Her zaman idrar hissi ve gece uyutmayan idrar hissi

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Arcaninewindie
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Her zaman idrar hissi ve gece uyutmayan idrar hissi

Mesaj gönderen Arcaninewindie »

Arkadaşlar herkese merhaba , özele gitmeye fırsat bulamadım şu süreçte maddiyattan dolayı özelde 2-3 hastaneye gittiğimde benim aşırı mesane aktifliği olabileceğimi prostatit olmadığımı ama bazı devletteki doktorlar ise prostatit olduğumu söyledi 17 sinden sonra prostat sıvısından kültür baktırıp herşeye baktırıp öyle devam edeceğim tedavime o zamana kadar hayatım biraz zor geçiyor bu konuda sizden fikir almak istiyorum benle aynı olanlar varsa diye ;

Gün boyu idrar hissi ve tuvalete gittiğimde 2-3 çay kaşığı kadar idrar ve tam kapıdan çıkacakken tekrar idrar hissi ile tuvalete geri girmem
Gece yorgunluktan bitkin düşüp anca öyle uyuyabilme malesef 10 gündür daha sık arttı bu yaklaşık 5 yıl önce bu rahatsızlık askerde iken başıma geldi ama 5 yıldır yanma batma ağrı bla bla hiç bir şey olmadı bende 4.5 yıldır ereksiyonum ve cinsel gücümde çok yerindeydi son 6 aydır arada sıkıntılarım oluyor ereksiyon açısından falan
Sorum şu her an idrar hissi ve gece bile uyutmayan geceleyin 5-6 kez idrara kaldıran her an mesanende idrar var uyarısı gönderen beyine bundan nasıl kurtulacağım, idrar kaçırmam kesinlikle olmuyor

Böbreğimde de 1.5 mm lik bir taş çıktı o kendiliğinden düşer dedi doktor ama ağrı yapıyor, hayat kalitem çok düştü lütfen aynı durumda olan veya fikir beyan etmek isteyen yazarsa sevinirim

Şu tam kapanma biter bitmez masaj ile prostat sıvısından kültür vs tüm işlemleri yaptırıp öyle devam edeceğim hayatıma

Parça parça anlatmış olabilirim şimdiden affola

İyi günler hepinize
sekolas
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Her zaman idrar hissi ve gece uyutmayan idrar hissi

Mesaj gönderen sekolas »

Arcaninewindie yazdı:Arkadaşlar herkese merhaba , özele gitmeye fırsat bulamadım şu süreçte maddiyattan dolayı özelde 2-3 hastaneye gittiğimde benim aşırı mesane aktifliği olabileceğimi prostatit olmadığımı ama bazı devletteki doktorlar ise prostatit olduğumu söyledi 17 sinden sonra prostat sıvısından kültür baktırıp herşeye baktırıp öyle devam edeceğim tedavime o zamana kadar hayatım biraz zor geçiyor bu konuda sizden fikir almak istiyorum benle aynı olanlar varsa diye ;

Gün boyu idrar hissi ve tuvalete gittiğimde 2-3 çay kaşığı kadar idrar ve tam kapıdan çıkacakken tekrar idrar hissi ile tuvalete geri girmem
Gece yorgunluktan bitkin düşüp anca öyle uyuyabilme malesef 10 gündür daha sık arttı bu yaklaşık 5 yıl önce bu rahatsızlık askerde iken başıma geldi ama 5 yıldır yanma batma ağrı bla bla hiç bir şey olmadı bende 4.5 yıldır ereksiyonum ve cinsel gücümde çok yerindeydi son 6 aydır arada sıkıntılarım oluyor ereksiyon açısından falan
Sorum şu her an idrar hissi ve gece bile uyutmayan geceleyin 5-6 kez idrara kaldıran her an mesanende idrar var uyarısı gönderen beyine bundan nasıl kurtulacağım, idrar kaçırmam kesinlikle olmuyor

Böbreğimde de 1.5 mm lik bir taş çıktı o kendiliğinden düşer dedi doktor ama ağrı yapıyor, hayat kalitem çok düştü lütfen aynı durumda olan veya fikir beyan etmek isteyen yazarsa sevinirim

Şu tam kapanma biter bitmez masaj ile prostat sıvısından kültür vs tüm işlemleri yaptırıp öyle devam edeceğim hayatıma

İyi günler hepinize
idrar tazyiğiniz nasıl peki ?
Arcaninewindie

Çok iyi 550 mm mesanem idrar alıyor ve akış hızı 24 en son gittiğim Medikalpark hastanesi İzmir'de , ordaki prof seninki psikolojik prostat boyutun da 23.5 akış hızında fazla iyi mesane kapasitende iyi diyip psikiyatrik bir ilaç yazdı üroloji doktoru ve gönderdi
Mohikan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Mohikan »

Arcaninewindie yazdı:Arkadaşlar herkese merhaba , özele gitmeye fırsat bulamadım şu süreçte maddiyattan dolayı özelde 2-3 hastaneye gittiğimde benim aşırı mesane aktifliği olabileceğimi prostatit olmadığımı ama bazı devletteki doktorlar ise prostatit olduğumu söyledi 17 sinden sonra prostat sıvısından kültür baktırıp herşeye baktırıp öyle devam edeceğim tedavime o zamana kadar hayatım biraz zor geçiyor bu konuda sizden fikir almak istiyorum benle aynı olanlar varsa diye ;

İyi günler hepinize
Aynı olaylar 4 ay önce benimde başıma geldi. Prostatit için test yaptirmadim. Doktorlar bir seyin yok prostatitte değilsin dediler. Neyin iyi geldigini bilmiyorum ama şuan daha iyiyim psikolojik hapların fayda ettiğini düşünüyorum. 2 aydir hic bir sıkintim yoktu nerdeyse şuan yine ufaktan rahatsiz etmeye başladı. Tranko buskas 10 mg yada 5 mg kullandığımda baya düzeliyordu 3 gün falan kullanmıstim zamaninda baya bir rahatlatmısti beni bir dene istersen 5 mg veya 10 mg
Arcaninewindie

Tamam denerim hocam çok sağol umarım Allah hepimize sağlık verir , senin sıkıntıların nasıldı tam olarak
therealpatient

Mesaj gönderen therealpatient »

Mohikan yazdı:

İyi günler hepinize
Aynı olaylar 4 ay önce benimde başıma geldi. Prostatit için test yaptirmadim. Doktorlar bir seyin yok prostatitte değilsin dediler. Neyin iyi geldigini bilmiyorum ama şuan daha iyiyim psikolojik hapların fayda ettiğini düşünüyorum. 2 aydir hic bir sıkintim yoktu nerdeyse şuan yine ufaktan rahatsiz etmeye başladı. Tranko buskas 10 mg yada 5 mg kullandığımda baya düzeliyordu 3 gün falan kullanmıstim zamaninda baya bir rahatlatmısti beni bir dene istersen 5 mg veya 10 mg
Hastalığın ciddi bir psikolojik boyutu var. Senin aklın orada olursa daha fazla semptom yaşarsın. Ancak burada etki etmesinin asıl sebebi ise antidepresanın libidoyu düşürmesi. Bu şekilde şikayetlerin azalır. Ben 2 ay boyunca lustral kullandım. O 2 ay erkeklikten haber alamadık ama tüm semptomlarıda almıştı.
Arcaninewindie

Anladım hocam sen peki kronik prostatit olduğunu düşünüyor musun
Mohikan

Mesaj gönderen Mohikan »

Arcaninewindie yazdı:Tamam denerim hocam çok sağol umarım Allah hepimize sağlık verir , senin sıkıntıların nasıldı tam olarak
Senin baska yazılarini da okudum. Birebir ayni sorunlar surekli idrar hissi tuvaletim bittiginde tam kalktıgim an tekrar idrarimin gelmesi gece uyutmayan idrar hissi idrar akışında hicbir sorun yok ultrasonla bakiyorlar mesanen boş diyorlar durum cok kotuydu uyuyamiyordum delirmiştim nerdeyse. Tranko buskas aldigimda rahatlıyordum. Ama sorun kesinlikle psikolojik değil seni rahatlaştirabilir ben eskisine gore daha iyiyim. Onceden idrar hissi bana kafayi yediriyordu şuan daha normal alıştım bu duruma
therealpatient

Mesaj gönderen therealpatient »

Arcaninewindie yazdı:Anladım hocam sen peki kronik prostatit olduğunu düşünüyor musun
Bak güzel abim, sen benden yaşça büyüksün. Benim rahatsızlığım 18 yaşımda başladı. 1 yıldır çekiyorum. Ancak tamamen iyileşeceğim. Bak gör...
Bu hastalık aslında düşündüğün kadar korkutucu bir hastalık değil. Prof doktorlara gitmen sana hiç bir fayda sağlamaz. Ben çok gezdim onları. Hepsi bir halt bildiğini zannediyor ama egolarına yenik düştüklerinden dolayı seni doğru tedavi etmeyi başaramıyorlar. Senin bu noktada yapman gereken forumda adı geçen doğru doktorlara gitmen. Eğer 7/24 kafaya bunu takarsan tedavide hiç bir yol kat edemezsin. Tanı amaçlı prostat sıvısından lökosit bakılması şart. Sana açık söylüyorum, ağrı yapmayan 'gizli' bir bel fıtığı bile üriner fonksiyonlarını bozarak bu semptomlara sebep oluyor olabilir. O yüzden lökosit baktırman şart.

Doğru tedavi ile emin ol iyileşeceksin. Geçmiş olsun.
Arcaninewindie

therealpatient yazdı:
Arcaninewindie yazdı:Anladım hocam sen peki kronik prostatit olduğunu düşünüyor musun
Bak güzel abim, sen benden yaşça büyüksün. Benim rahatsızlığım 18 yaşımda başladı. 1 yıldır çekiyorum. Ancak tamamen iyileşeceğim. Bak gör...
Bu hastalık aslında düşündüğün kadar korkutucu bir hastalık değil. Prof doktorlara gitmen sana hiç bir fayda sağlamaz. Ben çok gezdim onları. Hepsi bir halt bildiğini zannediyor ama egolarına yenik düştüklerinden dolayı seni doğru tedavi etmeyi başaramıyorlar. Senin bu noktada yapman gereken forumda adı geçen doğru doktorlara gitmen. Eğer 7/24 kafaya bunu takarsan tedavide hiç bir yol kat edemezsin. Tanı amaçlı prostat sıvısından lökosit bakılması şart. Sana açık söylüyorum, ağrı yapmayan 'gizli' bir bel fıtığı bile üriner fonksiyonlarını bozarak bu semptomlara sebep oluyor olabilir. O yüzden lökosit baktırman şart.

Doğru tedavi ile emin ol iyileşeceksin. Geçmiş olsun.

Çok haklısın kardeşim akıl yaşta değil baştadır ve senin söylediklerine harfiyen katılıyorum , kesinlikle iyi olacağız
kompakt

Mesaj gönderen kompakt »

Neurontin kullanırsan sorunun düzelir muhtemelen
Arcaninewindie

kompakt yazdı:Neurontin kullanırsan sorunun düzelir muhtemelen
Araştırdım bunu biraz ama pek uygun değil gibi ama yine de doktoruma soracağım bunu , teşekkür ederim hocam
nightangel666
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen nightangel666 »

Bunun aynısını yıllardır yaşıyorum canını sıkmak istemem ama semptom azaltıcı şeyler şunlar cinsel perhiz şart 10 15 günde 1 çay kahve tarzı şeyleri içmeyin kafein içeren
Alkolden uzak durun aktif mesane ilacı kullanın bide lojosit ölçümü şart
Zagros

Mesaj gönderen Zagros »

Asıl yapmak gereken asitli yiyecek ve içeceklerden kaçınmak asitli beslenmek genel sağlımızıda bozar mesaneyi tahriş eder limonlu su ve karbonat gibi alkali içeren besinler tüketmek gerek
Arcaninewindie

Halledeceğim ya benim inancım var hayatımda Allah'a şükür her şey yolunda bir tek idrar olayı var onu da Allah'ın izni ile halledip devam edeceğim hayatıma , sizlerin tavsiyelerini de deneyeceğim
kompakt

Mesaj gönderen kompakt »

Arcaninewindie yazdı:
Araştırdım bunu biraz ama pek uygun değil gibi ama yine de doktoruma soracağım bunu , teşekkür ederim hocam
Ben lyrica kullandığım zaman 2 günlüğüne hem idrar semptomlarının hepsini hemde ağrılarımın hepsini TAMAMEN sanki hiçbirzaman prostatit olmamışım gibi unuttum, gabapentinde pregabalinin kuzeni gibi mutlaka işe yarar mesanenin beyine uyarı vermesi sinirlerle alakalı bir durum bu ilaçlarda doğrudan sinirleri uyuşturuyor
Mohikan

Mesaj gönderen Mohikan »

Ben lyrica kullandığım zaman 2 günlüğüne hem idrar semptomlarının hepsini hemde ağrılarımın hepsini TAMAMEN sanki hiçbirzaman prostatit olmamışım gibi unuttum, gabapentinde pregabalinin kuzeni gibi mutlaka işe yarar mesanenin beyine uyarı vermesi sinirlerle alakalı bir durum bu ilaçlarda doğrudan sinirleri uyuşturuyor[/quote]

Reis bu lyricayı biraz araştırdım. Baya ağır bir ilaç galiba sizdeki sorunları tamamen çözdü mü? Bende aynı durumdan muzdaribim. Surekli kullanılması mı gerek
Arcaninewindie

kompakt yazdı:
Arcaninewindie yazdı:
Ben lyrica kullandığım zaman 2 günlüğüne hem idrar semptomlarının hepsini hemde ağrılarımın hepsini TAMAMEN sanki hiçbirzaman prostatit olmamışım gibi unuttum, gabapentinde pregabalinin kuzeni gibi mutlaka işe yarar mesanenin beyine uyarı vermesi sinirlerle alakalı bir durum bu ilaçlarda doğrudan sinirleri uyuşturuyor
Epey iyiymiş ama ilaçlarda kar zarar olayı var çok da vücuda yazık etmemek lazım ama araştıracağım bunu da , çok sağ ol hocam :)
kompakt

Mesaj gönderen kompakt »

Mohikan yazdı:Ben lyrica kullandığım zaman 2 günlüğüne hem idrar semptomlarının hepsini hemde ağrılarımın hepsini TAMAMEN sanki hiçbirzaman prostatit olmamışım gibi unuttum, gabapentinde pregabalinin kuzeni gibi mutlaka işe yarar mesanenin beyine uyarı vermesi sinirlerle alakalı bir durum bu ilaçlarda doğrudan sinirleri uyuşturuyor

Açık konuşmak gerekirse inanılmaz ağır bir ilaç hatta kafası için içiliyor zaten uyuşturucu muammelesi görüyor lakin prostatit denilen hastalığı herşeyiyle size unutturuyor kalıcı değil geçici bir çözüm ama önemli bir günde hastalığın veya idrar problemlerinin sizi rahatsız etmemesini istiyorsanız yada çok çaresiz iseniz ağrılardan ya herro ya merro denip denenebilir ama arka planda tedavininde devam etmesi lazım tabi neurontin ise lyricadan daha hafif bir ilaç tabi
kompakt

Mesaj gönderen kompakt »

kompakt yazdı:
Mohikan yazdı:Ben lyrica kullandığım zaman 2 günlüğüne hem idrar semptomlarının hepsini hemde ağrılarımın hepsini TAMAMEN sanki hiçbirzaman prostatit olmamışım gibi unuttum, gabapentinde pregabalinin kuzeni gibi mutlaka işe yarar mesanenin beyine uyarı vermesi sinirlerle alakalı bir durum bu ilaçlarda doğrudan sinirleri uyuşturuyor

Açık konuşmak gerekirse inanılmaz ağır bir ilaç hatta kafası için içiliyor zaten kafa yapıcı madde muammelesi görüyor lakin prostatit denilen hastalığı herşeyiyle size unutturuyor kalıcı değil geçici bir çözüm ama önemli bir günde hastalığın veya idrar problemlerinin sizi rahatsız etmemesini istiyorsanız yada çok çaresiz iseniz ağrılardan ya herro ya merro denip denenebilir ama arka planda tedavininde devam etmesi lazım tabi neurontin ise lyricadan daha hafif bir ilaç tabi