Bacak ve ayaklarda his ve kas hissi kaybı?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Cooper
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Bacak ve ayaklarda his ve kas hissi kaybı?

Mesaj gönderen Cooper »

Bir sorum olacak, sizde de bu tür semptomlar var mı? Yavaş yavaş olduğunda insan erken fark edemiyor. Prostatitle mi bağlantılı onu anlamaya çalışıyorum. Sacral nerve dediğimiz sinirler prostatın üstünden de geçip bacaklara kadar ilerliyormuş. Sakral sinirlere bir hasar gelip gelmediğini araştırmaya çalışıyorum.

- Sağ ayak parmaklarımı içe doğru kapatıp açtığım zaman çok bir his alamıyorum. Ve ayak baş parmağım tam kapanmıyor, uzun süredir. Sanki fonksiyonu zayıflamış gibi.
Eskiden her ayak parmağımdaki kasın yaptığı hareketi dahil hissederdim. Şimdi ayak ve parmak kaslarımın hareketini gözüm kapalı zihnimde hissedemiyorum his daha az gibi. Bunu test edip geri dönüş yapabilir misiniz?

- Ayak derisinde de his azlığı var gibi. Örneğin sıcak havada yatmadan önce ayağımı soğuk suyla yıkadıktan sonra camdan esen rüzgarın ayağımdaki serinlik hissini tam alamıyorum. Eskiden bir 10 dakika ayaklarımdaki ıslaklık nedeniyle rüzgarın serinliğini hissederdim, sıcak yaz akşamlarında özellikle.

Sizde de buna benzer sinsi semptomlar var mı? Ayak parmaklarında kas kontrol kaybı, kas ve deri hissi kaybı gibi :?:
therealpatient

Re: Bacak ve ayaklarda his ve kas hissi kaybı?

Mesaj gönderen therealpatient »

Tüm omurgaya bi MRI çektir derim. Prostatit bu kadar öteye gidemez. 25 gramlık bez az kaldı felç oldum diyeceksiniz.
umudunmavisi

Mesaj gönderen umudunmavisi »

Cooper yazdı:Bir sorum olacak, sizde de bu tür semptomlar var mı? Yavaş yavaş olduğunda insan erken fark edemiyor. Prostatitle mi bağlantılı onu anlamaya çalışıyorum. Sacral nerve dediğimiz sinirler prostatın üstünden de geçip bacaklara kadar ilerliyormuş. Sakral sinirlere bir hasar gelip gelmediğini araştırmaya çalışıyorum.

- Sağ ayak parmaklarımı içe doğru kapatıp açtığım zaman çok bir his alamıyorum. Ve ayak baş parmağım tam kapanmıyor, uzun süredir. Sanki fonksiyonu zayıflamış gibi.
Eskiden her ayak parmağımdaki kasın yaptığı hareketi dahil hissederdim. Şimdi ayak ve parmak kaslarımın hareketini gözüm kapalı zihnimde hissedemiyorum his daha az gibi. Bunu test edip geri dönüş yapabilir misiniz?

- Ayak derisinde de his azlığı var gibi. Örneğin sıcak havada yatmadan önce ayağımı soğuk suyla yıkadıktan sonra camdan esen rüzgarın ayağımdaki serinlik hissini tam alamıyorum. Eskiden bir 10 dakika ayaklarımdaki ıslaklık nedeniyle rüzgarın serinliğini hissederdim, sıcak yaz akşamlarında özellikle.

Sizde de buna benzer sinsi semptomlar var mı? Ayak parmaklarında kas kontrol kaybı, kas ve deri hissi kaybı gibi :?:
Ayaklardaki sorun bendede var ayaklarda yanma kuruluk,anormal karincalanmalar ,cozum bulamadim,prosttaa sicaklik yanma baslayinca ayak tabanlarindada yanma basliyor
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

Prostatit daha ilk başladığı zamanlardan bu yana sağ ayak baş parmaığnda ve ayak altında yanmalar oluyor benim de ama hissizlik gibi bir şey fark etmedim
Kamo

Mesaj gönderen Kamo »

Merhaba, konuyu görünce üye olup yazmak istedim 2015 den beri prostatit hastasıyım son 1 yıldır sağ ayak bileği, parmaklar ve ayak altında uyuşma karıncalanma ve yanma var bu semptomlara paralel olarak ağzımda çıkan aftlar eşlik ediyor fizik tedavi, nöroloji, romotoloji ve ortopedi polikliniklerinde yapılan tetkilerde ayak ve bel bölgösindeki sinirlerde sorun görülmedi %90 prostatit bölgesindeki mikrop reaksiyon oluşturuyor ayrıca antibiyotik kullanımıyla birlikte hem ayağımdaki rahatsızlık hemde ağız aftlarını hafifletiyor ve yaygın prostatit semptomlarından çok daha kötü inşallah kısa sürede herkes şifa bulur
Omerefe34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Omerefe34 »

Bende sağ ayakta uyuşma karıncalanma tarzı bişi oluyor hissizlik gibi hani üstüne oturumusun uyuşur ya öyle bişi oluyor serçe parmağında arada gidip geliyor bağlantı kopuyor gibi kesilip geliyor bunu hissediyorum
ramzes
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen ramzes »

Bende bu prostat enfeksiyonundan sonra ayak taraklarim biber gibi yanmaya basladi her turlu tahlil temiz cikti defalarca dr bu bende enfeksiyon dan sonra oldu desemde olmaz diye direttiler....ama brn herzamnki ki gibi enfeksiyon dan oluyordu biliyirdum cok sukur simdi cok azaldı ama iki sene cektim geceleri uyuyamiyordum ayak taraklarim ayak parmaklarim biber gibi yanıyordu
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

Uyuşma şikayetini yazmayı unutmuşum aynen ömerefe nin dediği gibi sanki özerine oturmuşum gibi karıncalanmalar oluyor normal yatakta uzanık haldeyken