Mr sonucu

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Scorpion

Mr sonucu

Mesaj gönderen Scorpion »

Ankara şehir hastanesinde pazartesi çekilmiş olduğum 3 tesla mr sonucu.

Çok sekanslı çok düzlemli inceleme yapılmıştır. BULGULAR: Mesane yeterli dolumda değildir. Bilateral seminal veziküller ve prostat hacmi normaldir. Perianal bölgede belirgin fistül traktı saptanmamıştır. Solda inguinal bölgede 18x11 mm boyutunda reaktif lenf nodu izlenmiştir.

Prostat ve vezikuller normal diyor. Reaktif lenf nodu demek enfeksiyon belirtisiymis, ama sebebi prostat kaynaklı mi sizce? Başka birsey olabilir mi? Ne önerirsiniz arkadaşlar?
Scorpion

Re: Mr sonucu

Bendeki perine bölgesindeki yanmayı bu lenf nodunun varlığı mi yapıyor ki. Sinirlere bası filan mi yapıyor acaba.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Lenf nodu benim mr raporunda da çıkmıştı enfeksiyon vardır kasıktaki lenf nodları genelde bacak ve perine bölgesindeki enfeksiyonlarda büyür yazıyor nette. Cinsel öykü var mıydı sende ?
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Scorpion

Hergele yazdı:Lenf nodu benim mr raporunda da çıkmıştı enfeksiyon vardır kasıktaki lenf nodları genelde bacak ve perine bölgesindeki enfeksiyonlarda büyür yazıyor nette. Cinsel öykü var mıydı sende ?
Vardi ama şüpheli yoktu, kız arkadaşım vardi o zamanlar. Bir de cinsel öyküden 5 6 ay sonra çıktı semptom.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Scorpion yazdı:Ankara şehir hastanesinde pazartesi çekilmiş olduğum 3 tesla mr sonucu.

Çok sekanslı çok düzlemli inceleme yapılmıştır. BULGULAR: Mesane yeterli dolumda değildir. Bilateral seminal veziküller ve prostat hacmi normaldir. Perianal bölgede belirgin fistül traktı saptanmamıştır. Solda inguinal bölgede 18x11 mm boyutunda reaktif lenf nodu izlenmiştir.

Prostat ve vezikuller normal diyor. Reaktif lenf nodu demek enfeksiyon belirtisiymis, ama sebebi prostat kaynaklı mi sizce? Başka birsey olabilir mi? Ne önerirsiniz arkadaşlar?
Kasıkta reaktif lenf nodu,enfeksiyon sebebi ile cikabilir. Antibiyotik tedavisi sonucunda bu tip lenf nodlari yavas yavas kaybolmaktadir.
Scorpion

kadir yazdı:
Scorpion yazdı:Ankara şehir hastanesinde pazartesi çekilmiş olduğum 3 tesla mr sonucu.

Kasıkta reaktif lenf nodu,enfeksiyon sebebi ile cikabilir. Antibiyotik tedavisi sonucunda bu tip lenf nodlari yavas yavas kaybolmaktadir.
Her derde yetişiyorsun Kadir abi. Sağolasin
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Sende sagol kardeşim..
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Scorpion yazdı:
Hergele yazdı:Lenf nodu benim mr raporunda da çıkmıştı enfeksiyon vardır kasıktaki lenf nodları genelde bacak ve perine bölgesindeki enfeksiyonlarda büyür yazıyor nette. Cinsel öykü var mıydı sende ?
Vardi ama şüpheli yoktu, kız arkadaşım vardi o zamanlar. Bir de cinsel öyküden 5 6 ay sonra çıktı semptom.
Benim de durum aynı hocam. Yalnız sende üroplasma suşu çıkınca pcrde cinsel öykü aklıma getirdi. Benim de mr da çok sayıda büyümüş lenf nodu vardı.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Scorpion

Hergele yazdı:
Scorpion yazdı:
Benim de durum aynı hocam. Yalnız sende üroplasma suşu çıkınca pcrde cinsel öykü aklıma getirdi. Benim de mr da çok sayıda büyümüş lenf nodu vardı.
Lenf noduna ureaplasma mi neden oldu bilemiyorum hocam. Bir de pcr da çıkan her bakteri için kesin aktif denemiyor. Bakteri geçmiş bitmiş te olabilir. Kültürde uretemediler çünkü bi türlü. Tekrar bi kontrol ettirmek en iyi çözüm hocam. Bakalım.