Multiparametrik prostat Mr

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Ahbikurtulsam25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Multiparametrik prostat Mr

Mesaj gönderen Ahbikurtulsam25 »

Kadir abi selamlar, Mesut tül hocaya masaja gidiyorum.Masakda sol tarafta bir noktada sert doku var orası sertlik var masajda bastırınca ağrıyor.prostat mr çektir her şeye rağmen.zafer hocada en fazla lökosit 10-12 cıktı sıfırladım.idrar sıklığı azaldı idrar hissi ve eşcinsel sorunlar var.
Acaba o sertlik ne olabilir abi lütfen yardimm
Ahbikurtulsam25

Re: Multiparametrik prostat Mr

Abi pardon cinsel sorunlar özür
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen efsane2036 »

Ahbikurtulsam25 yazdı:Kadir abi selamlar, Mesut tül hocaya masaja gidiyorum.Masakda sol tarafta bir noktada sert doku var orası sertlik var masajda bastırınca ağrıyor.prostat mr çektir her şeye rağmen.zafer hocada en fazla lökosit 10-12 cıktı sıfırladım.idrar sıklığı azaldı idrar hissi ve eşcinsel sorunlar var.
Prostat mr çektırim iyi bir radyoloğ var ankarada ahmet tuncay turgut dıye ona cektırın 1500 tl demişlerdi bana birde eşcinsel derken onu anlayamadım
Ahbikurtulsam25

Cinsel sorun kardeş yanlış yazdim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Ahbikurtulsam25 yazdı:Kadir abi selamlar, Mesut tül hocaya masaja gidiyorum.Masakda sol tarafta bir noktada sert doku var orası sertlik var masajda bastırınca ağrıyor.prostat mr çektir her şeye rağmen.zafer hocada en fazla lökosit 10-12 cıktı sıfırladım.idrar sıklığı azaldı idrar hissi ve eşcinsel sorunlar var.
Sertlik muhtemelen skar doku ve kalsifikasyon olabilir. Bromelain enzimi kullanmanı önerebilirim.
Ahbikurtulsam25

kadir yazdı:
Sertlik muhtemelen skar doku ve kalsifikasyon olabilir. Bromelain enzimi kullanmanı önerebilirim.
Abi multiparametrik prostat Mr cektireyim mi pahalıda abi 2200 diyorlar.Mesut hoca çektiren bir şey var mı netlik olur dedi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Çok pahali kardesim öyle bir fiyat ben duymadim.
efsane2036

Ahbikurtulsam25 yazdı:
kadir yazdı:
Abi multiparametrik prostat Mr cektireyim mi pahalıda abi 2200 diyorlar.Mesut hoca çektiren bir şey var mı netlik olur dedi
Dedıgım yere çektır işini. Ehlidır o radyolog
Ahbikurtulsam25

efsane2036 yazdı:
Ahbikurtulsam25 yazdı:
kadir yazdı: Sertlik muhtemelen skar doku ve kalsifikasyon olabilir. Bromelain enzimi kullanmanı önerebilirim.
Kardeş gerek var mi sordum oraya 2200 tl diyor.Masajda sert bir doku var sol tarafta oraya bastırınca çok ağrıyor.Biomiyorum çektiysem mi
Ahbikurtulsam25

efsane2036 yazdı:
Ahbikurtulsam25 yazdı:
kadir yazdı: Sertlik muhtemelen skar doku ve kalsifikasyon olabilir. Bromelain enzimi kullanmanı önerebilirim.
Efsane kardeş sen çektirdin mi
efsane2036

Ahbikurtulsam25 yazdı:
efsane2036 yazdı:
Ahbikurtulsam25 yazdı: Abi multiparametrik prostat Mr cektireyim mi pahalıda abi 2200 diyorlar.Mesut hoca çektiren bir şey var mı netlik olur dedi
Kardeş gerek var mi sordum oraya 2200 tl diyor.Masajda sert bir doku var sol tarafta oraya bastırınca çok ağrıyor.Biomiyorum çektiysem mi
Yakın zamanda bana 1500 tl dedıler 15 gun önce
efsane2036

Ahbikurtulsam25 yazdı:
efsane2036 yazdı:
Ahbikurtulsam25 yazdı: Abi multiparametrik prostat Mr cektireyim mi pahalıda abi 2200 diyorlar.Mesut hoca çektiren bir şey var mı netlik olur dedi
Babam ıcın sormuştum oraya ben
Ahbikurtulsam25

efsane2036 yazdı:
Ahbikurtulsam25 yazdı:
efsane2036 yazdı: Dedıgım yere çektır işini. Ehlidır o radyolog
Ya kardeş benim yaşım 39 niye Mesut tül hoca niyecektirsen iyi olur dedi. Masajda sol tarafta sertlik var oraya bastırınca ağrıyor lökosit stabil acaba doku hasarı mi kardes
efsane2036

Ahbikurtulsam25 yazdı:
efsane2036 yazdı:
Ahbikurtulsam25 yazdı: Efsane kardeş sen çektirdin mi
Ya kardeş benim yaşım 39 niye Mesut tül hoca niyecektirsen iyi olur dedi. Masajda sol tarafta sertlik var oraya bastırınca ağrıyor lökosit stabil acaba doku hasarı mi kardes
Vardır bildiği gereksız test yaptırmaz mesur hoca
radyoloji03

Mesaj gönderen radyoloji03 »

Kardeş geçmiş olsun.
Bu konuda ben çok tecrübeliyim prostatta sertlik vardır kitle düşündürebilir psa baktirdinmi hiç öncelikle onu bilmen lazım mutliparametrik prostat mr her mr cihazında olmuyor öncelikle bunu bilmen lazım 3 tesla mr cihazı olması lazım çektirmeden önce onu teyit ettir bu bir ikincisi ise özellerde mutlaka bulursun ama yeni açılan şehir hastanelerinde de mutlaka vardır orada da cwktirebilirsin sadece oraya gidip bir urologa durumu anlatırsan yardımcı olurlar ama birde şu durum var çekilen mr in raporlanması devlet hastaneleri genellikle hizmet alımı yapıp herhangi bir radyologa okutabilirler onun için mr ı çektirip mutlaka cd ni al ıyi bir radyologa okut çok önemli raporlanması
Ayrıca Ahmet Tuncay Turgut demissiniz ben füzyon biyopsi yaptırdım bu hekime kendisi radyolog aşağı yukarı herşey dahil bana 10 bin liraya patladı yaptığı işlem bende tavsiye üzerin e gittim fakat daha sonra çok hayal kırıklığına uğradım çünkü almış olduğu biyopsi materyallerini başka yerde bir daha baktirdim onların verdiği sonuçla daha sonra benim baktirdigim hatta onun üzerin e nişantaşı patoloji diye bir yer var oraya gönderip baktirdim kr prostatit çıktı onların laboratuvarında (asap) diye ne kanser nede değil gibi bir sonuç çıkmıştı öyle bir sonuçta da ikinci bir biyopsi gerekiyor dedi bende onun üzerine başka patoloji laboratuvarlarında baktirdim hatta geçen hafta sadettin eskicorapci var istanbulda uroonkolog adam ona muayene oldum parmağı yedim git işine sende oturmuş kr.prostatit var sadece haberleşelim arada mr çektirelim dedi o kadar ama kafam şuan kanser olmadigim kesinleşti fakat ağrılar ereksiyon bozukluğu psikoloji hep dipte herkese çok geçmiş olsun
radyoloji03

Bu arada kafana takılan birşey olursa da yine sorabilirsin
canadianguy1

Mesaj gönderen canadianguy1 »

Yaş gençse prostat kanseri vs gibi bir şüphe yoksa ,sadece kronik prostatitten dolayı prostatın durumu görüntülenmek isteniyorsa hangi mr yapılmalı? 1 nisana devlet hastanesinde 1.5 tesla mr ilaçlı pelvik mr randevum var genel cerrah fistül apse için istetti ,sizce bu mrda prostatla alakalı bir fikir edinilirmi ,durumu belli olurmu? En iyi mr hngisi hem apse fistül şüphesini ortqadan kaldıracak hemde prostatı görüntüleyecek acaba? tavsiyelerinizi bekliyorum ,ankara için ayrıca tavsiyesi olanlar varsa doktor,hastane vs çok iyi olur
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

canadianguy1 yazdı:Yaş gençse prostat kanseri vs gibi bir şüphe yoksa ,sadece kronik prostatitten dolayı prostatın durumu görüntülenmek isteniyorsa hangi mr yapılmalı? 1 nisana devlet hastanesinde 1.5 tesla mr ilaçlı pelvik mr randevum var genel cerrah fistül apse için istetti ,sizce bu mrda prostatla alakalı bir fikir edinilirmi ,durumu belli olurmu? En iyi mr hngisi hem apse fistül şüphesini ortqadan kaldıracak hemde prostatı görüntüleyecek acaba? tavsiyelerinizi bekliyorum ,ankara için ayrıca tavsiyesi olanlar varsa doktor,hastane vs çok iyi olur
Hocam ben de pelvik MR çekildim apse fistül teşhisi için prostat pek belli olmuyor boyutu normal diyor ama aşırı büyüme yoksa normal deyip geçiliyor. Benim kasıkta reaktif lenf nodları görüldü enfeksiyon sebebiyle oluşmuştur dendi.
Apse fistül de görülmedi.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
radyoloji03

Multiparametrik prostat mr farklıdır ayrı ayrı çekilmesi gerekir bunda sadece prostat görünür başka hiçbir organ görünmez
canadianguy1

Mesaj gönderen canadianguy1 »

radyoloji03 yazdı:Multiparametrik prostat mr farklıdır ayrı ayrı çekilmesi gerekir bunda sadece prostat görünür başka hiçbir organ görünmez
Once ilacli pelvik Mr cekilicem,sonra bunuda cekilebilirim bu Mr ilacli degil degilmi?
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

radyoloji03 yazdı:Multiparametrik prostat mr farklıdır ayrı ayrı çekilmesi gerekir bunda sadece prostat görünür başka hiçbir organ görünmez
Merhaba,
Ben multiparametrik MR yerine TRUS yaptırmak istiyorum.izmirde sonodis adında bir görüntüleme merkezinde sadece usg çekiliyor.Bu siteyi incelediğimde neredeyse multiparametrik MR da görülen prostatın tüm durumlarının gorulebildigini anladım. Yani MR yerine burada 3 boyutlu TRUS yaptirsak aynı sonucu alamaz mıyız? Benim amacım prostatı içeriden ve dışarıdan bastırıp prostatın durumunu öğrenmek.
Ayrıca MR daki gibi ayrıntılı inceliyor ve bunu raporluyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

duman64 yazdı:
Merhaba,
Ben multiparametrik MR yerine TRUS yaptırmak istiyorum.izmirde sonodis adında bir görüntüleme merkezinde sadece usg çekiliyor.Bu siteyi incelediğimde neredeyse multiparametrik MR da görülen prostatın tüm durumlarının gorulebildigini anladım. Yani MR yerine burada 3 boyutlu TRUS yaptirsak aynı sonucu alamaz mıyız? Benim amacım prostatı içeriden ve dışarıdan bastırıp prostatın durumunu öğrenmek.
Ayrıca MR daki gibi ayrıntılı inceliyor ve bunu raporluyor.
Kardesim tabiki ultrasondada prostat boyutlari ve kalsifik alanlar belli oluyor ama emar gibi net gorüntü olmuyor sen bilirsin.
Prostatitttt
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Prostatitttt »

Multi parametrik mr şehir hastanelerinde var ben şehir hastanesinde çektirdim bilginiz olsun
Scorpion

Mesaj gönderen Scorpion »

Prostatitttt yazdı:Multi parametrik mr şehir hastanelerinde var ben şehir hastanesinde çektirdim bilginiz olsun
Bu mr i çektirmek için hangi bölüme gittiniz hocam. Mr çektirmek istiyorum diyince kabul edip randevu veriyorlar mı hocam. Nasil bir yol izlediniz?
Prostatitttt
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Prostatitttt »

Scorpion yazdı:
Prostatitttt yazdı:Multi parametrik mr şehir hastanelerinde var ben şehir hastanesinde çektirdim bilginiz olsun
Bu mr i çektirmek için hangi bölüme gittiniz hocam. Mr çektirmek istiyorum diyince kabul edip randevu veriyorlar mı hocam. Nasil bir yol izlediniz?
Üroloji doktoruna git istek yapar