Microgendx, Aperiomics

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Ahmet34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Microgendx, Aperiomics

Mesaj gönderen Ahmet34 »

kolcak yazdı:Yukarida özellikle belirttigim gibi kargoya doktor kaşe ve imzali bir belge vereceksiniz.
Kargo ücreti yok.
Microgen e yaptığınız ödemenin içinde.
Bununla ilgili bir taslak var mı, biliyormusunuz
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

efsane2036 yazdı:
kadir yazdı:Forumdan bir üyemiz, ismi mahfuz bir labta hpv testi yaptirdi pozitif cikmısti, dünyasi kararmisti aile huzuru bozuldu. Kendisine üzülmemesini, başka bir labta testi tekrarlamasini söyledim. Oda almanyaya bir laba gonderdi. Sonuclari geldiginde cok sevindi..negatif çıkmıstı.
Abi o dedıgın lapta bende yaptırdım pozitif cıktım onun öncesınde baska laba yaptırmıstım negatifti
Evet efsane kardesim, maalesef bizim lablarda boyle seyler oluyor.
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen efsane2036 »

kadir yazdı:
efsane2036 yazdı:
kadir yazdı:Forumdan bir üyemiz, ismi mahfuz bir labta hpv testi yaptirdi pozitif cikmısti, dünyasi kararmisti aile huzuru bozuldu. Kendisine üzülmemesini, başka bir labta testi tekrarlamasini söyledim. Oda almanyaya bir laba gonderdi. Sonuclari geldiginde cok sevindi..negatif çıkmıstı.
Abi o dedıgın lapta bende yaptırdım pozitif cıktım onun öncesınde baska laba yaptırmıstım negatifti
Abi doğrumu yanlışmı bilmiyorum sonucun birde benım spermden pcr yaptırdım entrokok cıktı abi hastalıgın basında yaptırmıştım yıne vardı yogun anti kullandım yine var gitmedi bir türlü ne yapmam lazım benım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

efsane2036 yazdı:
kadir yazdı:
efsane2036 yazdı: Abi o dedıgın lapta bende yaptırdım pozitif cıktım onun öncesınde baska laba yaptırmıstım negatifti
Abi doğrumu yanlışmı bilmiyorum sonucun birde benım spermden pcr yaptırdım entrokok cıktı abi hastalıgın basında yaptırmıştım yıne vardı yogun anti kullandım yine var gitmedi bir türlü ne yapmam lazım benım
Efsane kardesim, enterekok icin daptomisin ve fosfomisin kombinasyonu tedavisi direncli enterekoklari bile kurutuyor. Bilgin olsun.
efsane2036

Mesaj gönderen efsane2036 »

kadir yazdı:
efsane2036 yazdı:
kadir yazdı: Evet efsane kardesim, maalesef bizim lablarda boyle seyler oluyor.
Efsane kardesim, enterekok icin daptomisin ve fosfomisin kombinasyonu tedavisi direncli enterekoklari bile kurutuyor. Bilgin olsun.
Dabtomisini yatırark verırler hastanede yatamıyorum işim dolayısıyla
Ahmet34

Mesaj gönderen Ahmet34 »

Basit bir A4 de, beyan sadece, anladığım kadarıyla...
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

efsane2036 yazdı:
kadir yazdı:
efsane2036 yazdı: Abi doğrumu yanlışmı bilmiyorum sonucun birde benım spermden pcr yaptırdım entrokok cıktı abi hastalıgın basında yaptırmıştım yıne vardı yogun anti kullandım yine var gitmedi bir türlü ne yapmam lazım benım
Dabtomisini yatırark verırler hastanede yatamıyorum işim dolayısıyla
Hergun 2 saat alıp cikabilirsin.
darkblues

Mesaj gönderen darkblues »

efsane2036 yazdı:
Bahsi geçen Mavi Laboratuvar mı?
Ahmet34

Mesaj gönderen Ahmet34 »

Ahmet34 yazdı:Basit bir A4 de, beyan sadece, anladığım kadarıyla...
Selam arkadaşlar

Bugün Aperiomics den rapor geldi.

PATHOGENS
Corynebacterium glucoronolyticum was significantly higher than expected in healthy EPS/urine. It has been linked to male urogenital infections, including urethritis or prostatitis syndrome

(https://www.microbiologyresearch.org/co ... plication/ pdf#:~:text=Introduction%3A%20Corynebacterium%20glucuronolyticum%20is%20a,be%20isolated%20from%20other%20sites.). Several other Corynebacterium species were identified.

POTENTIAL PATHOGENS

Finegoldia magna was significantly higher than expected in healthy EPS/urine. It is normally found in the intestinal tract and has been documented in some male urogenital infections (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7480896/).
OTHER MICROORGANISMS
Other bacteria were identified at lower levels and typically found in healthy skin flora.
——————————————————————————
PATOJENLER

Corynebacterium glucoronolyticum, sağlıklı EPS / idrarda beklenenden önemli ölçüde daha yüksekti. Üretrit veya prostatit sendromu dahil olmak üzere erkek ürogenital enfeksiyonlarla ilişkilendirilmiştir

(https://www.microbiologyresearch.org/co ... plication/ pdf #: ~: text = Giriş% 3A% 20Corynebacterium% 20glucuronolyticum% 20is% 20a,% 20isolated% 20from% 20other% 20sites.). Diğer birkaç Corynebacterium türü tanımlandı.

POTANSİYEL PATOJENLER

Finegoldia magna, sağlıklı EPS / idrarda beklenenden önemli ölçüde daha yüksekti. Normalde bağırsak yolunda bulunur ve bazı erkek ürogenital enfeksiyonlarında belgelenmiştir

(https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7480896/).

DİĞER MİKROORGANİZMALAR

Diğer bakteriler daha düşük seviyelerde tanımlandı ve tipik olarak sağlıklı cilt florasında bulundu.

İnceleyen: Crystal R Icenhour, PhD - CEO, Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Onaylayan: C Alexander Valencia, PhD - CCO ve Laboratuvar Direktörü Onaylayan: Yaping Qian, PhD - Laboratuvar Direktörü

Yorumlarınızı alabilirmiyim...
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

Geçmiş olsun Ahmet24.sizin daha önce yaptırdığınız tahlillerde hiç patojen tespit edilmemişti, değil mi,?
Bu patojeni ilk defa duyuyorum.Bu patojenle ilgili antibiyogram da yapılmış mı?
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam eğer Türkiye’de prostat sıvınızdan kültürde başka patojen buldular ise ya da temiz olduğunu söylediler ve semptomlar devam ediyor ise biz burada yaptırdığımız hiç bir teste güvenmeyelim. Peki antibiyogram veya tedavi hakkında yardımcı olacaklar mı?
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
kmlpr2

Mesaj gönderen kmlpr2 »

Bu patojene gore Eritro 500 mg antibiyotik kullanilmali yaninda kombin verilecek bir klindan yada penicilin ile sorun çözülür. Genel olarak Corynebacterium glucoronolyticum belkide turkiyede non baktireyel , testlerde cikmayan bir bakteri turu. Flora bakterisi ureyen testlerde , eritromisin bir care olabilir.
Ahmet34

Mesaj gönderen Ahmet34 »

Hergele yazdı:Hocam eğer Türkiye’de prostat sıvınızdan kültürde başka patojen buldular ise ya da temiz olduğunu söylediler ve semptomlar devam ediyor ise biz burada yaptırdığımız hiç bir teste güvenmeyelim. Peki antibiyogram veya tedavi hakkında yardımcı olacaklar mı?
1- Burada 40-50 defa kültür yaptırdım, hiç bir şey çıkmadı

2- pcr da en son enterecoc tespit edilmiş ti, bilemiyorum, ne kadar doğru ama ben yine bir defa daha yaptıracam pcr.

3- antibiogram yapmıyorlar. Sadece doktorları ile görüşebiliyoruz, o da 30dk 100 dolar

4- tahminim bu hafta Microgendx den de sonuç gelir, bir karşılaştırma yapabiliriz. Microgendx antibiogram yapıyor bu arada.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Ahmet34 yazdı:
Hergele yazdı:Hocam eğer Türkiye’de prostat sıvınızdan kültürde başka patojen buldular ise ya da temiz olduğunu söylediler ve semptomlar devam ediyor ise biz burada yaptırdığımız hiç bir teste güvenmeyelim. Peki antibiyogram veya tedavi hakkında yardımcı olacaklar mı?

2- pcr da en son enterecoc tespit edilmiş ti, bilemiyorum, ne kadar doğru ama ben yine bir defa daha yaptıracam pcr.

3- antibiogram yapmıyorlar. Sadece doktorları ile görüşebiliyoruz, o da 30dk 100 dolar

4- tahminim bu hafta Microgendx den de sonuç gelir, bir karşılaştırma yapabiliriz. Microgendx antibiogram yapıyor bu arada.

Tabi maliyet Türk lirası hesabı olunca yüksek ama doktordan tedavi için görüşülebilir.
Eğer bu tedavilerden sonuç alınır ise Türkiye’de sorunun lablarda olduğu söylenebilir. Bu bakteriler hiç kimsede çıkmadığına göre aslında bakılamıyor demektir. Diğer rapor da gelince kombin bi tedavi ile sonuç alırsanız eğer herkese yol göstermiş olur. Tabi çoğumuz bu maliyetleri karşılamakta zorluk çekeriz .
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Ahmet34

Mesaj gönderen Ahmet34 »

kmlpr2 yazdı:Bu patojene gore Eritro 500 mg antibiyotik kullanilmali yaninda kombin verilecek bir klindan yada penicilin ile sorun çözülür. Genel olarak Corynebacterium glucoronolyticum belkide turkiyede non baktireyel , testlerde cikmayan bir bakteri turu. Flora bakterisi ureyen testlerde , eritromisin bir care olabilir.
Bu tavsiye ike ilgili, elinde bir döküman var mı ?

Klindamisin hiç kullanmadım, bende düşünüyordum zaten, hatta bu ara Zafer hocaya gidip standart kürünü alayım dedim...

Gentamisin
Klindamisin
Ofloksasin (kinol)
kmlpr2

Mesaj gönderen kmlpr2 »

Ahmet34 yazdı:
kmlpr2 yazdı:Bu patojene gore Eritro 500 mg antibiyotik kullanilmali yaninda kombin verilecek bir klindan yada penicilin ile sorun çözülür. Genel olarak Corynebacterium glucoronolyticum belkide turkiyede non baktireyel , testlerde cikmayan bir bakteri turu. Flora bakterisi ureyen testlerde , eritromisin bir care olabilir.

Klindamisin hiç kullanmadım, bende düşünüyordum zaten, hatta bu ara Zafer hocaya gidip standart kürünü alayım dedim...

Gentamisin
Klindamisin
Ofloksasin (kinol)

Kafa Karistirmak gibi olmasin , ama bu bakteri icin vancomisin % 100 duyarli .

Kullanıcılar bunları da sordu google de

What antibiotics cover Corynebacterium?

Klindan , Rifampin,
Bunun disinda eritromisin ve cipro da yuzde 75 lerde .
Ahmet34

Mesaj gönderen Ahmet34 »

kmlpr2 yazdı:
Ahmet34 yazdı:

Gentamisin
Klindamisin
Ofloksasin (kinol)

Kafa Karistirmak gibi olmasin , ama bu bakteri icin vancomisin % 100 duyarli .

Kullanıcılar bunları da sordu google de

What antibiotics cover Corynebacterium?

Klindan , Rifampin,
Bunun disinda eritromisin ve cipro da yuzde 75 lerde .
Kardeşim çok teşekkür ederim... Benimde sana yardımcı olabilecek bir şey varsa, lütfen bildir

Teşekkür ederim
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

Ahmet34 yazdı:

Apiromics sadece PCR mı yapıyor? Ben kültür de yapıyor biliyordum. Ayrıca sanırım fiyatı da pahalıydı..
Ahmet34

Mesaj gönderen Ahmet34 »

duman64 yazdı:
Ahmet34 yazdı:

Apiromics sadece PCR mı yapıyor? Ben kültür de yapıyor biliyordum. Ayrıca sanırım fiyatı da pahalıydı..
Onlar pcr değil ngs diye bir teknoli olarak ismlendiriyorlar, kültür yapmıyorlar... evet fiyat yüksek, ama ne yapalım, ışık gördüğümüz her yere koşuyoruz...yemediğimiz otda kalmadı, ilaçta... hangi doktora gittiysem, ne dedilerse yaptık ama sonuç alamadık. Ama bir şey öğrendim, bu sorunu ya ben çözeceğim, ya ben ( tabiki bir çözümü varsa)
1q2w3e4r5t6y
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen 1q2w3e4r5t6y »

Ahmet34 yazdı:
Ahmet34 yazdı:
Icedive26 yazdı: bir doktor onayı imzası isteniyor diye hatırlıyorum emin olamamak ile birlikte, ben de zamanında biraz incelemiştim
Dediğin doğru, doktor onayı istiyor, ama basit... Her hangi bir doktor olur...
Aperiomics, laboratuvar daha profesyonel geldi bana, özellikle prostat sıvısında çok ısrar etti, önce prostat sıvı, sonra 1 ml idrar karıştırıyorsun, daha sonra bir solisyon ile koruma yapıp, kabı vidalıyıp, sonrada parafin ile tamamen izole ediyorsun... Gelsin basri hoca ile konuştum, beraber organize edeceğiz...

Mikrogendx, bu laboratuvar hemen semenden, hem idrardan bakıyor

Arkadaşlar, defalarca kültür yaptırdım, sonuç “0”, bol lokosit var ama ilerleme yok, bir ümit belki buradan kayda değer bir bilgi gelir... Buradaki pcr larda, karışık bir konu... 9 kere yaptırdım, bir yere bağlayamadım... kime güveneceğimi bilmiyorum gerçekten...
Ahmet abi bende baktiriyim lökosit 20 lerde üreme olmuyor senin semptomlar nedir acaba
Ahmet34

Mesaj gönderen Ahmet34 »

1q2w3e4r5t6y yazdı:
Ahmet34 yazdı:
Ahmet34 yazdı:
Dediğin doğru, doktor onayı istiyor, ama basit... Her hangi bir doktor olur...
Aperiomics, laboratuvar daha profesyonel geldi bana, özellikle prostat sıvısında çok ısrar etti, önce prostat sıvı, sonra 1 ml idrar karıştırıyorsun, daha sonra bir solisyon ile koruma yapıp, kabı vidalıyıp, sonrada parafin ile tamamen izole ediyorsun... Gelsin basri hoca ile konuştum, beraber organize edeceğiz...

Arkadaşlar, defalarca kültür yaptırdım, sonuç “0”, bol lokosit var ama ilerleme yok, bir ümit belki buradan kayda değer bir bilgi gelir... Buradaki pcr larda, karışık bir konu... 9 kere yaptırdım, bir yere bağlayamadım... kime güveneceğimi bilmiyorum gerçekten...
Ahmet abi bende baktiriyim lökosit 20 lerde üreme olmuyor senin semptomlar nedir acaba
1- bol lokosit

2- kültürlerde üreme yok

3- peniste yanma, küçülme, karıcılanma
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Bol lokosit bol enfeksiyon demektir kardesim.
Ahmet34

Mesaj gönderen Ahmet34 »

kadir yazdı:Bol lokosit bol enfeksiyon demektir kardesim.
Kadir bey...

Prostat sıvısı incelesinde, lokosit çıkıyor ama şu ana kadar aldığım ilaçlar düşürmedi... en son invanz da aldım...
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Ahmet34 yazdı:
kadir yazdı:Bol lokosit bol enfeksiyon demektir kardesim.
Kadir bey...

Prostat sıvısı incelesinde, lokosit çıkıyor ama şu ana kadar aldığım ilaçlar düşürmedi... en son invanz da aldım...
Hocam invanz ne kadar aldın ? Başarısız invanz sayısı da artmaya başladı.
1q2w3e4r5t6y
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen 1q2w3e4r5t6y »

Ahmet34 yazdı:
1q2w3e4r5t6y yazdı:
Ahmet34 yazdı:

1- bol lokosit

2- kültürlerde üreme yok

3- peniste yanma, küçülme, karıcılanma
Abi göbek altından kamışa doğru şiddetli ağrı ve bununla birlikte idrar sonuna doğu aşırı ağrı yaşadığın oluyormu ... Ben Bu ağrıdan muzdaribim