Prostatı bulamıyorum?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
karina
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Prostatı bulamıyorum?

Mesaj gönderen karina »

Arkadaşlar evde kendime prostat masajı için parmakla denemek istedim parmağı soktuktan 4-5 cm sonra elime parçalı bişey geliyor karna doğru itiyorum bu arada dokunuyorum bastırıyorum fakat hiçbişey hissetmiyorum nasıl bulucam varmı kolay yöntemi
Bronic
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Prostatı bulamıyorum?

Mesaj gönderen Bronic »

Ya ben de kendim denedim yapmayi 3-4 hafta olmustur. Makatin bir tarafi biraz acildi gibi oldu. Genel cerraha gittim, rektal tuseyle bakti bisey yok dedi. Procto krem ve fitil verdi. Ama hala arada aciyor bagirsagimin ici, tam anusun etrafinda ic tarafta. Bisey var midir sizce?

simdi sacma sapan biseyden kolonoskopi cikmasin basima. Ben sadece parmakla denemedim eldivenin icine oval uclu kalemle denedim parmakla ulasamadigim icin..
sianure yazdı:aman kardes bagirsak sonu ile rektumu zedeleme de
karina

Mesaj gönderen karina »

biliyorsanız tarif edermisiniz elimde bi doku hissedemiyorum sanırım benim dokunduğum bağırsak
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

karina yazdı:
biliyorsanız tarif edermisiniz elimde bi doku hissedemiyorum sanırım benim dokunduğum bağırsak
Bırak içeriden dışarıdan bile bulabilirsin. Sıcak su dolu küvvete otur.15 dakika sicsk suda kal.Perinenin kasları gevşesin.bgevşesinkemigin bittiği anuse yakın bölgeye sağ orta parmağınla bastir.orada Sert bir şey hissedeceksin. O prosttattir.Disaridan da ona ve pelvik tabana masaj yapabilirsin.
Ayrıca rektumdan da yapabilirsin.yalniz bunun için steril eldiven ve vazelin kullanmalısın. Parmağını hafif karina doğru eğik şekilde sinise soktuğunda yine parmakların ucuna kestane gibi sert bi şey hissedeceksin. Parmağını sega kaldırdığında sağ lob, sola kaldırdığında sol lobu bulursun.Msssj yaparken ortaya doğru masaj yap ki sıvı idrar kanalına girsin
karina

Mesaj gönderen karina »

duman64 yazdı:
karina yazdı:
Bırak içeriden dışarıdan bile bulabilirsin. Sıcak su dolu küvvete otur.15 dakika sicsk suda kal.Perinenin kasları gevşesin.bgevşesinkemigin bittiği anuse yakın bölgeye sağ orta parmağınla bastir.orada Sert bir şey hissedeceksin. O prosttattir.Disaridan da ona ve pelvik tabana masaj yapabilirsin.
Ayrıca rektumdan da yapabilirsin.yalniz bunun için steril eldiven ve vazelin kullanmalısın. Parmağını hafif karina doğru eğik şekilde sinise soktuğunda yine parmakların ucuna kestane gibi sert bi şey hissedeceksin. Parmağını sega kaldırdığında sağ lob, sola kaldırdığında sol lobu bulursun.Msssj yaparken ortaya doğru masaj yap ki sıvı idrar kanalına girsin
Öncelikle ilgin için çok sağol sırt üstü yapıp bacaklarımı kaldırıp sağ orta parmağımı karına doğru hafif kırık şekilde rektumdan ilerletiyorum (tamamını)herhangi bi hoşlanma hissi veya değişik bi his alamıyorum bastırarakta denedim keşfedemedim bi türlü.. daha ileriye gittiğimde ise parçalı değişik bir doku var ve onla uğraştığımda dışkı hissi geliyor ve elimede geliyor zatensanırım buda bağırsağın sonu tam emin değilim ama .. orta parmağımla ulaşamıyor olabilir miyim? dokunduğumda nasıl hissetmem gerekiyor? hiç bi his alamıyorum orta parmağın tamamıyla denedim ama sıvı falan getirebilsem oda yok
Balbazar09
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Balbazar09 »

karina yazdı:
duman64 yazdı:
karina yazdı: biliyorsanız tarif edermisiniz elimde bi doku hissedemiyorum sanırım benim dokunduğum bağırsak
Öncelikle ilgin için çok sağol sırt üstü yapıp bacaklarımı kaldırıp sağ orta parmağımı karına doğru hafif kırık şekilde rektumdan ilerletiyorum (tamamını)herhangi bi hoşlanma hissi veya değişik bi his alamıyorum bastırarakta denedim keşfedemedim bi türlü.. daha ileriye gittiğimde ise parçalı değişik bir doku var ve onla uğraştığımda dışkı hissi geliyor ve elimede geliyor zatensanırım buda bağırsağın sonu tam emin değilim ama .. orta parmağımla ulaşamıyor olabilir miyim? dokunduğumda nasıl hissetmem gerekiyor? hiç bi his alamıyorum orta parmağın tamamıyla denedim ama sıvı falan getirebilsem oda yok
Parmakların küçük ve biraz kiloluysan elle zor bulursun bende çok denedim yetişmiyor o bölgeye dokunduğunda penisden hissedersin zaten ramzes alet yapmıştı konuş istersen
igozukara

Mesaj gönderen igozukara »

karina yazdı:Arkadaşlar evde kendime prostat masajı için parmakla denemek istedim parmağı soktuktan 4-5 cm sonra elime parçalı bişey geliyor karna doğru itiyorum bu arada dokunuyorum bastırıyorum fakat hiçbişey hissetmiyorum nasıl bulucam varmı kolay yöntemi
Ya sağda olur ya solda, bastirinca hissedersin zaten, peniste cekilme gibi bir his olur. Parmakla yerini tespit et, parmakla masaji yapamazsan aletle yaparsın. Bende cok denedim önceleri sonunda basardim, suan cok rahat yapıyorum. Burda bi arkadas onermisti, motosiklet fren kolunu, o cok iyi is goruyor, masaj icin birebir