Bağışıklık güçlendirme

Şifalı bitkiler, karışımlar, kürler vb.
Muro2334
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Bağışıklık güçlendirme

Mesaj gönderen Muro2334 »

Arkadaşlar bağışıklığım çok düşük ayrıca mide bağırsak gaz sorunları da yaşıyorum ne kullanmamı ve yememi içmemi önerirsiniz
Muro2334

Re: Bağışıklık güçlendirme

Özellikle kadir abi önereceğin şeyler neler
Muro2334

Tabiki bide aşırı halsizlik var parça parça yazdım biraz kusura bakmayın
Followme
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Followme »

Muro2334 yazdı:Arkadaşlar bağışıklığım çok düşük ayrıca mide bağırsak gaz sorunları da yaşıyorum ne kullanmamı ve yememi içmemi önerirsiniz
Gaz sorunun için doğal elma sirkesi sabah akşam içebilirsin bağırsak floranda bir bozukluk var gaz, kabızlık, ishal, karında şişlik varsa yanında çiğ çörek otuyla beraber kullan kardeşim.
Beyaz ekmek, poğaça unlu mamüller, süt ve süt ürünlerini bırak.
Followme

Kefir kullan laktozsuz
Followme

Katkısız çavdar veya kepek ekmeği tüket fazla ekmek yeme. Lifli gıdalar tüket gaz yapıcı besinlerden biraz uzaklaş. Yemek yerken yavaş ye lokmaları iyi çiğne.
millexplorer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Mesaj gönderen millexplorer »

Öncelikle D Vitamini, B12 ve Hemogram değerlerine baktır. Ne yazık ki ülkemizde özellikle kuzey bölgelerde yaşayanlarda ciddi bir D Vitamini eksikliği söz konusu. D Vitaminin önemini bir ara internetten okumanı tavsiye ederim. Eğer düşüklük var ise eczaneden D vitamini alıp ekmeğin üzerine döküp her ay düzenli tüket. B12 eksikliğin var ise dil altında eriyen hapları kullan. Hemogram düzenli takip et HGB düşüklüğü halsizlik, LYM düşüklüğü ise bağışıklığını olumsuz etkiler. Protein, sebze ağırlıklı beslenmeni tavsiye ederim. Mesela ben her gün 1 yumurta yiyorum ve dengeyi korumaya çalışıyorum. Ayrıca ben Solgar Multi Billion probiyotik, 1000mg C Vitamini, Pharmaton kullanıyorum.
Fethiakca

Mesaj gönderen Fethiakca »

millexplorer yazdı:Öncelikle D Vitamini, B12 ve Hemogram değerlerine baktır. Ne yazık ki ülkemizde özellikle kuzey bölgelerde yaşayanlarda ciddi bir D Vitamini eksikliği söz konusu. D Vitaminin önemini bir ara internetten okumanı tavsiye ederim. Eğer düşüklük var ise eczaneden D vitamini alıp ekmeğin üzerine döküp her ay düzenli tüket. B12 eksikliğin var ise dil altında eriyen hapları kullan. Hemogram düzenli takip et HGB düşüklüğü halsizlik, LYM düşüklüğü ise bağışıklığını olumsuz etkiler. Protein, sebze ağırlıklı beslenmeni tavsiye ederim. Mesela ben her gün 1 yumurta yiyorum ve dengeyi korumaya çalışıyorum. Ayrıca ben Solgar Multi Billion probiyotik, 1000mg C Vitamini, Pharmaton kullanıyorum.
Merhaba aynı şeyi bende yaşadım ve d vitamini b12 vitamini iyot bakır çinko magnezyum selenyum ve benzeei yaklaşık 35 tane değere baktırdım.D, B12, selenyum, iyot,magnezyum, ve bazı karaciğer değerlerim kötü çıktı bunun üzerine doktorun da tavsiyesiyle şu ütünleri kullanmaya başladım.D vitamini için devit 3 ampul hafta da 1 ampul kırıp içilecek 2 hafta ve ocean d2 k3 günde 3 damla, B12 için methyl dil altı sprey günde 2 sprey dilatına tek seferde, magnezyum için magnimor plus günde 1 tablet,iyot için lügol çözelti su içerisine günde 4 damla suya damlatılıp içilecek 3 hafta sonra günde 1 damla,karaciger için çok fazla antibiyotik kullandığımdan dolayı new life enginar ekstresi günde 1 tablet,prostat için takviye edici gıda prostaquil günde 1 tablet,selenyum için brezilya cevizi günde iki adet yenecek şeklindeydi bunun içinde başlık açıp paylaşayım belki sıkıntısı olanlara faydamız olur geçmiş olsun.
Muro2334

Laktssuz güvenilir kefir marketlerden bulunabilir mi
Muro2334

Fethiakça şuan nasılsın vitaminler işe yaradı mı bende yarın sabah ölçtürecem tüm değerlerimi
Followme

Muro2334 yazdı:Laktssuz güvenilir kefir marketlerden bulunabilir mi
İçimi şok marketlerde bulursun
Altınkılıç markayı migroslarda bulabilirsin laktozssuz olmasına dikkat et yoksa diğeri aşırı gaz yapabilir.