Antibiyotik sonrası androflor

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
pokerman20
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Antibiyotik sonrası androflor

Mesaj gönderen pokerman20 »

Herkese geçmiş olsun arkadaşlar en son gittiğim doktor ayağımdaki ve sol testisimde ki agrı için 2*1gr şeklinde 3 gün boyunca desefin kullandım son dozumu 6 Şubat günü sabah aldım 22 veya 23 Şubat da İstanbul’a gidip androflor testi yaptırmak istiyorum antibiyotik den sonra doğru sonuç alabilmem için bu geçen süre yeterli midir ve nerde yaptırmamı önerirsiniz yada hangi testleri ?
efsane2036

Re: Antibiyotik sonrası androflor

Mesaj gönderen efsane2036 »

pokerman20 yazdı:Herkese geçmiş olsun arkadaşlar en son gittiğim doktor ayağımdaki ve sol testisimde ki agrı için 2*1gr şeklinde 3 gün boyunca desefin kullandım son dozumu 6 Şubat günü sabah aldım 22 veya 23 Şubat da İstanbul’a gidip androflor testi yaptırmak istiyorum antibiyotik den sonra doğru sonuç alabilmem için bu geçen süre yeterli midir ve nerde yaptırmamı önerirsiniz yada hangi testleri ?
Androflor yapın ama 20 gun gecsın saglıklı sonuc ıcın
pokerman20

20 gün sonrası 26 sına denk geliyor sabah versem sonuçlar çıkmaz hemen o yüzde in Zafer hocaya gösteremem çıkan sonuçları enfeksiyon uzmanına göstermem dhaa mı mantıklı sizce yoksa 23 inde mi yaptırıp Zafer hocaya mı göstereyim
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

pokerman20 yazdı:20 gün sonrası 26 sına denk geliyor sabah versem sonuçlar çıkmaz hemen o yüzde in Zafer hocaya gösteremem çıkan sonuçları enfeksiyon uzmanına göstermem dhaa mı mantıklı sizce yoksa 23 inde mi yaptırıp Zafer hocaya mı göstereyim
Zafer hoca ilgilenmez onlarla bir enfeksiyon doktoru ile görüş ama kültür daha öncelikli onlar için
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
pokerman20

Kültür ile pcr aynı değil mi ikisinde de bakteri üremesine bakılıyor kültür de antibiyogramda bakılıyor tek farkı o diye biliyorum enfeksiyoncular androflara bakmaz mı ki ?
crunkstar

Mesaj gönderen crunkstar »

pokerman20 yazdı:Kültür ile pcr aynı değil mi ikisinde de bakteri üremesine bakılıyor kültür de antibiyogramda bakılıyor tek farkı o diye biliyorum enfeksiyoncular androflara bakmaz mı ki ?
devlet hastanesi tahlillerinde bakteri üretmen için bakteri yuvası olman lazım kardeşim. pcr sistemi bakteriyi ölü yada diri ele geçiren daha gelişmiş bir teknoloji. normal devlet hastanelerinde pcr zaten yok. androflor zaten hiç bir yerde yok marmara üni hastanesinde gonore klamidya plasma tiplerinin tamamı pcr yöntemi ile tahlil yapılıyor ben orada hem sürüntü hem idrar hem akıntımdan direk tahliller verdim ve hiç bişey üremedi. aynılarını mavi lab da da verdim orada da üremedi. bu iş çok karışık değişik. devlet hastanesi ortamında iyi kötü bir antibiyotik tedavisi aldıktan sonra bakteri üretmen artık imkansız gibi birşey. marmara üni de labaratuvardaki kız bana malzemeleri verdikten sonra direk bana getir hemen ben bakıcam dedi düşün yani gittim 20 dakka sonra geldim kadını buldum direk eline verdim hemen bakıyorum dedi. gene bi bok çıkaramadık. yemyeşil bel soğukluğu üretrit akıntımdan sadece yassı epitel basil hücre üremesi çıkdı buda hiç bir anlam ifade etmiyor ama ben bu akıntıyı 14 iesef 1gr yanına tedradox ile durduramadım sen düşün. sadece yavaşladı.
canadianguy1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen canadianguy1 »

crunkstar yazdı:
pokerman20 yazdı:Kültür ile pcr aynı değil mi ikisinde de bakteri üremesine bakılıyor kültür de antibiyogramda bakılıyor tek farkı o diye biliyorum enfeksiyoncular androflara bakmaz mı ki ?
devlet hastanesi tahlillerinde bakteri üretmen için bakteri yuvası olman lazım kardeşim. pcr sistemi bakteriyi ölü yada diri ele geçiren daha gelişmiş bir teknoloji. normal devlet hastanelerinde pcr zaten yok. androflor zaten hiç bir yerde yok marmara üni hastanesinde gonore klamidya plasma tiplerinin tamamı pcr yöntemi ile tahlil yapılıyor ben orada hem sürüntü hem idrar hem akıntımdan direk tahliller verdim ve hiç bişey üremedi. aynılarını mavi lab da da verdim orada da üremedi. bu iş çok karışık değişik. devlet hastanesi ortamında iyi kötü bir antibiyotik tedavisi aldıktan sonra bakteri üretmen artık imkansız gibi birşey. marmara üni de labaratuvardaki kız bana malzemeleri verdikten sonra direk bana getir hemen ben bakıcam dedi düşün yani gittim 20 dakka sonra geldim kadını buldum direk eline verdim hemen bakıyorum dedi. gene bi bok çıkaramadık. yemyeşil bel soğukluğu üretrit akıntımdan sadece yassı epitel basil hücre üremesi çıkdı buda hiç bir anlam ifade etmiyor ama ben bu akıntıyı 14 iesef 1gr yanına tedradox ile durduramadım sen düşün. sadece yavaşladı.
Hocam pcri Ankara duzende yaptiricam, pcr icin tek prostat sivisi numunesi yeterlimi yoksa birden cok numunemi gerekiyor
mrt2323
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen mrt2323 »

Düzen PCR yi ilk idrardan yapıyoruz demişti prostat sıvısında PCR bakmıyoruz demişti adana duzen