. Simdi bagirsak hareketi olunca idrar hissi basliyo
Zafer0645

sekolas yazdı:

Yarın sonuçlarım çıkacak. 16 17 gün oldu antibiyotik kullanıyorum ama enteresan şekilde idrar hissiyatı bitmiş değil. Ama ilk 3 gün kadar da beni rahatsız etmiyor. İlk 3 gün 40 defa tuvalete girdiğim oldu. Tuvalet kapısından geri döndüğüm oldu. Şuanda günde 8-10 arasına düştü ama eskiden haftada 2 litre su içen ben bu sğreçte günde 2 litre su içiyor. Birde testislerde bir hassasiyet var onuda anlamış değilim. Doktor bir sıkıntı görünmüyor derse iyi bir genel cerrah bulup şu hemoroid işine baktırmayı planlıyorum. Eskide de hemoroid olurdu ama 2 3 günde kendiliğinden kaybolur giderdi. Bu sefer hemoroidde 12 13 gün sürdü. Şuanda oda geçti gibi ama tuvalet sonrası 1 saat kadar yanma hissediyorum. İnsanın hayatını zindan ediyormuş,ne dertler varmışta biz halimize şükretmiyormuşuz bu süteçte onu öğrendim.
Zafer0645

22gün oldu. Mesut tül e gittim. Prostat sıvısı aldı düzen lab götürdüm 3 gün sonra sonuçları çıktı. Sonuç çıktığı gün antibiyotiğim bitmişti ve dahada rahatlamıştım hatta boşa mı gittim acaba diyordum ki aybı gün yine bir kabızlık,yine bir hemoroid ve boşalma sonrasında yine idrar hissiyatı başladı. 2gün antibiyotik kullanmadığım için olmamıştır diye düşünüyorum. Mesut hoca antibiyotik ve prodevs diye iki ilaç önermişti ama başlasammı yoksa bir genel cerrah bulup şu hemoroid işini halletsem mi bilemedim. Tavsiyeniz nedir acaba?

Düzen lab dan çıkan sonuça göre bakteri üremesi yok. Ama lökosit sayımıda yapılnamış sürüntü olduğundan.
Scorpion

Mesaj gönderen Scorpion »

Zafer0645 yazdı:22gün oldu. Mesut tül e gittim. Prostat sıvısı aldı düzen lab götürdüm 3 gün sonra sonuçları çıktı. Sonuç çıktığı gün antibiyotiğim bitmişti ve dahada rahatlamıştım hatta boşa mı gittim acaba diyordum ki aybı gün yine bir kabızlık,yine bir hemoroid ve boşalma sonrasında yine idrar hissiyatı başladı. 2gün antibiyotik kullanmadığım için olmamıştır diye düşünüyorum. Mesut hoca antibiyotik ve prodevs diye iki ilaç önermişti ama başlasammı yoksa bir genel cerrah bulup şu hemoroid işini halletsem mi bilemedim. Tavsiyeniz nedir acaba?

Düzen lab dan çıkan sonuça göre bakteri üremesi yok. Ama lökosit sayımıda yapılnamış sürüntü olduğundan.
Ankaradaysan sezai leventoğlu hocaya git. Proktolog. Gazide hoca ama özelde kendi ofisi var, Muayene 500 tl. Operasyon ne kadar olur bir bilgim yok ama.
caca32

Mesaj gönderen caca32 »

selam kardeşim sıkıntın geçtimi acaba.
Zafer0645

caca32 yazdı:selam kardeşim sıkıntın geçtimi acaba.

Tam olarak geçmesede eskiye nazaran daha iyiyim. 1 haftayı geçti antibiyotiği bıraktım. Şuan sadece hemoroidi engellemeye çalışıyorum. En son 1 hafta önce devlet hastanesinde bir genel cerraha gittim. Doçentti gittiğim doktor durumu anlattım bunun bizle ne alakası var dedi geçti. Bu sefer biraz kızdım nereye gidecem sizle alakası yoksa kadın doğuma mı gideyim diye bu sefer bu durumu biz yaşlılarda görüyoruz ama çok büyük hemoroid memesi çıktığında dedi ve bende olan durumda tamda buydu. Bunun için alfa bloker kullandırıyorlarmış ınuda almadım. Günlük hayatta çalışırken falan aklıma gelmiyor idrar hissi şuan sadece akşam eve geldiğimde tuvalete girince ufak bir hissiyatım var ama oda delirtmiyor çok şükür ki.
caca32

Mesaj gönderen caca32 »

hocam sıkıntıların geçtimi.. bende bazen düzelir gibi oluyorum bazen eskiye dönuyorum.