Bildiklerinizi Unutun (Holistik Bütüncül Tıp)

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
darkblues
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Bildiklerinizi Unutun (Holistik Bütüncül Tıp)

Mesaj gönderen darkblues »

Arkadaşlar merhaba.Vücut bir bütün sonu tit le biten bütün hastalıklar (Prostatit Bronşit Faranjit Epidimit Tendinit Üveit v.s...) aslında otoimmün bir hastalık.Yani iş beslenmede ve vitaminlerde bitiyor.Vücutta bir enflamasyon var ve tutunduğu organda iltihaba sebebiyet veriyor.Bunuda en çok Gluten ve Şeker yapıyor.Antibiyotik içerek bağırsaklarınızı daha da mahvedip kısır döngüye giriyorsunuz.Bağırsak duvarınız zedeleniyor ve sızdırıyor.Mikrobiyatanız mahvoluyor.İlacsız yaşam için alternatif çok Instagram dan Sağlıklı Yaşıyoruz Dr Hasan Hüsnü Ereni İyotu ve Fonksiyonel Tıpbı takip edin.Eleminasyon diyeti yapın bitkilere doğala yönelin ilaç kullanıp Big Pharmaya hizmet etmeyin.Ben hala lanet Kinolon Antibiyotik olan Tavanic in Tendinit ağrılarıyla uğraşıyorum.Doktorlarada modern tıpada güvenim kalmadı.Ben uyarayım da uyup uymamak sizlere kalmış.Ama karşı çıkmadan önce bir araştırın.Ben herkesin iyiliği için yazdım.Böyle yaparak sadece Prostatit ten değil olması muhtemel tüm hastalıklardan korunmuş olursunuz.Genel sağlık için gerekli.Daha doğru bilipte yanlış olan çok davranışlarımız var ben özet yazdım herkes detayları kendince araştırabilir.
darkblues

Re: Bildiklerinizi Unutun (Holistik Bütüncül Tıp)

Alttaki nedeni ortadan kaldırırsanız hastalıkta ortadan kalkar.
Fefefe
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Fefefe »

darkblues yazdı:Arkadaşlar merhaba.Vücut bir bütün sonu tit le biten bütün hastalıklar (Prostatit Bronşit Faranjit Epidimit Tendinit Üveit v.s...) aslında otoimmün bir hastalık.Yani iş beslenmede ve vitaminlerde bitiyor.Vücutta bir enflamasyon var ve tutunduğu organda iltihaba sebebiyet veriyor.Bunuda en çok Gluten ve Şeker yapıyor.Antibiyotik içerek bağırsaklarınızı daha da mahvedip kısır döngüye giriyorsunuz.Bağırsak duvarınız zedeleniyor ve sızdırıyor.Mikrobiyatanız mahvoluyor.İlacsız yaşam için alternatif çok Instagram dan Sağlıklı Yaşıyoruz Dr Hasan Hüsnü Ereni İyotu ve Fonksiyonel Tıpbı takip edin.Eleminasyon diyeti yapın bitkilere doğala yönelin ilaç kullanıp Big Pharmaya hizmet etmeyin.Ben hala lanet Kinolon Antibiyotik olan Tavanic in Tendinit ağrılarıyla uğraşıyorum.Doktorlarada modern tıpada güvenim kalmadı.Ben uyarayım da uyup uymamak sizlere kalmış.Ama karşı çıkmadan önce bir araştırın.Ben herkesin iyiliği için yazdım.Böyle yaparak sadece Prostatit ten değil olması muhtemel tüm hastalıklardan korunmuş olursunuz.Genel sağlık için gerekli.Daha doğru bilipte yanlış olan çok davranışlarımız var ben özet yazdım herkes detayları kendince araştırabilir.
3 ay ketojenik beslendim. Bi yarari olmadi :) deneme tahtasina donduk iyice sinirden guluyorum
Artik
Omerefe34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Omerefe34 »

Antibiyotikler gerçekten çok zararlı 2.5 3 ayda 10 kutu kullandım bırakalı bir ay oldu ama hala yan etkilerimden kurtulamadım probiyotik takviyeler almama rağmen kas ağrıları tüm vücutta,geçmeyen ishal dilde sarılık bağırsak guruldamaları el üstünde deride buruşma egzama eski haline dönemiyor insan ama benim fikrim de maalesef kullanmak mecbur lokositi düşürmek için hatta bir doktor dedi bu hastalıkta antibiyotik kullanmazsan kısırlığa gider hastalık diye bilmiyorum doğru yanlış sadece öyle dedi bana.hem antibiyotik kullanıp iyileşenlerde var o yüzden başka çare yok gibi benim fikrim bu tabi isteyen doğal yollardan da şifa arayabilir
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Her iltihaplanma otoimmün olmadığı gibi çoğu iltihaplanma bakteriyel mantar ve virüs kaynaklıdır bazen de travma yaralanma vs . Hatta çoğu uzman otoimmün hastalıkların aslında belirlenememiş bir bakteri virüs vs sebepli olduğunu düşünür. Gribal enfeksiyon zatürre gibi hastalıkların da ardında bazı bakteriler var. Üstelik forumda antibiyotik ile iyileşen birçok kişi var. İyileşemeyenler ( biri de ben) sürekli acaba dese de çoğumuzun enterekok ve staph ile enfekte olmamız tesadüf değil. Merak edenler bir MR çektirsin kasıkta büyümüş reaktif lenf nodu olduğunu görürler bu da enfeksiyondan oluşur iltihaptan değil. Bununla beraber antibiyotik içmekten nefret ettim ama keşke bitkilerle iyileşebilsem şu anda deniyorum. Kuersetin bromelain kabak çekirdeği ligone b12 d-mannose kullanıyorum. Henüz ilerleme yok 17 gün oldu. Şikayetim beni zorlamasa üzerine düşmem ama cinsel semptomlar var ve sanırım artrit de eklendi eklem ağrıları ve göz kuruluğu başladı. Umarım herkes şifa bulur.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

Hergele yazdı:Her iltihaplanma otoimmün olmadığı gibi çoğu iltihaplanma bakteriyel mantar ve virüs kaynaklıdır bazen de travma yaralanma vs . Hatta çoğu uzman otoimmün hastalıkların aslında belirlenememiş bir bakteri virüs vs sebepli olduğunu düşünür. Gribal enfeksiyon zatürre gibi hastalıkların da ardında bazı bakteriler var. Üstelik forumda antibiyotik ile iyileşen birçok kişi var. İyileşemeyenler ( biri de ben) sürekli acaba dese de çoğumuzun enterekok ve staph ile enfekte olmamız tesadüf değil. Merak edenler bir MR çektirsin kasıkta büyümüş reaktif lenf nodu olduğunu görürler bu da enfeksiyondan oluşur iltihaptan değil. Bununla beraber antibiyotik içmekten nefret ettim ama keşke bitkilerle iyileşebilsem şu anda deniyorum. Kuersetin bromelain kabak çekirdeği ligone b12 d-mannose kullanıyorum. Henüz ilerleme yok 17 gün oldu. Şikayetim beni zorlamasa üzerine düşmem ama cinsel semptomlar var ve sanırım artrit de eklendi eklem ağrıları ve göz kuruluğu başladı. Umarım herkes şifa bulur.
Hayatından hayvansal gıdaları cıkarman gerekli vucut kendini vitamin mineralle sadece yerinde saydırıyor. Bak ne güxel demişsin artrit eklem agrıları ve göz kurulugu var. Bakteriyi yenmen için vucudu güçlü tutman ve enflamasyona sebebiyet vermemen gerekir hayvasal ürünler enflamasyonu artırır. Bir film izlemiştim her zaman aklımda yer edindi cocugu doktora götürüyordu ailesi kulak iltihabı geçiriyor sürekli antibiyotikte kullanıyor beslenmesinden hayvansal ve hazır gıdaları cıkarmalı sonra herşey düzelicegini belirtti.
Allah büyük :roll:
akrepp
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen akrepp »

bb544 yazdı:
Hergele yazdı:Her iltihaplanma otoimmün olmadığı gibi çoğu iltihaplanma bakteriyel mantar ve virüs kaynaklıdır bazen de travma yaralanma vs . Hatta çoğu uzman otoimmün hastalıkların aslında belirlenememiş bir bakteri virüs vs sebepli olduğunu düşünür. Gribal enfeksiyon zatürre gibi hastalıkların da ardında bazı bakteriler var. Üstelik forumda antibiyotik ile iyileşen birçok kişi var. İyileşemeyenler ( biri de ben) sürekli acaba dese de çoğumuzun enterekok ve staph ile enfekte olmamız tesadüf değil. Merak edenler bir MR çektirsin kasıkta büyümüş reaktif lenf nodu olduğunu görürler bu da enfeksiyondan oluşur iltihaptan değil. Bununla beraber antibiyotik içmekten nefret ettim ama keşke bitkilerle iyileşebilsem şu anda deniyorum. Kuersetin bromelain kabak çekirdeği ligone b12 d-mannose kullanıyorum. Henüz ilerleme yok 17 gün oldu. Şikayetim beni zorlamasa üzerine düşmem ama cinsel semptomlar var ve sanırım artrit de eklendi eklem ağrıları ve göz kuruluğu başladı. Umarım herkes şifa bulur.
Hayatından hayvansal gıdaları cıkarman gerekli vucut kendini vitamin mineralle sadece yerinde saydırıyor. Bak ne güxel demişsin artrit eklem agrıları ve göz kurulugu var. Bakteriyi yenmen için vucudu güçlü tutman ve enflamasyona sebebiyet vermemen gerekir hayvasal ürünler enflamasyonu artırır. Bir film izlemiştim her zaman aklımda yer edindi cocugu doktora götürüyordu ailesi kulak iltihabı geçiriyor sürekli antibiyotikte kullanıyor beslenmesinden hayvansal ve hazır gıdaları cıkarmalı sonra herşey düzelicegini belirtti.
Çok güzel bir konuya değinmişsin aslında evet hayvansal ürünler ne varmış bu hayvanlardada insana zarar veriyor neymiş bu gizemli şey tabi yaa herkesin bildiği üzere hayvanlar artık doğar doğmaz antibiyotiğe ve kimyasal ilaçlara maruz kalıyor e bizde onların etini sütünü yumurtasını yiyoruz nadir olarak tabiki bazı insanlarda laktoz intöleransı olabilir zarar verebilir, ette asidik olduğu için fazla tüketilmesi önerilmez bazı insanlarda tabi adamlar hergün et yiyor dipdiri mesela ama bana göre kararında yemek. Asıl anlatmak istediğim şu ki hayvanlarda bu kimyasal ilaçlara maruz kaldığı için haliyle onlardan tükettiğimiz için bizde maruz kalıyoruz.Mantığımın aldığınca ifade etmeye çalıştım.
sekolas

Mesaj gönderen sekolas »

darkblues yazdı:Arkadaşlar merhaba.Vücut bir bütün sonu tit le biten bütün hastalıklar (Prostatit Bronşit Faranjit Epidimit Tendinit Üveit v.s...) aslında otoimmün bir hastalık.Yani iş beslenmede ve vitaminlerde bitiyor.Vücutta bir enflamasyon var ve tutunduğu organda iltihaba sebebiyet veriyor.Bunuda en çok Gluten ve Şeker yapıyor.Antibiyotik içerek bağırsaklarınızı daha da mahvedip kısır döngüye giriyorsunuz.Bağırsak duvarınız zedeleniyor ve sızdırıyor.Mikrobiyatanız mahvoluyor.İlacsız yaşam için alternatif çok Instagram dan Sağlıklı Yaşıyoruz Dr Hasan Hüsnü Ereni İyotu ve Fonksiyonel Tıpbı takip edin.Eleminasyon diyeti yapın bitkilere doğala yönelin ilaç kullanıp Big Pharmaya hizmet etmeyin.Ben hala lanet Kinolon Antibiyotik olan Tavanic in Tendinit ağrılarıyla uğraşıyorum.Doktorlarada modern tıpada güvenim kalmadı.Ben uyarayım da uyup uymamak sizlere kalmış.Ama karşı çıkmadan önce bir araştırın.Ben herkesin iyiliği için yazdım.Böyle yaparak sadece Prostatit ten değil olması muhtemel tüm hastalıklardan korunmuş olursunuz.Genel sağlık için gerekli.Daha doğru bilipte yanlış olan çok davranışlarımız var ben özet yazdım herkes detayları kendince araştırabilir.
bende de bu hastalık bence geçirgen bağırsak yüzünden oldu mastdan olsa desem senelerdir yaptığım şey olsa şimdiye bi şey olurdu yılbaşında 1 kilo et yemiştim ondan sonra bağırsaklar bozuldu sonra da bu hastalık çıktı. Galiba bağırsaktan prostatata bakteri geçti
therealpatient

Mesaj gönderen therealpatient »

Dostum bu kadar emin konuşman doğru değil. Bu kadar emin konuşacaksan lütfen bu yazıların altını bilimsel çalışmalar ile doldur. Düşük glutenli şekersiz beslenme düzeni her zaman için prostatit hastasına yardım eder ancak sorun bu değildir. Geçirgen bağırsak sendromu ile gelişen otoimmün prostatitte o kadar yaygın değil. Hatta neredeyse hiç duymadım.
sekolas

Mesaj gönderen sekolas »

therealpatient yazdı:Dostum bu kadar emin konuşman doğru değil. Bu kadar emin konuşacaksan lütfen bu yazıların altını bilimsel çalışmalar ile doldur. Düşük glutenli şekersiz beslenme düzeni her zaman için prostatit hastasına yardım eder ancak sorun bu değildir. Geçirgen bağırsak sendromu ile gelişen otoimmün prostatitte o kadar yaygın değil. Hatta neredeyse hiç duymadım.
geçirgen bağırsak sendromu ile otoimmun prostatit olmuyor. eğer bağırsak florası bozulursa mikroorganizmalar kana karışıyor veya yakındaki organlara bulaşıp enfekte edebiliyorlar geçirgen bağırsak sendromunu da sindirilmemiş yiyecekler tetikliyor. Düşünsene adamın prostatında bağırsakta olan enterekok çıkıyor enterekokun prostata gelmesi zor yoksa bence.
therealpatient

sekolas yazdı:
therealpatient yazdı:Dostum bu kadar emin konuşman doğru değil. Bu kadar emin konuşacaksan lütfen bu yazıların altını bilimsel çalışmalar ile doldur. Düşük glutenli şekersiz beslenme düzeni her zaman için prostatit hastasına yardım eder ancak sorun bu değildir. Geçirgen bağırsak sendromu ile gelişen otoimmün prostatitte o kadar yaygın değil. Hatta neredeyse hiç duymadım.
geçirgen bağırsak sendromu ile otoimmun prostatit olmuyor. eğer bağırsak florası bozulursa mikroorganizmalar kana karışıyor veya yakındaki organlara bulaşıp enfekte edebiliyorlar geçirgen bağırsak sendromunu da sindirilmemiş yiyecekler tetikliyor. Düşünsene adamın prostatında bağırsakta olan enterekok çıkıyor enterekokun prostata gelmesi zor yoksa bence.
Hayır. Bağırsaktan bakteri çıkıp prostatı enfekte ettiğini düşünmüyorum. Bu bağırsaklardan sızan bir proteinden dolayı oluyor. Ayrıca enterekok bir cilt bakterisidir. Prostat sıvısından çıktığına inananlardan değilim. Muhtemelen prostat sıvısı gelirken cilt ile temas edip geldiği için o bakteri çıkıyor. Sağlıklı bir erkeğe bile test yapsanız o bakteriyi bulursunuz. Gerçekten prostatın içinden gelmişse, evet. İltihap nedeni o bakteri olabilir.
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

Arkadaşlar bana bu hastalık korunmasız şapkasız sexsle bulaştı önce iye sonra prostatite çevirdi yoksa ben zımba gibiydim ha belki bulaşan bakteriyi temizledik ve bagırsakları bozduk bu dogru antibiyotik ve prostatitin verdiği karamsarlık ve piskoloji bagırsakları bozdu ama bana başlangıç bakteri ama neden hala geçmiyor sıfırlanmıyor onu çözemedim belkide bakteri bitti
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
Omerefe34

Mesaj gönderen Omerefe34 »

Hüseyin bende aynı idrar yolu enfeksiyonu oldum sarı yeşil akıntı hemen gittim doktora ama bir
Kere geçmiş Oraya akıntı bir iğneyle şeffafa döndü ama bu durum düzelmedi üstüne sürekli doktorlar derken bağırsakları çok kötü bozdum çok ilaç kullanmaktan mı oldum diye düşünüyorum bazen bel soğukluğu geçirenler tedaviden sonra yavaş yavaş geçiyormuş bazen şeffaf akıntı ben üst
Üste farklı dr gittim bastım antibiyotiği belki de ondan oldu
kompakt

Mesaj gönderen kompakt »

therealpatient yazdı:
sekolas yazdı:
Hayır. Bağırsaktan bakteri çıkıp prostatı enfekte ettiğini düşünmüyorum. Bu bağırsaklardan sızan bir proteinden dolayı oluyor. Ayrıca enterekok bir cilt bakterisidir. Prostat sıvısından çıktığına inananlardan değilim. Muhtemelen prostat sıvısı gelirken cilt ile temas edip geldiği için o bakteri çıkıyor. Sağlıklı bir erkeğe bile test yapsanız o bakteriyi bulursunuz. Gerçekten prostatın içinden gelmişse, evet. İltihap nedeni o bakteri olabilir.
enterekok cilt bakterisi fakat prostat sıvısından çıkmaz forumda bir tane bile testinde enterekok çıkarıp felaket yaşamayan ve kurtulabilen yok (kolayca) doktorlar enterekok gördüğü zaman doğrudan yatışlı serum tedavisi veriyor zaten dediklerin staph türevleri için geçerli olabilir ama enterekok için geçerli değil kimsenin prostatındanda üretrasındanda üremez hocam en tehlikeli bakteridir yalancı testte vermez staphlar gibi koca forumda testimde enterekok üredi ama bulaş olabileceğini düşünüyorum diyen bir insan görmedim
therealpatient

kompakt yazdı:
therealpatient yazdı:
sekolas yazdı: geçirgen bağırsak sendromu ile otoimmun prostatit olmuyor. eğer bağırsak florası bozulursa mikroorganizmalar kana karışıyor veya yakındaki organlara bulaşıp enfekte edebiliyorlar geçirgen bağırsak sendromunu da sindirilmemiş yiyecekler tetikliyor. Düşünsene adamın prostatında bağırsakta olan enterekok çıkıyor enterekokun prostata gelmesi zor yoksa bence.
enterekok cilt bakterisi fakat prostat sıvısından çıkmaz forumda bir tane bile testinde enterekok çıkarıp felaket yaşamayan ve kurtulabilen yok (kolayca) doktorlar enterekok gördüğü zaman doğrudan yatışlı serum tedavisi veriyor zaten dediklerin staph türevleri için geçerli olabilir ama enterekok için geçerli değil kimsenin prostatındanda üretrasındanda üremez hocam en tehlikeli bakteridir yalancı testte vermez staphlar gibi koca forumda testimde enterekok üredi ama bulaş olabileceğini düşünüyorum diyen bir insan görmedim
Hangi doktormuş o enterokok gördüğü anda yatış isteyen doktor?
Ayrıca yazdıklarımı dikkatli okuyun lütfen. Sağlıklı bir erkeğe test yapsanız ondada o bakteriyi bulursunuz. Madem herkesin sorunu enterokok o zaman boşuna bakteri bulmakla uğraşıyoruz hocam.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Enterekok cilt bakterisi değildir. Bağırsak bakterisidir ancak doğada fazlaca bulunabildiğinden ağızda vajende vs de bulunabilir. Belki ciltte de bi ihtimal geçici koloni kurabilir. Cilt bakterileri staphlar. Enterokok prostata yerleştiyse direk patojendir. İleri hemoroid makat çatlağı prostata geçişine sebep olabilir bağışıklık düşerse kötü hijyen sebebiyle çamaşırdan üretraya oradan da prostata kadar gider. Çünkü sadece antibiyotiğe değil antibakteriyel çoğu şeye dirençlidir. Prostatta enterokok varsa tedavi denenir. Ve patojenleri tespit için yapılan bir iki makale okudum. Hiçbir sağlıklı insanın prostatında enterokok çıkmamış. Genelde lactobasillus , birkaç staph cinsi vs bulunmuş. Bunun linkini de daha önce paylaşmıştım.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

sekolas yazdı:
bende de bu hastalık bence geçirgen bağırsak yüzünden oldu mastdan olsa desem senelerdir yaptığım şey olsa şimdiye bi şey olurdu yılbaşında 1 kilo et yemiştim ondan sonra bağırsaklar bozuldu sonra da bu hastalık çıktı. Galiba bağırsaktan prostatata bakteri geçti
Ben hastalıktan önce gastorentrit geçirdim bağırsak enfeksiyonu gibi bir şeydi doktora gittim gastroenrit geçirmişsin ve ibs olmuşsun dedi birkaç ay sonra semptomlarım başladı.
darkblues

Antibiyotiği savunan arkadaşlar 1940 kardan önce Antibiyotik yerine insanlar ne kullanırmış bir araştırsın.Her türlü virüs bakteriyi yok eden mucize mineral İyot.İyotu ilaç sanayisi işine gelmediği için kötüledi.100 yıl önce ilaç sanayisi yoktu.Hasan Hüsnü Eren i takip edin.Aşı işi falanda hikaye....
darkblues

Önce genetiği bozulmuş gıdalarla hasta edip sonra da ilaç satıyorlar sistem bu şekilde işliyor.
darkblues

Antibiyotik bağırsaklara atılan bir atom bombasıdır.Mikrobiyotayı yok eder.Yan etkileri asıl hastalığı unutturur.Bağırsağı yeniden toparlamak kullanım süresine göre bir yılı bulabilir o da iyi beslenirsen.
darkblues

Hele ki kinolon kullananlar hemen bıraksın.Facebook Çağrı Şanlı var Ciprodan dolayı ne halde kendisine sorabilirler.Daha çok kişi var kinolondan yatalak sakat kalan.Bu işin şakası geri dönüşümü yok.Kinolon:ZEHİR dir!!!
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

7-8 yıllık hastalarda fibroz oluşmuş prostatında kalsifikasyon var oraya en duyarlı antibiyotigide versen prostattaki hasarı nasıl düzelteceksin diyet olarak degil yaşam haline getirip düzenli hayvansal gıdasız beslenme ile geçecegini düşünüyorum. Tıp bize care bulamıyor. 16 açlık 8 tokluk olarak beslenirseniz vucut kendini yeniler kanseri bile yok eder sallamıyorum açın bakın araştırın.
Allah büyük :roll:
darkblues

https://www.instagram.com/p/B0iRBbtJ2NA ... c4vao3bzr7

Cipro ve aşil Tendonun kopuş anı en az Ameliyat+ 6 ay yatalak kalmak demek.Halen kullanmakta ısrar edenlere afiyet olsun deyim ne deyim başka...
darkblues

Kanserde zaten ağır metal zehirlenmerinden ve hücre hasarı dan kaynaklanıyor.İş yine beslenmede bitiyor.Şu an tendonlarım kopmasın diye koşamıyorum zaten dizde ve aşilllerde ağrı var zor yürüyorum Tavanic yüzünden.Yukarıdaki videoyu sesi açık izleyin sesi duyacaksınız.
darkblues

İlacı bırakmakta kurtarmıyor ben kullanırken bir şey yoktu 4 ay sonra çıktı belirtiler.İlacın üzerinde de yazıyor zaten Advers etkiler diye.Üstelik sadece 5 hap içtim bir kutu bile değil.