Lökosit 1 2 kültürde cilt bakterisi üredi

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Erkan987
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Lökosit 1 2 kültürde cilt bakterisi üredi

Mesaj gönderen Erkan987 »

Arkadaşlar s.a hüseyin hocada salı günü yaptığım muaynede lökosit 1 2 çıkmiştı bugün kültür sonucum çıktı hüseyin hoca cilt bakterisi ürediğini bunun herkesin prostatinda olduğunu prostatla alakali bir sıkintim olmadıgıni vücudumda bir iltihap olduğunu belirtti bende hic cinsel iliski yok ibs var bağirsaklarida duzelttim gibi dün rus formuna göz attım. Anksiyetem arttı ve psikolojim bozuldu idrar hissim tavan yaptı. Diyet ve spor yapmamı soyledi hoca bağırsakların serotonin hormonu salgiladigini psikolojimi diri tutmam gerektiğinden bahsetti zaten bir dönem bu hastaliktan kurtulmuştum. Bir çok kez bahsettim Kurtuldugum dönem diyet yapmadim ama psikolojim çok iyiydi spor yapiyordum hergun yulaf ve yoğurt tuketiyordum. Bu durumda yapabileceğim şeyler bunlar galiba baya da bir semptom var sol testisle kasık arasinda ara ara vuran ağrı sabah ereksiyonu bazen var bazen yok testisler ara ara aşırı sarkiyor sık idrar bazen 4 saat iyiyim bazen 2 saatte bir gidiyorum sürekli idrar hissi bazen oluyor bazen olmuyor. Peniste kararma kendini yerçekimine birakma gibi durumlarda var içe çekilme 3 4 gundur yok isteksizlik var mi yok mu bilmiyorum 4 gundur her akşam mast yapiyorum ama eskisi gibi kendimi durduramadığım olmuyor yani eskiye nazaran isteksizlikte var diyebiliriz. Bu kadar semtomu bağırsaklara yuklemek ne kadar doğru bilmiyorum ama prostatitte değilim galiba bagirsaktan patojen sıcraması olayini hemoroid veya anal fissülü olan kişilerde göruyorum candida mantari var desen prostat sivisinda lökosit 1 2 çıkmaz yanlış mıyım cinsel ilişkimde hiç olmadigina göre sorunu tamamen bağirsaklara bağliyorum. Yapabileceğim başka bir şey var mi? sorun başka bir yerde olabilir mi? Bunun haricinde ilk yakalandigim donem 1 kutu tedra yarım kutu roxin kullandim ise yaramadigini dusundugumden biraktim. Diyet spor sağlam psikoloji 3 lemesini uygulayacağim sonuclari aydan aya foruma girip bildireceğim. Şimdiden herkese paylaştığı değerli bilgiler icin basta kadir abi olmak üzere teşekkür ederim.
Erkan987

Re: Lökosit 1 2 kültürde cilt bakterisi üredi

Arkadaşlar bir sorum daha olucak lokositi sıfirladiktan sonra prostat sivisinda cilt bakterisi üreyen var mi hüseyin hocaya sordum bakteriyi ama önemli değil herkeste çıkan bir bakteri dedi yani cilt bakterisinin uremesi normal bir durum mu?
marti456

Mesaj gönderen marti456 »

Herkes birşey söylüyor cilt bakterisi prostatit yapmıyor mu yani hocaya göre bu forumda deli gibi floar bakterisi öldürmeye çalışan insan var onlar ne olacak peki?
Erkan987

marti456 yazdı:Herkes birşey söylüyor cilt bakterisi prostatit yapmıyor mu yani hocaya göre bu forumda deli gibi floar bakterisi öldürmeye çalışan insan var onlar ne olacak peki?
Hocam sağlıkli hic bir insanin prostat sıvısinda entrekök ve Staphylococcus Aureus üremediğini biliyorum sağlıkli insanlarda da bazı patojenler tespit edilmis bu durumda devreye lökosit giriyor galiba patojen varliğında vucudun oraya beyaz kan hücresi göndermesi gerekmiyor mu bende lökosit 1 2 ama semptomlar var bilmiyorum. Her şeyide bağirsaklara bağlamakta sacma geliyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Erkan987 yazdı:Arkadaşlar s.a hüseyin hocada salı günü yaptığım muaynede lökosit 1 2 çıkmiştı bugün kültür sonucum çıktı hüseyin hoca cilt bakterisi ürediğini bunun herkesin prostatinda olduğunu prostatla alakali bir sıkintim olmadıgıni vücudumda bir iltihap olduğunu belirtti bende hic cinsel iliski yok ibs var bağirsaklarida duzelttim gibi dün rus formuna göz attım. Anksiyetem arttı ve psikolojim bozuldu idrar hissim tavan yaptı. Diyet ve spor yapmamı soyledi hoca bağırsakların serotonin hormonu salgiladigini psikolojimi diri tutmam gerektiğinden bahsetti zaten bir dönem bu hastaliktan kurtulmuştum. Bir çok kez bahsettim Kurtuldugum dönem diyet yapmadim ama psikolojim çok iyiydi spor yapiyordum hergun yulaf ve yoğurt tuketiyordum. Bu durumda yapabileceğim şeyler bunlar galiba baya da bir semptom var sol testisle kasık arasinda ara ara vuran ağrı sabah ereksiyonu bazen var bazen yok testisler ara ara aşırı sarkiyor sık idrar bazen 4 saat iyiyim bazen 2 saatte bir gidiyorum sürekli idrar hissi bazen oluyor bazen olmuyor. Peniste kararma kendini yerçekimine birakma gibi durumlarda var içe çekilme 3 4 gundur yok isteksizlik var mi yok mu bilmiyorum 4 gundur her akşam mast yapiyorum ama eskisi gibi kendimi durduramadığım olmuyor yani eskiye nazaran isteksizlikte var diyebiliriz. Bu kadar semtomu bağırsaklara yuklemek ne kadar doğru bilmiyorum ama prostatitte değilim galiba bagirsaktan patojen sıcraması olayini hemoroid veya anal fissülü olan kişilerde göruyorum candida mantari var desen prostat sivisinda lökosit 1 2 çıkmaz yanlış mıyım cinsel ilişkimde hiç olmadigina göre sorunu tamamen bağirsaklara bağliyorum. Yapabileceğim başka bir şey var mi? sorun başka bir yerde olabilir mi? Bunun haricinde ilk yakalandigim donem 1 kutu tedra yarım kutu roxin kullandim ise yaramadigini dusundugumden biraktim. Diyet spor sağlam psikoloji 3 lemesini uygulayacağim sonuclari aydan aya foruma girip bildireceğim. Şimdiden herkese paylaştığı değerli bilgiler icin basta kadir abi olmak üzere teşekkür ederim.
Rica ederim kardeşim. Prostatinizda daha önce lokosit olupta sonradan yapilan tedavi sonucunda lokositiniz normale dönduyse antibiyotik kullanmaniza gerek yok. Semptomlariniz devam edebilir çünkü inflamasyon kolay kolay geçmiyor...en önemli kısmı bu zaten, mikropsuz iltihap. Bunun icin iltihap giderici ilaçlar ve takviyeler kullanılır. Yaşam tarziniz ve gıdaniza dikkat etmenizde önemli tabiki. Asitli gıdalar, pakete girmiş gıdalar, alkol kullanımı,ust üste cinsel iliski, üşütme ve psikolojik travma gibi olumsuz etkenler bu inflamasyonu arttırır. Antibiyotik kullanimi sonrasida bu etkenlere dikkat etmek gerekir.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Bakteriler konusunda okumalar yapıyorum şunu söyleyeyim prostat sıvısı sterildir. Prostatta hangi bakteri olursa olsun enfeksiyon yapar. Üretra kanalında ise geçici flora olur prostat sıvısı çıkarken üretradaki bakteriyi taşıyabilir bu durumda sonuç yanıltıcı olur. Ama eğer bu bakteri gerçekten prostatta ise enfeksiyon sebebidir. Farklı ve aralıklı zamanlarda aynı bakteri çok sayıda ürüyorsa enfeksiyon sebebi bakteridir.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Erkan987

Hergele yazdı:Bakteriler konusunda okumalar yapıyorum şunu söyleyeyim prostat sıvısı sterildir. Prostatta hangi bakteri olursa olsun enfeksiyon yapar. Üretra kanalında ise geçici flora olur prostat sıvısı çıkarken üretradaki bakteriyi taşıyabilir bu durumda sonuç yanıltıcı olur. Ama eğer bu bakteri gerçekten prostatta ise enfeksiyon sebebidir. Farklı ve aralıklı zamanlarda aynı bakteri çok sayıda ürüyorsa enfeksiyon sebebi bakteridir.
O zaman sonucu 6 hafta sonra öğrenicez huseyin hoca diyetten sonra gel dedi bu sefer aynı bakteriler uremezse sıkınti yok diyebilir miyiz?
Erkan987

kadir yazdı:
Erkan987 yazdı:Arkadaşlar s.a hüseyin hocada salı günü yaptığım muaynede lökosit 1 2 çıkmiştı bugün kültür sonucum çıktı hüseyin hoca cilt bakterisi ürediğini bunun herkesin prostatinda olduğunu prostatla alakali bir sıkintim olmadıgıni vücudumda bir iltihap olduğunu belirtti bende hic cinsel iliski yok ibs var bağirsaklarida duzelttim gibi dün rus formuna göz attım. Anksiyetem arttı ve psikolojim bozuldu idrar hissim tavan yaptı. Diyet ve spor yapmamı soyledi hoca bağırsakların serotonin hormonu salgiladigini psikolojimi diri tutmam gerektiğinden bahsetti zaten bir dönem bu hastaliktan kurtulmuştum. Bir çok kez bahsettim Kurtuldugum dönem diyet yapmadim ama psikolojim çok iyiydi spor yapiyordum hergun yulaf ve yoğurt tuketiyordum. Bu durumda yapabileceğim şeyler bunlar galiba baya da bir semptom var sol testisle kasık arasinda ara ara vuran ağrı sabah ereksiyonu bazen var bazen yok testisler ara ara aşırı sarkiyor sık idrar bazen 4 saat iyiyim bazen 2 saatte bir gidiyorum sürekli idrar hissi bazen oluyor bazen olmuyor. Peniste kararma kendini yerçekimine birakma gibi durumlarda var içe çekilme 3 4 gundur yok isteksizlik var mi yok mu bilmiyorum 4 gundur her akşam mast yapiyorum ama eskisi gibi kendimi durduramadığım olmuyor yani eskiye nazaran isteksizlikte var diyebiliriz. Bu kadar semtomu bağırsaklara yuklemek ne kadar doğru bilmiyorum ama prostatitte değilim galiba bagirsaktan patojen sıcraması olayini hemoroid veya anal fissülü olan kişilerde göruyorum candida mantari var desen prostat sivisinda lökosit 1 2 çıkmaz yanlış mıyım cinsel ilişkimde hiç olmadigina göre sorunu tamamen bağirsaklara bağliyorum. Yapabileceğim başka bir şey var mi? sorun başka bir yerde olabilir mi? Bunun haricinde ilk yakalandigim donem 1 kutu tedra yarım kutu roxin kullandim ise yaramadigini dusundugumden biraktim. Diyet spor sağlam psikoloji 3 lemesini uygulayacağim sonuclari aydan aya foruma girip bildireceğim. Şimdiden herkese paylaştığı değerli bilgiler icin basta kadir abi olmak üzere teşekkür ederim.
Rica ederim kardeşim. Prostatinizda daha önce lokosit olupta sonradan yapilan tedavi sonucunda lokositiniz normale dönduyse antibiyotik kullanmaniza gerek yok. Semptomlariniz devam edebilir çünkü inflamasyon kolay kolay geçmiyor...en önemli kısmı bu zaten, mikropsuz iltihap. Bunun icin iltihap giderici ilaçlar ve takviyeler kullanılır. Yaşam tarziniz ve gıdaniza dikkat etmenizde önemli tabiki. Asitli gıdalar, pakete girmiş gıdalar, alkol kullanımı,ust üste cinsel iliski, üşütme ve psikolojik travma gibi olumsuz etkenler bu inflamasyonu arttırır. Antibiyotik kullanimi sonrasida bu etkenlere dikkat etmek gerekir.

Peki kadir abi sık idrar ve bağışıklik icin melisa karabaş limon zencefili karıstirip iciyorum eczaneden probiyotikte aldım bunun yaninda bol bol zeytin ve ev yoğurdu tuketiyorum bunlara ek olarak polen ekstresi zeytinyağında çözülmus propolis almayı düşünuyorum ek olarak önerdigin başka bir şey var mi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Erkan987 yazdı:
kadir yazdı:

Peki kadir abi sık idrar ve bağışıklik icin melisa karabaş limon zencefili karıstirip iciyorum eczaneden probiyotikte aldım bunun yaninda bol bol zeytin ve ev yoğurdu tuketiyorum bunlara ek olarak polen ekstresi zeytinyağında çözülmus propolis almayı düşünuyorum ek olarak önerdigin başka bir şey var mi
Solgar bromelain500 ve alfalipoikasit kullanmanı önerebilirim.
Ahbikurtulsam25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Ahbikurtulsam25 »

kadir yazdı:
Erkan987 yazdı:
kadir yazdı: Rica ederim kardeşim. Prostatinizda daha önce lokosit olupta sonradan yapilan tedavi sonucunda lokositiniz normale dönduyse antibiyotik kullanmaniza gerek yok. Semptomlariniz devam edebilir çünkü inflamasyon kolay kolay geçmiyor...en önemli kısmı bu zaten, mikropsuz iltihap. Bunun icin iltihap giderici ilaçlar ve takviyeler kullanılır. Yaşam tarziniz ve gıdaniza dikkat etmenizde önemli tabiki. Asitli gıdalar, pakete girmiş gıdalar, alkol kullanımı,ust üste cinsel iliski, üşütme ve psikolojik travma gibi olumsuz etkenler bu inflamasyonu arttırır. Antibiyotik kullanimi sonrasida bu etkenlere dikkat etmek gerekir.

Kadir abi masaj yaparken p.sıvisi iltihapli bölgeden yani skar dokudan gelmeme ihtimali var mi yani abi gelen sivisi her tarafi mi yansitir.
Çunku doktordan doktora lokosit farkli çikiyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ahbikurtulsam25 yazdı:
kadir yazdı:
Erkan987 yazdı:

Kadir abi masaj yaparken p.sıvisi iltihapli bölgeden yani skar dokudan gelmeme ihtimali var mi yani abi gelen sivisi her tarafi mi yansitir.
Çunku doktordan doktora lokosit farkli çikiyor.
İltihaplı bölgeden sıvı gelmeme ihtimali yok. Zaten gelen sıvı prostatın icinden geliyor. Prostatta enfeksiyon varsa sıvıda mutlaka lokosit yüksektir.