Semen Kültürü?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Kilitli
therealpatient

Semen Kültürü?

Mesaj gönderen therealpatient »

Herkese selam,

Yurt dışında prostatit için semen kültürünün altın standart olduğunu, semen kültürü ile her türlü bakterinin ürediği söyleniyor. Türkiye de semen kültürünü yaptırabileceğimiz bir lab var mı? veya türkiye de bunu yaptırıp sonuç alabilen var mı?
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Semen Kültürü?

Mesaj gönderen Hergele »

Her prostat sıvısı verdiğimde semen ve idrar kültürü de verdim prostat sıvısı dışında hiç birinde üreme olmadı. Labarın hepsi yapıyor.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
therealpatient

Hergele yazdı:Her prostat sıvısı verdiğimde semen ve idrar kültürü de verdim prostat sıvısı dışında hiç birinde üreme olmadı. Labarın hepsi yapıyor.
İlginç. Ben bu kültür testlerinin türkiye de tamamen yanlış yapıldığını düşünüyorum. Yurt dışında çok kolay bir şekilde her türlü mikroorganizmayı yakalıyorlar bu yöntemle...
canadianguy1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen canadianguy1 »

therealpatient yazdı:Herkese selam,

Yurt dışında prostatit için semen kültürünün altın standart olduğunu, semen kültürü ile her türlü bakterinin ürediği söyleniyor. Türkiye de semen kültürünü yaptırabileceğimiz bir lab var mı? veya türkiye de bunu yaptırıp sonuç alabilen var mı?
Bende Ankara duzende uremisti bakteri semende ayrica bi Ozel hastanedede anti kullandim son donemde uremiyor tabi normalde semende uremesi Daha dusuk ihtimal prostat salgisi direk kaynagindan geliyor
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

Yunan doktor da semen kültürü yapıyor, burada yığınla kültür verdik bir cacık yok
therealpatient

Valeri yazdı:Yunan doktor da semen kültürü yapıyor, burada yığınla kültür verdik bir cacık yok
Onu anlatmaya çalışıyorum abi zaten. Yabancı forumlarda insanlar semen kültürü ile direkt olarak bakteriyi buluyor. Hatta sayılarına kadar. Siz hepiniz kültür yaptırıyorsunuz sonuç sıfır. Anlamadım gitti. Türkiye de doğmak suç abi suç. Bu ülkede hastalığa doktor bakmıyor.
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

therealpatient yazdı:
Valeri yazdı:Yunan doktor da semen kültürü yapıyor, burada yığınla kültür verdik bir cacık yok
Onu anlatmaya çalışıyorum abi zaten. Yabancı forumlarda insanlar semen kültürü ile direkt olarak bakteriyi buluyor. Hatta sayılarına kadar. Siz hepiniz kültür yaptırıyorsunuz sonuç sıfır. Anlamadım gitti. Türkiye de doğmak suç abi suç. Bu ülkede hastalığa doktor bakmıyor.
Denetleme yapılmıyor kardeş doğru düzgün ne bekliyorsun ki ? Zamanında anal ilişkim oldu, dışkı bulaştı penise nasıl bakteri çıkmıyor hayret ediyorum.
Hasta124
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Hasta124 »

bende bel soğukluğu akıntımdan akıntılı dönemde hem sürüntü çubuğu hem semen kültür pcr yaptırdım bu testü 3 defa pcr olarak bel soğukluğu akıntımdan tekrarladım hem sürüntü hem idrar hepsinden hiç bir bok çıkmadı. bu mümkün olan bişeymi normal şartlarda. değil. demekki bişeyler yanlış. sapsarı bel soğukluğu akıntısını çubuğa sürüyorum akıntım geldiğinde kaplara işiyorum. nasıl üremiyor daha ne yapalım üremesi için.
therealpatient

Hasta124 yazdı:bende bel soğukluğu akıntımdan akıntılı dönemde hem sürüntü çubuğu hem semen kültür pcr yaptırdım bu testü 3 defa pcr olarak bel soğukluğu akıntımdan tekrarladım hem sürüntü hem idrar hepsinden hiç bir bok çıkmadı. bu mümkün olan bişeymi normal şartlarda. değil. demekki bişeyler yanlış. sapsarı bel soğukluğu akıntısını çubuğa sürüyorum akıntım geldiğinde kaplara işiyorum. nasıl üremiyor daha ne yapalım üremesi için.
Hocam prostatitte böyle farklı akıntılar görülebiliyor diye biliyorum. Ancak yine de bakteri çıkmalıydı. İlginç bir durum.
Hasta124
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Hasta124 »

therealpatient yazdı:
Hasta124 yazdı:bende bel soğukluğu akıntımdan akıntılı dönemde hem sürüntü çubuğu hem semen kültür pcr yaptırdım bu testü 3 defa pcr olarak bel soğukluğu akıntımdan tekrarladım hem sürüntü hem idrar hepsinden hiç bir bok çıkmadı. bu mümkün olan bişeymi normal şartlarda. değil. demekki bişeyler yanlış. sapsarı bel soğukluğu akıntısını çubuğa sürüyorum akıntım geldiğinde kaplara işiyorum. nasıl üremiyor daha ne yapalım üremesi için.
Hocam prostatitte böyle farklı akıntılar görülebiliyor diye biliyorum. Ancak yine de bakteri çıkmalıydı. İlginç bir durum.
hocam ne prostatiti ben bel soğukluğu üretrit geçirdim. ve 4 kür ile akıntıyı durduramadım 110 gün aralıksız günde 3 tablet ve iğneler sonrası akıntı durdu.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Hasta124 yazdı:
therealpatient yazdı:
hocam ne prostatiti ben bel soğukluğu üretrit geçirdim. ve 4 kür ile akıntıyı durduramadım 110 gün aralıksız günde 3 tablet ve iğneler sonrası akıntı durdu.
Hocam forumda bel soğukluğu sonrası prostatit olan çok kişi var birçok kişi de iyileşti prostat sıvısından kültür ve pcr deneyin sürekli belki yakalarsınız
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

Valeri yazdı:
therealpatient yazdı:
Denetleme yapılmıyor kardeş doğru düzgün ne bekliyorsun ki ? Zamanında anal ilişkim oldu, dışkı bulaştı penise nasıl bakteri çıkmıyor hayret ediyorum.
Bende lablara güvenmiyorum ama batı ülkelerinde amerikada sorun olmaktan çıkmış olması lazımdı o zaman bu prostatit hastalığının, eğer orada lablarda bakteri üretilip kültür yapılabiliyorsa.
Benim yabancı dilim yok oraların forumlarında ne diyorlar acaba bu bakteri tespit meselesine?
therealpatient

clark yazdı:
Valeri yazdı:
therealpatient yazdı: Onu anlatmaya çalışıyorum abi zaten. Yabancı forumlarda insanlar semen kültürü ile direkt olarak bakteriyi buluyor. Hatta sayılarına kadar. Siz hepiniz kültür yaptırıyorsunuz sonuç sıfır. Anlamadım gitti. Türkiye de doğmak suç abi suç. Bu ülkede hastalığa doktor bakmıyor.
Bende lablara güvenmiyorum ama batı ülkelerinde amerikada sorun olmaktan çıkmış olması lazımdı o zaman bu prostatit hastalığının, eğer orada lablarda bakteri üretilip kültür yapılabiliyorsa.
Benim yabancı dilim yok oraların forumlarında ne diyorlar acaba bu bakteri tespit meselesine?
Yurt dışında bakteriyel prostatiti tamamen tedavi ediyorlar zaten. Ama vakaların aslında büyük çoğunluğu bakteriyel değil. Bakteriyel olunca bile bakteriyelden sonra abakteriyel gelişiyor.

Hatta konu bakteriyel prostatit olduğunda yeni MRI teknolojileri ile her ay prostatı görüntüleyip, iltihabın gidişatını takip ediyorlar.
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

Yani bu durumda bakteriyel olup olmadığımızı öğrenmek yada hangi bakteri olduğunu bilmek için yabancı lablara numune vermemiz gerekiyor sanırım, buradaki lablardan bize fayda yok anlaşılan.
esanjor01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen esanjor01 »

therealpatient yazdı:
clark yazdı:
Valeri yazdı: Denetleme yapılmıyor kardeş doğru düzgün ne bekliyorsun ki ? Zamanında anal ilişkim oldu, dışkı bulaştı penise nasıl bakteri çıkmıyor hayret ediyorum.
Yurt dışında bakteriyel prostatiti tamamen tedavi ediyorlar zaten. Ama vakaların aslında büyük çoğunluğu bakteriyel değil. Bakteriyel olunca bile bakteriyelden sonra abakteriyel gelişiyor.

Hatta konu bakteriyel prostatit olduğunda yeni MRI teknolojileri ile her ay prostatı görüntüleyip, iltihabın gidişatını takip ediyorlar.
``Yurt dışında bakteriyel prostatiti tamamen tedavi ediyorlar zaten``
cok kolay soyledin dostum ama bu verdigin bilgi yanlis .Yurt dsindanda gorustuklerim var, onlarda bizden oteye gidemediklerini rahatlikla soyleyebilirim , halen cogu ancak tetradoks kullaniyor ..Bizim gibi invaz targosidler vankomisinler falan yok ...
therealpatient

esanjor01 yazdı:
therealpatient yazdı:
clark yazdı:

``Yurt dışında bakteriyel prostatiti tamamen tedavi ediyorlar zaten``
cok kolay soyledin dostum ama bu verdigin bilgi yanlis .Yurt dsindanda gorustuklerim var, onlarda bizden oteye gidemediklerini rahatlikla soyleyebilirim , halen cogu ancak tetradoks kullaniyor ..Bizim gibi invaz targosidler vankomisinler falan yok ...
Arkadaşların hangi yurt dışında bilmiyorum ama doğru doktorlara gitmedikleri aşikar.
Türkiye de daha abakteriyel prostatit için fizik tedavi yapabilen bir tane fizyoterapist bulamazsın. Yurt dışında tonlarca kaynıyor.
therealpatient

sianure yazdı:herbokolog therealpatient ne dediyse odur lutfen ustune laf soylemeyiniz her boku bilir kendisi yurtdisinda hemen tedavi oluyor aynen aynen
Yine mi sen :lol: Bu şekilde insanlara sataşarak ne elde ediyorsun bilmiyorum ama anlaşılan seni baya kudurtmuşum. Az kudur, komik duruyor.
therealpatient

sianure yazdı:https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12780534/

The physician must individualize a rational diagnostic strategy for each patient. There is no 'gold standard' for the diagnosis and evaluation of patients presenting with prostatitis

ozetle prostatitin tanisinda henuz belirlenmis bir gold standart yoktur allahin cahili, yine yarim yamalak bilgilerinle insanlari yanlis bilgilendirme
Sana prostatit tanısı için altın standart vardır diyen mi oldu?
Bakteri türünün saptanması için semen kültürünün altın standart olduğu söyleniyor. Okuduğunu anlamıyorsun daha. Tıp okuyordun bide :lol: git baştan oku :lol:
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

The physician must individualize a rational diagnostic strategy for each patient. There is no 'gold standard' for the diagnosis and evaluation of patients presenting with prostatitis
herbokolog therealpatient ne dediyse odur lutfen ustune laf soylemeyiniz her boku bilir kendisi yurtdisinda hemen tedavi oluyor aynen aynen
ozetle prostatitin tanisinda henuz belirlenmis bir gold standart yoktur allahin cahili, yine yarim yamalak bilgilerinle insanlari yanlis bilgilendirme
Sianür, üslubunuza dikkat edin. Kimseye hakaret etmenize gerek yok.
therealpatient

sianure yazdı:
therealpatient yazdı:

Sana prostatit tanısı için altın standart vardır diyen mi oldu?
Bakteri türünün saptanması için semen kültürünün altın standart olduğu söyleniyor. Okuduğunu anlamıyorsun daha. Tıp okuyordun bide :lol: git baştan oku :lol:
bence sen en bastan okuma yazma ogren, ilk postunda ne yaziyor "prostatit icin" kivirma yani :)
Aynen semen kültürü ile millete prostatit tanısı koydurmaya çalışıyorum... Zavallısın..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Bakin arkadaşlar, ikinizinde kavganizi izlemek zorunda degiliz...son uyarımdır,devam ederseniz Ikinizde aynı anda banlanacaksınız.
Kilitli