multiplex pcr testi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
johnnybravo25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

multiplex pcr testi

Mesaj gönderen johnnybravo25 »

merhaba, bu multiplex pcr testinde idrar yoluyla verilirse tam teşhis sağlanır mı yoksa kesinlikle sürüntü verilmeli mi? laboratuvarlar sürüntüyü sadece inceliyorlar mı yoksa aynı zamanda sürüntü alınıyor mu laboratuvarlarda? eğer almıyorlarsa bu sürüntüyü nasıl aldırabilirim? teşekkürler
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: multiplex pcr testi

Mesaj gönderen efsane2036 »

johnnybravo25 yazdı:merhaba, bu multiplex pcr testinde idrar yoluyla verilirse tam teşhis sağlanır mı yoksa kesinlikle sürüntü verilmeli mi? laboratuvarlar sürüntüyü sadece inceliyorlar mı yoksa aynı zamanda sürüntü alınıyor mu laboratuvarlarda? eğer almıyorlarsa bu sürüntüyü nasıl aldırabilirim? teşekkürler
İdrar artı sürüntü uada prostat sıvısı vermen gerek
therealpatient

Mesaj gönderen therealpatient »

efsane2036 yazdı:
johnnybravo25 yazdı:merhaba, bu multiplex pcr testinde idrar yoluyla verilirse tam teşhis sağlanır mı yoksa kesinlikle sürüntü verilmeli mi? laboratuvarlar sürüntüyü sadece inceliyorlar mı yoksa aynı zamanda sürüntü alınıyor mu laboratuvarlarda? eğer almıyorlarsa bu sürüntüyü nasıl aldırabilirim? teşekkürler
İdrar artı sürüntü uada prostat sıvısı vermen gerek
Arkadaş üretrit, muhtemelen henüz prostatit değil.

Kardeşim sürüntü olarak vermen en doğru sonucu verir. Biraz acıtır ama idare eder.
Icedive26
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Icedive26 »

Düzen de yapıyor muydu bunu?
not: önerilerim ya da yorumlarım hastalıkla ilgili deneyimlerime ait kendi görüşlerimi temsil eder. Ben sadece sizler gibi bir hastayım. lütfen mutlaka en basit bir supplementi dahi doktorunuza danışarak kullanınız. ya da riski kendiniz alınız.
johnnybravo25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen johnnybravo25 »

Icedive26 yazdı:Düzen de yapıyor muydu bunu?
düzeni aradığımda idrardan yapabiliyoruz sadece sürüntüyü buradan almıyoruz doktorunuza aldırıp getirmeniz lazım dedi
Icedive26

johnnybravo25 yazdı:
düzeni aradığımda idrardan yapabiliyoruz sadece sürüntüyü buradan almıyoruz doktorunuza aldırıp getirmeniz lazım dedi
Idrardan yaptırmıştım birşey çıkmadı. Prostat sıvısı vermek lazım. Hangi lab yapıyor bilmiyorum onu da?
not: önerilerim ya da yorumlarım hastalıkla ilgili deneyimlerime ait kendi görüşlerimi temsil eder. Ben sadece sizler gibi bir hastayım. lütfen mutlaka en basit bir supplementi dahi doktorunuza danışarak kullanınız. ya da riski kendiniz alınız.
erdem60
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen erdem60 »

Arkadaşlar gelişim labaratuvarında prostat sivisindan kültür baktırmak istiyorum ama sıvıyi en yakın hangi hastane doktorda alabilirim ordan direk labaratuvara gitmem için
Icedive26

Icedive26 yazdı:
johnnybravo25 yazdı:
Idrardan yaptırmıştım birşey çıkmadı. Prostat sıvısı vermek lazım. Hangi lab yapıyor bilmiyorum onu da?
Maviye yaptırmışım buldum. Bazı arkadaşlar memnun değil sanırım. Şimdi başka bir laba tekrar prostat sıvısı ya da spermden yaptırmak lazım.