Sarımsak hakkında bir yazı...

Şifalı bitkiler, karışımlar, kürler vb.
Farate
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Sarımsak hakkında bir yazı...

Mesaj gönderen Farate »

Penicilin efsanesi devri bitti. Hastaneler ve fabrika çiftliklerinde ayrımsız farmostatik antibiyotik kullanımları ile insanlar süper böcekler yaratmıştır -güçlü ve hastalık yapıcı bakteriler yoğun antibiyotik bileşiklerinin kullanılması ile alarm verici bir hızda direnç geliştirmektedirler. Bu bilgilendirici kitapta S. Buhner karmaşık çoklu antibiyotik bileşenleri ile bitkisel ilaçların ilaca dirençli bakterilere karşı güçlü etkilerini gözler önüne sermektedir. Sarısabır, sarımsak ve greyfurt çekirdeği çözeltisi gibi antibiyotik bitkilerin Staphylococcus aureus, E. coli ve Salmonella gibi bakterilere karşı en iyi korunma hattımızı nasıl oluşturduğunu öğreneceksiniz -ve gelecekte bizim onlara ihtiyacımız olduğunda hala orada hazır olacaklarını ve nasıl kullanılacaklarını öğreneceksiniz.

BİTKİSEL ANTİBİYOTİKLER DİYE BİR KİTAPTAN ALINTI
Kadir abinin konuya yorumunu merak ediyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Sarımsak hakkında bir yazı...

Mesaj gönderen kadir »

Tabi bunlari hep duyuyoruz ve biliyoruz fakat tıp dunyasinda bunlarin bilimselligi tam olarak kanıtlanmadigi ve hangi bitkinin hangi mikrobu ne kadar zamanda öldürecegi, ne miktarda kullanilacagi belli olmadigi icin tercih edilmiyor.Bazi bitkisel tedavi yontemleri var tabiki bunlarda prostatitde ne kadar etkili olur denemek görmek lazim.
Farate

Mesaj gönderen Farate »

kadir yazdı:Tabi bunlari hep duyuyoruz ve biliyoruz fakat tıp dunyasinda bunlarin bilimselligi tam olarak kanıtlanmadigi ve hangi bitkinin hangi mikrobu ne kadar zamanda öldürecegi, ne miktarda kullanilacagi belli olmadigi icin tercih edilmiyor.Bazi bitkisel tedavi yontemleri var tabiki bunlarda prostatitde ne kadar etkili olur denemek görmek lazim.
Kadir abi ben artık her akşam 20 tane kadar sarımsak soyup ezip yoğurda karıştırıp yiyorum bu gün başladım .
Sonucu veya gelişmeyi bildircem hepinize nasip olursa
Bu kitabı da almayı düşünüyorum
Teke otu da alacağım komşum aktar da iatemeye utanıyorum yav :D
Farate

Mesaj gönderen Farate »

Kadir abi birde sana sorduğumda direnç olmaz soğan sarımsağa dedin doğal şeylere direnç olmuyor mu ?
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

Farate yazdı:Kadir abi birde sana sorduğumda direnç olmaz soğan sarımsağa dedin doğal şeylere direnç olmuyor mu ?
Dene bakalım Farate. Artık soğan sarmısağa umut bağlar olduk. Yalnız bizim köyde insanlar çok sarimssk ve soğan yer.Bir de sebze ağırlıklı beslenince turp gibiler. Bizde çocukluğumuzda öyle beslendik. Doktor yüzü görmedik.
Belki de şifa en yakınındadır.
Gokhansuskun

Mesaj gönderen Gokhansuskun »

Arkadaslar belki bayadir girmiyorum sayfaya.. bu konu açılınca dikkatimi cekti dedim bende yazim..
2 aya yakindir yatmadan bir kase yogurdun icine bir diş sarımsak soyup rendeleyip yiyorum sadece bende mi bilmiyorum guzel gelismeler yapti mesela bosaldiktan sonra idrar yapamiyordum gecti.
Agri vardi gecti suan gayet iyiyim
Ha sadece bu mu yapti diyeceksiniz bakin cok basit birsey soyleyecegim..
Prostat bolgesinin stresle alakasi cok büyük
Mesela bugun baya gergin birgun gecirdim baya sinirlendim aksam eve geldim bir baktim prostat bolgesinde agri var inanin direk etkiliyor..
Bendeki çözüm
1- düşünme stres yapma akışına bırak.. cişini yaparken bagirsaklarin rahat etmesi icin mesela burundan degil agizdan nefes alarak yap daha rahat yapiyorsun..
2- fitness ve spor olmazsa olmaz kafa dagit kas yap biraz ozguvenin olsun unutuyorsun bile
3- her gece yatarken bir kase yogurta rendelenmis bir dis sarimsak ye yat
Bende şükür sorun yok KADİR bey kizacak fakat bu siteye girip kronik yazisini gördüğünüz an basliyor agri :)) o yuzden sakin kafa rahatlik
Bu hastaligin %60 i psikolojik hadi herkese hayirli aksamlar
Farate

Mesaj gönderen Farate »

Gokhansuskun yazdı:Arkadaslar belki bayadir girmiyorum sayfaya.. bu konu açılınca dikkatimi cekti dedim bende yazim..
2 aya yakindir yatmadan bir kase yogurdun icine bir diş sarımsak soyup rendeleyip yiyorum sadece bende mi bilmiyorum guzel gelismeler yapti mesela bosaldiktan sonra idrar yapamiyordum gecti.
Agri vardi gecti suan gayet iyiyim
Ha sadece bu mu yapti diyeceksiniz bakin cok basit birsey soyleyecegim..
Prostat bolgesinin stresle alakasi cok büyük
Mesela bugun baya gergin birgun gecirdim baya sinirlendim aksam eve geldim bir baktim prostat bolgesinde agri var inanin direk etkiliyor..
Bendeki çözüm
1- düşünme stres yapma akışına bırak.. cişini yaparken bagirsaklarin rahat etmesi icin mesela burundan degil agizdan nefes alarak yap daha rahat yapiyorsun..
2- fitness ve spor olmazsa olmaz kafa dagit kas yap biraz ozguvenin olsun unutuyorsun bile
3- her gece yatarken bir kase yogurta rendelenmis bir dis sarimsak ye yat
Bende şükür sorun yok KADİR bey kizacak fakat bu siteye girip kronik yazisini gördüğünüz an basliyor agri :)) o yuzden sakin kafa rahatlik
Bu hastaligin %60 i psikolojik hadi herkese hayirli aksamlar
Kadir abi niye kızsın :) kızılacsk bir şey yok adama para vermiyoruz karşılıksız ilgileniyor foruma masraf ediyor az veya çok ediyor yani.
Gereksiz bir söylem olmuş...
Gokhansuskun

Mesaj gönderen Gokhansuskun »

:) o işin espirisi kardesim. Sayfaya girince insanin psikolojisi direk pipisine gidiyor. Espiri maliyetinde soyledim :)
Farate

Mesaj gönderen Farate »

Abilerim arkadaşlarım... Kitabı aldım ilgisini çeken olursa link atarım oldukça uygun bir kitap...
Elime cuma günü geçecek....
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Farate yazdı:
kadir yazdı:Tabi bunlari hep duyuyoruz ve biliyoruz fakat tıp dunyasinda bunlarin bilimselligi tam olarak kanıtlanmadigi ve hangi bitkinin hangi mikrobu ne kadar zamanda öldürecegi, ne miktarda kullanilacagi belli olmadigi icin tercih edilmiyor.Bazi bitkisel tedavi yontemleri var tabiki bunlarda prostatitde ne kadar etkili olur denemek görmek lazim.
Kadir abi ben artık her akşam 20 tane kadar sarımsak soyup ezip yoğurda karıştırıp yiyorum bu gün başladım .
Her aksam 20 sarimsagin mutlaka faydasi.olur ama. Toplu tasima araclarini kullanirsan vay milletin haline.. :x
Farate

Mesaj gönderen Farate »

kadir yazdı:
Farate yazdı:
Her aksam 20 sarimsagin mutlaka faydasi.olur ama. Toplu tasima araclarini kullanirsan vay milletin haline.. :x
:D yok abim o yönden tedbir aldım toplu taşıma şükür kullanmıyorum çok zor oluyordu 2 sene falan kullandım da :D
Akşam yiyorum hem sabaha koku kalmaz da vivident aldım
Bu virüs nedeniyle zaten maske takıyoruz bu ikili olunca sorun olmaz :D
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

greyfurt konusunda dikkatli olun diğer ilaçlarla birlikte kullanımı ölümcül sonuçlara sebep olabilir.
Orhan196466
Hastalık Başlangıç Yılı: 2001

Mesaj gönderen Orhan196466 »

Bende karanfille teke otunu beraber kullaniyorum sabah libedo inmek bilmiyor dikkat ediyorum parca parca az gelen sari sperm beyaza dondu hemde daha fazla geliyor ama su gibi bu iyimimi kotumü bilmiyorum demekki fazla gelince temizliyor diye dusunuyorum
Farate

Mesaj gönderen Farate »

Orhan196466 yazdı:Bende karanfille teke otunu beraber kullaniyorum sabah libedo inmek bilmiyor dikkat ediyorum parca parca az gelen sari sperm beyaza dondu hemde daha fazla geliyor ama su gibi bu iyimimi kotumü bilmiyorum demekki fazla gelince temizliyor diye dusunuyorum
Abi ben aktara sordum yoktu sen kurutulmuş mu aldın nasıl aldın bunu netten mi teke otunu
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

Farate yazdı: :D yok abim o yönden tedbir aldım toplu taşıma şükür kullanmıyorum çok zor oluyordu 2 sene falan kullandım da :D
:) emin ol 20 diş sarımsağa vivdent maske falan hiç bir etki sağlamaz. bir diş veya iki dişi bir şekilde halledersin akşamdan diş fırçalama karanfil sabah kalkınca da süt içersin üstüne vivident o zaman anca maskelenir ama 20 diş :lol: imkansız.

Ayrıca sarımsak tansiyon düşürür bazı bünyelerde buna dikkat etmek lazım hele ki 20 dişte

Ha bir de vivident meselesi var her ne kadar ben kendim pek beceremesemde bu prostatit belasında vücuda gereksiz kimyasallar almamak da gerekiyor.
Bu tür ürünlerde renklendiriciler,tatlandırıcılar,kıvam artırıcılar vb. bir sürü kimyasal var. Sarımsak alıp üstüne ne olduğu belirsiz şeyler tüketmemek gerektiği kanatindeyim.
Bir taraftan iyi bir şey alıp diğer taraftan kötü bir şeyle etkisini nötürleştirmek var.
Farate

Mesaj gönderen Farate »

clark yazdı:
Farate yazdı: :D yok abim o yönden tedbir aldım toplu taşıma şükür kullanmıyorum çok zor oluyordu 2 sene falan kullandım da :D
:) emin ol 20 diş sarımsağa vivdent maske falan hiç bir etki sağlamaz. bir diş veya iki dişi bir şekilde halledersin akşamdan diş fırçalama karanfil sabah kalkınca da süt içersin üstüne vivident o zaman anca maskelenir ama 20 diş :lol: imkansız.

Ayrıca sarımsak tansiyon düşürür bazı bünyelerde buna dikkat etmek lazım hele ki 20 dişte

Ha bir de vivident meselesi var her ne kadar ben kendim pek beceremesemde bu prostatit belasında vücuda gereksiz kimyasallar almamak da gerekiyor.
Bu tür ürünlerde renklendiriciler,tatlandırıcılar,kıvam artırıcılar vb. bir sürü kimyasal var. Sarımsak alıp üstüne ne olduğu belirsiz şeyler tüketmemek gerektiği kanatindeyim.
Bir taraftan iyi bir şey alıp diğer taraftan kötü bir şeyle etkisini nötürleştirmek var.
Hocam burnum çok hassastır tuhaf ki
Yoğurtla karıştırıp yediğimden midir bilmiyorum
Hiç koku olmuyor elimle yokluyorum nefesi burnuma verip 0 aileme soruyorum 0
Ama diski da koku oluyor...
Bu arada yoğurda katmadan eziyorum iki baş yiyorum tansiyon sorunum olmuyor hiç
Yahu bu idrarda yanma bı gelip bı gidiyor... Onu çözmeye çalışıyorum ardından sabah ereksiyonu peşindeyim aslında ikisi bir arada şu teke otunu deniycem
Orhan196466
Hastalık Başlangıç Yılı: 2001

Mesaj gönderen Orhan196466 »

Aktardan aldim kuru sekilde baska aktarlara sor
Farate

Mesaj gönderen Farate »

Bahsettiğim kitap ilginç bir şekilde dün gece yola çıkmasına râmen şuan elime ulaştı ve gerçekten ilginç bilgiler varmış okuyorum haber edicem
Farate

Mesaj gönderen Farate »

Arkadaşlar Staphylococcuslar için adaçayı ve akasya çok etkiliymiş dirençte yapamıyorlarmış bilginiz olsun
celikk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen celikk »

Farate yazdı:Bahsettiğim kitap ilginç bir şekilde dün gece yola çıkmasına râmen şuan elime ulaştı ve gerçekten ilginç bilgiler varmış okuyorum haber edicem
Link tarzı bişey yok mu kitabın
Farate

Mesaj gönderen Farate »

Arkadaşlar kitap elime geçti enterekok stap ecoli vb bakteriler için güzel doğal çözümler sunuyor
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Farate yazdı:Arkadaşlar kitap elime geçti enterekok stap ecoli vb bakteriler için güzel doğal çözümler sunuyor
Hocam şu stafilokok haemolitycus nasıl ölür acaba yav
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Farate

Mesaj gönderen Farate »

Hergele yazdı:
Farate yazdı:Arkadaşlar kitap elime geçti enterekok stap ecoli vb bakteriler için güzel doğal çözümler sunuyor
Sarisabir
Veya sarımsak hocam kitapta öyle yazıyor...
Kitapta şunu iyi açıklamışlar
Bizim tetra veya penisilin tek madde olduğu için deneylerde
Tetra bağışıklığı olan hiç penisilin verilmese bile bağışıklık kazanmış bakteriler
Sarımsak vb doğal olanlar 35 50 etken maddeli olduğu için bağışıklık kazanamadıkları direnç gelişmediğini açıklamışlar
Sarımsak gram negatif pozitif çoğuna etki ediyormuş
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Farate yazdı:
Hergele yazdı:
Sarisabir
Tetra bağışıklığı olan hiç penisilin verilmese bile bağışıklık kazanmış bakteriler
Sarımsak vb doğal olanlar 35 50 etken maddeli olduğu için bağışıklık kazanamadıkları direnç gelişmediğini açıklamışlar
Hocam şimdi metisilin direnci olan bakteri için bana duyarlı tetra yazıldı ondan mı yarar görmedim acaba
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Farate

Mesaj gönderen Farate »

Hergele yazdı:
Farate yazdı:
Hergele yazdı:
Sarisabir
Hocam şimdi metisilin direnci olan bakteri için bana duyarlı tetra yazıldı ondan mı yarar görmedim acaba
Hocam hepsi için geçerli mi bilmiyorum ama kitapta deney sonucunun öyle olduğu bakterilerin olası riskleri düşünerek ona da direnç geliştirdiğini söylüyor
Yani silahla karşılaşınca pompalı olması ihtimalini düşünüyorlar gibi bir şey ama mantıklı geldi
Enterekok için de flora bakterilerinden direnç aldıklarını bulmuş bilim insanları....