Bildiklerinizi Unutun (Holistik Bütüncül Tıp)

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
darkblues
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Bildiklerinizi Unutun (Holistik Bütüncül Tıp)

Mesaj gönderen darkblues »

Ben bunları Allah rızası için insanlık görevi için yazıyorum.Aslında Kadir abiden ricam Florokinolon konusu başlığı yukarı sabitlenmeli bundan sonra kimse kullanmasın.Zaten Sağlık Bakanlığı ve FDA da ölüm kalım harici bu ilaçların kullanılmaması yönünde.Ama bizim ürologlar hiç umursamadan kutu kutu yazıyorlar.Biz yandık sizler yanmayın.Bugün yine ortopediste gideceğim inşallah.Rotanız ürologtan sonra ortopedi olmasın aman dikkat!!
darkblues

Piyasada gerçekleri söyleyen dört beş Doktor var bunları takip edin.Modern tıbbın kötülediği ilaç sanayii tarafından satın alınmamış olan Ümit Aktaş Canan Karatay Yavuz Dizdar Ahmet Rasim Küçükusta açın bunları dinleyin YouTube den piyasada neler döndüğünü öğrenin.
darkblues

Florürlü diş macunu kullanmayın market tavuğu yemeyin.Her şeyde imkanlar dahilinde organiğe doğala yönelin.Alternatifler biraz araştırınca mümkün.Unutmayın bizi hasta eden ilaçlar ve yediklerimiz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

darkblues yazdı:Ben bunları Allah rızası için insanlık görevi için yazıyorum.Aslında Kadir abiden ricam Florokinolon konusu başlığı yukarı sabitlenmeli bundan sonra kimse kullanmasın.Zaten Sağlık Bakanlığı ve FDA da ölüm kalım harici bu ilaçların kullanılmaması yönünde.Ama bizim ürologlar hiç umursamadan kutu kutu yazıyorlar.Biz yandık sizler yanmayın.Bugün yine ortopediste gideceğim inşallah.Rotanız ürologtan sonra ortopedi olmasın aman dikkat!!
Antibiyotiğin zararları sayilamayacak kadar çok...sadece kinolonlar degil hepsi zararlı..kalıcı hasar birakanlarda var. Tendon kopması v.s gibi. Bunları daha öncede forumda paylaşmistik. Fakat şu var örnegin bir gonore, bir klamidya, bir frengi gibi vucudu bitiren hasar veren enfeksiyonlardan antibiyotiksiz kurtulmanız olası degil. Fakat tabi her antibiyotigide test yapmadan leblebi cekirdek gibi tüketmek dogru degil.
sekolas
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen sekolas »

Hergele yazdı:
sekolas yazdı:
darkblues yazdı:Arkadaşlar merhaba.Vücut bir bütün sonu tit le biten bütün hastalıklar (Prostatit Bronşit Faranjit Epidimit Tendinit Üveit v.s...) aslında otoimmün bir hastalık.Yani iş beslenmede ve vitaminlerde bitiyor.Vücutta bir enflamasyon var ve tutunduğu organda iltihaba sebebiyet veriyor.Bunuda en çok Gluten ve Şeker yapıyor.Antibiyotik içerek bağırsaklarınızı daha da mahvedip kısır döngüye giriyorsunuz.Bağırsak duvarınız zedeleniyor ve sızdırıyor.Mikrobiyatanız mahvoluyor.İlacsız yaşam için alternatif çok Instagram dan Sağlıklı Yaşıyoruz Dr Hasan Hüsnü Ereni İyotu ve Fonksiyonel Tıpbı takip edin.Eleminasyon diyeti yapın bitkilere doğala yönelin ilaç kullanıp Big Pharmaya hizmet etmeyin.Ben hala lanet Kinolon Antibiyotik olan Tavanic in Tendinit ağrılarıyla uğraşıyorum.Doktorlarada modern tıpada güvenim kalmadı.Ben uyarayım da uyup uymamak sizlere kalmış.Ama karşı çıkmadan önce bir araştırın.Ben herkesin iyiliği için yazdım.Böyle yaparak sadece Prostatit ten değil olması muhtemel tüm hastalıklardan korunmuş olursunuz.Genel sağlık için gerekli.Daha doğru bilipte yanlış olan çok davranışlarımız var ben özet yazdım herkes detayları kendince araştırabilir.
bende de bu hastalık bence geçirgen bağırsak yüzünden oldu mastdan olsa desem senelerdir yaptığım şey olsa şimdiye bi şey olurdu yılbaşında 1 kilo et yemiştim ondan sonra bağırsaklar bozuldu sonra da bu hastalık çıktı. Galiba bağırsaktan prostatata bakteri geçti
Ben hastalıktan önce gastorentrit geçirdim bağırsak enfeksiyonu gibi bir şeydi doktora gittim gastroenrit geçirmişsin ve ibs olmuşsun dedi birkaç ay sonra semptomlarım başladı.
bende de bağırsak sorunundan sonra başladım bence bağırsakla prostat yan yana olduğu için direk bakteri transferi oldu prostata çünkü bir anda hiç bir sebep yokken ortaya çıktı bende
sekolas

Mesaj gönderen sekolas »

kompakt yazdı:
therealpatient yazdı:
sekolas yazdı: geçirgen bağırsak sendromu ile otoimmun prostatit olmuyor. eğer bağırsak florası bozulursa mikroorganizmalar kana karışıyor veya yakındaki organlara bulaşıp enfekte edebiliyorlar geçirgen bağırsak sendromunu da sindirilmemiş yiyecekler tetikliyor. Düşünsene adamın prostatında bağırsakta olan enterekok çıkıyor enterekokun prostata gelmesi zor yoksa bence.
Hayır. Bağırsaktan bakteri çıkıp prostatı enfekte ettiğini düşünmüyorum. Bu bağırsaklardan sızan bir proteinden dolayı oluyor. Ayrıca enterekok bir cilt bakterisidir. Prostat sıvısından çıktığına inananlardan değilim. Muhtemelen prostat sıvısı gelirken cilt ile temas edip geldiği için o bakteri çıkıyor. Sağlıklı bir erkeğe bile test yapsanız o bakteriyi bulursunuz. Gerçekten prostatın içinden gelmişse, evet. İltihap nedeni o bakteri olabilir.
enterekok cilt bakterisi fakat prostat sıvısından çıkmaz forumda bir tane bile testinde enterekok çıkarıp felaket yaşamayan ve kurtulabilen yok (kolayca) doktorlar enterekok gördüğü zaman doğrudan yatışlı serum tedavisi veriyor zaten dediklerin staph türevleri için geçerli olabilir ama enterekok için geçerli değil kimsenin prostatındanda üretrasındanda üremez hocam en tehlikeli bakteridir yalancı testte vermez staphlar gibi koca forumda testimde enterekok üredi ama bulaş olabileceğini düşünüyorum diyen bir insan görmedim
hergele arkadaşımızda çıkmiş kardeşim enterekok
kompakt

Mesaj gönderen kompakt »

Hergele yazdı:Enterekok cilt bakterisi değildir. Bağırsak bakterisidir ancak doğada fazlaca bulunabildiğinden ağızda vajende vs de bulunabilir. Belki ciltte de bi ihtimal geçici koloni kurabilir. Cilt bakterileri staphlar. Enterokok prostata yerleştiyse direk patojendir. İleri hemoroid makat çatlağı prostata geçişine sebep olabilir bağışıklık düşerse kötü hijyen sebebiyle çamaşırdan üretraya oradan da prostata kadar gider. Çünkü sadece antibiyotiğe değil antibakteriyel çoğu şeye dirençlidir. Prostatta enterokok varsa tedavi denenir. Ve patojenleri tespit için yapılan bir iki makale okudum. Hiçbir sağlıklı insanın prostatında enterokok çıkmamış. Genelde lactobasillus , birkaç staph cinsi vs bulunmuş. Bunun linkini de daha önce paylaşmıştım.
Evet bende bundan bahsediyordum enterekok yalancı test vermez prostat sekresyonundan, çıkarsa serum şart
Dogukan01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Dogukan01 »

sekolas yazdı:
darkblues yazdı:Arkadaşlar merhaba.Vücut bir bütün sonu tit le biten bütün hastalıklar (Prostatit Bronşit Faranjit Epidimit Tendinit Üveit v.s...) aslında otoimmün bir hastalık.Yani iş beslenmede ve vitaminlerde bitiyor.Vücutta bir enflamasyon var ve tutunduğu organda iltihaba sebebiyet veriyor.Bunuda en çok Gluten ve Şeker yapıyor.Antibiyotik içerek bağırsaklarınızı daha da mahvedip kısır döngüye giriyorsunuz.Bağırsak duvarınız zedeleniyor ve sızdırıyor.Mikrobiyatanız mahvoluyor.İlacsız yaşam için alternatif çok Instagram dan Sağlıklı Yaşıyoruz Dr Hasan Hüsnü Ereni İyotu ve Fonksiyonel Tıpbı takip edin.Eleminasyon diyeti yapın bitkilere doğala yönelin ilaç kullanıp Big Pharmaya hizmet etmeyin.Ben hala lanet Kinolon Antibiyotik olan Tavanic in Tendinit ağrılarıyla uğraşıyorum.Doktorlarada modern tıpada güvenim kalmadı.Ben uyarayım da uyup uymamak sizlere kalmış.Ama karşı çıkmadan önce bir araştırın.Ben herkesin iyiliği için yazdım.Böyle yaparak sadece Prostatit ten değil olması muhtemel tüm hastalıklardan korunmuş olursunuz.Genel sağlık için gerekli.Daha doğru bilipte yanlış olan çok davranışlarımız var ben özet yazdım herkes detayları kendince araştırabilir.
bende de bu hastalık bence geçirgen bağırsak yüzünden oldu mastdan olsa desem senelerdir yaptığım şey olsa şimdiye bi şey olurdu yılbaşında 1 kilo et yemiştim ondan sonra bağırsaklar bozuldu sonra da bu hastalık çıktı. Galiba bağırsaktan prostatata bakteri geçti

Kesinlikle ben de öyle düşünüyorum bende ne başladıysa bağırsakların bozulmasıyla başladı. Bir gün karın ağrısıyla sağlık ocağına gitmiştim aile hekimi karnımı dinleyip hazımsızlık var dedi sonra bir dahiliye uzmanına gittim göbek düşmesi dedi koca karı yöntemiyle yerine gelir falan dedi sonra çok iyi bir gastroentoloji uzmanına gittim ibs teşhisi koydu, ilaçlar verdi 5-6 ay sonra bu başladı.
Ferhatdgn

Mesaj gönderen Ferhatdgn »

Dogukan01 yazdı:
sekolas yazdı:

Kesinlikle ben de öyle düşünüyorum bende ne başladıysa bağırsakların bozulmasıyla başladı. Bir gün karın ağrısıyla sağlık ocağına gitmiştim aile hekimi karnımı dinleyip hazımsızlık var dedi sonra bir dahiliye uzmanına gittim göbek düşmesi dedi koca karı yöntemiyle yerine gelir falan dedi sonra çok iyi bir gastroentoloji uzmanına gittim ibs teşhisi koydu, ilaçlar verdi 5-6 ay sonra bu başladı.
Benim de süreç aynı
sekolas

Mesaj gönderen sekolas »

Ferhatdgn yazdı:
Dogukan01 yazdı:
sekolas yazdı: bende de bu hastalık bence geçirgen bağırsak yüzünden oldu mastdan olsa desem senelerdir yaptığım şey olsa şimdiye bi şey olurdu yılbaşında 1 kilo et yemiştim ondan sonra bağırsaklar bozuldu sonra da bu hastalık çıktı. Galiba bağırsaktan prostatata bakteri geçti

Benim de süreç aynı
işte dediğim gibi arkadaşlar cinsel ilişki yoksa bağırsaktan mikrop sıçradı prostata
sekolas

Mesaj gönderen sekolas »

sekolas yazdı:
Ferhatdgn yazdı:
Dogukan01 yazdı:

Benim de süreç aynı
işte dediğim gibi arkadaşlar cinsel ilişki yoksa bağırsaktan mikrop sıçradı prostata
Bağırsaklar sağlıklı çalışırken kan dolaşımına neyin emildiğini kontrol eden sıkı bir bariyer oluşturur. Sağlıksız bir bağırsak astarı ise kısmen sindirilmiş yiyeceklerin, toksinlerin ve bakterilerin dokulara nüfuz etmesine sebep olan büyük çatlaklara veya deliklere sahip olabilir. Bu durum iltihaplanmalara ve sindirim sisteminde sorunlara neden olabilecek bağırsak florasındaki değişiklikleri tetikler. Bağırsak bakterilerindeki bozulmaların yaygın kronik hastalıkların gelişiminde etkili rol oynayabileceğini kanıtlayan araştırmalar günümüzde oldukça artmıştır.
Ferhatdgn

Mesaj gönderen Ferhatdgn »

sekolas yazdı:
Ferhatdgn yazdı:
Dogukan01 yazdı:

Benim de süreç aynı
Benim cinsel geçmişim yok bağırsak şikayetlerim düzelttim üstüne bu çıktı acaba kullandığım mide koruyucu ilaçlar sebeb oldu.
sekolas

Mesaj gönderen sekolas »

Ferhatdgn yazdı:
sekolas yazdı:
Ferhatdgn yazdı: Benim de süreç aynı
Benim cinsel geçmişim yok bağırsak şikayetlerim düzelttim üstüne bu çıktı acaba kullandığım mide koruyucu ilaçlar sebeb oldu.
Eğer daha onceden bağırsak sorunlari yasadiysaniz belki bu sebep olmuş olabilir
darkblues

Mide koruyucu ilaçlarda zararlı bir araştırın
darkblues

Cinsel ilişki öyküsü olan arkadaşlarında bende dahil aslında bağırsakları baştan sorunluydu yoksa herkes korunmaksızın yapıyor niye hiçbirşey olmuyor niye bizde oldu?Mesala bende aslında yıllardır kabızlık vardı.Yani üç dört güne bir tuvalete çıkarım normade ideali hergün çıkabilmek.Herkes bir düşünsün öyle yada böyle iş bağırsakta bitiyor.Mesala bende bahar alerjisi vardı o bile bağırsakla ilgiliymiş.
darkblues