İzmir için doktor tavsiyesi istiyorum

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
cce
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

İzmir için doktor tavsiyesi istiyorum

Mesaj gönderen cce »

Prostatitin bütün şikayetlerini yaşıyorum

2019 yılında çiğli araştırma Hastanesi'ne gittim. Doktor idrar ve meni (Prostat sağılmadan alınan) tahlili sonrası bakterisiz prostatit olduğumu söyledi. 6 ay kadar cipro tetra antibitotiklerini kullandım. Şikayetlerinim devam ediyor
Doktorun tayini çıktı. Pandemi ile birlikte tekrar gidemedim

Bana izmirde iyi bir doktor tavsiye edermisiniz. Gittiğimde öncelikli olarak kendisinden neleri yapmasını isteyeyim

İlk gittiğimde hastalıkla ilgili hiç birşey bilmiyordum.
kompakt
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: İzmir için doktor tavsiyesi istiyorum

Mesaj gönderen kompakt »

6 ay cipro korkunç bir süre ilerleyen zamanlarda tendonlara ve aort damarına baktırmak lazım şehir hastanesi mümin temel prostat sıvısı alıyor ama tedavisi çok hafif maalesef izmirdeyseniz kendi doktorunuz olmaktan başka çare yok
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

cce yazdı:Prostatitin bütün şikayetlerini yaşıyorum

2019 yılında çiğli araştırma Hastanesi'ne gittim. Doktor idrar ve meni (Prostat sağılmadan alınan) tahlili sonrası bakterisiz prostatit olduğumu söyledi. 6 ay kadar cipro tetra antibitotiklerini kullandım. Şikayetlerinim devam ediyor

Bana izmirde iyi bir doktor tavsiye edermisiniz. Gittiğimde öncelikli olarak kendisinden neleri yapmasını isteyeyim

Prostat sagilmadan yapilan tahlil yetersizdir. Bakterinin nerede lokalize oldugu belli olmaz. Prostat sekresyonu, meni ve idrardan lokosit, pcr ve kültür 3 lüsünü yaptirmanizda fayda var.
cce

Mesaj gönderen cce »

Teşekkürler arkadaşlar
Bilgin

Mesaj gönderen Bilgin »

cce yazdı:Prostatitin bütün şikayetlerini yaşıyorum

Kuzenim o hastanede üroloji uzmanı.Bana da geçen sene 15 gün cipro kullan geçer demişti,bok geçti.
Keşke geçen sene Hüseyin Seçgin'e gitseydim diyorum hep.Kuzenimi de listede harcanacaklar listesinde en başa yazıyorum tabiki bir de :)
daronik

Mesaj gönderen daronik »

Allah Rızası için Kadir Bey'in yazdığı Prostat sekresyonu, meni ve idrardan lokosit, pcr ve kültür yaptırabileceğim bir yer var mı İzmir de ?

EKOL Hasteanesi ne gidiyorum. Doktor sadece ultrason ile bakıyor bir de idrar tahlili alıyor. Sonra Cipro yazıyor. Başka birşey yapmıyor.
cce

Mesaj gönderen cce »

Yeni üromar a gittim. Dr görkem bey pcr hariç diğerlerini yaptı. Detaylı ilgilendi.ilave hormon testleride yaptı. Yarın lab sonuçlarını değerlendirmek için tekrar gideceğim. Lab testleri 700 tl. Doktor muayne ücreti 100 tl

@daronik gitmenizi öneririm

ÜREAPLAZMA ÜREALYTICUM pozitif çıkmış

İDENTİBİOGRAM
Ofloxacin (1 mcg/ml/4 mcg/ml).....:HASSAS
Josamycin (2 mcg/ml/8 mcg/ml).....:HASSAS
Erythromycıne (8 mcg/ml/16 mcg/ml)....:HASSAS
Tetracycline (1 mcg/ml/8 mcg/ml).....:HASSAS
Pristinamycin (2 mcg/ml)..............:HASSAS
Ciprofloxacine (1 mcg/ml/2 mcg/ml).....:AZ HASSAS
Clarithromycine(1 mcg/ml/4 mcg/ml).....:HASSAS
Minocycline (2 mcg/ml/8 mcg/ml).....:HASSAS
Clindamycin (0.25mcg/ml/0.5 mcg/ml).:DİRENÇLİ
Roxithromycin (1 mcg/ml/4 mcg/ml).....:HASSAS
Levofloxacin (1 mcg/ml/4 mcg/ml).....:HASSAS

Antibiyotik tedavisi ile kurtulabilirmiyim bu dertten. Arkadaşlar ne düşünüyorsunuz
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

cce yazdı:Yeni üromar a gittim. Dr görkem bey pcr hariç diğerlerini yaptı. Detaylı ilgilendi.ilave hormon testleride yaptı. Yarın lab sonuçlarını değerlendirmek için tekrar gideceğim. Lab testleri 700 tl. Doktor muayne ücreti 100 tl

@daronik gitmenizi öneririm

ÜREAPLAZMA ÜREALYTICUM pozitif çıkmış

İDENTİBİOGRAM
Ofloxacin (1 mcg/ml/4 mcg/ml).....:HASSAS
Josamycin (2 mcg/ml/8 mcg/ml).....:HASSAS
Erythromycıne (8 mcg/ml/16 mcg/ml)....:HASSAS
Tetracycline (1 mcg/ml/8 mcg/ml).....:HASSAS
Pristinamycin (2 mcg/ml)..............:HASSAS
Ciprofloxacine (1 mcg/ml/2 mcg/ml).....:AZ HASSAS
Clarithromycine(1 mcg/ml/4 mcg/ml).....:HASSAS
Minocycline (2 mcg/ml/8 mcg/ml).....:HASSAS
Clindamycin (0.25mcg/ml/0.5 mcg/ml).:DİRENÇLİ
Roxithromycin (1 mcg/ml/4 mcg/ml).....:HASSAS
Levofloxacin (1 mcg/ml/4 mcg/ml).....:HASSAS

Antibiyotik tedavisi ile kurtulabilirmiyim bu dertten. Arkadaşlar ne düşünüyorsunuz
Hocam üreoplasma için murat222nin kür sıralaması vardı ona uygun da tedavi alabilirsin üreoplasma doğru tedavi ile çok yormadan temizlenebilir geçmiş olsun .
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Hergele kardesim myco ve ureoplazmanin 23 adet farklı suşu var. Ve bu suşlarin antibiyotik duyarlilik degerleri kişiye gore degisir. Oyuzden kişinin antibiogrami kisiye özeldir. Aman yanliş bilgi vermeyelim. Antibiograma gore tedavi olunmasi gerekir.Bilginiz olsun.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

kadir yazdı:Hergele kardesim myco ve ureoplazmanin 23 adet farklı suşu var. Ve bu suşlarin antibiyotik duyarlilik degerleri kişiye gore degisir. Oyuzden kişinin antibiogrami kisiye özeldir. Aman yanliş bilgi vermeyelim. Antibiograma gore tedavi olunmasi gerekir.Bilginiz olsun.
Ağabey zaten antibiyogram belli ordan bakarak kurtulabilir dirençli olanı orada yazıyor diye kullanacağını sanmıyorum. Daha önce öldüremeyen bir arkadaş o kürleri takip ederek öldürmüştü tabi kendi antibiyogramını esas almalı.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Hergele yazdı:
kadir yazdı:Hergele kardesim myco ve ureoplazmanin 23 adet farklı suşu var. Ve bu suşlarin antibiyotik duyarlilik degerleri kişiye gore degisir. Oyuzden kişinin antibiogrami kisiye özeldir. Aman yanliş bilgi vermeyelim. Antibiograma gore tedavi olunmasi gerekir.Bilginiz olsun.
Ağabey zaten antibiyogram belli ordan bakarak kurtulabilir dirençli olanı orada yazıyor diye kullanacağını sanmıyorum. Daha önce öldüremeyen bir arkadaş o kürleri takip ederek öldürmüştü tabi kendi antibiyogramını esas almalı.
Antibiogram dogruysa eger, baskasinin kürünü degilde oncelikle kendi kürünü kullanmak zorunda. Murat222 nin kürüde faydali olabilir belki ama öncelikle kendi antbiogramini kullanmali sevgili kardesim.:)
cce

Mesaj gönderen cce »

Üromar daki doktorun adını yanlış yazmışım. Doğrusu Güngör olacak
kompakt

Mesaj gönderen kompakt »

Bende şuan ureaplasma tedavisi alıyorum antibiyogramlarımız bile aynı hatta, 6 haftalık tetradox ve klacid kürünün 5. haftasındayım sonuçlar olumlu gayet takma kafana, bu arada gentamisinde ureaplasmaya etki eden güçlü bir iğne tedavime ekledim ve inanılmaz etkili oldu mix bakteride varsa e coli gibi onlarada iyi gelecektir bizim bakterilerin dirençleri herşeyi aynı o yüzden seninkinin gentamisine dirençli olacağını sanmıyorum ama eğer ben kinolon kullanırım diyorsan aveloxta tedavinin son ayağı olarak basılabilir sıkıntılı bir bakteri değil ama şikayetlerin kür sonrası tam anlamıyla geçmezse mix bakteri şüphesine mutlaka yoğunlaş ureaplasma ölmeyecek bir bakteri değil sorunu onda arama eğer şikayetlerin tam anlamıyla geçmezse, tabi öyle bir durumda 2 hafta avelox bas eğer gerçekten geçmezse sende kesin mix bakteri vardır bide kür sonrası 20 gün sonra pcr yapmanı öneririm kesinlikle, genta olayını doktoruna danış mutlaka iğne + tablet kombosu şaşmaz hiçbirzaman geçmiş olsun şimdiden
cce

Mesaj gönderen cce »

@kompact teşekkürler

Doktor bugün

Travid(oflocasin)
Voltaren
Xatral xl (işeme testinde akış çok düşük çıktı)
Sustanon ampül (hormonel libido düşüşü için)

Verdi. 1 ay sonra kontrol var. Bsşlangıçta yapılan tüm testler tekrarlanacak
cce

Mesaj gönderen cce »

benim idrar akışı problemliymiş. Tedavi sonrası gelişme olmazsa ameliyat(tumt) gerekebilirmiş. (9ml/sn)
kral3535
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Mesaj gönderen kral3535 »

kardesimbdn 2014 te bucada mehmet erkin durana gittim devlet hastanesinde cok bilgili bi doktor prostatit tende snlıyo cogu doktor sadece adını biliyo anca
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

cce yazdı:@kompact teşekkürler

Doktor bugün

Travid(oflocasin)
Voltaren

Bu tedavi yetersiz ureaplasma icin . Sanslisin coguna hassas. Bu lanet bakteriyi benden daha iyi bilen azdir bu forumda bende kurtulamadim gerci zamanindaki aptal doktorlardan dolayi.

Azitromisin ve tarivid beraber kullanilacak 6 hafta .
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Se38 yazdı:

Doktor bugün

Travid(oflocasin)
Voltaren

Bu tedavi yetersiz ureaplasma icin . Sanslisin coguna hassas. Bu lanet bakteriyi benden daha iyi bilen azdir bu forumda bende kurtulamadim gerci zamanindaki aptal doktorlardan dolayi.

Hocam sende üreme devam ediyor mu hâla ? Sen de çok çektin geldiğimde burdaydın hâla buradasın benim de bir sene oldu buradayız Allah şifa versin inşallah kurtulalım şu dertten.
cce

Mesaj gönderen cce »

Se38 yazdı:

Azitromisin ve tarivid ara vermeden kesintisiz mi kullanılacak 6 hafta
cce

Mesaj gönderen cce »

kral3535 yazdı:kardesimbdn 2014 te bucada mehmet erkin durana gittim devlet hastanesinde cok bilgili bi doktor prostatit tende snlıyo cogu doktor sadece adını biliyo anca
Dr mehmet bey, prostat sıvısı alıyor mu ve hastanede tetkik yapılabiliyormu