Prostat mı ? Lütfen Cevaplar mısınız

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Unlawfull21
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Prostat mı ? Lütfen Cevaplar mısınız

Mesaj gönderen Unlawfull21 »

Öncelikle Merhaba abilerim , kardeşlerim. Bundan tam bir ay önce sık idrara çıkma isteği oluştu. Ardından penis ucuna iç çamaşırım değdiğinde hafif acı vardı. İleri günlerde idrar yolunda ve idrar sıkışması kaçırma hissi oluyordu bu zaman tam kapanma yasağına denk geldiği için evde bulunan üromisin adlı ilacı kullandım çok şükür yanma ve sık idrara çıkma isteği baya azaldı ve sıkışma hisside. Şuan sadece penis başında sanki birşey varmış hissi var ve makat testis altında oluşan boşlukta hafif bir ağrı ( uzun zamandır hemoroid hastalığım var.)

Daha yaşım 23 nette araştırırken prostat hastalığı belirtileri denildi maalesef takıntılı bir insanım. Geçen yıl da testiste ve testis altında ağrı olduğu için doktora gitmiştim tam idrar tahlili alınıp ultrasona girmiştim herşey temiz çıkmıştı doktor sıkan iç çamaşırları giyme demişti geçmişti. Benim gibi şikayetleri olan var mı ? Bu hafta hasteneye gideceğim psikolojik olarak çok kötüyüm
Kusadasi22

Re: Prostat mı ? Lütfen Cevaplar mısınız

Mesaj gönderen Kusadasi22 »

kanka bende 1.5 ay önce başladı. bire bir aynı sorunlar bendede vardı. şuanda sadece 2 saatte 1 işeme isteğim ve hafif yanmam var. cipro bende aşil tendonumda rahatsızlık yarattı yürürken. bıraktım bu gün. bende 23 e giricem. doktordan sonra buraya ne söylediğini ve ilaçlarını yazmayı unutma. bizde bilelim
Unlawfull21

Kusadasi22 yazdı:kanka bende 1.5 ay önce başladı. bire bir aynı sorunlar bendede vardı. şuanda sadece 2 saatte 1 işeme isteğim ve hafif yanmam var. cipro bende aşil tendonumda rahatsızlık yarattı yürürken. bıraktım bu gün. bende 23 e giricem. doktordan sonra buraya ne söylediğini ve ilaçlarını yazmayı unutma. bizde bilelim
Çarşamba randevu aldım bakalım hayırlısı neyse o olsun. Anlamadığım 2 yıl önce de böyle sorunlarım vardı bir kaç günde hiç bir ilaç kullanmadım kendiliğinden geçti. Acaba şu kötü hastalık tam idrar tahlili ve ultrasonda kesin belli oluyor mu ? Siz hangi tahlilleri verdiniz de bu teşhisi koydular? Bu arada Allah acil şifalar versin. Umarım bu genç yaşta kurtuluruz bu kötü hastalıktan.
Mohikan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Mohikan »

Unlawfull21 yazdı:
Kusadasi22 yazdı:kanka bende 1.5 ay önce başladı. bire bir aynı sorunlar bendede vardı. şuanda sadece 2 saatte 1 işeme isteğim ve hafif yanmam var. cipro bende aşil tendonumda rahatsızlık yarattı yürürken. bıraktım bu gün. bende 23 e giricem. doktordan sonra buraya ne söylediğini ve ilaçlarını yazmayı unutma. bizde bilelim
Çarşamba randevu aldım bakalım hayırlısı neyse o olsun. Anlamadığım 2 yıl önce de böyle sorunlarım vardı bir kaç günde hiç bir ilaç kullanmadım kendiliğinden geçti. Acaba şu kötü hastalık tam idrar tahlili ve ultrasonda kesin belli oluyor mu ? Siz hangi tahlilleri verdiniz de bu teşhisi koydular? Bu arada Allah acil şifalar versin. Umarım bu genç yaşta kurtuluruz bu kötü hastalıktan.
Dostum prostatit misin değil misin bu konu hakkinda bir şey söyleyemeyiz bunun için formda yazan doktorlardan birine gidip lökosit baktirman ve kültür yaptırman gerek. Idrar tahlili kan ve ultrason tahlilerinde genellikle belli olmaz kesin teşhis prostat sıvısindan yapilan işlemler sonucunda koyulur.
Unlawfull21

Mohikan yazdı:
Unlawfull21 yazdı:
Dostum prostatit misin değil misin bu konu hakkinda bir şey söyleyemeyiz bunun için formda yazan doktorlardan birine gidip lökosit baktirman ve kültür yaptırman gerek. Idrar tahlili kan ve ultrason tahlilerinde genellikle belli olmaz kesin teşhis prostat sıvısindan yapilan işlemler sonucunda koyulur.

Anladım teşekkür ederim , Çarşamba herşey belli olur dostum. Zaman ayırıp cevapladığın için teşekkür ederim. Çarşamba mutlaka dönüş yapacağım buraya.
Mohikan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Mohikan »

Unlawfull21 yazdı:
Mohikan yazdı:
Unlawfull21 yazdı:

Anladım teşekkür ederim , Çarşamba herşey belli olur dostum. Zaman ayırıp cevapladığın için teşekkür ederim. Çarşamba mutlaka dönüş yapacağım buraya.
Rica ederim. İyi haberlerini bekliyoruz:)
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

Rahatsızlığı yeni başlayan arkadaşlar için zafer hoca en iyi seçenek olur. Ampirik tedavi ile erken dönemde çoğu hastanın iyi olduğunu görüyorum. İlerleyen dönem için zafer hoca için aynısını söyleyemem
Unlawfull21

Valeri yazdı:Rahatsızlığı yeni başlayan arkadaşlar için zafer hoca en iyi seçenek olur. Ampirik tedavi ile erken dönemde çoğu hastanın iyi olduğunu görüyorum. İlerleyen dönem için zafer hoca için aynısını söyleyemem

Prostatit miyim değilim bilmiyorum yarın belli olur umarım. Ayrıca forumda bahsedilen doktorlar bana baya uzak. Şuan hiç bir sorunum kalmadı. Sadece bağırsak ağrısı ve makat üstünde hafif bir şişlik var ordan kaynaklı ağrı . Umarım yarın gideceğim doktor prostat sıvısı alır da kesin tanı koyulur.
Unlawfull21

Bugün gittim doktor idrar kültürü , kan ve ultrason istedi. Yoğunluk olduğu için ultrason yetişmedi. Sonuçlar böyle anlayan arkadaşlar , abiler varsa cevaplayabilir mi

Askorbik Asit Negatif
Bilirubin Negatif
Dansite (SG) 1029 ref: 1000 - 1030
Keton 0,5(+)
Lökosit idrar Negatif

pH 5

Bakteri 51

Anti HBs (Mikropartikül immün assay-MEIA veya benzeri) > 1000 Pozitif

Makat testis arasında sertlik ve ağrı var dediğimde herkeste var o cerrahiye git diyip geçiştirdi. Gönül isterdi ki prostat sıvısıyla alındaydı testler ne bakan hastane var ne de doktor var ilimde. İşim çok zor.
kmlpr2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen kmlpr2 »

Unlawfull21 yazdı:Bugün gittim doktor idrar kültürü , kan ve ultrason istedi. Yoğunluk olduğu için ultrason yetişmedi. Sonuçlar böyle anlayan arkadaşlar , abiler varsa cevaplayabilir mi

Askorbik Asit Negatif
Bilirubin Negatif
Keton 0,5(+)
Lökosit idrar Negatif

pH 5

Bakteri 51

Makat testis arasında sertlik ve ağrı var dediğimde herkeste var o cerrahiye git diyip geçiştirdi. Gönül isterdi ki prostat sıvısıyla alındaydı testler ne bakan hastane var ne de doktor var ilimde. İşim çok zor.
Gecmis olsun, bu sonuclarla prostatit denilmez, prostat sivisindan lokosit bakmak lazim gerci makat ile penis arasi agri sizi var ise de sonucta prostatit kapisi acilmis duruyor, kafani yorma, moralini bozma , neden ben deme . Zamanla her şey yoluna girer.
Unlawfull21

kmlpr2 yazdı:
Unlawfull21 yazdı:Bugün gittim doktor idrar kültürü , kan ve ultrason istedi. Yoğunluk olduğu için ultrason yetişmedi. Sonuçlar böyle anlayan arkadaşlar , abiler varsa cevaplayabilir mi

Askorbik Asit Negatif
Bilirubin Negatif
Keton 0,5(+)
Lökosit idrar Negatif

pH 5

Bakteri 51

Gecmis olsun, bu sonuclarla prostatit denilmez, prostat sivisindan lokosit bakmak lazim gerci makat ile penis arasi agri sizi var ise de sonucta prostatit kapisi acilmis duruyor, kafani yorma, moralini bozma , neden ben deme . Zamanla her şey yoluna girer.

Forumda iyileşen hastaları gördüm çok moral geldi bazı arkadaşların mesajlarını okudum ürkmedim desem yeridir. Takmamaya çalışıyorum. Sadece birşey anladım kabızlık mahvediyor bunun bağırsakla alakası bence var gibi. Bakteri çok çıktı idrarda bakalım ultrason sonuçları çıkınca doktor ilaç yazacakmış. Millet kanseri yeniyor , bu pislikten elbet kurtulacağız.
Unlawfull21

Devlet hastanesine gittim. Kan tahlili , idrar tahlili ve bugün ultrasyon çekildi. Herşey temiz. Ultrason yapan doktora prostata bakabilme imkanınız var mı dedim. İdrara sıkışsan bakardım derdi ama içeri girmeden baya su içmiştim. Bu yaşta prostatit olmazsın kafana takma geçer diyip eve gönderdi. Bu hafta içi başka doktora gideceğim prostat sıvısı için. Bu arada sık idrara çıkma isteği azaldı ağrı yok makatla testis arasında. Sadexe penis başında hafif kaşıntı ve ağrı var. Baya kafama taktığım için bazen ben lavaboya gidip idrara çıkıyorum.

Merak eden arkadaşlar için yazdım.