Kültür

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
erdem60
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Kültür

Mesaj gönderen erdem60 »

sianure yazdı:
erdem60 yazdı:Kültür sonucum streptococcus agalactiae
flora bakterisi, sayisi cok artarsa enfeksiyona sebep olabilir ama bilemiyorum bence saglikli insanlarin prostat sivisinda bile bulunabilir bu bakteri cogu kiside semptoma yol acmaz
Bende problem bundan saniyordum o zaman sorun yok
erdem60

Mesaj gönderen erdem60 »

sianure yazdı:
erdem60 yazdı:
sianure yazdı:
flora bakterisi, sayisi cok artarsa enfeksiyona sebep olabilir ama bilemiyorum bence saglikli insanlarin prostat sivisinda bile bulunabilir bu bakteri cogu kiside semptoma yol acmaz
Bende problem bundan saniyordum o zaman sorun yok
hocam problem bundan da olabilir ama bunu en iyi doktorunuz bilir ve miktari da onemli tabii ki bakterinin. antibiyogram yapildiysa uygun ilaci kullanabilirsiniz fakat bu bakteri icin aylarca anti kullanip bagirsaklari yormak cok mantikli mi bilmiyorum
Antibiyogram yapıldı pazartesi doktora gidip danisicam bu listede yazan ilaçlar için urologa gitmem şart mıdır aile hekimine gitsem o da yazar galiba
erdem60

Mesaj gönderen erdem60 »

sianure yazdı:
erdem60 yazdı:
sianure yazdı:
hocam problem bundan da olabilir ama bunu en iyi doktorunuz bilir ve miktari da onemli tabii ki bakterinin. antibiyogram yapildiysa uygun ilaci kullanabilirsiniz fakat bu bakteri icin aylarca anti kullanip bagirsaklari yormak cok mantikli mi bilmiyorum
Antibiyogram yapıldı pazartesi doktora gidip danisicam bu listede yazan ilaçlar için urologa gitmem şart mıdır aile hekimine gitsem o da yazar galiba
antibiyogram sonucunuzla enfeksiyon uzmanina da gidebilirsiniz en iyi o hakim olur aslinda bu konulara
Tamamdır eyvallah hocam sagolun
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam şimdi maddi anlamda biraz zorlar biliyorum ama bir zaman sonra kültürü tekrarla. Üretradaki flora bakterilerinden olabilir bir ihtimal ancak tekrar yakalarsan muhtemelen patojen bu bakteridir. PROSTAT SIVISI STERİLDİR. Sebebi ise hormon barındıran bir organ olmasıdır. Bu hormonlar da çinko içerir çinko antibakteriyeldir. Üretranın da florası geçicidir kalıcı flora bulunmaz. Çok zor bakteri değil diye biliyorum ama patojen bu mu emin olman gerek.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Balbazar09
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Balbazar09 »

Bendede çıkmıştı bu bakteri direnç geliştirmez diye biliyorum. 2kutu sulcid kullanmıştım geçen yıl bı daha üremedi
erdem60

Mesaj gönderen erdem60 »

Antibiyotik tedavisine basliyim inşallah biter belki cinsel sorunlar filan da böyle düzelir diye umut ediyorum
therealpatient

Mesaj gönderen therealpatient »

Prostatitte miktara takılmayın bence. Bakteri biyofilm kurup, prostat dokusunda yaşadığı için bakterinin gerçek miktarını öğrenmek biraz zor. Bazı bilimsel çalışmalarda akut prostatitte bile bakteri miktarı 10*4 bulunuyor. Redditte fosfomisin ile iyileşen bir adam görmüştüm, bakteri miktarı 10*3. Sebebi basit, siz bakterinin kendisini değil, prostat sıvısına ürediği kadarını buluyorsunuz.
erdem60

Mesaj gönderen erdem60 »

Trichomanas vaginalis neisseria gonorrhoeae üremedi nadir lökosit görüldü ve stretococcus orta sayida diye bir mesaj geldi şimdi lökosit bitmişti zafer hoca söylemişti bana
marti456
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen marti456 »

erdem60 yazdı:Trichomanas vaginalis neisseria gonorrhoeae üremedi nadir lökosit görüldü ve stretococcus orta sayida diye bir mesaj geldi şimdi lökosit bitmişti zafer hoca söylemişti bana

Ne yapacaksın şimdi antiye devam mı?
erdem60

Mesaj gönderen erdem60 »

marti456 yazdı:
erdem60 yazdı:Trichomanas vaginalis neisseria gonorrhoeae üremedi nadir lökosit görüldü ve stretococcus orta sayida diye bir mesaj geldi şimdi lökosit bitmişti zafer hoca söylemişti bana

Ne yapacaksın şimdi antiye devam mı?
Pazartesi enfeksiyon doktoruna gidip danisicam
erdem60

Mesaj gönderen erdem60 »

Doktor buna bir kutu augmentin verdi çok sayıda olmadığı için o yarar mı acaba bakteriye