Doktor doktor gezmek

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
hastaliktan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Doktor doktor gezmek

Mesaj gönderen hastaliktan »

Herkese merhaba ,

Yaşım 27 ve başıma yeni gelen ve bu hafta teşhisi net olmamakla beraber hastalığın başlangıcını anlatmak isterim .

03.04.2021 tarihinde yaşamış olduğum bir anal ilişkiden 15 gün sonra ayaklarımda bir üşüme yere soğuk yüzünden basamama şikayetleri ardından idrar yaparken yanma ve koyuluğa istinaden sağlık ocağında yazılan antibiyotiği 1 hafta kullandım ve ağrılarım devam etti .

Daha sonra tekrar bir devlet hastanesinden ürolojiden randevu alıp gittiğimde monodoks verdiler . Ama 3. Günden sonra kan ile karışık idrarlarım başladı bu arada idrar ve kültürde sonuç çıkmıyor . Ve genelde geceleri yada mesanade 4 saatten uzun süre kalan idrar kanlı ve kötü kokulu oluyordu . Tekrar aynı devlet hastanesine gittim ve yukardaki belirtilerin devam ettiğini ilettim . Beni enfeksiyon bölümüne gönderdiler yine bir çok kan testi yapıldı ve sonuçlar gayet normaldi. Enfeksiyondan bana tarivid verildi ve onuda bitirdikten sonra belirtiler devam etti .

Daha sonra özel bir hastaneye gittim ve bana azitro ve tetradox ilaçlarını verdiler olay bundan sonra kasık ağrılarına üst bacak ağrılarına döndü ilaçlar bittikten sonra kanlı idrarım geçti suyu az içersem ve mesanede idrar 4 saat üstü kalırsa idrarım pis kokulu ve koyu sarı akmakta ve sol leğen kemiğimde akşam 17.00 dan sonra batmalar başladı .

Şuanda oturduğum koltuk yumuşak ise bir dolgunluk hissi oluşuyor kasık aralarımda bazen idrar koyu ve pis kokulu geliyor ve hafifte bulutlu ve üzerinde ince köpükler oluşabiliyor

Bu hafta tekrar farklı bir prof doktora gittim ve prostatit olabilirsin dedi sonuçlarına göre ilerleyeceğiz dedi bir sürüntü örneği aldı benden .

Ayrıca ara ara sağ boğaz lenfi tarafında bir ağrı gibide değil ama dolgunluk hissi oluşuyor . Kabızlığımda vardı ama şu aralar daha iyiyim.

Teşekkürler .
velaxi07
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Doktor doktor gezmek

Mesaj gönderen velaxi07 »

geçmiş olsun siz daha yolun çok çok başında hareket etmişsiniz merak etmeyin bu kadar erken tedbir aldıysanız k.p varsa bile gerekli teşhis konulduğunda iyilesirsiniz benim düşüncem, ben 4 yıldır çekiyorum basit bi uretrit sandığım şey başıma neler açtı, ayrıca idrarın beklerken yogunlasmasi bence normal bendede aynısı oluyor fakat yoğun olan idrar şeffaf olan idrara nazaran iserken yanma yapiyorsa sıkıntı var demektir, köpüren idrar da kimi zaman enfeksiyon a bağlı olsada çeşitli sebebleri var.diye biliyorum şahsen bende her seferinde köpürür , esen kalın
hastaliktan

velaxi07 yazdı:geçmiş olsun siz daha yolun çok çok başında hareket etmişsiniz merak etmeyin bu kadar erken tedbir aldıysanız k.p varsa bile gerekli teşhis konulduğunda iyilesirsiniz benim düşüncem, ben 4 yıldır çekiyorum basit bi uretrit sandığım şey başıma neler açtı, ayrıca idrarın beklerken yogunlasmasi bence normal bendede aynısı oluyor fakat yoğun olan idrar şeffaf olan idrara nazaran iserken yanma yapiyorsa sıkıntı var demektir, köpüren idrar da kimi zaman enfeksiyon a bağlı olsada çeşitli sebebleri var.diye biliyorum şahsen bende her seferinde köpürür , esen kalın
Teşekkürler, bu arada geçen sürede psikolojimde alt üst oldu diyebilirim .
Umarım bir an önce tüm forumdaki abilerim kardeşlerim dertlerine derman bulabilmeleri dileğiyle .

Yanmam yok ama penis başında eğer idrar koyu gelirse bir sızı yaşanabiliyor . Ayrıca 3 günde 1 boşalmam gerektiği söylendi doktor tarafından boşalırken ağrım oluyordu ilk başta ama şuan yok sadece meni sıvısının az geldiğini düşünüyorum .
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Geçmiş olsun. Hic bir tahlil ve tanı konulmadan verilen ve üstelik Cybh hastaliklarında cok yetersiz olan oral tabletler sadece hastalıgin ilerleyip kronikleşmesine sebep olmaktadir. Aynısını ben yaşamıstım zamanında. Bir kere kesin tanı ve tedavi için 3 üretral akıntı örneğinden ayrı ayrı mikroskobik inceleme ve kültür+antibogram yapılmasi gerekir bu gibi durumlarda. Bu işlemler enfeksiyonun nerede lokalize oldugunu belirlemek ve ilk tanıyı koymak için şarttır.
1-Prostat sıvısı
2-Meni
3-İdrar
Dediğim gibi hiçbir inceleme ve tahlil yapılmadan afaki olarak verilen ilaçlar, olası patojene direnç kazandırıp hastalıgın dahada ilerleyip kronikleşmesine sebep oluyor.
Yaşadığımız olaylar ve edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda paylastığımız bu bilgiler yeni hastalar için çok önemlidir ve dikkate almalarinı öneririm.
hastaliktan

kadir yazdı:Geçmiş olsun. Hic bir tahlil ve tanı konulmadan verilen ve üstelik Cybh hastaliklarında cok yetersiz olan oral tabletler sadece hastalıgin ilerleyip kronikleşmesine sebep olmaktadir. Aynısını ben yaşamıstım zamanında. Bir kere kesin tanı ve tedavi için 3 üretral akıntı örneğinden ayrı ayrı mikroskobik inceleme ve kültür+antibogram yapılmasi gerekir bu gibi durumlarda. Bu işlemler enfeksiyonun nerede lokalize oldugunu belirlemek ve ilk tanıyı koymak için şarttır.
1-Prostat sıvısı
2-Meni
3-İdrar
Dediğim gibi hiçbir inceleme ve tahlil yapılmadan afaki olarak verilen ilaçlar, olası patojene direnç kazandırıp hastalıgın dahada ilerleyip kronikleşmesine sebep oluyor.
Yaşadığımız olaylar ve edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda paylastığımız bu bilgiler yeni hastalar için çok önemlidir ve dikkate almalarinı öneririm.
Merhaba Kadir Bey ,

Bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ederim . Forumda da şuan için bir çok konu ve gidilen doktorları araştırıyorum . Eğer buradan bir sonuç alamazsak forumda konuşulan doktorlar ile görüşüp iletişime geçmeyi düşünüyorum bende .

İlginiz ve alakanız için teşekkür ederim .
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Rica ederim.
Ahbikurtulsam25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Ahbikurtulsam25 »

kadir yazdı:Rica ederim.
Kadir abi, 6 yıldan sonra tedavi almaya başladim.Daha doğrusu boş tedavilerle gecirdim.Geç kalmak iyilesmeyi imkansiz mi kalir ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ahbikurtulsam25 yazdı:
Kadir abi, 6 yıldan sonra tedavi almaya başladim.Daha doğrusu boş tedavilerle gecirdim.Geç kalmak iyilesmeyi imkansiz mi kalir ?
Geç kalmak tedaviyi çok daha zorlaştırıp dokudaki hasari dahada cok büyütüyor...örnegin; 1 yılda iyileşecek olan hasta 10 yılda ancak toparliyor fakat kalicı semptom sahibi oluyorlar.
Ahbikurtulsam25

kadir yazdı:
Ahbikurtulsam25 yazdı:
Geç kalmak tedaviyi çok daha zorlaştırıp dokudaki hasari dahada cok büyütüyor...örnegin; 1 yılda iyileşecek olan hasta 10 yılda ancak toparliyor fakat kalicı semptom sahibi oluyorlar.
Kadir abi, 6 yil semptomlarla yasadim.sık idrar ve cinsel problemler. 6 yıl sonra bu site sayesinde p.sivis lokosit 10-12 çikti .3 ayda stabil hale getirdik. 3 ay sonra 7-8 çikti.tekrar stabil hale getirdim.6 aydir stabil abi.
Sık idrar azaldi ama tam rahat degilim .Tam rahat edebilecek miyim.ereksiyon takviyesiz tam olmuyor üstelik erken boşalma var.Abi ne zaman tam rahat edecegiz yorumunu bekliyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Valla kardesim iyilesme olmuyorsa, herturlü tedaviyi gorduysen 6 yildir. Yapacak bir sey yok. Termodan baska secenegin yok ozaman.
Ahbikurtulsam25

[quote="kadir"]Valla kardesim iyilesme olmuyorsa, herturlü tedaviyi gorduysen 6 yildir. Yapacak bir sey yok. Termodan baska secenegin yok ozaman.[/quotek
Kadir abi, 9 aydir uygun tedavi aliyorum abi bakalim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ahbikurtulsam25 yazdı:
kadir yazdı:Valla kardesim iyilesme olmuyorsa, herturlü tedaviyi gorduysen 6 yildir. Yapacak bir sey yok. Termodan baska secenegin yok ozaman.[/quotek
Kadir abi, 9 aydir uygun tedavi aliyorum abi bakalim.
İyiye dogru gidiyorsa sorun yok.
hastaliktan

kadir yazdı:Geçmiş olsun. Hic bir tahlil ve tanı konulmadan verilen ve üstelik Cybh hastaliklarında cok yetersiz olan oral tabletler sadece hastalıgin ilerleyip kronikleşmesine sebep olmaktadir. Aynısını ben yaşamıstım zamanında. Bir kere kesin tanı ve tedavi için 3 üretral akıntı örneğinden ayrı ayrı mikroskobik inceleme ve kültür+antibogram yapılmasi gerekir bu gibi durumlarda. Bu işlemler enfeksiyonun nerede lokalize oldugunu belirlemek ve ilk tanıyı koymak için şarttır.
1-Prostat sıvısı
2-Meni
3-İdrar

Kadir Bey tekrar merhaba ,

Ataşehir memoriale gitmiştim . Penisten sürüntü örneği alınmıştı . Düzen labaratuvarından sonuçlar çıktı ve hiç bir şey bulamamışlar .

Bu cumartesi tekrar randevu alıp gideceğim . Neler söyleyecek merak ediyorum .
hastaliktan

Geçen hafta Zafer Oymana gitmiştim . 1 kutu tarivid verdi ödemim olduğunu söyledi . Şimdilik sıcak su torbasına oturacaksın dedi . Makattaki dolgunluğum hafifledi gibi ama eskisi gibi pinpon topu değilde misket gibi şimdilik :D sık sık sıcak su torbasına oturuyorum akşamları ve yarım saat olacak şekilde ayaklarımı duvara dikiyorum .
hastaliktan

Şunu fark ettim. Ben enfeksiyon olmadan önce tek başıma oturup 1 kg falan ekler yiyordum can sıkıntısına .

Çikolata çok sık tüketiyorum . Bir günde 3 demlik rahat çay içiyorum ve şekerde atıyorum . Düzensiz beslenen bir yapım var .

Bugün fark ettim . Dün gece dişimi fırçalarken dilim beyazdı.
Şimdi aynaya baktım . Dilimin ucunda beyazlık yok ama arkasına doğru bildiğiniz pamuk gibi .
Sabahlarıda böyle ağzımın içinde beyaz beyaz deri dokuları geziniyor . Candida olduğunu düşünüyorum .

Acaba bu benim idrar yolları enfeksiyon sebebim olabilir mi ? Çünkü enfeksiyonda öyle beyaz akıntım falan yoktu yani benim .
spread2021

Mesaj gönderen spread2021 »

Bugün araştırma hastanesinde profesörün staph aureus’un sağlıklı insanlarda da bulunduğu, bir enfeksiyon varlığı göstermediğini, anksiyete geliştirmişsin takıntılısın diyip psikiytra yönlendirilmemle dumura uğradım.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

spread2021 yazdı:Bugün araştırma hastanesinde profesörün staph aureus’un sağlıklı insanlarda da bulunduğu, bir enfeksiyon varlığı göstermediğini, anksiyete geliştirmişsin takıntılısın diyip psikiytra yönlendirilmemle dumura uğradım.
Saglikli insanlarda bulunan cilt yada flora bakterileri staph grubu örnegin, bunlarin hastane kökenlileride var. Bunlar vücudun derin katmanlarinda ( prostat gibi) bulunupta koloni olusturursa enfeksiyona sebep olabiliyorlar.
omer41

Mesaj gönderen omer41 »

Kadir abi meraba bugün zafer hocama gittim.sizlere gecenki sonucumu yazım lökosit 136 di eritrosit 6 di
Antibiyotik iğneler vermişti kullandım.nugun tekrar gittim lökosit 7 ye düşmüş eritrosit 2 ye düşmüş tekrar iğne ve antibiyotikler ve vitamin hapları verdi.diger sonuçta her iki duvarda 5 6 lökosit görünmüş yazıyor 2 hafta önce 6 7 lökosit her iki duvarda yazıyor.hocsm baya düşmüş diyor içe dusurucez dedi.kadir abi hala hafif peniste testiste ve mesane tarafında hafif yanmalar dewam ediyor.sizin yorumunuz nedir
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

omer41 yazdı:Kadir abi meraba bugün zafer hocama gittim.sizlere gecenki sonucumu yazım lökosit 136 di eritrosit 6 di
Antibiyotik iğneler vermişti kullandım.nugun tekrar gittim lökosit 7 ye düşmüş eritrosit 2 ye düşmüş tekrar iğne ve antibiyotikler ve vitamin hapları verdi.diger sonuçta her iki duvarda 5 6 lökosit görünmüş yazıyor 2 hafta önce 6 7 lökosit her iki duvarda yazıyor.hocsm baya düşmüş diyor içe dusurucez dedi.kadir abi hala hafif peniste testiste ve mesane tarafında hafif yanmalar dewam ediyor.sizin yorumunuz nedir
Sevgili kardesim benim yorumum sudur; kullandigin antibiyotikler fayda ediyorki bol lokositin düşüş egiliminde. Semptomlara gelince, semptomlar hemen şak diye geçmiyor. Geçmedigi için ümitsizliğe kapılabilirsin, bu süreç...lokosit normale döndükten sonra uzun bir sure normal lokosit durumunu muhafaza etmekte fayda var. Burası çok önemli. Tabi arada prostat sıvısi ve idrardan kültür yaptirmaktada fayda var.
omer41

Mesaj gönderen omer41 »

Çok saolun kadir bey inşallah hayirlusiyla kurtuluruz dikkat etmeye dewam Allah razı olsun