Her semptomu olan PROSTATİT değil.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Zafer0645
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Her semptomu olan PROSTATİT değil.

Mesaj gönderen Zafer0645 »

Özellikle benim gibi hastalık hastalığı olanlar için yazıyorum ki bunu ufak bir semptom yaşadığınızda internet araştırması sonrası 100 tane hastane sitesini gezip en son buraya kadar sürüklendiyseniz içinizdeki karamsarlığı atın bir kenara..

1ay önce covid aşısının 2.dozundan 3 gün sonra hemoroid ile başlayıp sürekli bir idrar hissiyatına dönüşen. Üstüne tam kapanma ve ramazan bayramı tatilinin tam ortasına denk gelen ve tüm hastanelerin kapalı olmasından dolayı site site gezip araştırma yapıp sonunda burda heh işte ben kronik prostatitim diye teşhis koyup sonra burda yazanları okudukça aynısı aynısııı diye oturup ağlayan bir adam olarak yazıyorum.

İlk gittiğim doktor 1 haftalık antibiyotik verip yolladı teşhisinde şudur demedi. Kan tahlili,idrar tahlili,mesane ve böbrek ultrasonu tahliller.

İkinci gittiğim doktor xatral ve 1 günlük antibiyotik verip yolladı. Kan tahlili,idrar tahlili,ultrason, idrar hızının mesane kapasitesinin ölçümü üroflow bilmem ne olandan..

3. Gittiği doktor 6 antibiyotik iğne,1kutu bakteriyel antibiyotik,1 kutu normal antibiyotik. Bilgisayarlı tomografi çekildi gene bişi yok.

4. Gittiğim doktora 1 klasör evrakla gittiğim için tahlil isteyemedi yapılması gereken herşey yapılmış kafaya takma dedi.

5. Gittiğim doktor prostat sıvısından kültür baktı. Ordada bişey yok. 2 kutu antibiyotik verdi 2ayda bitkisel bir ilaç önerdi. Bu ilaçları aldım şuan dolapta bana bakıyorlar.

Bunların haricinde 3 tane de genel cerraha gittim hepsi yurttan sesler korosu bizle ne alakası var diyip yolladılar.

2 haftadır herhangi bir ilaç kullanmıyorum. İdrar hissimde ne artış var ne azalma. Dikkat ettim mesane dolu olduğunda idrar hissiyatım çok azalıyor ama tuvalete girip çıktığımda bir idrar hissiyatı basıyor. Bir arkadaş burdan bana covid in idrar yollarını etkilediğini yazmış. Oda olabilir. Hemoroid de baskılıyor olabilir. Psikolojik olarak takıntıda kalmış olabilir çünkü kafayı bişeyle meşgul ettiğimde çok aklıma gelmiyor idrar hissiyatı.

Birde durumumu kime anlatsam aynısını şu zaman bende yaşadım. 15 gün antibiyotik kullandım geçti,azaldı, 2 ay sürdü sonra kayboldu şeklinde cevaplar alıyorum. Umarım bizde de kaybolup geçecek. Herkese tez şifalar..
Erkan987

Re: Her semptomu olan PROSTATİT değil.

Mesaj gönderen Erkan987 »

Zafer0645 yazdı:Özellikle benim gibi hastalık hastalığı olanlar için yazıyorum ki bunu ufak bir semptom yaşadığınızda internet araştırması sonrası 100 tane hastane sitesini gezip en son buraya kadar sürüklendiyseniz içinizdeki karamsarlığı atın bir kenara..

1ay önce covid aşısının 2.dozundan 3 gün sonra hemoroid ile başlayıp sürekli bir idrar hissiyatına dönüşen. Üstüne tam kapanma ve ramazan bayramı tatilinin tam ortasına denk gelen ve tüm hastanelerin kapalı olmasından dolayı site site gezip araştırma yapıp sonunda burda heh işte ben kronik prostatitim diye teşhis koyup sonra burda yazanları okudukça aynısı aynısııı diye oturup ağlayan bir adam olarak yazıyorum.

İlk gittiğim doktor 1 haftalık antibiyotik verip yolladı teşhisinde şudur demedi. Kan tahlili,idrar tahlili,mesane ve böbrek ultrasonu tahliller.

İkinci gittiğim doktor xatral ve 1 günlük antibiyotik verip yolladı. Kan tahlili,idrar tahlili,ultrason, idrar hızının mesane kapasitesinin ölçümü üroflow bilmem ne olandan..

3. Gittiği doktor 6 antibiyotik iğne,1kutu bakteriyel antibiyotik,1 kutu normal antibiyotik. Bilgisayarlı tomografi çekildi gene bişi yok.

4. Gittiğim doktora 1 klasör evrakla gittiğim için tahlil isteyemedi yapılması gereken herşey yapılmış kafaya takma dedi.

5. Gittiğim doktor prostat sıvısından kültür baktı. Ordada bişey yok. 2 kutu antibiyotik verdi 2ayda bitkisel bir ilaç önerdi. Bu ilaçları aldım şuan dolapta bana bakıyorlar.

Bunların haricinde 3 tane de genel cerraha gittim hepsi yurttan sesler korosu bizle ne alakası var diyip yolladılar.

2 haftadır herhangi bir ilaç kullanmıyorum. İdrar hissimde ne artış var ne azalma. Dikkat ettim mesane dolu olduğunda idrar hissiyatım çok azalıyor ama tuvalete girip çıktığımda bir idrar hissiyatı basıyor. Bir arkadaş burdan bana covid in idrar yollarını etkilediğini yazmış. Oda olabilir. Hemoroid de baskılıyor olabilir. Psikolojik olarak takıntıda kalmış olabilir çünkü kafayı bişeyle meşgul ettiğimde çok aklıma gelmiyor idrar hissiyatı.

Birde durumumu kime anlatsam aynısını şu zaman bende yaşadım. 15 gün antibiyotik kullandım geçti,azaldı, 2 ay sürdü sonra kayboldu şeklinde cevaplar alıyorum. Umarım bizde de kaybolup geçecek. Herkese tez şifalar..
Hocam benim durumumda sizinki gibi her test temiz covidde olmadım. Hemoroid veya baska bir problemimde yok Psikolojik olarak kafayi baska bir seye verdigimde idrar sorunlarim azaliyor. 6 ay önce kayit oldum 2 ay forma girmedim hasta degilim diye geziyordum. Sonra tekrar patlak verdi. Idrar problemleri psikolojik olabiliyor. 21 yasindayim psikolojik olarak zor zamanlar gecirdigim gunler oldu her sabah kaltigimda elim cebimde tuvalete giderdim:) şuan sabah ereksiyonu bir var bir yok bunuda psikolojinin yaptigini dusunmuyorum her şey temiz ama bir sorun var ki yillardir bozulmayan sabah ereksiyonu bozuluyor. Benimki kesinlikle psikolojik degil umarim sizinki öyledir. Prostatta bir inflamasyon oldugunu dusunuyorum bakalim bunu duzeltmek icin gerekli takviyeleri ve tavsiyeleri doktorumdan ve forum sakinlerinden aldım. Inşaalah kurtulucaz. Herkesin şifası daim olsun.
Zafer0645

Doktorlara da biraz suç buluyorum bu konuda. Durumu ben babama anlattığımda aynısını 20li yaşlarda bende yaşadım 1 ay prunol kullandım geçti dedi. 2.defa kırklı yaşlarda yaşamış kamera ile bakıldığında prostat çevresinde su topladığını görmüş doktor şırınga ile almışlar. Bu bahsettiğim 25 sene önce bir ilçede doktor yapıyor. Bizde özel hastanelere tomarla para verip acaba teşhis ne koyacak diye ağızlarına bakıyoruz. Sonrası hep aynı. 15 gün antibiyotik.
Erkan987

Mesaj gönderen Erkan987 »

Zafer0645 yazdı:Doktorlara da biraz suç buluyorum bu konuda. Durumu ben babama anlattığımda aynısını 20li yaşlarda bende yaşadım 1 ay prunol kullandım geçti dedi. 2.defa kırklı yaşlarda yaşamış kamera ile bakıldığında prostat çevresinde su topladığını görmüş doktor şırınga ile almışlar. Bu bahsettiğim 25 sene önce bir ilçede doktor yapıyor. Bizde özel hastanelere tomarla para verip acaba teşhis ne koyacak diye ağızlarına bakıyoruz. Sonrası hep aynı. 15 gün antibiyotik.

Hocam huseyin secgine gittim ben hoca bu semptomlari yaratan şeylerin tam olarak ne olduğunun bulunmasınin zor oldugunu soyledi. Zaten forumda yıllardir prostatit oldugunu sanıp sıkıntınin sinir sıkışması veya başka bir şey oldugunu söyleyenler var hatta rus forumunda bir eleman kalçada bulunan priformis kasını esnetenerek sıkintilarindan kurtulduğunu belirtmiş tamam doktorlarda çok ilgili değil haklisin ama sıkınti başka bir yerdeyse mecbur bir doktorla bir bölümle sınırlı kalamıyorsun o hastahane senin bu doktor benim kafasıyla kapı kapı teşhis için ugraşmak zorunda kalıyorsun.
caca32

Mesaj gönderen caca32 »

arkadaşın sözleri üzerine.. Ben nisanda covid oldum üriner sisteme vurdu daha sonra doktor doktor gezmeye başladım hepsi farklı teşhis koydu.. sonra yabancı makaleleri okudum. https://www.sciencedirect.com/science/a ... 7720332667 linkten çevirirseniz türkçeye. yani covid 19 üriner sistemde sık idrara çıkma idrar varmış hissiyatı hatta mesane doldugunda idrar hissiyatı geçmesi ve mesanede sıkışıklık hissi. bazen tazyiksiz bazen tazyikli idrar kısacası aşırı aktif mesane ile sistit benzeri etkiler yaratıyor. Daha sonra yabancı forumlar twitter youtube da baktığımda özellikle bu sorundan muzdarip erkeklerin çokluğundan anladım ki bunları yapan covid-19. Daha sonra gittiğim doktorlara durumu anlatınca evet covid yapabilir dediler. Covidle vucud savaşmak için sitokin üretiyor ve bu iltihablı sitokinler mesanede çogalarak sistit yapıyor. Arkadaşta aşı olmuş muhtemelen virüsle savaşmak için vucud sitokin üretti ve mesanesinde çogaldı sistit yaptı. Ben doktor değilim. Ama şuan özellikle covid idrar sıklığı ve sürekli idrar hissi yapıyor. hindistanda çok çünkü bana ulaşan çok oldu benimde ulaştığım çok oldu. covid şekil değiştirdi artık üriner sisteme geçiyor. BU SÖZLERİM TAMAMEN VARSAYIMDIR. yakın zamanda covid geçirip yada aşı olup bu sorunla karşılaşanlar doktor doktor gezip birşey çıkmıyorsa az sabırlı olsunlar.
HecTRa
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen HecTRa »

Hemoroid için aloe vera denesene Bi babam onla kurtuldu ama doğal olacak yaprağın içinden
caca32

Mesaj gönderen caca32 »

şimdi zafer arkadaşa bir öneri verecem ve idrar hissinde azalmayı saglayacam. 1. çay kahve içme yani yudum yudum şeyleri içme hatta suyu bile yudum yudum içme. 2. suyu 500 ml şişede bir dikişte iç ve üstüne 3 saat hiçbirşey içme. 3. idrara tam sıkışmadan idrara gitme.. idrara tamamen sıkıştıktan sonra idrara gidince sürekli idrar hissin geçmiş olacak. bu nedir covid-19 a başlı aşırı aktif mesane.
caca32

Mesaj gönderen caca32 »

hocam hemeroidle ne ilgisi var ülkenin yarısından fazlası hemeroid covide bağlı viral sistit veya aşırı aktif mesane. bu nasıl geçecek fikrim yok ama bende covidle beraber başladı. kronik prostatitte bir tazyikli bir tazyiksiz idrar olmaz. üretra darlığındada olmaz. neyde olur aşırı aktif mesanede neyde olur sistitte. rahat ol zafer kardeş sorunun covid aşısından. yukardaki önerimi 2 gün uygularsan aa covidmiş dersin.
Prostatit751
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Prostatit751 »

caca32 yazdı:hocam hemeroidle ne ilgisi var ülkenin yarısından fazlası hemeroid covide bağlı viral sistit veya aşırı aktif mesane. bu nasıl geçecek fikrim yok ama bende covidle beraber başladı. kronik prostatitte bir tazyikli bir tazyiksiz idrar olmaz. üretra darlığındada olmaz. neyde olur aşırı aktif mesanede neyde olur sistitte. rahat ol zafer kardeş sorunun covid aşısından. yukardaki önerimi 2 gün uygularsan aa covidmiş dersin.
Bende idrar taziğinde problem yok bazen kesik kesik geliyor ama hatta bazen aşırı basınçlı geldiğini düşünüyorum.Ama prostatit semptomları var.yani başka bşr rahatsızlık olabilirmi.
caca32

Mesaj gönderen caca32 »

valla prostatit semptomlarında genelde ağrı var. ama covidin yaptıgında agrı yok farkı siz koyun.
caca32

Mesaj gönderen caca32 »

Zafer hocam problemin geçtimi bizide bilgilendirirsen eger..
Zafer0645

2gün iyiydim bugün çok az o hissiyat geldi yine. Ama geçecek inanıyorum
caca32

Mesaj gönderen caca32 »

Kardeşim seninkinide benimkinide yapan korona akşam limon suyu iç yat mesaneyi temizlesin..
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Korona bağışıklığı düşürdüğü için böyle bir durum oluşmuş olabilir yoksa korona nasıl etkiler ki ?
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
caca32

Mesaj gönderen caca32 »

Korona prostatit yapmıyor zaten. Korona mesanede çogalıyor ve mesane difonksiyonı yapıyor.
caca32

Mesaj gönderen caca32 »

Mesela işeme sorunu yapan birsürü sorun var. Prostatit agrı yapıyor ama koronadan olanda agrı olmaz. Korona idrara karışıyor ve mesane difobksiyonu yapıyor.
caca32

Mesaj gönderen caca32 »

Burdakilerin çoguda prostatit degil ben burayı 1 saat okusam aynı belirtiler çıkar:)
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

caca32 yazdı:Mesela işeme sorunu yapan birsürü sorun var. Prostatit agrı yapıyor ama koronadan olanda agrı olmaz. Korona idrara karışıyor ve mesane difobksiyonu yapıyor.
Yine bi patojen sebebi ile yani. Merak eden sistoskopi yaptırır problemin yerini saptar. Tabi tecrübeli doktora yaptırır.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Scorpion

Mesaj gönderen Scorpion »

caca32 yazdı:Burdakilerin çoguda prostatit degil ben burayı 1 saat okusam aynı belirtiler çıkar:)
Kesinlikle katılıyorum. Bu forumu ilk bulduğumda okumaya başladığımda 1 derece olan semptom 20 dereceye çıkmıştı. Psikolojik olarak cok etkilenmiştim. Simdi acayip rahatım kafa olarak, psikolojiyi sağlam tutunca gerçekten bu hastalık geçmeye başlıyor. Yani bende öyle.
caca32

Mesaj gönderen caca32 »

Bende korona olana kadar bir sıkıntı yoktu. Halada agrı sızı yok sadece sık idrar ve idrar hissi vardı. Bunuda yapan koronaymış viral sisitit yani yabancı makaleleri okudum.