Staphylococcus epidermidis

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Staphylococcus epidermidis

Mesaj gönderen kadir »

Zagros yazdı:Staphylococcus için Moksifloksasin Avelox kullananlar veya tarivid nasıl sonuç alınır deneyen varmı bu kombinleri
Staph grubunda 200 den fazla suş var, direnclisi direncsizi mevcut.. staphylococcus dediginizde bir derya cikar önünüze. Hangisi? Kültüre göre kullanmanizi öneririm. Özellikle bu tarzda bakteriler için kültür yapilmali. Cybh mikroplari bellidir. Tedavisi daha kolay. Bu flora bakterilerine girer. Ayni bakteri bir insanda direncli iken, bir baskasinda duyarlı cikıyor.
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen wolfpack »

Staph aereus icin ne onerirsiniz peki? Ben ara ara 5li genta arti klindan tedavisi gordum ilk basta iyi gelmesine ragmen hep nuks yasadim. Bu boyle bir kisir dongu mu olacak? Gecenlerde sert prostat masaji yaptim kendi kendime yillardir kuyruk sokumu agrisi cekiyordum o gitti fakat agrilar yanmalar orada birseyin sikmasi hissiyati devam ediyor.
Zagros

Mesaj gönderen Zagros »

wolfpack yazdı:Staph aereus icin ne onerirsiniz peki? Ben ara ara 5li genta arti klindan tedavisi gordum ilk basta iyi gelmesine ragmen hep nuks yasadim. Bu boyle bir kisir dongu mu olacak? Gecenlerde sert prostat masaji yaptim kendi kendime yillardir kuyruk sokumu agrisi cekiyordum o gitti fakat agrilar yanmalar orada birseyin sikmasi hissiyati devam ediyor.
Ben yarın fosfomisin deniyicem oda iyi gelmezse bende geriye tek seçenek serum tarzı vankomisin daptomisin targocid gibi şeyler kalıyor birde aminoglikozid iğne ama genta vuruldum o işe yaramadı amikasinden emin değilim Enfeksiyoncuda serum alman için hastanede yatman zorunlu diyor yani eve gitmek yok en az 20 30 gün civarı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

wolfpack yazdı:Staph aereus icin ne onerirsiniz peki? Ben ara ara 5li genta arti klindan tedavisi gordum ilk basta iyi gelmesine ragmen hep nuks yasadim. Bu boyle bir kisir dongu mu olacak? Gecenlerde sert prostat masaji yaptim kendi kendime yillardir kuyruk sokumu agrisi cekiyordum o gitti fakat agrilar yanmalar orada birseyin sikmasi hissiyati devam ediyor.
Staph aureus içinde kültür yaptirip antibiograma uygun tedavi baslatmanizi öneririm.
Zagros

Mesaj gönderen Zagros »

Bu makalede staphylococcus epidermidis vankomisin rifampisin gibi güçlü antibiyotikler etki etmemiş ama Linezolidin başarılı bulunduğu yazılıyor
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

Zagros yazdı:
Bu makalede staphylococcus epidermidis vankomisin rifampisin gibi güçlü antibiyotikler etki etmemiş ama Linezolidin başarılı bulunduğu yazılıyor
Evet ben vankomisin kullandım 15 gün işe yaramadı
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
tugberk16
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen tugberk16 »

Bende de üretral akıntı kültüründe staphylococcus sp. Üremişti
Hüseyin hoca herhangi bir ilaç vermedi bana.çoğu testim temiz çıkmasına rağmen hala çözüme ulaşamadım 1,5 senedir :(
Davutatan

Mesaj gönderen Davutatan »

Bu bela bakterisinden tedavi olup iyilesen bildiginiz kullanici var mi arkadaslar saatlerimi harcadim bulamiyorum..
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Davutatan yazdı:Bu bela bakterisinden tedavi olup iyilesen bildiginiz kullanici var mi arkadaslar saatlerimi harcadim bulamiyorum..
Hocam uzun süreli invanz tedavi gerekli eğer patojen kesin ise. Staphlar için kader48 in tedavisini oku.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Davutatan

Mesaj gönderen Davutatan »

eyvallah hocam araştırıyorum. Siz de de aynısı üremiş sanırm ne yaptınız? semptomlarınız var mı?

Bu bakteri için özellikle enfeksiyon hastalıkları uzmanlarına yönlendirillmesi söyleniyor sanki genel olarak.
Buna karşın "maks" isimli arkadaşın "epidermis ve enfeksiyoncu" başlığında ankarada uzman bir enfeksiyon uzmanı doktoru ve bazı önde gelen hekimlerin bu bakterileri öldürmek için antibiyotik kullanımının zarar getireceği yönünde açıklamaları var. Bağırsak mikrobiyatasının düzenli olması ile çözümleneceği söyleniyor bir yandan da lökosit sayımının dikkate alınmayacağını söyleyen ürologlarda var. Bu kadar kısır döngü bir hastalığa bulaşmak insanı gerçekten çaresiz hissetiriyor ancak bu forum ve sizler iyi ki varsınız en azından yardımlaşıyoruz ve yalnız olmadığımızı biliyoruz.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Davutatan yazdı:eyvallah hocam araştırıyorum. Siz de de aynısı üremiş sanırm ne yaptınız? semptomlarınız var mı?

Bu bakteri için özellikle enfeksiyon hastalıkları uzmanlarına yönlendirillmesi söyleniyor sanki genel olarak.
Buna karşın "maks" isimli arkadaşın "epidermis ve enfeksiyoncu" başlığında ankarada uzman bir enfeksiyon uzmanı doktoru ve bazı önde gelen hekimlerin bu bakterileri öldürmek için antibiyotik kullanımının zarar getireceği yönünde açıklamaları var. Bağırsak mikrobiyatasının düzenli olması ile çözümleneceği söyleniyor bir yandan da lökosit sayımının dikkate alınmayacağını söyleyen ürologlarda var. Bu kadar kısır döngü bir hastalığa bulaşmak insanı gerçekten çaresiz hissetiriyor ancak bu forum ve sizler iyi ki varsınız en azından yardımlaşıyoruz ve yalnız olmadığımızı biliyoruz.
Hocam benim ilk kültürde üredi sonra üremedi. Ama sürekli üreyen staph heamolitycus ve enterokok var. Antibiyotik de kullandım ama atlatamadım. Staphlar cilt bakterisi olduğu için kültürde yanıltıcı olabilir. Bir kaç labda ürüyor ise enfeksiyon uzmanı ile devam edin prostatta 2 3 kutu ile sonuç alamazsınız. Bağırsak problemleri ile başladıysa doğru denebilir ama cinsel öykü varsa antibiyotik tek çözüm. Lökosit benim başta çıktı sonra çıkmadı ama sorunlar devam ediyor semptom var ise kültür pozitif ise tedavi alın.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.