Karanfil suyu mutlaka deneyin derim.

Şifalı bitkiler, karışımlar, kürler vb.
Farate
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Karanfil suyu mutlaka deneyin derim.

Mesaj gönderen Farate »

Bende idrar yolları iltihabı ile başladı candida kontrolü yaptırdım yok dedi Dr bana ...
darkblues
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen darkblues »

Synevo Laboratuvarında dışkıdan veya kandan Ltt Candida testi yapılıyormuş.Dışkıdan olan bildiğim kadarıyla Almanyaya gidiyor 15 gün sürüyor sonucun çıkması 784 TL demişlerdi.Telefondan bu bilgileri almıştım. Benim dilimin üstü de beyaz. Enfeksiyon doktoruna gittim.Mantar kültürü için dilimin üzerinden sürüntü aldılar sonuç 20 güne çıkarmış. O zamana kadar nistanin gargara verdi üç gündür kullanıyorum şu an için beyazlık hala gitmedi.
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

igozukara yazdı:
MENDERES1983 yazdı:
igozukara yazdı:
Abi bende her sahada bol lökosit vardi ama hic idrar problemi yasamadim, kişiden kisiye semptom degisiyor. Bende agirlikli olarak agri ve cinsel problem yasadim. Suanda hic sikayetim yok denebilir. Antibiyotigi biraktim 1.5 ay oldu. Suan bagirsak odakli tedavi goruyorum faydasini cok gordum. Boraks kullandim, karanfil kullanicam simdi, sonrasindada forumda bahsedilen bentonit iceren gida takviyesini. Bakalim insallah o kotu durumlari yasamamam tekrardan. Neden fayda gorursem kar benim icin sirayla deniyorum. Allah herseke acil sifa versin
Antibiyotik ne kadar süre kullandın kaç çeşit bağırsaklarda nasıl sorunlara yol açtı benimde dikkat etmem lazım
Mesela anti kullanırken ev yoğurdu ve kefir tüketiyorum
Abi ben ilk baslarda tetradox, iesef,novosef,bactrim, azitro, seklafor kullandim hic birinden fayda gormedim. Sonra zafer hocaya gorundum genta, klindan, tarivid yazdi, sadece klindandan fayda gordum, kullandigim gibi agrilarim cok hizli azalmaya basladi. Hocaya durumu soyleyince surekli klindan yazmaya basladi bana, lökosit 3-4 oldu. Sonra denize gidince artti vs. Sonrasında git gel masrafli olunca bulundugum yerdeki doktorlardan rica edip klindan yazdiriyordum sikayetlerim artinca. Sikayetlee sıfırlanıyor sonra bakiyorum artıyor durduk yere, bu sefer şunu yaptim diye artti, bunu yaptim diye artti diyerek kendimi suçlu yordum, aslina bakarsan bisey yaptigimda yoktu yasaklara uyuyordum ama artmasinin sebebini anlamiyordum. 10 ay kadar kullandim antibiyotik. Sonra forumdan ilacsiz yontemlere yoneldim, sorunun bagirsakla alakali olabilecegi soylendi. Boraks kullandim mesela , buyuk tuvaletten sonra bende peniste sizi cekilme oluyordu o gecti, bagirsakla alakali olabilirdi gercekten. Suan diyet uyguluyorum hala hamurisi seker tuketmiyorum, gluten iceren seyleride. Dogal elme sirkesi iciyorum, kefir, ev yapimi yogurt tuketiyorum. Handistan cevizi yagi iciyorum bide. Abi benim bagirsakta suan dişkim sert surekli onu daha atlatamadim insallah oda duzelir zamanla, dikkat ediyorum. Enazindan prostatla alakali sandigim şikayetlerim gecti. Surekli ilaci dayayip bagirsagida bozmamak gerek onu duzeltmekte prostat kadar zor candida,ibs olunca git bide onla ugras.
Merhaba ioguzkara,

Prostatla alakalı şikâyetlerim geçti diyorsun. Umarim bagiraskla ilgili sorunlarinizda geçer. O sorun anbiyotik kullanmaktan kayanaklanmistir.Sizde de prostat ağrısı varmıydı?
Benim de bircok şikayet geçti fakat makata ve zaman testise vuran ağrı biraz azalmasına rağmen geçmedi.lokosit 1-2 ve üreme yok.prostatta özellikle sağ lopta şişme oluyor. O mu ağrı yapıyor anlayamadım.
Her hafta masajla iniyor ertesi hafta yine şişiyor. Lökosit düşük olduğu ve üreme olmayınca anti de kullanmıyorum sadece takviye ve kefir, polen kullanıyorum.
Siz epey tecrübemiziniz bu ağrı konusunda.Acaba bu doku onarımından mı kaynaklanıyor?
Bana herhangi bir öneriniz var mı?
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

dışkı sertliğini magnesie calcinee ile halledebileceğinizi düşünüyorum. İyice araştırın, risklerini fayda zarar hesabını yapın ondan sonra kullanıp kullanmayacağınıza kendiniz karar verin. Bildiğimiz magnezyum ama yine de risk size ait.
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

igozukara yazdı:
MENDERES1983 yazdı:Prostat şişliğinde idrara vuruyor idrar şikayeti olmayanların prostatında şişlik yok demekki ne garip yada idrar sıkıntısı olmayanlarda iltihabi durum kısıtlı bölgede tahminen
Abi bende her sahada bol lökosit vardi ama hic idrar problemi yasamadim, kişiden kisiye semptom degisiyor. Bende agirlikli olarak agri ve cinsel problem yasadim. Suanda hic sikayetim yok denebilir. Antibiyotigi biraktim 1.5 ay oldu. Suan bagirsak odakli tedavi goruyorum faydasini cok gordum. Boraks kullandim, karanfil kullanicam simdi, sonrasindada forumda bahsedilen bentonit iceren gida takviyesini. Bakalim insallah o kotu durumlari yasamamam tekrardan. Neden fayda gorursem kar benim icin sirayla deniyorum. Allah herseke acil sifa versin
Merhaba ioguzkara,

Sizde ne nerede ağrı vardı da geçti?
Benim diğer sikayetlerim geçti.Makata vuran ağrı geçmedi bir türlü. Ara ara ağrı yapıyor.
Prostatx33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Prostatx33 »

Konuyla alakasız olacak ama quercetin lıbıdo kaybı yapıyormu bende yapıyor icındekı etken maddeler hakkında bilgi sahibi olan varmı
Amates
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen Amates »

Bunu ne kadar kullanıcaz kaç gün fincanda mı içicez su bardağında mı bilgilendirirseniz sevinirim
igozukara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen igozukara »

duman64 yazdı:
igozukara yazdı:
MENDERES1983 yazdı: Antibiyotik ne kadar süre kullandın kaç çeşit bağırsaklarda nasıl sorunlara yol açtı benimde dikkat etmem lazım
Mesela anti kullanırken ev yoğurdu ve kefir tüketiyorum
Abi ben ilk baslarda tetradox, iesef,novosef,bactrim, azitro, seklafor kullandim hic birinden fayda gormedim. Sonra zafer hocaya gorundum genta, klindan, tarivid yazdi, sadece klindandan fayda gordum, kullandigim gibi agrilarim cok hizli azalmaya basladi. Hocaya durumu soyleyince surekli klindan yazmaya basladi bana, lökosit 3-4 oldu. Sonra denize gidince artti vs. Sonrasında git gel masrafli olunca bulundugum yerdeki doktorlardan rica edip klindan yazdiriyordum sikayetlerim artinca. Sikayetlee sıfırlanıyor sonra bakiyorum artıyor durduk yere, bu sefer şunu yaptim diye artti, bunu yaptim diye artti diyerek kendimi suçlu yordum, aslina bakarsan bisey yaptigimda yoktu yasaklara uyuyordum ama artmasinin sebebini anlamiyordum. 10 ay kadar kullandim antibiyotik. Sonra forumdan ilacsiz yontemlere yoneldim, sorunun bagirsakla alakali olabilecegi soylendi. Boraks kullandim mesela , buyuk tuvaletten sonra bende peniste sizi cekilme oluyordu o gecti, bagirsakla alakali olabilirdi gercekten. Suan diyet uyguluyorum hala hamurisi seker tuketmiyorum, gluten iceren seyleride. Dogal elme sirkesi iciyorum, kefir, ev yapimi yogurt tuketiyorum. Handistan cevizi yagi iciyorum bide. Abi benim bagirsakta suan dişkim sert surekli onu daha atlatamadim insallah oda duzelir zamanla, dikkat ediyorum. Enazindan prostatla alakali sandigim şikayetlerim gecti. Surekli ilaci dayayip bagirsagida bozmamak gerek onu duzeltmekte prostat kadar zor candida,ibs olunca git bide onla ugras.
Merhaba ioguzkara,

Prostatla alakalı şikâyetlerim geçti diyorsun. Umarim bagiraskla ilgili sorunlarinizda geçer. O sorun anbiyotik kullanmaktan kayanaklanmistir.Sizde de prostat ağrısı varmıydı?
Benim de bircok şikayet geçti fakat makata ve zaman testise vuran ağrı biraz azalmasına rağmen geçmedi.lokosit 1-2 ve üreme yok.prostatta özellikle sağ lopta şişme oluyor. O mu ağrı yapıyor anlayamadım.
Her hafta masajla iniyor ertesi hafta yine şişiyor. Lökosit düşük olduğu ve üreme olmayınca anti de kullanmıyorum sadece takviye ve kefir, polen kullanıyorum.
Siz epey tecrübemiziniz bu ağrı konusunda.Acaba bu doku onarımından mı kaynaklanıyor?
Evet bendede bir dönem prostat ağrısı vardi lökositi dusurunce gecti, sizdeki ağrı lökosit dusuk olduğuna gore prostat büyümesiyle alakali olabilir, bunun icin saw palmetto öneriliyor, forumdan bakin isterseniz, ben bu durumu yasamadim cok bilgi sahibi degilim. doku hasarı ihtimalide var, sicak su oturmasida yapmanizda fayda var. Bagirsakla alakali bir probleminiz varmi ?
igozukara

muzdarip yazdı:dışkı sertliğini magnesie calcinee ile halledebileceğinizi düşünüyorum. İyice araştırın, risklerini fayda zarar hesabını yapın ondan sonra kullanıp kullanmayacağınıza kendiniz karar verin. Bildiğimiz magnezyum ama yine de risk size ait.
Tesekkur ederim, bu dediğinizi arastiricam, insallah fayda gorurum
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

igozukara yazdı:
duman64 yazdı:
igozukara yazdı:
Merhaba ioguzkara,

Evet bendede bir dönem prostat ağrısı vardi lökositi dusurunce gecti, sizdeki ağrı lökosit dusuk olduğuna gore prostat büyümesiyle alakali olabilir, bunun icin saw palmetto öneriliyor, forumdan bakin isterseniz, ben bu durumu yasamadim cok bilgi sahibi degilim. doku hasarı ihtimalide var, sicak su oturmasida yapmanizda fayda var. Bagirsakla alakali bir probleminiz varmi ?
Bağırsak problemim yok.Benim de diğer sikayetlerim lökosit düşünce geçti. Yalnız benim lökosit düşmesine rağmen sağ lopta inflamasyon oluyor.Doktor masaj yapınca boşalıyor bir dahakine gittiğimde yine dola gore şiş oluyor. Lökosit iki aydır 1-2 olmasına rağmen niye şişiyor ve ağrı yapıyor? Doku sanırım var.
igozukara

duman64 yazdı:
igozukara yazdı:
duman64 yazdı: Merhaba ioguzkara,

Bağırsak problemim yok.Benim de diğer sikayetlerim lökosit düşünce geçti. Yalnız benim lökosit düşmesine rağmen sağ lopta inflamasyon oluyor.Doktor masaj yapınca boşalıyor bir dahakine gittiğimde yine dola gore şiş oluyor. Lökosit iki aydır 1-2 olmasına rağmen niye şişiyor ve ağrı yapıyor? Doku sanırım var.
Ödem olabilir. Bosalinca rahatlama oluyormu. Bunu forumda daha tecrubeli kisilere sorarsan daha iyi olur.
Hola
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Hola »

Arkadaşın dediği gibi 3 günüm bugün karanfil suyuna başlayalı 6 yıldır bitmeyen idrar hissi var bende ve yanma normalde 25-35 defa giderim tuvalete bugün 5 kez gittim sadece
Icedive26
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Icedive26 »

suyu değil sadece kendisini de tüketin bence arkadaşlar. Sıcak suda iyi yumuşuyor. 2-3 adet tüketin de yumuşayanları. Dış evtlerine vb birçok faydası var.
not: önerilerim ya da yorumlarım hastalıkla ilgili deneyimlerime ait kendi görüşlerimi temsil eder. Ben sadece sizler gibi bir hastayım. lütfen mutlaka en basit bir supplementi dahi doktorunuza danışarak kullanınız. ya da riski kendiniz alınız.
celikk

Mesaj gönderen celikk »

Hola yazdı:Arkadaşın dediği gibi 3 günüm bugün karanfil suyuna başlayalı 6 yıldır bitmeyen idrar hissi var bende ve yanma normalde 25-35 defa giderim tuvalete bugün 5 kez gittim sadece
Şuan durumunuz ne
MENDERES1983

Mesaj gönderen MENDERES1983 »

Karanfil çiçeğin yaprağımı yoksa marketlerde satılan baharat gibi olanmı
celikk

Mesaj gönderen celikk »

Bakalım bende baharatcıdan aldım deneyecem
MENDERES1983

celikk yazdı:Bakalım bende baharatcıdan aldım deneyecem
Deneyimi paylaş olmazsa bende alıyorum yarın bi gün
MENDERES1983

Karanfil suyunu tecrübe eden arkadaşlar deneyiminizi tekrar paylaşın lütfen bende başlıcam
oktay

Mesaj gönderen oktay »

MENDERES1983 yazdı:Karanfil suyunu tecrübe eden arkadaşlar deneyiminizi tekrar paylaşın lütfen bende başlıcam
Ben başladım bugün 2. gün haber veririm.
ender71
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ender71 »

Serkankaplan yazdı:
Ozan35 yazdı:Merhaba arkadaşlar ben hastalığın 7. Ayındayken kendim keşvetiğim birşey buldum bunu mutlaka ama mutlaka öneriyorum nerdeyse düzeldim ve cinsel aktivite olarakta muhteşem düzeltiyor hemen anlatmaya başlıyorum umarım sizde şifa bulursunuz arkadaşlar bildiğimiz kuru karanfili 4 5 tane kadar 1 fincan bardağa koyuyoruz nescafe yapar gibi üzerine sıcak su koyuyoruz 2 dk ağzını çay tabağıyla kapatıyoruz günde 2 kere içebilirsiniz ilk 4 gün pek faydası yokmuş gibi gelicek kanmayın devam edin 5. Veya 6. Gün göreceksiniz çok iyi gelicek umarım bendeki etkiyi yaratır sizdede ben o kadar antibiyotik kulandım birsürü ilaç kulandım bu kadar faydasını görmedim lütfen deneyin birşey kaybetmezsiniz
Ne gibi şikayetleriniz vardı?

Ne kadar kullandın kaç gün
Kullanmaya devam ediyormusun
paramedik
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen paramedik »

Aç tok farkedermi içmek için karanfil suyunu?
Chamber04

Mesaj gönderen Chamber04 »

Cinselliğe iyi geliyor Kesinlikle diyebilirim için düşük libidonuz varsa
Farate
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Farate »

Chamber04 yazdı:Cinselliğe iyi geliyor Kesinlikle diyebilirim için düşük libidonuz varsa
Sertleşmeye faydası var mı
Chamber04

Farate yazdı:
Chamber04 yazdı:Cinselliğe iyi geliyor Kesinlikle diyebilirim için düşük libidonuz varsa
Sertleşmeye faydası var mı
Stresi filanda düzeltir afrodizyakmış zaten birazdan içicem test ederim sertleşmeyi :D
Chamber04

Yok öyle tak diye sertleşme yapmaz kendiliğinden önce 3 4 gün deneyin ondan sonra olabilir