Doktora gittim.

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
UzakDiyardanYemekler
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Doktora gittim.

Mesaj gönderen UzakDiyardanYemekler »

Arkadaşlar problemlerim 6 ay önce. Psikolojik bi olay sonrası başladı. Ilk başlarda sık idrar vardı. Devamli kafam buradaydı. Ve gittiğimde de az çikiyordu. Idrarda yanma sorunum yok. Yumurtalik agrim yok. Boşalma ağrısı yok. Sadece sürekli idrar hissi vs. Doktora gittik. Baktı. Hafif varikosel olabilir yazın tekrar gel dedi. İdrar tahlili yapildi. 2-3 eritrosit 2-3 lökosit var idrarda.doktor bunların normal olduğunu söylexi. Lökoutt 5e kadar eritrosit 3 üzeri problem değil vs dedi. Dediğim gibi temel şikayetim idrar hissiydi. Geçen berbere gittim. İlk dakikalar oyle bir anksiyetem tuttu ki. Altima edecek gibi hissettim. Ama dişarida vakit geçirdikce azalıyor. Hatta doktordan sonra saatlerce kafede oturdum çok rahatsız etmedi. Doktor sadece psikolojik olay sonrası eşiğin düşmüş beynin seni kandıriyor vs dedi ki. Normal hayatta da anksiyetesi olan biriyim. Sadece bişeyi duymam bile takmama sebep oluyor. Böyle. Prostatit degilmişim yani. İdrarda yanma ve boşalmada ağrı yoksa tanı vermiyorlar.
memo42
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Doktora gittim.

Mesaj gönderen memo42 »

UzakDiyardanYemekler yazdı:Arkadaşlar problemlerim 6 ay önce. Psikolojik bi olay sonrası başladı. Ilk başlarda sık idrar vardı. Devamli kafam buradaydı. Ve gittiğimde de az çikiyordu. Idrarda yanma sorunum yok. Yumurtalik agrim yok. Boşalma ağrısı yok. Sadece sürekli idrar hissi vs. Doktora gittik. Baktı. Hafif varikosel olabilir yazın tekrar gel dedi. İdrar tahlili yapildi. 2-3 eritrosit 2-3 lökosit var idrarda.doktor bunların normal olduğunu söylexi. Lökoutt 5e kadar eritrosit 3 üzeri problem değil vs dedi. Dediğim gibi temel şikayetim idrar hissiydi. Geçen berbere gittim. İlk dakikalar oyle bir anksiyetem tuttu ki. Altima edecek gibi hissettim. Ama dişarida vakit geçirdikce azalıyor. Hatta doktordan sonra saatlerce kafede oturdum çok rahatsız etmedi. Doktor sadece psikolojik olay sonrası eşiğin düşmüş beynin seni kandıriyor vs dedi ki. Normal hayatta da anksiyetesi olan biriyim. Sadece bişeyi duymam bile takmama sebep oluyor. Böyle. Prostatit degilmişim yani. İdrarda yanma ve boşalmada ağrı yoksa tanı vermiyorlar.
İdrar tahlili ile prostatit değilmişim diyemezsiniz.Prostat sıvısından lökösit ölçtürün
UzakDiyardanYemekler

memo42 yazdı:
UzakDiyardanYemekler yazdı:Arkadaşlar problemlerim 6 ay önce. Psikolojik bi olay sonrası başladı. Ilk başlarda sık idrar vardı. Devamli kafam buradaydı. Ve gittiğimde de az çikiyordu. Idrarda yanma sorunum yok. Yumurtalik agrim yok. Boşalma ağrısı yok. Sadece sürekli idrar hissi vs. Doktora gittik. Baktı. Hafif varikosel olabilir yazın tekrar gel dedi. İdrar tahlili yapildi. 2-3 eritrosit 2-3 lökosit var idrarda.doktor bunların normal olduğunu söylexi. Lökoutt 5e kadar eritrosit 3 üzeri problem değil vs dedi. Dediğim gibi temel şikayetim idrar hissiydi. Geçen berbere gittim. İlk dakikalar oyle bir anksiyetem tuttu ki. Altima edecek gibi hissettim. Ama dişarida vakit geçirdikce azalıyor. Hatta doktordan sonra saatlerce kafede oturdum çok rahatsız etmedi. Doktor sadece psikolojik olay sonrası eşiğin düşmüş beynin seni kandıriyor vs dedi ki. Normal hayatta da anksiyetesi olan biriyim. Sadece bişeyi duymam bile takmama sebep oluyor. Böyle. Prostatit degilmişim yani. İdrarda yanma ve boşalmada ağrı yoksa tanı vermiyorlar.
İdrar tahlili ile prostatit değilmişim diyemezsiniz.Prostat sıvısından lökösit ölçtürün
Değil dedi doktor. Zaten bende psikolojik idrar ile alakalı bir olaydan 3-4 saat sonra başladı prostat kontrol edildi. Çeşitli semptomlarım incelendi. Dışarıda zaten çok sıkintım olmadı. Dedim ya saatlerce oturdum diye kafede. Gece de problem olmuyordu. Olan ağrı da travmatikten mastürbasyondan dolayı.. penise nastırıyordum ki ağrı tam bir belirti değildi. Daha doğrusu canımı sıkan bir belirti değildi. Beni sıkan şey idrar hisssiydi.
UzakDiyardanYemekler

Ayrıca öncesinde cinsel bir ilişkim de olmadı. Yanma hissim de yok. İdrar ile alakalı bir travmayik problem yaşadim. Ondan 3-4 saat sonra başladı sürekli idrar hissi.
memo42

Mesaj gönderen memo42 »

UzakDiyardanYemekler yazdı:Ayrıca öncesinde cinsel bir ilişkim de olmadı. Yanma hissim de yok. İdrar ile alakalı bir travmayik problem yaşadim. Ondan 3-4 saat sonra başladı sürekli idrar hissi.
Kardeşim prostatit sadece cinsel ilişkiyle olunmuyor forumu aktif takip etmiyorsun sanırım bu hastalığın teşhisi prostat sıvısından lökösit baktırmak.
UzakDiyardanYemekler

memo42 yazdı:
UzakDiyardanYemekler yazdı:Ayrıca öncesinde cinsel bir ilişkim de olmadı. Yanma hissim de yok. İdrar ile alakalı bir travmayik problem yaşadim. Ondan 3-4 saat sonra başladı sürekli idrar hissi.
Kardeşim prostatit sadece cinsel ilişkiyle olunmuyor forumu aktif takip etmiyorsun sanırım bu hastalığın teşhisi prostat sıvısından lökösit baktırmak.
Vallaha baktırıp "0" çıkan ama belirtileri devam edenler de var.
UzakDiyardanYemekler

Vallaha ben yoruldum. Bence bu siteye de bir temizlik lazım. Her problem prostatit ile ilişkilendiriliyor. Aşirı aktif mesane olan adam bile burada. Hayır site yararlı ama bazen de insanın psikolojisini bozuyor. Benim bu ağrı muhabbetim bu siteyi okuduktan sonra başladı. Halbuki yalancıymiş şimdi fark ettim.
marti456
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen marti456 »

Adamın kafasını bulandırmayın prostatit değil demekki doktorada gitmiş sonuçta . KArdeşim semptomların artar yada değişmez ise git zafer hocaya baksın sana bir şöyle güzelce kafan da rahat eder anksiyeten de biter gider.
jakeupp

Mesaj gönderen jakeupp »

UzakDiyardanYemekler yazdı:Vallaha ben yoruldum. Bence bu siteye de bir temizlik lazım. Her problem prostatit ile ilişkilendiriliyor. Aşirı aktif mesane olan adam bile burada. Hayır site yararlı ama bazen de insanın psikolojisini bozuyor. Benim bu ağrı muhabbetim bu siteyi okuduktan sonra başladı. Halbuki yalancıymiş şimdi fark ettim.
Benim de birçok semptomum foruma kayıt olduktan sonra 1 hafta içinde başladı. Bağımlılık yapıyor bir de çıkamıyorum resmen. Sen uzunca Bi süre foruma girmemiştin hatırlıyorum.
Umarım ben de bunu başarabilirim. Bence alışmışken girme artık foruma okudukça batmamak adına.
UzakDiyardanYemekler

jakeupp yazdı:
UzakDiyardanYemekler yazdı:Vallaha ben yoruldum. Bence bu siteye de bir temizlik lazım. Her problem prostatit ile ilişkilendiriliyor. Aşirı aktif mesane olan adam bile burada. Hayır site yararlı ama bazen de insanın psikolojisini bozuyor. Benim bu ağrı muhabbetim bu siteyi okuduktan sonra başladı. Halbuki yalancıymiş şimdi fark ettim.
Benim de birçok semptomum foruma kayıt olduktan sonra 1 hafta içinde başladı. Bağımlılık yapıyor bir de çıkamıyorum resmen. Sen uzunca Bi süre foruma girmemiştin hatırlıyorum.
Umarım ben de bunu başarabilirim. Bence alışmışken girme artık foruma okudukça batmamak adına.
Kesinlikle. doktor acı ve ağrı eşiğinden bahsetti. Bende de oyle olmuş olabilir beynimin 5cc idrarı bile hissetmesi buna bağlı olabilir deniyor. Normalde beyne zaten sinyal gidiyor. Ama beyin miktarin azliğini bilerek onu hissettirmiyor. Sen gidip eşiğini bir olay sonucu düşürürsen 5cc idrarı bile hissetmeye başlarsın. Ayrıca dışarı çıkıp kafede oturduktan sonra yemin ederim rahatladım. Bi de pandemi döneminde devamli evde olunca insan kendisini çok dinliyor. Bu tip şeyler genelde kadınlarda olurmuş. ama erkekleri de vuruyor. Benim fikrim bu. Olmadı yazın vs psikiyatra gidip antidepresan falan alacağım. Beni biraz hissizleştirir. Çünkü hastalık hastalığı bende 3 senedir var.
UzakDiyardanYemekler

marti456 yazdı:Adamın kafasını bulandırmayın prostatit değil demekki doktorada gitmiş sonuçta . KArdeşim semptomların artar yada değişmez ise git zafer hocaya baksın sana bir şöyle güzelce kafan da rahat eder anksiyeten de biter gider.
Öyle yaparım en kötü prostat sivisi lökosit. Gerisi Allah Kerim.
memo42

Mesaj gönderen memo42 »

marti456 yazdı:Adamın kafasını bulandırmayın prostatit değil demekki doktorada gitmiş sonuçta . KArdeşim semptomların artar yada değişmez ise git zafer hocaya baksın sana bir şöyle güzelce kafan da rahat eder anksiyeten de biter gider.
ne alakası var bizede bir sürü doktor prostatit değilsin dedi hatta böyle bir hastalığın olduğunu bile reddetti kimseyi yanlış yönlendirdiğim yok sadece bu hastalığın teşhisinin nasıl yapıldığını söylüyorum adama prostatitsin demedim teşhisin nasıl yapıldığını söyledim.
memo42

Mesaj gönderen memo42 »

bilader forumun adı dikkatini çekti mi senin prostatit değilsen ya da şüphelenmiyorsan burda işin ne başlık açıyorsun düşüncemizi söylüyoruz yok temizlik şart falan yanlış yapıyorsun haberin olsun.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Prostatit olmadığını düşünen sistoskopi MR vs baktırabilir.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Zafer0645
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Zafer0645 »

memo42 yazdı:

Aha benden bir tane daha buldum. :D

Durumumuz hemen hemen aynı gibi. Olaydan 1 gün önce babamu arayıp(58 yaşında prostat ameliyatı oldu.) Sanki idrar yaparken başlatmada zorluğum var dediğimin ertesi günü çıktı bu idrar hissiyatı bende. Gerçi bende sebep de çok. 3gün öncesi covid aşısı oldum. İnanılmaz bşr hemoroid çıktı ertesi gün de bu idrar hissiyatı. 1 ay önceye göre şuan çok iyiyim. İlk gün 40 defa tuvalete girdim, tuvalet kapısından dönüp bir daha oturduğum oluyordu. Şuanda günlük 4 5 defa çıkıyorum rahatsız etse bile inat edip mesanenin dolmasını bekliyorum. Mesane dolarken idrar hissim kayboluyor ama ilk tuvalete girip çıktığımda beni yine rahasız ediyor. Olmazsa bende bi psikolog ile görüşeyim. Birde onu deneyelim.
UzakDiyardanYemekler

Zafer0645 yazdı:
memo42 yazdı:

Aha benden bir tane daha buldum. :D

Durumumuz hemen hemen aynı gibi. Olaydan 1 gün önce babamu arayıp(58 yaşında prostat ameliyatı oldu.) Sanki idrar yaparken başlatmada zorluğum var dediğimin ertesi günü çıktı bu idrar hissiyatı bende. Gerçi bende sebep de çok. 3gün öncesi covid aşısı oldum. İnanılmaz bşr hemoroid çıktı ertesi gün de bu idrar hissiyatı. 1 ay önceye göre şuan çok iyiyim. İlk gün 40 defa tuvalete girdim, tuvalet kapısından dönüp bir daha oturduğum oluyordu. Şuanda günlük 4 5 defa çıkıyorum rahatsız etse bile inat edip mesanenin dolmasını bekliyorum. Mesane dolarken idrar hissim kayboluyor ama ilk tuvalete girip çıktığımda beni yine rahasız ediyor. Olmazsa bende bi psikolog ile görüşeyim. Birde onu deneyelim.
Benimki ile aynı belirtilerin. Rahatsız edici ağrılar yoksa bu tarz bişey sebep olabilir. Ben ilk gün 40 defa gitmedim. Ama yine xe şimdikine göre daha sert bir idrar hissim vardı. Mesane dolarken idrar hissi kayboluyor çünkü beyin bir süre sonra sürekli gelen hafif uyartılara cevap vermiyor.