Kronik Prostatit' ten Kurtuluş

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Kronik Prostatit' ten Kurtuluş

Mesaj gönderen Hergele »

Fefefe yazdı:beyler selam bende yeni üyeyim. 2012 yılında varikosel ameliyatından 4 gün sonra başladı şikayetim. Sürekli penisin üst bölgesinde baski ve idrar doluluğu gibi şikayetlerim vardı. Doktor doktor gezdim. Aktif mesane diyenler(adini unuttugum bi ilac kullandim, ani sikisma hissini giderdi sadece), cipro, 3 tane urologa gittim hepsi psikolojik dedi bu arada 22 yasindaydim basladiginda. Sonra askere gittim o ara efexor kullandim psikiyatr yuzunden. Sikinti hep duruyordu sadece daha az umursuyorsum.

Asker dönüşü tabi bu arada 2 yıl oldu. Agrım sızım yoktu bu arada. Sonra araştırıken maydanoz suyuna denk geldim. Sicak suya koyup 30 dk bekletip 1 hafta ictim ve tüm semptomlarım geçti. 10 yıl boyunca 3-4 ayda bir oldukça maydanoz suyuyla geçiyordu. Taki 2020 şubata kadar. Tekrar başlayınca içeyim yine geçer dedim 3 gün içtim 4. Gün ereksiyon bitti ama öyle böyle bitme değil içeri çekildi saçma bir his bırakıyordu. Yaza doğru tatile gittim düzeldi 2 ay sonra yine gitti. Sonra magnezyum cinko ikilisiyle düzeldi gibi. Penetrasyon anında hiç sıkınti yaşamıyorum nerdeyse normal zamanlarda libidom düşük. Sabahlari bir gün çok sertim 2 gün yarım, 2 gün sert 3 gün yumuşak sebebini anlamadim. Hormonlarım normal çıktı sadece shbg hormonum biraz yüksekti ama limitler dahilinde. Vucudun normal t kullanımını kısıtlıyormuş.

Şimdi 1 hafta oldu yine başladı ama bu kez farklı bir durum var. Dün gece telde oynarken aniden kalçamda acayip bir sancı oldu 3 snlik peşine 1 damla idrar geldi. Galiba bende 8 yıl üstüne doktora gidecegim. Eski yöntemlerden korkuyorum artık çunku dht baskılanıp semptomlar geçiyormus gibi geliyor. Çunku libidom çok yükseldiğinde semptomlar artıyor.

Yardımci olduysam ne mutlu. Ama bu lokosit olayi benim kafama çok yatti. Yuzlerce makale okudum en yakın teşhisin bu olduğunu düşünuyorum.

Bu arada geçtigimiz yıllarda 10’un üstünde bayanla beraber oldum. Fakat ameliyat öncesi 1 yıl birlikteliğim olmamişti. Bakterilerin 1 yıl pusuda bekledigini dusunmuyorum. Olsa hemen olurdu. İyi aksamlar.
Hocam zaten muhtemel sebebini yazmışsın. Prostat iltihabı cerrahi ve girişimsel işlemler sonucu oluşabiliyor. Tahminim varikosel ameliyatında steril olmayan bir malzemeden bakteri kapmış olduğunuz. Ve bakterinin lokasyonunu ayırt etmek için prostat sıvısından lökosit ve kültür baktırın. Ona göre tedavi alın.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Fefefe
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Fefefe »

Ben 10 yıl boyunca maydanoz suyuyla rahat şekilde idare ettim. Denemeyen arkadaşlar varsa denesinler. Fakat günde bir seferden fazla ve 5 günden fazla icmeyin diüretiktir çünkü çok işetir. Zafer hocaya gidiyor anladigim kadariyla herkes. Ayda 1 isim dolayisiyla istanbul’a gidiyorum ama bu covid yasakları beni kitledi. Aslinda sehir disina cikma iznim var fakat sirket araci oldugu icin sikinti olabilir. Kafam çok karışık tekrar libidom ölecek diye korkuyorum maydanoz suyuyla belki de alakası yok. Son atak yüksek olmuş olabilir psa 0.9 çıkti 2 sene önce 0.6’ydı. 28 yaşında prostat olacagimi dusunmuyorum. Prostatit kaynaklidir diye dusunuyorum. Su yasaklarda iyice gerildim, caresizlik kotu bir seymis ya… iyilesenler hep iesef kullananlar demekki keramet onda diye dusunuyorum.
Highhopes
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Semptomlar geri geldi

Mesaj gönderen Highhopes »

konya yazdı:
Highhopes yazdı:
Glhn yazdı: Merhablar bende daha once yazmistim sef ve huppirini biitirdim 1 hafta olacak biteli sikayetlerim epey azaldi ama iliski sonrasi bir iki gun sanki tekrar nuks yasiyormusum gibi huzursuzluk yaratiyor.Bakalim ilerleyen zamanlarda neler olacak
Geliyor geri ya değişen bir şey yok bende sırt ve böbreklerin oraya çok ağrı vuruyor penis başı huzursuzluk o sürekli boşalcam hissi beter bi durum yaşıyormusun bilmiyorum ama ilişkide bile heyecan yaptırıyor adama gelcem hemen diye çok az etkisi var yok değil
Sendeki problem cipro kaynaklı..
Yok be arkadaşım benim denemediği antibiyotik kalmadı kullanmadığım zamanda böyle anlamadım nedir pcr kültür de baktıramadım son artık iesef iğne falan denicem komplike mantar haplı antili probiyotikli falan olursa olur ampirik tedavi yapınca deneme yanılma oluyor maalesef seni çözdü mü hippurin peki? 1kutu bitirdin mi ben günde 2 alıyorum şuan az kaldı son 7
konya
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Semptomlar geri geldi

Mesaj gönderen konya »

Highhopes yazdı:
konya yazdı:
Highhopes yazdı: Geliyor geri ya değişen bir şey yok bende sırt ve böbreklerin oraya çok ağrı vuruyor penis başı huzursuzluk o sürekli boşalcam hissi beter bi durum yaşıyormusun bilmiyorum ama ilişkide bile heyecan yaptırıyor adama gelcem hemen diye çok az etkisi var yok değil
Sendeki problem cipro kaynaklı..
Yok be arkadaşım benim denemediği antibiyotik kalmadı kullanmadığım zamanda böyle anlamadım nedir pcr kültür de baktıramadım son artık iesef iğne falan denicem komplike mantar haplı antili probiyotikli falan olursa olur ampirik tedavi yapınca deneme yanılma oluyor maalesef seni çözdü mü hippurin peki? 1kutu bitirdin mi ben günde 2 alıyorum şuan az kaldı son 7
Ben bugün 6. yi alicam daha erken birşey söylemem..Günde tek doz kullanıyorum. Yan etki olarak spermin katılaşması ve ellerin üst tarafında çatlak vb( egzama gibi ) oluştu.. Fayda olarak peniste yanma batma vb kesildi. İdrarda yanma devam ediyor.
Fefefe

Mesaj gönderen Fefefe »

Bende hippurin kullaniyorum ve magnimore magnezyum. Libidom 2 gundur baya yukseldi sertlesme kalitem de artti ama sanki idrar daha cok uca yaklasti gibi hissediyorum.

Hippurin 4,5 tane e.coli benzeri mikropla savasiyor.

Diger bir dusuncem de idrar yolunun cevresi prostatla cevrili eger orada bu bakterilerden birisi varsa elbetteki onlara etki eder. Yavas yavas ic çeperden temizlemeye başlar diye dusunuyorum.

İlk gun gunde 2 kez simdi 1-1 iciyorum. Benim umudum var. Prostatin kanlanmasi icinde bagcilar oturusu denen sekli yapiyorum ve penis kokunu sikmadan saliyorum. Uygulayinca anlayacaksiniz zaten.
canadianguy1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen canadianguy1 »

Fefefe yazdı:Ben 10 yıl boyunca maydanoz suyuyla rahat şekilde idare ettim. Denemeyen arkadaşlar varsa denesinler. Fakat günde bir seferden fazla ve 5 günden fazla icmeyin diüretiktir çünkü çok işetir. Zafer hocaya gidiyor anladigim kadariyla herkes. Ayda 1 isim dolayisiyla istanbul’a gidiyorum ama bu covid yasakları beni kitledi. Aslinda sehir disina cikma iznim var fakat sirket araci oldugu icin sikinti olabilir. Kafam çok karışık tekrar libidom ölecek diye korkuyorum maydanoz suyuyla belki de alakası yok. Son atak yüksek olmuş olabilir psa 0.9 çıkti 2 sene önce 0.6’ydı. 28 yaşında prostat olacagimi dusunmuyorum. Prostatit kaynaklidir diye dusunuyorum. Su yasaklarda iyice gerildim, caresizlik kotu bir seymis ya… iyilesenler hep iesef kullananlar demekki keramet onda diye dusunuyorum.
Hocam maydonozu suyunu nasil hazirliyoruz? Kaynar suyun icine maydonozu koyup 10-15 dk bekletiyormuyuz yoksa maydonozu suyun icine atip kaynatip suyumu iciyoruz?
Fefefe

Mesaj gönderen Fefefe »

Bekletiyoruz iliyinca icersiniz
konya

Mesaj gönderen konya »

8.gün bitti hippurin günlük tek doz alıyorum.Penis içinde yanma batma bugün tekrardan ben burdayım dedi. İlaç bitinceye kadar devam.
Highhopes

konya yazdı:8.gün bitti hippurin günlük tek doz alıyorum.Penis içinde yanma batma bugün tekrardan ben burdayım dedi. İlaç bitinceye kadar devam.
Benim son 3 kaldı ilk hafta çift doz içtim dediğim gibi ara ara peniste huzursuzluk oluyor yanma kesildi batma da kesildi ama belimden sırtıma doğru olan bölümde ağrılar devam belki de havalar ısınıyor diye rahatlama olmuş olabilir semptomlar azaldı sebebi inşallah hippurindir sonra ne olur eder yazarım yine rahatsız eden şeyler peniste huzursuzluk ve arkada oluşan ağrılarım
Highhopes

Highhopes yazdı:
konya yazdı:8.gün bitti hippurin günlük tek doz alıyorum.Penis içinde yanma batma bugün tekrardan ben burdayım dedi. İlaç bitinceye kadar devam.
Benim son 3 kaldı ilk hafta çift doz içtim dediğim gibi ara ara peniste huzursuzluk oluyor yanma kesildi batma da kesildi ama belimden sırtıma doğru olan bölümde ağrılar devam belki de havalar ısınıyor diye rahatlama olmuş olabilir semptomlar azaldı sebebi inşallah hippurindir sonra ne olur eder yazarım yine rahatsız eden şeyler peniste huzursuzluk ve arkada oluşan ağrılarım
Müsait olduğumda forumdan abimizin tavsiyesi üzerine iesefli mantar haplı probiyotikli tedaviye geçmeyi düşünüyorum hayırlısı olsun tez zamanda defolur gider inşallah
Fefefe

Mesaj gönderen Fefefe »

Su libido olayi da bunaltti beni. 1 gun iyiyim bu gun kotu. Libidom artinca semptomlr artiyor. Azalinca semptomlar azaliyor. Bi sabah mutlu uyaniyorum 2 sabah mutsuz. Bu da fizyolojik olarak bi sikinti olmadigini dusunduruyor beni. Damarsal bir sikinti olsa hic olmaz. Benle ayni durumu devam eden var mi? Bu arada gecen yaz tamamen gelmisti geri sonra yine azaldi ama ilk yasadigim ice cekilme olayi sonrasinda hic olmadi. İce cekilme oldugunda kendimi 2 yasinda sunnetsiz cocuk gibi hissediyordum. O kdar yani.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Fefefe yazdı:Su libido olayi da bunaltti beni. 1 gun iyiyim bu gun kotu. Libidom artinca semptomlr artiyor. Azalinca semptomlar azaliyor. Bi sabah mutlu uyaniyorum 2 sabah mutsuz. Bu da fizyolojik olarak bi sikinti olmadigini dusunduruyor beni. Damarsal bir sikinti olsa hic olmaz. Benle ayni durumu devam eden var mi? Bu arada gecen yaz tamamen gelmisti geri sonra yine azaldi ama ilk yasadigim ice cekilme olayi sonrasinda hic olmadi. İce cekilme oldugunda kendimi 2 yasinda sunnetsiz cocuk gibi hissediyordum. O kdar yani.
Libidoyu prostatit etkiliyor benim bir senedir libido düşük daha düzelmedi arada bi yüzde 30 filan oluyor o kadar. Enfeksiyon devam ediyor kasıklarımda lenf nodları büyüdü iyice bakteri üremesi de devam ediyor.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Followme

Mesaj gönderen Followme »

Hergele yazdı:
Fefefe yazdı:Su libido olayi da bunaltti beni. 1 gun iyiyim bu gun kotu. Libidom artinca semptomlr artiyor. Azalinca semptomlar azaliyor. Bi sabah mutlu uyaniyorum 2 sabah mutsuz. Bu da fizyolojik olarak bi sikinti olmadigini dusunduruyor beni. Damarsal bir sikinti olsa hic olmaz. Benle ayni durumu devam eden var mi? Bu arada gecen yaz tamamen gelmisti geri sonra yine azaldi ama ilk yasadigim ice cekilme olayi sonrasinda hic olmadi. İce cekilme oldugunda kendimi 2 yasinda sunnetsiz cocuk gibi hissediyordum. O kdar yani.
Libidoyu prostatit etkiliyor benim bir senedir libido düşük daha düzelmedi arada bi yüzde 30 filan oluyor o kadar. Enfeksiyon devam ediyor kasıklarımda lenf nodları büyüdü iyice bakteri üremesi de devam ediyor.
Kardeş bu lenf nodu dediğin şeyler bendede var karpuz çekirdeği gibi demi?
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Followme yazdı:
Hergele yazdı:
Kardeş bu lenf nodu dediğin şeyler bendede var karpuz çekirdeği gibi demi?
Benzer hocam
extrem
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen extrem »

akif65 yazdı:Merhaba kardeş, benim şikayetim kaşıntı ile başladı sonra afedersin organ başında batma (iğne batar gibi) akıntı hissi (baktığımda gerçekte akıntı yok ) yanma hissi, tabi bu hisler tek tek olduğu gibi aynı anda birden fazlada oluyordu. Farklı dr' lara gittim, önce malum prostattan şüpheleniyorlar baktılar o da yok teşhisi koydu ; kronik prostatit, ilginçtir hepsi de aynı şeyi söyledi. ilaç verdi kullan gel dedi, tabi bu arada acı yeme baharatlı yeme tuzu azalt, yağlı yeme, et yeme inanır mısınız ilaçları kullanırken o gün ne yedim ne yemedim diye 3 ay boyunca çetere tuttum, (örnek: bugün hiç baharatlı yemedim yanma olmadı ama iğne batar gibi oldu, vs ). o kadar ilaç kullandım (aynı ilaçlardan başkaları belki fayda görmüş olabilir) ben görmedim. Sonra dediğim gibi tavsiye üzerine Göztepe ye Uzm.Dr. Erol bey' e randevu aldım . idrar, kan işeme testi vs bunları yaptılar bu sonuçlara göre 1 kutu ilaç verdi Allah'a hamdolsun şikayetlerimin hepsi düzeldi.
Merhaba en son çapa tıp üroloji doktoru 3kutu tavanic anti yazdı kullandım şikayetlerim azalır gibi oldu geçmedi sonrasında @akif65 arkadaşın kullandığı HIPPURIN 1 GR 28 FTB sabah akşam 1er tablet alarak tümünü kullandım ve düzeldim şikayetlerim @akif65 ile birebir aynı bende batma hiç olmadı aksine belde sızlama aşırı rahatsız edici idi.
Omerefe34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Omerefe34 »

Extrem,
Bende de el ayakta uyusma var belde sızlama oluyor bazen gidiyor bacaklarda da kaslarda sızı oluyor sizde bu saydıklarım varmıydı hepsi
ist86

Mesaj gönderen ist86 »

extrem yazdı:
akif65 yazdı:Merhaba kardeş, benim şikayetim kaşıntı ile başladı sonra afedersin organ başında batma (iğne batar gibi) akıntı hissi (baktığımda gerçekte akıntı yok ) yanma hissi, tabi bu hisler tek tek olduğu gibi aynı anda birden fazlada oluyordu. Farklı dr' lara gittim, önce malum prostattan şüpheleniyorlar baktılar o da yok teşhisi koydu ; kronik prostatit, ilginçtir hepsi de aynı şeyi söyledi. ilaç verdi kullan gel dedi, tabi bu arada acı yeme baharatlı yeme tuzu azalt, yağlı yeme, et yeme inanır mısınız ilaçları kullanırken o gün ne yedim ne yemedim diye 3 ay boyunca çetere tuttum, (örnek: bugün hiç baharatlı yemedim yanma olmadı ama iğne batar gibi oldu, vs ). o kadar ilaç kullandım (aynı ilaçlardan başkaları belki fayda görmüş olabilir) ben görmedim. Sonra dediğim gibi tavsiye üzerine Göztepe ye Uzm.Dr. Erol bey' e randevu aldım . idrar, kan işeme testi vs bunları yaptılar bu sonuçlara göre 1 kutu ilaç verdi Allah'a hamdolsun şikayetlerimin hepsi düzeldi.
Merhaba en son çapa tıp üroloji doktoru 3kutu tavanic anti yazdı kullandım şikayetlerim azalır gibi oldu geçmedi sonrasında @akif65 arkadaşın kullandığı HIPPURIN 1 GR 28 FTB sabah akşam 1er tablet alarak tümünü kullandım ve düzeldim şikayetlerim @akif65 ile birebir aynı bende batma hiç olmadı aksine belde sızlama aşırı rahatsız edici idi.
Geçmis olsun FTB ?
Kusadasi22

Mesaj gönderen Kusadasi22 »

beyler hippruin kullananlar son durumlarını yazarsa sevinirim. benim de evimde sıfır kutu var.
extrem
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen extrem »

Omerefe34 yazdı:Extrem,
Bende de el ayakta uyusma var belde sızlama oluyor bazen gidiyor bacaklarda da kaslarda sızı oluyor sizde bu saydıklarım varmıydı hepsi
ara ara bendede oluyordu bunun için şekeri tatlıyı ve ekmeği kestim.
Kusadasi22

Mesaj gönderen Kusadasi22 »

extrem yazdı:
Omerefe34 yazdı:Extrem,
ara ara bendede oluyordu bunun için şekeri tatlıyı ve ekmeği kestim.
Sekeri ve gluteni kestikten sonr nd gibi degusiklikler oldu. Bende 1 kac gundur kestim bunlari
tunam07

Mesaj gönderen tunam07 »

Herkese hayırlı ve sağlıklı günler diliyorum.Yaklaşık 4 ay once nişanlımdan mantar bulaştı.penisimin üstü pul pul oldu ve kızırıklıklar olustu.mantar ilaçları ile 1 hafta demeden normale döndü.sonrasında sık idrara çıkma penisin dibinde(ucunda delil kok kısmına doğru)yanma bel agrısı sırt agrısı anüs bölgesinde ağrı kalça kemiklerinden topuklara kadar inen ağlılar meydana geldi.cinsel isteksizlik iktidarsızlık mutluzluk huzursuzluk da beraberinde devam etti.doktora ilk gittiğimde şikayetlerim bu kadar cok değilken tedradox verdi.şikayetlerm artarak devam etti.2. gittiğim doktor tomografi sonrası prostatitsin dedi ve naprosyn ve tavanic verdi.bunlar da fayda etmedi. en sonunda prof doktora özel bir hastaneye gittim.o da cipracid ve bactirim verdi.halen şikayetlerim devam ediyor.libido düşüklüğü belli belirsiz anüs bölesinde ağrılar sağ testisimde ağrı devam ediyor.lutfen tecrübelerinizi benimle paylaşın ne yapmam gerekiyor bilemiyorum.şimdiden hepinizden allah razı olsun.
tunam07

Mesaj gönderen tunam07 »

penis ve cevresinde kırmızılıklar kabarmalar vardı. cildiye doktorunun verdiği ilaçla hemen geçti.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Olmuyoriste yazdı:
tunam07 yazdı:penis ve cevresinde kırmızılıklar kabarmalar vardı. cildiye doktorunun verdiği ilaçla hemen geçti.
Mantar dediğiniz şey fırsatçı organizmadır bozulan dokuda yer edinir kadında çeşitli şikayetlere sebebiyet verebilir fakat erkeğin üretrasından ilerleyip prostatina yerleşmez orada oluşan mikrobik enfeksiyon sonrası oluşum gösterebilir yani hali hazırda enfeksiyon vardır...
Yapmayın.... fungal prostatit diye bir olgu var. Prostat içine direk yerleşip kendi başina fungal enfeksiyona sebep oluyor. Bu konuda bir cok yapilmış klinik çalışma mevcut. Candidal prostatitte deniliyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Olmuyoriste yazdı:
kadir yazdı:
Olmuyoriste yazdı: Mantar dediğiniz şey fırsatçı organizmadır bozulan dokuda yer edinir kadında çeşitli şikayetlere sebebiyet verebilir fakat erkeğin üretrasından ilerleyip prostatina yerleşmez orada oluşan mikrobik enfeksiyon sonrası oluşum gösterebilir yani hali hazırda enfeksiyon vardır...
Yapmayın.... fungal prostatit diye bir olgu var. Prostat içine direk yerleşip kendi başina fungal enfeksiyona sebep oluyor. Bu konuda bir cok yapilmış klinik çalışma mevcut. Candidal prostatitte deniliyor.
Kadir bey fungal prostatit sebep değil sonuçtur yani hasarlı bölgenin istilaci bir oluşumu patojenlerin oluşturduğu lezyonel bir durum şöyle düşünün fazla antibiyotik tüketimi de mantar enfeksiyonu oluşturabilir çünkü dokuya antibiyotik zarar verir burayı mantar dokusuyla kaplanmaya müsait hale getirir...
O baska bir sey...o bahsettiginiz icinde kandida olan ve baska mikroplarida içeren miks patojenli prostatittir. Fakat kadında mantar olupta bu mantar koloni olusturacak kadar mevcutsa cinsel iliski esnasinda her patojenin erkegin penisinden iceri girerek nasilki prostatin icine kadar giriyorsa, candidal patojende penisten içeri girerek prostat icine girebiliyor. Bunun sonucunda fungal prostatit olabiliyor erkekler. Tıp dergilerinde yayımlanmış olgular mevcut.Aman yanlış bilgi vermeyelim....yanlıs anlamayin sakin sizi çürutmek adina söylemiyorum.Amacimiz dogru bilgi vermek.
burhanmrt

Mesaj gönderen burhanmrt »

-Günde yarım çay kaşığı zerdeçal bir bardak suya karıştırarak için
-sabah aç karnına 1 yemek kaşığı zeytinyağı (kabız olmamak için önemli)
-Günde bir kez sıcak suya oturma 15-30 dk arası
-Günde 1 kapsül balık yağı 1200 mg
-Günde 1 supradyn
-5 güne 1 prostat masajı
-4 günde 1 boşalma
-acı ve baharatlı yiyecekler den uzak durulmalı
Stres yapılmamalı (bu çok önemli) hastalığı atlatacağınıza inanmalısınız
-soğuktan korunulmalı
-Yürüyüş veya gün içerisinde hareketli olunmalı
İdrarınızı çok fazla tutmayın veya çok az varkende idrar yapmayın ortasını bulmalısınız
-İlaç tedavisi varsa bittikten sonra Forprost adlı bitkisel kapsülüde ekleyin tedaviye
(Bunları ilaç tedavinize eklemek işe yarayabilir bende ilaç değilde bunlar işe yaradı)
Arkadaşlar bunlar benim tecrübe ettiğim tedavi yöntemleri denemek isteyenler veya fikir edinmek isteyenler için yazdım ben faydasını gördüm inş sizde görürsünüz. İlaç tedavisine ek olarakta yaptım ilaçtan sonrada devam ettim ben ilaçtan sonra faydasını gördüm diyebilirim