Prostat şişliği

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Fefefe
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Re: Prostat şişliği

Mesaj gönderen Fefefe »

Gokhansuskun yazdı:Bu SOLGAR’ın bitkisel ilaci var Amerikada da cok denenen bir ilac şişlik indirmede cok etkili deniyor kardesim. Birde Kadir bey CEFOZİN Ampul hakkında ne düşünüyorsunuz?
Tüm bölgeyi rahatlatan bir iğne

Gokhan bey dedigini ilaci biraz inceledim. Non steroid inflamatuar anladigim kadariyla. Gecici sureli semptom giderici gibi. Tabiki kullanan sizsiniz. Uzunca sure daha etkisi devam ederse kullanmayi biraktiktan sonra kullanilabilinir. İbuprofen muadili diyorlar.
kolcak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen kolcak »

Ordu52 yazdı:
asosyal yazdı:
Ordu52 yazdı: Prostat şiş oturamiyorum bile oturunca ağrı iki katina cikiyor yürurken bile bazen duzgun yuruyemiyorum şişlikten ama bu idrar sıkıntısını hiç yaşamadım nasıl bir illet bu anlamadımki
Prostat sis ise üroloji doktoru bile kendisi baktığında görebiliyor kardeşim benim gittiğim urologda radyoloji doktorumda ultrasonda görüp söylemişti
Zafer oyman baktığında sağ tarafın şiş ve sert olduğunu söylemişti mesaj yaptığında ama neden oldugunu bilmiyoruz daha önce görüntülü dublerde kireçlenme çıkmıştı
Daha önce de yazdığım gibi yi bir yerde mr cektirmelisiniz.
Bir çok sebebi olur başka türlü anlayamazsınız.
Veya diğer yöntemler de tam belirlenemez.
Örneğin abse varsa istediğiniz kadar antibiyotik,takviye vs. kullanın fayda etmez...
Gokhansuskun
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Gokhansuskun »

Fefefe evet kardesim inatci bakterileri ölduren bir igne. Yani ben kullandim iyi geldi bugun birtane daha yaptirdim
Gokhansuskun

Saw palmetto berrier dedigim ilac. Amerikada baya kullaniliyor prostat şisligini indirmede. Tabi tek soru şu Amerikada kullanilan palmetto ile bizdeki aynı mi?
Bizim insanimiz bilirsiniz para icin neler neler yapiyor
Gokhansuskun

İxaflu kardesim 1 saatte şişligi bertaraf edip idrarini rahatca yapabiliyorsun. Recetesiz 30 tl eczanede. Denedim inanilmaz rahatlatiyor. Ama surekli kullanma sisme olup idrarda baya zorlanirsan yap
Not: hastaligi gecirmiyor rahatlatiyor
Ordu52
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen Ordu52 »

Arkadaşlar bugün zafer oymana tekrar gittim lokosit 2 3 çıktı ama şişlik yüzde 60 geçtiğini tamamen geçmesinin 3 4 ay gibi bir süre alabilecegini bildirdi ilac olarak 3 günlük iesef ve 1 kutu klindan yazdı ama 1 ay değil 2 ay sonra gelmemi soyledi sıcak su banyosunuda kesinlikle ihmal etme dedi inşallah bir faydasini görürüm hayirlisi
Tosun4228
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Tosun4228 »

Duman abi senin tedavin nasıl gidiyor en son Erdal hocaya muayene oşmuştun yanlış hatırlamıyorsam
ozcartman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ozcartman »

kadir yazdı:
Gokhansuskun yazdı:Bu SOLGAR’ın bitkisel ilaci var Amerikada da cok denenen bir ilac şişlik indirmede cok etkili deniyor kardesim. Birde Kadir bey CEFOZİN Ampul hakkında ne düşünüyorsunuz?
CEFOZIN sefaleksin etken maddeli bir antibiyotiktir. 1. Kuşak sefalosporin diye anılır.
Sefazolin sodyum bakteri hücre duvarı sentezini inhibe ederek bakterisid etki gösteren bir
sefalosporindir.
Sefazolin sodyum Staphylococcus aureus (penisilinaz üreten suşlar dahil), Staphylococcus
epidermidis (metisiline dirençli stafilokoklar hariç), A grubu beta hemolitik streptokoklar ve
diğer streptokok suşları, Streptococcus pneumoniae, Escherichia coli, Proteus mirabilis,
Klebsiella türleri, Enterobacter aerogenes, Haemophilus influenzae' ya karşı duyarlıdır.
Bakterilerin hücre duvarını bozarak ölümüne sebeb olurlar. (Mikoplazma ve ureoplazma hariç yanliz...bu iki patojenin hücre duvari olmadigi icin bunlara duyarsizdir) Bunlar icin doksisiklin,
Pristinamisin, tetrasiklin, josamisin gibi antibiyotikler hangisine duyarliysa antibiogram sonucunda kullanilmalidir.
Ben 3. Kusak sefalosporin olan seftriaksondan fayda görmüstüm. O arada kültürde pseudomanas aeruginosa yakalamistim. Tesadüf bu patojenede duyarli imiş bu mikrobuda temizlemis olduk bu vesile ile.
Kadir Bey kaç gün devam etsek ideal olur sizce? ve sadece iğne mi yoksa iğne+ başka bir antibiyotik şeklinde mi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

ozcartman yazdı:
kadir yazdı:
CEFOZIN sefaleksin etken maddeli bir antibiyotiktir. 1. Kuşak sefalosporin diye anılır.
Sefazolin sodyum bakteri hücre duvarı sentezini inhibe ederek bakterisid etki gösteren bir
sefalosporindir.
Sefazolin sodyum Staphylococcus aureus (penisilinaz üreten suşlar dahil), Staphylococcus
epidermidis (metisiline dirençli stafilokoklar hariç), A grubu beta hemolitik streptokoklar ve
diğer streptokok suşları, Streptococcus pneumoniae, Escherichia coli, Proteus mirabilis,
Klebsiella türleri, Enterobacter aerogenes, Haemophilus influenzae' ya karşı duyarlıdır.
Bakterilerin hücre duvarını bozarak ölümüne sebeb olurlar. (Mikoplazma ve ureoplazma hariç yanliz...bu iki patojenin hücre duvari olmadigi icin bunlara duyarsizdir) Bunlar icin doksisiklin,
Pristinamisin, tetrasiklin, josamisin gibi antibiyotikler hangisine duyarliysa antibiogram sonucunda kullanilmalidir.
Ben 3. Kusak sefalosporin olan seftriaksondan fayda görmüstüm. O arada kültürde pseudomanas aeruginosa yakalamistim. Tesadüf bu patojenede duyarli imiş bu mikrobuda temizlemis olduk bu vesile ile.
Kadir Bey kaç gün devam etsek ideal olur sizce? ve sadece iğne mi yoksa iğne+ başka bir antibiyotik şeklinde mi?
İgne adedini lokosit miktarina göre belirliyorduk. Örnegin; 10 lokosit varsa (iesef) 5-6 igne. Ardından iğneler bitince 7 günlük floksilevo750 tedavisi. 20 lokosit çiktiginda bu ilaclari iki katina cikariyordum. Aradada kültür yaptırip patojen yakalamaya devam ediyordum. Yanlız şunuda söylemek zorundayim, bana iyi gelen ilaç size iyi gelmeyebilir.
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

Tosun4228 yazdı:Duman abi senin tedavin nasıl gidiyor en son Erdal hocaya muayene oşmuştun yanlış hatırlamıyorsam
Benim tek şikayetim ağrı kaldı.Agri alt kalça ile testislerin altında oluyor ve yer degistiriyor.Bu ağrı da prostatın sağ lobundaki sislikten kaynaklanıyor.Uzun aradan sonra tekrar Erdal hocaya gittim.Saglob yine 6 ay öncesi gibi şiş. Hatta masajsirasinda hoca da bunu masaj yaparken izah etti.Sol lob normal. Sağ lob Sola gore yüksek ve ayrıca bastırınca ağrı hissediyorum.Hoca yine de kültür velokisit kontrolü yapalım dedi.Tahlillerde lökosit 1-2 eritrosit 3-4 ve kültür de üreme olmadı.O zaman anti almama gerek yok gibi görünüyor. Simdi her hafta masaj yaptircam ilkini geçen pazartesi yaptırdım.Simdilik böyle devam etmeyi düşünüyorum.
Tosun4228
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Tosun4228 »

Duman abi bende sık idrar ve idrar hissi var. Balıkesir deyim. Erdal hocaya gitmeyi düşünüyorum. Acaba prostat sıvısından tahlil yapar mı bizede nasıl r doktor ve tedavi yöntemi nasıl. Sadece tablet mi veriyor. Yoksa iğne +tablet kombini var mı
Ordu52
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen Ordu52 »

duman64 yazdı:
Tosun4228 yazdı:Duman abi senin tedavin nasıl gidiyor en son Erdal hocaya muayene oşmuştun yanlış hatırlamıyorsam
Benim tek şikayetim ağrı kaldı.Agri alt kalça ile testislerin altında oluyor ve yer degistiriyor.Bu ağrı da prostatın sağ lobundaki sislikten kaynaklanıyor.Uzun aradan sonra tekrar Erdal hocaya gittim.Saglob yine 6 ay öncesi gibi şiş. Hatta masajsirasinda hoca da bunu masaj yaparken izah etti.Sol lob normal. Sağ lob Sola gore yüksek ve ayrıca bastırınca ağrı hissediyorum.Hoca yine de kültür velokisit kontrolü yapalım dedi.Tahlillerde lökosit 1-2 eritrosit 3-4 ve kültür de üreme olmadı.O zaman anti almama gerek yok gibi görünüyor. Simdi her hafta masaj yaptircam ilkini geçen pazartesi yaptırdım.Simdilik böyle devam etmeyi düşünüyorum.
Abi sen o şişliği tamamen indirebildinmi yani indirdikten sonramı tekrar şişti ve ne kadar süre aldı eski haline gelmesi
ozcartman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ozcartman »

kadir yazdı:
ozcartman yazdı:
kadir yazdı: CEFOZIN sefaleksin etken maddeli bir antibiyotiktir. 1. Kuşak sefalosporin diye anılır.
sefalosporindir.
İgne adedini lokosit miktarina göre belirliyorduk. Örnegin; 10 lokosit varsa (iesef) 5-6 igne. Ardından iğneler bitince 7 günlük floksilevo750 tedavisi. 20 lokosit çiktiginda bu ilaclari iki katina cikariyordum. Aradada kültür yaptırip patojen yakalamaya devam ediyordum. Yanlız şunuda söylemek zorundayim, bana iyi gelen ilaç size iyi gelmeyebilir.
Teşekkürler cevap için.
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

Tosun4228 yazdı:Duman abi bende sık idrar ve idrar hissi var. Balıkesir deyim. Erdal hocaya gitmeyi düşünüyorum. Acaba prostat sıvısından tahlil yapar mı bizede nasıl r doktor ve tedavi yöntemi nasıl. Sadece tablet mi veriyor. Yoksa iğne +tablet kombini var mı
Maalesef sadece tablet veriyor.Tefavi yönü çok kuvvetli değil
Gokhansuskun

İxaflu deneyin