Dağ kekiği

Şifalı bitkiler, karışımlar, kürler vb.
Oozturk28
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Dağ kekiği

Mesaj gönderen Oozturk28 »

Merhabalar arkadaşlar. 5-6 aydır klasik prostatit şikayetlerine sahiptim. İdrarda yanma, sık idrara çıkma, makatla testis arasında ağrı ve otururken sanki o bölgede pinpon topu varmış hissi, boşalırken yanma ve ağrı... Bilindik şikayetler yani.. Ben şifamı bulmak için çırpınırken bir gün komşumuzun biri Karadeniz yaylasından topladığı dağ kekiğini getirdi. Daha önce antibiyotik etkisi olduğunu duymuştum, bu yüzden denemekten zarar gelmez diye düşündüm. Bir sabah bir akşam olmak üzere birer bardak, birkaç tutam kekiği 5'er dakika kaynatıp içtim aç karnına. İlginç bir şekilde işe yaradı ve yüzde 70-75 belirtilerimi azalttı. 3 hafta boyunda, her bir hafta sonrası 3'er gün mola verilerek kullanılmalı. Yani 1 hafta sabah aksam icilecek, 3 gun mola, sonra yine bir hafta icmeye devam, 3 haftaya tamamlayana kadar. Bu süreçte üç günde bir düzenli olarak boşaldım mikrobu atabilmek için ve boşalma sonrası o bölgeye sıcak su uygulayarak duş aldım. Ayrıca bactrim 500 mg ve tilcotil 20 mg kullanmaya devam ettim. Ben şifamı bundan buldum, belki başka arkadaşların da işine yarayabilir, paylaşmak istedim. Böbrek sorununuz varsa kesinlikle kullanmayın. Ayrıca bizzat kekik olduğuna emin olmadan içmeyin, piyasada kekik diye satılan çoğu otun kekikle hiçbir alakası yok. Kesinlikle güvendiğiniz birinden edinin. Tüm kardeşlerime abilerime şifa diliyorum. Umarım işinize yarar
Hola
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Dağ kekiği

Mesaj gönderen Hola »

Gözün aydın
ist86

Mesaj gönderen ist86 »

Oozturk28 yazdı:Merhabalar arkadaşlar. 5-6 aydır klasik prostatit şikayetlerine sahiptim. İdrarda yanma, sık idrara çıkma, makatla testis arasında ağrı ve otururken sanki o bölgede pinpon topu varmış hissi, boşalırken yanma ve ağrı... Bilindik şikayetler yani.. Ben şifamı bulmak için çırpınırken bir gün komşumuzun biri Karadeniz yaylasından topladığı dağ kekiğini getirdi. Daha önce antibiyotik etkisi olduğunu duymuştum, bu yüzden denemekten zarar gelmez diye düşündüm. Bir sabah bir akşam olmak üzere birer bardak, birkaç tutam kekiği 5'er dakika kaynatıp içtim aç karnına. İlginç bir şekilde işe yaradı ve yüzde 70-75 belirtilerimi azalttı. 3 hafta boyunda, her bir hafta sonrası 3'er gün mola verilerek kullanılmalı. Yani 1 hafta sabah aksam icilecek, 3 gun mola, sonra yine bir hafta icmeye devam, 3 haftaya tamamlayana kadar. Bu süreçte üç günde bir düzenli olarak boşaldım mikrobu atabilmek için ve boşalma sonrası o bölgeye sıcak su uygulayarak duş aldım. Ayrıca bactrim 500 mg ve tilcotil 20 mg kullanmaya devam ettim. Ben şifamı bundan buldum, belki başka arkadaşların da işine yarayabilir, paylaşmak istedim. Böbrek sorununuz varsa kesinlikle kullanmayın. Ayrıca bizzat kekik olduğuna emin olmadan içmeyin, piyasada kekik diye satılan çoğu otun kekikle hiçbir alakası yok. Kesinlikle güvendiğiniz birinden edinin. Tüm kardeşlerime abilerime şifa diliyorum. Umarım işinize yarar
Test yaptırmışmiydin?
Oozturk28

ist86 yazdı:
Oozturk28 yazdı:Merhabalar arkadaşlar. 5-6 aydır klasik prostatit şikayetlerine sahiptim. İdrarda yanma, sık idrara çıkma, makatla testis arasında ağrı ve otururken sanki o bölgede pinpon topu varmış hissi, boşalırken yanma ve ağrı... Bilindik şikayetler yani.. Ben şifamı bulmak için çırpınırken bir gün komşumuzun biri Karadeniz yaylasından topladığı dağ kekiğini getirdi. Daha önce antibiyotik etkisi olduğunu duymuştum, bu yüzden denemekten zarar gelmez diye düşündüm. Bir sabah bir akşam olmak üzere birer bardak, birkaç tutam kekiği 5'er dakika kaynatıp içtim aç karnına. İlginç bir şekilde işe yaradı ve yüzde 70-75 belirtilerimi azalttı. 3 hafta boyunda, her bir hafta sonrası 3'er gün mola verilerek kullanılmalı. Yani 1 hafta sabah aksam icilecek, 3 gun mola, sonra yine bir hafta icmeye devam, 3 haftaya tamamlayana kadar. Bu süreçte üç günde bir düzenli olarak boşaldım mikrobu atabilmek için ve boşalma sonrası o bölgeye sıcak su uygulayarak duş aldım. Ayrıca bactrim 500 mg ve tilcotil 20 mg kullanmaya devam ettim. Ben şifamı bundan buldum, belki başka arkadaşların da işine yarayabilir, paylaşmak istedim. Böbrek sorununuz varsa kesinlikle kullanmayın. Ayrıca bizzat kekik olduğuna emin olmadan içmeyin, piyasada kekik diye satılan çoğu otun kekikle hiçbir alakası yok. Kesinlikle güvendiğiniz birinden edinin. Tüm kardeşlerime abilerime şifa diliyorum. Umarım işinize yarar
Test yaptırmışmiydin?
Evet idrarda lökosit vardı
Oozturk28

Hola yazdı:Gözün aydın
Sagolasin
akoray
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen akoray »

Kardeş o kişiye ulaşabilir miyiz. Piyasadaki ürünlere güvenmediğimiz için yani
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

şifanız daim olsun.
geçmiş dönemde kekik yağının etkilerinden, doğal bir antibiyotik olduğundan bahsedilmişti forumda ve kullananlar oldu.
ben de bir süre kullanmıştım..
Mete6

Mesaj gönderen Mete6 »

Bende okudum almanyada bu yönde bir laboratuvarda çalışılıp kekiğin bakteri, virüs ve mikropları öldürdüğünü dair. Bende başladım içmeye aktardan alıp, ama orijinal dağ kekiği olsa daha iyi tabi. Benim aldığım övütülmüş.
Oozturk28

akoray yazdı:Kardeş o kişiye ulaşabilir miyiz. Piyasadaki ürünlere güvenmediğimiz için yani
Hocam etik olmaz öyle. Ama dediğim gibi çevrenizde yaylada köyde duranlardan elbet edinebilirsiniz, pazardaki köylülerle konuşabilir, temin edebilirsiniz.
Oozturk28

red yazdı:şifanız daim olsun.
geçmiş dönemde kekik yağının etkilerinden, doğal bir antibiyotik olduğundan bahsedilmişti forumda ve kullananlar oldu.
Sağolasın hocam darısı diğer şifa bekleyenlerin başına inşallah. Evet birkaç konuda gördüm, kekik yağıyla kekiğin farkı nedir acaba? Sana fayda sağladı mı?
Oozturk28

Mete6 yazdı:Bende okudum almanyada bu yönde bir laboratuvarda çalışılıp kekiğin bakteri, virüs ve mikropları öldürdüğünü dair. Bende başladım içmeye aktardan alıp, ama orijinal dağ kekiği olsa daha iyi tabi. Benim aldığım övütülmüş.
Evet dünya sağlık örgütü bile artık günümüzde antibiyotiklerin bir işe yaramadığı, doğal kekik kullanılmasını tavsiye etmiş. Yani mit değil, kekiğin faydaları gerçek. Tabi ki organik olmak şartıyla
red

Mesaj gönderen red »

Oozturk28 yazdı:
red yazdı:şifanız daim olsun.
Sağolasın hocam darısı diğer şifa bekleyenlerin başına inşallah. Evet birkaç konuda gördüm, kekik yağıyla kekiğin farkı nedir acaba? Sana fayda sağladı mı?
kekik yağı kekikten elde ediliyor. soğuk sıkım yapıyorlar sanırım.
çok fazla şey kullandım, faydası olmuştur mutlaka.
şuan bir şikayetim yok..
Followme

Mesaj gönderen Followme »

Konuyla alaklı olarak yapılan bir araştırma.

KEKİK NEDİR? DUNYA BUNU NEDEN GIZLIYOR ?

Kekiğe ilgi duyan bir halk hekimi kekigi araştırmaya başlar. Kekikle ilgili çalışmalar yaparken kekiğin öldürmediği 1 tek mikrop bakteri virüs olmadığını farkeder.
Almanyada bilimsel araştırma yaparken türkiyeden kekik iksiri ister . Amacı kekiğin etkisini bakteri ve virüs lerdeki etkisini kanitlamaktir. Labaratuarin soğutucu dolabına kekik iksirini koyar ama ağzını acik unutur. Sabah geldiklerinde diğer tüm dolapdaki araştırma ve deneme için bulunan tüm bakteri ve mikroplari öldürdüğünü farkederler. Tüm biolog ve araştırmacılar çok şaşırır.
İş o kadar ciddi boyuta ulaşır ki araştırma ekibi korkar ve araştırma yapmakdan vazgeçer. Çünkü kekiğin gündeme gelmesi dünya kimya sanayinin çökmesi anlamına gelmektedir. Tamamen doğaldır ve çok güçlüdür.
kekik yağında yaşayan 1 tek canlı özel bir enzim olduğunu farkeder. Ve bu enzim kekik yağında mayalanir.
Bu enzimi bitkiler üretir ve elde edilmesi zordur.
Kekik mikrop öldürücü özelliği ile antiseptik, antimikrobik bir bitkidir. Ayrıca içeriğindeki maddelerle vücutta hücre koruma sistemlerini güçlendirmesiyle antioksidan, kanser oluşumunu engellemesiyle antikanserojen, her türlü karın ağrısı ve gaz giderici özelliği ile antispazmodik, romatizmal hastalıkları iyileştirmesiyle antiromatizmal, diyabet hastalığını engellemesiyle antidiyabetik ve vücuttaki kolestrol oranını ayarlamasıyla antikolestremik özellikler taşımaktadır. Bu özellikleri ile kekik, yaşlılığı geciktirmekte, tümör oluşumunu engellemekte, şeker hastalığına iyi gelmekte ve iyi gelmekte ve gıdaların bozulmasın doğal yolla engellemektedir.
FAYDALARI
@Bedeni kuvvetlendirir
@Hazmı kolaylaştırır.
@İştahsızlığı giderir.
@Sinirleri kuvvetlendirir.
@Kalp çarpıntılarını keser.
@Bağırsak iltihabını iyileştirir.
@Salgı bezlerinin düzenli çalışmasını sağlar
@Böbreklerde ve mesanedeki mikropları öldürür.
@ kanser hücrelerinin yeni damar oluşturmasını önler.
@Afrodizyak özelliği vardır.
@Hastalıklara karşı direnme gücünü artırır.
@Çocuklarda görülen kansızlığı giderir.
@Kan dolaşımını düzenler.
@Müzmin öksürük, astım, bronşit ve zatüreede tedavi eder.
@Grip, nezle ve anjinde tedavi eder.
@Kekik suyu romatizma ağrılarını dindirir.
@Kandaki şeker miktarını azaltır
@şeker hastalarının yaralarını 1 haftada iyileştirir.
@ göz kurlarını düşürür
@ Pankreas onarımı yapıyor insülin salgılanması sağlar
@ şeker tedavisinde çok etkilidir
@ kekik yağından 100 kat etkilidir
@ tüm canlıların üzeri kitin kaplıdır.
Bu çok güçlü bir zırhdır. Bedende ki solucan kurt ve parazitlerin yumurtalarını çatlatır ve öldürür bunu yapan tek ilaçtır.
@ mantarı hastalıklarda 100 de 99 etkilidir
@ parmak arasındaki yaraları kaşıntıyı 3 günde tedavi eder.
@ ayak kokusunu önler
@ Genital mantarda çok etkilidir
@ intolasodik asit çıkarır
@ bitkilerde kullanabilirsiniz canlandigini görürsün
@ zararlı böcekleri öldürür
@ sivrisinek yaşamaz . Odaya sivrisinek gelmez
@ buharını nefes açar
@ bademcik rahatsızlığı 1dakika gargadada 30 dakikada ağrı kalmaz
@ binlerce yıldır yörüklerin kullandığı ilk bitkidir
@ ağız kokusuda kalmaz
@ en büyük özelliği sindirim sistemindeki faydali ise ise kendine çevirerek üretir. Değilse öldürür
@ hücre duvarlarını güçlendirir.
@ kulunc ve sırt ağrısında muhteşemdir
@ katarak için suyu ile gözü yıkayın
@ abd de meksikalı kökenli tıp profesörü prostat kanserinde 100 de 70 tedavi ettiğini belgelemistir.isteyene verebiliriz
@ kadınlarda göğüs kanserinde 100 de 63 etkilidir
@ arı varao hastalığında etkilidir
@ nefes açar astım tedavi eder
@ arı kekiği çok sever
@ insülin salgısını artırır
@ insülin kanallarını açar
@ kullandığınız suyun temiz olup olmadığını test eder
@ yağları eritir Zayıflatir
@ eklem ağrılarına iyi gelir
@ gastrit tedavi eder
@ tüm mide ağrıları kısa sürede yok eder
@ ayak kokusunu tedavi eder
@ tırnak mantarı ni tedavi eder
@ bitkilerde kök hastalıklarında etkilidir
@ klima temizler
@demir ve kalsiyum tuzları vardır yorgunlukla ve dinç olmak için idealdir
@iltihap giderici
@ağrı dindirici
@balgam söktürücü,
@güçlendirici
@ferahlatıcı
@immun sistemi takviye edici @dezenfekte edici
@hazmı kolaylaştırıcı etkisi muhteşem dir.

Buradaki "thymus" kelimesi Lâtincede, güç, kuvvet anlamlarına gelir ve kekiğin önemli bir özelliğini ifade eder.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Anti ile beraber kullanılır mı
Oozturk28

Pablos yazdı:Anti ile beraber kullanılır mı
Evet yukarıda zikrettiğim ilaçlarla birlikte kullandım, sorun yaşamadım. Yine de bir doktora danışmanız da fayda var. Kendi üzerimde tamamen deneysel bir tedavi uyguladım, iyileştim. Tansiyon, böbrek ve karaciğer hastalarının dikkat etmesi gerekiyor. Sonuçta ot da olsa, ilaç kadar etkili. Dikkatli kullanmak lazım.
Chamber04

Mesaj gönderen Chamber04 »

70 75 ten şuan nedir durumun 100 lere gelebilirmisin
Oozturk28

Chamber04 yazdı:
70 75 ten şuan nedir durumun 100 lere gelebilirmisin
Iyilestim cok sukur