Yanma için çözüm önerisi var mı

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ulquiorra
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Yanma için çözüm önerisi var mı

Mesaj gönderen ulquiorra »

Arkadaşlar merhaba. Ben bu hastalık ile tanışalı 2 yıl oldu . Hastalığın başlangıcı sık mastürbasyonla oldu daha sonrasında 2 ay gibi bi süre sonunda kendiliğinden geçti , fakat sonrasında tekrar nüks etti ve son 1 yıldır ( 2 gün iyi 3 gün kötü olmak ) şeklinde devam ediyor. benim genel problemim yanma , peniste yanma ve arada batma şeklinde günümü mahvediyor , neredeyse aklımdan hiç çıkmıyor doğal olarak piskolojik olarak da etkileniyorum . bu yanma problemi için çözüm önerisi olan var mı acaba yardımcı olursanız sevinirim. Herkesin sağlığına kavuşması dileğimle ..
sharingdvb
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Yanma için çözüm önerisi var mı

Mesaj gönderen sharingdvb »

Makat bölgene küçük sıcak su torbası koy yarım saat kadar otur...
Ve günde 2 adet uniform tablet al ...
En Makbul Yağmur Duası Ağaç Dikmektir.
ulquiorra

sharingdvb yazdı:Makat bölgene küçük sıcak su torbası koy yarım saat kadar otur...
Ve günde 2 adet uniform tablet al ...
Merhaba öneriniz için teşekkür ederim . Uniform tablet dediğiniz nedir acaba
sharingdvb

Urinonvef olacaktı yanlış olmuş ..
Ben çok faydasını gördüm...
Scorpion

Mesaj gönderen Scorpion »

sharingdvb yazdı:Urinonvef olacaktı yanlış olmuş ..
Hocam bunu kaç kutu nasıl sürede kullandın? Ben 1 kutu siparişi verdim netten. Fayda görürsem devam edicem kullanmaya. Siz ne kadar kullandınız, yanmaya etkisi kaçıncı günde oluyor. Bırakınca tekrar yanma başlıyor mu?
akrepp
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen akrepp »

Gözlemlerimi anlatayım

1.Suyu düzenli olarak iç günlük 1.5 2 litre
2.kafein, çikolata, asidik, acı, baharat ne varsa kısıtla
3.ayağını sıcak tut
4.Yangı aslında prostatta olduğu için penise, köküne ucuna vuruyor o yüzden kabız olmamak için lifli beslen.
5.İdrarı alkalize eden yiyecek ve içeceklerden yararlan.
6.Sıcak suya oturmayı dene
7.Pelvik gevşeme egzersizi yap
8.Masturbasyon alışkanlığı varsa bırakmayı dene.
9.En önemli etken stres, kaygı durumunu en aza indirmeye çalış.

Not. 8. Şıkkın üstüne basa basa söyleyebilirim masturbasyon şişen prostata vurulan darbedir. Bu alışkanlık varsa mutlaka bırak. Normal ilişki haftada 1 veya 2 kez. Ara ara kendini dinlendirmende fayda sağlar
ulquiorra

Teşekkür ederim değerli yorumlarınız için
sharingdvb

Scorpion yazdı:
Hocam bunu kaç kutu nasıl sürede kullandın? Ben 1 kutu siparişi verdim netten. Fayda görürsem devam edicem kullanmaya. Siz ne kadar kullandınız, yanmaya etkisi kaçıncı günde oluyor. Bırakınca tekrar yanma başlıyor mu?

Ben iki kutu kullandım. 15 ci gün de vs yanmalarım tamamen geçmişti...(Tabi antibiyotiklerden sonra)
Sıcak su oturması ben hiç yapmadım ama doktor tavsiye etmişti...
Kabız omamaya özen gösterdim...(Bol bol probiyotik aldım + Ligone çok kullandım)
Acı ve baharat 2 ay hiç yemedim bende...

Yani sadece ilaca bağlı kalmayalım arkadaşlşar ve arkadaşın yazdıklarını mutlaka uygulamaya çalışın...
'' 1.Suyu düzenli olarak iç günlük 1.5 2 litre
3.ayağını sıcak tut
4.Yangı aslında prostatta olduğu için penise, köküne ucuna vuruyor o yüzden kabız olmamak için lifli beslen.
9.En önemli etken stres, kaygı durumunu en aza indirmeye çalış.''
omer41
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen omer41 »

Arkadaşlar hepimize Allah şifa versin
Scorpion

sharingdvb yazdı:
Scorpion yazdı:

Ben iki kutu kullandım. 15 ci gün de vs yanmalarım tamamen geçmişti...(Tabi antibiyotiklerden sonra)
Sıcak su oturması ben hiç yapmadım ama doktor tavsiye etmişti...
Kabız omamaya özen gösterdim...(Bol bol probiyotik aldım + Ligone çok kullandım)
Acı ve baharat 2 ay hiç yemedim bende...

Yani sadece ilaca bağlı kalmayalım arkadaşlşar ve arkadaşın yazdıklarını mutlaka uygulamaya çalışın...
'' 1.Suyu düzenli olarak iç günlük 1.5 2 litre
3.ayağını sıcak tut
9.En önemli etken stres, kaygı durumunu en aza indirmeye çalış.''
Tavsiyeler için teşekkürler. Deneyelim bakalım yanmaya iyi gelir inş bende de. Antibiyotik çok kullandım artık bıraktım, pek bi faydası olmadı zaten.
Doğal yollara başvurdum artık çok daha iyi geliyor.
Aşırı sarımsak yiyorum. Kekik çayı içiyorum. Baya baya azaldı yanma ama tam gitmedi. Bu tableti de denicem bir de. Sağol hocam
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Sarımsak ve narenciye ürünler yanmayı arttırir yanlız. Bunları tüketmeyin.
Scorpion

kadir yazdı:Sarımsak ve narenciye ürünler yanmayı arttırir yanlız. Bunları tüketmeyin.
Kadir abi sarımsağı çok yemeye basladigimdan beri yanma azaldı ama bende, iyi geliyor sanki bana, yemeyince hafif artıyor gibi yanma. Acaba yanmanin azalmasinin sarimsakla ilgisi yok mu, enfeksiyon bitti doku onarim sürecinde miyim ki? Bilemedim valla. Ama sen diyorsan doğrudur abi, senin tecrübelerine güveniyoruz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Scorpion yazdı:
kadir yazdı:Sarımsak ve narenciye ürünler yanmayı arttırir yanlız. Bunları tüketmeyin.
Kadir abi sarımsağı çok yemeye basladigimdan beri yanma azaldı ama bende, iyi geliyor sanki bana, yemeyince hafif artıyor gibi yanma. Acaba yanmanin azalmasinin sarimsakla ilgisi yok mu, enfeksiyon bitti doku onarim sürecinde miyim ki? Bilemedim valla. Ama sen diyorsan doğrudur abi, senin tecrübelerine güveniyoruz.
Ben sarimsak ve narenciye tükettigimde yanmam artıyordu. Sana iyi geliyorsa yiyebilirsin sen bilirsin kardesim.
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

arkadaşlar yanma derken sadece idrar yaparken olan bir yanmadan mı bahsediyorsunuz yoksa sürekli olan bir şey mi? bende yanma var mı yok mu karar veremedim. İdrarım yoğun ve sıcak olduğu için uyutmuyor bazen beni. İdrarımın sıcak gelmesi bahsettiğiniz yanmadan farklı bir şey galiba. Tarif edebilir misiniz?
Scorpion

Bende yanma perine bölgesinde testislerle makat arasında oluyor daha çok. Peniste de bazen oluyor. idrar yaparken bir yanma olmuyor.
ulquiorra

Benim genelde idrar sonrası başlayıp yavaş yavaş azalıyor yanma fakat tekrar idrara çıkınca başa sarıyor her şey . İşin enteresan tarafı başka bir şeyle uğraşıp unuttuğumda yanma hissetmiyorum , fakat aklıma geldiği anda yanma tekrar başlıyor.
Scorpion

ulquiorra yazdı:Benim genelde idrar sonrası başlayıp yavaş yavaş azalıyor yanma fakat tekrar idrara çıkınca başa sarıyor her şey . İşin enteresan tarafı başka bir şeyle uğraşıp unuttuğumda yanma hissetmiyorum , fakat aklıma geldiği anda yanma tekrar başlıyor.
Ayni bende de böyle durum, aklıma gelsin direk başlıyor. Hatta bazen diyorum yanma yok ama şimdi başlayacak, 10 saniye geçmiyor başlıyor. Oradan geçen sinirler beyni çok güzel etkiliyor.
omer41
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen omer41 »

Arkadaşlar hepimize de aynı sorun.ben bugün Cüneyd beye masaja gittim masaj yaptırdım.lokisit6/7arasi sonuçları gösterdim.bana şunu dedi antibiyotiklerle de kullansan ordan kolay kolay cikmaz dedi.birde masajla inşallah dedi azalticaz zaten rahatliyirdum iyi bir insan.birde arkadaşlar Saraçoğlu'nun kürünü kullanın ben yapıyorum yaşım 42,, böyle hastalık görmedim.limon Melisa ve karabas ibternnette var kullanın rahatlama görürsün arkadaşlar.allah hepimize şifa versin
andhas

Mesaj gönderen andhas »

Merhaba aynı durum bende de var. Tarivid antibiyotiğe başladıktan sonra azaldı neredeyse bitti. Antibiyotik dün bitti geri başladı. Yarın Zafer hocaya gidip, lökosit ölçtüreceğim.