Sistoskopi

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Dgn44
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Sistoskopi

Mesaj gönderen Dgn44 »

Herkese çok geçmiş olsun. Benim problemin geçen sene nisan ayında yanma ile başladı.uzun süre yanma ile mücadele ettim. Zafer oyman prostat sıvısına baktı . Lökasit normal ve bakteri yok dedi. 1 kutu Taravid ve detrusitol yazdı.Ama kullanırken fayda etmedi bende bitkisel tedavide uyguladım yakı otu ve saw palmetto ayrıca cranberry kullandım. Zafer hocadan 1 ay sonra falan düzelir gibi oldu yani % 85 falan iyiydim. Kasım ve Şubat arası baya semptomlar geriledi. Ama sonra geri döndü bu sefer yanma, sık idrar, sürekli idrara sıkışma, çok zayıf idrar berirtiler ile. Bu süre zarfında bulunduğum ilde 3/4 farklı ürologa gittim her biri farklı bir şey söyledi açıkçası oralı bile olmuyorlar canın yanmasına kimse umursamıyor. Son gittiğim doktor biraz ilgilendi bu süreç uzun ve çaba ister 6 haftalık antibiyotik tedavisi uygulacağız dedi. 2 kutu tavanic 500, 2 kutu azitro ,xatral ve kalidren ağrı kesici yazdı 2 hafta sonra gel bakıp öyle karar vereceğiz dedi.Bu arada doktor bana muayenede iltihap var dedi. Şimdi benim kafa takılan acaba üretrada daralmamı var bende çünkü ben idrarı çok zayıf yapıyorum Tazik yok ve kesik kesik yapıyorum.idrarı başlatmada problem var gibi sistoskopi yapmalımıyım.Diğer taraftan antibiyotik kullanıyorum ağrım va yanmalarım bitti idrar yapımım eski oranla daha iyi. Üretra daralması olsaydı kullandığım ilaçlar fayda edermiydi. Burasını anlamadım bilen biri yardımcı olabilir mi acaba