Zerdeçal zencefil tarçın

Şifalı bitkiler, karışımlar, kürler vb.
Imzekken
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Zerdeçal zencefil tarçın

Mesaj gönderen Imzekken »

Ben bu üçlğ karışımdan fayda gördüm isteyenler kullanabilir ven şimdi başka bir bitkisel tedaviye başlıyacağım onun için buna ara verdim yoksa devam ederdim tavsiye ederim kısacası

Bir tatlı kaşığı zerdeçal
Bir tatlı kaşığı zencefil
Bir tatlı kaşığı tarçın
Yarım çay kaşığı karabiber
Yarım limon sıkıp içine atıyorsun
3 veya 2.5 bardak su

5.7 dakika kaynatıp r bardağını sabah bir bardağını akşam içiyorsun sıcak soğuk farketmez

Deneyenler görüşlerini yazarlarsa forum adına iyi olur
Mrshadow

Re: Zerdeçal zencefil tarçın

Mesaj gönderen Mrshadow »

bu bitkisel degil mi
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen osmankul »

Bu gibi seyler daha once forumda defalarca yazildi cizildi prostat yuksek oranda kanlanan bir organ degil antibiyotikker bile yeterli miktarda ulasamazken bitkisel caylar napsin ? Ben aylarca zerdecal zencefil kaynatip kullandim sonra buyuk ihtimalle bu is karacigerimin hosuna gitmedi bende biraktim. Bitkisel isler belki idrar yollarina iyi gelebilir ancak prostatitte ise yaramiyor. Keske yarasa fayda gordum diyenlerede supheyle bakiyorum inandirici gelmiyor.
Imzekken

osmankul yazdı:Bu gibi seyler daha once forumda defalarca yazildi cizildi prostat yuksek oranda kanlanan bir organ degil antibiyotikker bile yeterli miktarda ulasamazken bitkisel caylar napsin ? Ben aylarca zerdecal zencefil kaynatip kullandim sonra buyuk ihtimalle bu is karacigerimin hosuna gitmedi bende biraktim. Bitkisel isler belki idrar yollarina iyi gelebilir ancak prostatitte ise yaramiyor. Keske yarasa fayda gordum diyenlerede supheyle bakiyorum inandirici gelmiyor.
Kusuruma bakmada sen gerşeye bir şüpheyle yaklaşıyorsun biraz geniş ol bence şüphelenecek ne var ortada valla ne desem bilemiyorum sen bu karışımdan içtinmi yok içmedin ama anca bir ben biliyorum havası yapma bence böyle şeyler kullacak kişilere de algı oluşturma sende iyi gelmeyen başkasında gelebilir epi topu 25 liraya gelir şu formül piyasada hangi takviyeui alabilirsin bu fiyata çoğu takviden çojda iyidir kanser hastalarına bile bunu tavsiye ediyorlar
Imzekken

Mrshadow yazdı:bu bitkisel degil mi
Evet abi
osmankul

Imzekken yazdı: Kusuruma bakmada sen gerşeye bir şüpheyle yaklaşıyorsun biraz geniş ol bence şüphelenecek ne var ortada valla ne desem bilemiyorum sen bu karışımdan içtinmi yok içmedin ama anca bir ben biliyorum havası yapma bence böyle şeyler kullacak kişilere de algı oluşturma sende iyi gelmeyen başkasında gelebilir epi topu 25 liraya gelir şu formül piyasada hangi takviyeui alabilirsin bu fiyata çoğu takviden çojda iyidir kanser hastalarına bile bunu tavsiye ediyorlar
Yukarda bahsettigin baharatlardan tarcin haric hepsini birlikte ya da farkli karisimlarla denedim saracoglunun kurunude denedim baska seylerde denedim sonuc kocaman bir sifir. Kullandigim baharat, ot, cel copun prostata 300 mg aspirin kadar etkisi yok. Bu baharatlar icin antienflamatuar dense bile bu vucudun kendi enflamasyonunu biraz dusuruyor yoksa bakteriler tarafindan iplenmiyor bile. Cogumuzun sorunu prostatimizdaki bakteriler . Ne yazik ki bakterileri prostat icinde imha edicek antibiyotikler haricinde bir alternatifimiz yok. Ben saracoglunun kurunu aylarca kullandim sonucta yine karacigerim dur artik dedi !! O gun itibari ile gerek bu forumdan ogrendiklerimden gerekse okuduklarimdan anladigim bu isin tedavisi tamamen medikal olabilir. Yada vucut bir sekilde hastaligi yener.(zayif ihtimal olsada) Yukarda belirttigin zerdacal konusunuda iyi arastir icindeki aktif maddenin vucut tarafindan emilmesi icin nerdeyse saatlerce yagin icinde kaynatilmasi lagzim ayni sekilde tarcinin yuksek oranda kan sulandirici icerdigini dikkatli kullanilmasi gerektigini ve bu bitkilerin o kadar masum olmadigini anlarsin. Suphecilik bilimsel yaklasimin geregi oldugu gibi prostatitli olarak yasadiklarimdan daha fazla ders cikarmasini biliyorum belkide. Bildigini yapmaya devam etmek elbette hakkin, bu forum sonucta karsilikli bilgi tecrube paylasimi icin degil mi ??
Imzekken

osmankul yazdı:
Imzekken yazdı: Kusuruma bakmada sen gerşeye bir şüpheyle yaklaşıyorsun biraz geniş ol bence şüphelenecek ne var ortada valla ne desem bilemiyorum sen bu karışımdan içtinmi yok içmedin ama anca bir ben biliyorum havası yapma bence böyle şeyler kullacak kişilere de algı oluşturma sende iyi gelmeyen başkasında gelebilir epi topu 25 liraya gelir şu formül piyasada hangi takviyeui alabilirsin bu fiyata çoğu takviden çojda iyidir kanser hastalarına bile bunu tavsiye ediyorlar
Yukarda bahsettigin baharatlardan tarcin haric hepsini birlikte ya da farkli karisimlarla denedim saracoglunun kurunude denedim baska seylerde denedim sonuc kocaman bir sifir. Kullandigim baharat, ot, cel copun prostata 300 mg aspirin kadar etkisi yok. Bu baharatlar icin antienflamatuar dense bile bu vucudun kendi enflamasyonunu biraz dusuruyor yoksa bakteriler tarafindan iplenmiyor bile. Cogumuzun sorunu prostatimizdaki bakteriler . Ne yazik ki bakterileri prostat icinde imha edicek antibiyotikler haricinde bir alternatifimiz yok. Ben saracoglunun kurunu aylarca kullandim sonucta yine karacigerim dur artik dedi !! O gun itibari ile gerek bu forumdan ogrendiklerimden gerekse okuduklarimdan anladigim bu isin tedavisi tamamen medikal olabilir. Yada vucut bir sekilde hastaligi yener.(zayif ihtimal olsada) Yukarda belirttigin zerdacal konusunuda iyi arastir icindeki aktif maddenin vucut tarafindan emilmesi icin nerdeyse saatlerce yagin icinde kaynatilmasi lagzim ayni sekilde tarcinin yuksek oranda kan sulandirici icerdigini dikkatli kullanilmasi gerektigini ve bu bitkilerin o kadar masum olmadigini anlarsin. Suphecilik bilimsel yaklasimin geregi oldugu gibi prostatitli olarak yasadiklarimdan daha fazla ders cikarmasini biliyorum belkide. Bildigini yapmaya devam etmek elbette hakkin, bu forum sonucta karsilikli bilgi tecrube paylasimi icin degil mi ??
Amenna tabi tecrübe paylaşma yeri ben faydasını gördüm diyerek başlık açtım tecrübe edinerek ama sen diyorsun ki faydasını gördüm diyenden şüphe ederim, para istemedim bişey pazarladığımda yok şüphe etmen ve kati konuşman prostatit hastalığının sende psikolojiyi baya etkilediği algısını uyandırdı bende ben şu şekilde denedim fayda etmedi demek daha doğru olur uslup açısından yoksa burada kimsenin art niyetle bulunduğunu zannetmiyorum neyse saracoğlunun kürünü nasıl kullandın kendisindenmi temin etmişdin yoksa aktardan karabaş melisa alıpmı kullanmışdın ha bide bı hastalıkdan sonra bilime pek güvenilmemesi gerektiğini öğrendim ben
osmankul

Sizin kötü niyetli olduğunuzu düşünmüyorum ancak kullandığınızı söylediğiniz baharatlarin prostat enfeksiyonuna iyi geldiğini gösterebilecek kaç tane bilimsel makale var ? Bende bir ümit diye bir çok baharatı bitkiyi kullandım. Forumdan sağolsun yazan arkadaşların soyledikleri bir çok seyide kullandım. Sonuçta saracoglunun kurunu sıcak içince ağrıyı biraz teskin ediyor o kadar yoksa tedavi medavi ettiği yok belki 6 ay kullanmisimdir sonuç kocaman bir sıfır. Zaten baharat ve bitkilerin vücut içinde kanlanmanin az olduğu bir organa ulaşabilmesi mantığı biraz zorlamak. İçtin limon melisa+karabaş otu cayini bardakta 50 mg etken madde oldugu şüpheli bunun kaç mg prostata ulasabilir çünkü maddeler vücudun başka yerlerinde gidecek prostata kan yoluyla ulaşması lagzim sonuc 0+0 elde var sıfır =0 bu mantığı diğer baharat ve bitkilerde uygularsan benim kurduğum mantığı anlarsın. Ben zencefil ve zerdecali 10-15 dk kaynatarak icmeyide denedim yine bir noktada karaciğerinmi ya da safra kesemi rahatsız etti. Sunuda hatırlatim zerdecali safra kesesi sorunu olanların dikkatli kullanması gerekiyor. Saracoglunun mağazasından hayatımda sadece bir defa harnup özü almisimdir bir kaç yüz Gr lik özü 20 TL den almıştım öksürük için. Bir halta yaramadığı gibi fiyatında çok yüksek olduğunu düşünüyorum makbulde 600 Gr harnup özü 14 TL civari şu an ben alalı 3-5 yıl hecmis aradan. Limon melisa karabaş otunu Tahtakale deki baharatcilardan temin ettim. Saracoglunun servetini artırmasına yardımı bir kere yaptım bir daha yapmayı düşünmüyorum. Şu ana kadar forumda rastladigim tek bir kişinin penisinden siringayla çörek otu yağı vererek iyileştiğini iddia ettigini hatırlıyorum o kadar. Bunun haricinde bitkiyle alternatif tıp dışı yöntemle iyileşen yok gibi. Zaten iyileşenlerde forumun 50 de biri bile değildir. Bu hastalık bir kaç tıbbi disiplinin(üroloji+enfeksiyon) birlikte tedavi etmesi gereken bir rahatsızlık. Kamu hastanelerinde çözüm bulmak nerdeyse imkansiz özelde de kosusturmak için cüzdanın şişman olmasi gerekiyor. Antienflamatuar bitki ve baharatlar insan vücudu içinde bakterileri öldürür diye bir kaide yok. Zerdeçal ve zencefilin antienflamatuar özelliği mikrobik olmayan enflamasyonu düşürebiliyor denmekte yoksa prostattaki mikroplar davul zurna oynamaya devam ediyor. Sevdiğim bir sözü burda söylemek istiyorum cehennme giden yollar iyi niyet taşlariyla oruludur.
Imzekken

osmankul yazdı:Sizin kötü niyetli olduğunuzu düşünmüyorum ancak kullandığınızı söylediğiniz baharatlarin prostat enfeksiyonuna iyi geldiğini gösterebilecek kaç tane bilimsel makale var ? Bende bir ümit diye bir çok baharatı bitkiyi kullandım. Forumdan sağolsun yazan arkadaşların soyledikleri bir çok seyide kullandım. Sonuçta saracoglunun kurunu sıcak içince ağrıyı biraz teskin ediyor o kadar yoksa tedavi medavi ettiği yok belki 6 ay kullanmisimdir sonuç kocaman bir sıfır. Zaten baharat ve bitkilerin vücut içinde kanlanmanin az olduğu bir organa ulaşabilmesi mantığı biraz zorlamak. İçtin limon melisa+karabaş otu cayini bardakta 50 mg etken madde oldugu şüpheli bunun kaç mg prostata ulasabilir çünkü maddeler vücudun başka yerlerinde gidecek prostata kan yoluyla ulaşması lagzim sonuc 0+0 elde var sıfır =0 bu mantığı diğer baharat ve bitkilerde uygularsan benim kurduğum mantığı anlarsın. Ben zencefil ve zerdecali 10-15 dk kaynatarak icmeyide denedim yine bir noktada karaciğerinmi ya da safra kesemi rahatsız etti. Sunuda hatırlatim zerdecali safra kesesi sorunu olanların dikkatli kullanması gerekiyor. Saracoglunun mağazasından hayatımda sadece bir defa harnup özü almisimdir bir kaç yüz Gr lik özü 20 TL den almıştım öksürük için. Bir halta yaramadığı gibi fiyatında çok yüksek olduğunu düşünüyorum makbulde 600 Gr harnup özü 14 TL civari şu an ben alalı 3-5 yıl hecmis aradan. Limon melisa karabaş otunu Tahtakale deki baharatcilardan temin ettim. Saracoglunun servetini artırmasına yardımı bir kere yaptım bir daha yapmayı düşünmüyorum. Şu ana kadar forumda rastladigim tek bir kişinin penisinden siringayla çörek otu yağı vererek iyileştiğini iddia ettigini hatırlıyorum o kadar. Bunun haricinde bitkiyle alternatif tıp dışı yöntemle iyileşen yok gibi. Zaten iyileşenlerde forumun 50 de biri bile değildir. Bu hastalık bir kaç tıbbi disiplinin(üroloji+enfeksiyon) birlikte tedavi etmesi gereken bir rahatsızlık. Kamu hastanelerinde çözüm bulmak nerdeyse imkansiz özelde de kosusturmak için cüzdanın şişman olmasi gerekiyor. Antienflamatuar bitki ve baharatlar insan vücudu içinde bakterileri öldürür diye bir kaide yok. Zerdeçal ve zencefilin antienflamatuar özelliği mikrobik olmayan enflamasyonu düşürebiliyor denmekte yoksa prostattaki mikroplar davul zurna oynamaya devam ediyor. Sevdiğim bir sözü burda söylemek istiyorum cehennme giden yollar iyi niyet taşlariyla oruludur.
Siz forumu iyi okumamışsınız anlaşılan okadar kişi varki bitkilerle iyi olan neyse lafı uzatmanın bir anlamı yok umarım iyileşirsiniz ama bu mantıkla zorlanırsınız ne demiş atalar bırak sarhoşu yıkılana kadar gitsin