Benim Gibi Belirtileri Olan Var mı?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ozcartman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Benim Gibi Belirtileri Olan Var mı?

Mesaj gönderen ozcartman »

Foruma uzun zamandır üyeyim ancak şu ana kadar kendim gibi birisini hiç görmedim. Yoktur demiyorum ben görmedim. Malum forum çok kalabalık her girdiyi okumak mümkün olmuyor. Merak ettiğim şey tam olarak benim gibi olan birisi var mı? benim durumum:

- forumda sık sık bahsedildiği gibi ağrı durumu yok. bir defa bile olmadı.
- ereksiyon normal ama kısa sürüyor. sertleşmede sorun yok sürdürmede var.
- idrar problemim en ateşli zamanlarda bile olmadı. ultrasonlarda prostat ya normal boyutta ya da sınırda çıktı.
- dönem dönem kendini unutturan, dönem dönem resmen yakıp kavuran bir yanmam var. testisler ile makat arası bölge cayır cayır yanıyor (acı ya da ağrı değil)

hatta öyle ki, bir defasında ilaçlı tomografi çektirdim farklı bir durum için. doktor ilaç verince vücut ısın yükselecek korkma dedi. ilacı verdi vücut ısımın yükseldiğini hiç fark edemedim ancak bahsettiğim bölgeye sanki alev tutuyorlardı.

bir diğer garip durum ise prostat masajı ile sıvı alınırken sıvının geçtiği yerler bayıltacak kadar acı veriyor. hele ki penis ucuna gelip de sıvı dışarı çıktığı zaman ayakta zor duruyorum o anki acıdan. bir defasında zafer hoca sıvı çıkardıktan sonra beni acile kaldırdılar asla mübalağa etmiyorum. Hissettiğim: prostat sıvısı değdiği yeri yakıp geçiyor belki de yara yapıyor bir kimyasal misali.

Yanmalar arttığı zaman penisin iç çamaşırına yapışmasından anlayabildiğim bir akıntı var ancak gözle görülebilecek bir akıntı değil ve renkli de değil.

normalde buz kesen ayaklarım yanmalar artınca sıcacık oluyor. bu da bir diğer garip durum.

forumdaki genel hasta profilinden önemli ölçüde ayrıştığımı düşünüyorum. prostat sıvısına düzen'de bakıldı staphylococcus haemolyticus çıktı. antibiograma göre duyarlı olanları Targocid hariç kullandım. Kullanırken çok iyiyim bıraktığım an eskiye yavaş yavaş dönüyorum. Zafer hoca baktığında lökosit vardı. Çapa'da bir prof muayene etti rektal tuşe ile, kesinlikle prostatit dedi. yani olayın baskteriyel bir prostatit olduğu kesin.

Merak ettiğim hastalığı bu şekilde geçiren var mı?
Zagros

Re: Benim Gibi Belirtileri Olan Var mı?

Mesaj gönderen Zagros »

ozcartman yazdı:Foruma uzun zamandır üyeyim ancak şu ana kadar kendim gibi birisini hiç görmedim. Yoktur demiyorum ben görmedim. Malum forum çok kalabalık her girdiyi okumak mümkün olmuyor. Merak ettiğim şey tam olarak benim gibi olan birisi var mı? benim durumum:

- idrar problemim en ateşli zamanlarda bile olmadı. ultrasonlarda prostat ya normal boyutta ya da sınırda çıktı.
- dönem dönem kendini unutturan, dönem dönem resmen yakıp kavuran bir yanmam var. testisler ile makat arası bölge cayır cayır yanıyor (acı ya da ağrı değil)

hatta öyle ki, bir defasında ilaçlı tomografi çektirdim farklı bir durum için. doktor ilaç verince vücut ısın yükselecek korkma dedi. ilacı verdi vücut ısımın yükseldiğini hiç fark edemedim ancak bahsettiğim bölgeye sanki alev tutuyorlardı.

bir diğer garip durum ise prostat masajı ile sıvı alınırken sıvının geçtiği yerler bayıltacak kadar acı veriyor. hele ki penis ucuna gelip de sıvı dışarı çıktığı zaman ayakta zor duruyorum o anki acıdan. bir defasında zafer hoca sıvı çıkardıktan sonra beni acile kaldırdılar asla mübalağa etmiyorum. Hissettiğim: prostat sıvısı değdiği yeri yakıp geçiyor belki de yara yapıyor bir kimyasal misali.

Yanmalar arttığı zaman penisin iç çamaşırına yapışmasından anlayabildiğim bir akıntı var ancak gözle görülebilecek bir akıntı değil ve renkli de değil.

normalde buz kesen ayaklarım yanmalar artınca sıcacık oluyor. bu da bir diğer garip durum.

forumdaki genel hasta profilinden önemli ölçüde ayrıştığımı düşünüyorum. prostat sıvısına düzen'de bakıldı staphylococcus haemolyticus çıktı. antibiograma göre duyarlı olanları Targocid hariç kullandım. Kullanırken çok iyiyim bıraktığım an eskiye yavaş yavaş dönüyorum. Zafer hoca baktığında lökosit vardı. Çapa'da bir prof muayene etti rektal tuşe ile, kesinlikle prostatit dedi. yani olayın baskteriyel bir prostatit olduğu kesin.

Hocam hangi antibiyotikleri kullandınız bendede staphylococcus haemolyticus üremişti o makat ve testis arasındaki yanma bendede var elleyince hissettim
Scorpion

Mesaj gönderen Scorpion »

Ayni bölgede aynı şekilde bende de yanma var, benim de tek şikayetim bu, 2 gündür iyiyim ama rahatsızlık vermiyor, bi gidiyor bi geliyor anlamış değilim.
ozcartman

Zagros yazdı:
ozcartman yazdı:Foruma uzun zamandır üyeyim ancak şu ana kadar kendim gibi birisini hiç görmedim. Yoktur demiyorum ben görmedim. Malum forum çok kalabalık her girdiyi okumak mümkün olmuyor. Merak ettiğim şey tam olarak benim gibi olan birisi var mı? benim durumum:

Hocam hangi antibiyotikleri kullandınız bendede staphylococcus haemolyticus üremişti o makat ve testis arasındaki yanma bendede var elleyince hissettim
Hocam yıllardır vara bu bende. Şimdi şunları bunları kullandım diye saymam mümkün değil. Ancak sadece aklıma gelenleri (eksik olacak %100) sayayım:

- genta
- iesef
- cipro
- bactrim
- avelox
- piyeloseptyl

ve daha niceleri. şu anda sadece enfeksiyoncuların pek de yazmak istemedikleri: targocid, linezolid gibi üst seçenekler kaldı.

dört gün önce penis ucunda iç çamaşırına yapışma hissettim, ertesi gün bacaklarda karıncalanma, sonraki gün yanma ama normal, sonraki gün inanılmaz bir yanma. dün ve bugün boşaldım şu an yanmanın %50'si gitti. ordaki bakteriler bir atak yapıyor bünyenin güçsüzlüğünü fırsat bilerek, sonra hızla çoğalıyorlar. atıyorum içerde 1 milyon tane varsa ardarda birer gün arayla boşalınca 500 binini attığım için yarı yarıya azalıyor. bu tamamen kendi hissettiklerime bakarak uydurduğum bir senaryo ama tam olarak böyle hissediyorum.
ozcartman

Scorpion yazdı:Ayni bölgede aynı şekilde bende de yanma var, benim de tek şikayetim bu, 2 gündür iyiyim ama rahatsızlık vermiyor, bi gidiyor bi geliyor anlamış değilim.
neler denediniz şimdiye kadar. targocid denediniz mi hiç? ya da vankomisin, linezolid gibi şeyler.
hastaliktan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen hastaliktan »

Merhaba ,
Testislerde sarkma ve arkasında yanma durumları bendede ar ara oluyor ama net teşhis değilim bilginiz olsun .