karbonat sahtekarlığı

Şifalı bitkiler, karışımlar, kürler vb.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

karbonat sahtekarlığı

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

http://beyintumoru.org/2013/08/karbonat ... avisi.html

arkadaşlar malum facebook ve bazı yerlerlerde yani kısacası internet ortamında karbonatın sözde faydaları hakkında yalan yanlış hiç bir bilimsel kanıta dayanmayan yazılar mevcut.hele facebookta karbonat kullanımı ile ilgili bazı gruplar bile var.verdiğim linkte karbonat yalanı efsanesinin nasıl doğduğunu ve nasıl son bulduğunu anlatan bir yazı var.ama bazı insanlar ister bizim ülkemizde ister yurt dışında olsun bu yalanı kendilerine göre sürdürmeye devam ediyorlar.karbonat hiç bir şekilde kullanmayın arkadaşlar.
prostatiniseveyim

Re: karbonat sahtekarlığı

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

İyi olmus eline saglik zat3n hic inanmadim simdi biri cikip sey diyebolir ya aslinda adami ilac lobisi bitirdi pahali ilaclar satilsin diye adami sahtekar ilan ettiler oysaki bi carbonat tusu ucu bi sekilde tum hastaliklari iyilestirio dwnilebilir hadi hayirlis tabii

Yalniz b3n inanmadim karbonatla olacak is deil
selmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen selmet »

benim icin karbonatin en faydali yonu ter kokusunu sifirlamasi. bu sicak yaz aylarinda koltuk altlarima karbonat suruyorum. 24 saat ter kokusu olmuyor. tavsiye ederim.
secret

Mesaj gönderen secret »

İngiliz karbonatını forumda bir kişi öneriyordu sürekli.
ABittersweetLi

facebook gruplarında karbonat sahtekarları aynı zamanda gümüş suyu yapıp satmaya başlamışlar.milletin sağlığı bu kadar ucuz mu yani.forumda kim öneriyordu hatırlamıyorum.zaten bende dahil kullanan çok kişi oldu.kimse fayda görmedi.
selchuk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

Arkadaşlar,sodyum bikarbonat(karbonat),elma sirkesi,limon,turşu,kefir,ev yoğurdu,vs ürünler vücudumuzu alkali yapan ürünlerdir.
Vücudu asidikten alkaliye çevirdiğimiz zaman(yani pH'ı 7.36nın üstüne çıkardığımız zaman),bağışıklık sistemimiz sağlıklı çalışmaya başlar ve tüm hastalıklara karşı vücudumuzu savunmaya çalışır.
Yani Karbonat bir ilaç değildir.Limonu suya sıkıp içmekle,karbonatı suyla karıştırıp içmek arasında hiçbir fark yoktur.
Eğer vücudunuzu alkali yapmak istiyorsanız,bunun en pratik yollarından biri de karbonattır.
Karbonata karşıyım,ben fermente ürünlerle yapmak istiyorum diyorsanız yapabilirsiniz.

Karbonat veya diğer alkali yapıcı ürünleri,pH ınızı kontrol etmeden kullanamazsınız.
Bir pH metre ile hergün veya gün aşırı idrarınızdan kontrol etmeniz lazım.Yaptığınız kontrolde pH 7.36 yı tutturmanız lazım.
Tutmuyorsa yediklerinizde problem vardır.Asidik gıdaları(şeker,karbonhidrat,alkol,et,et,ürünleri..) tüketip 7.36yı tutturmanız için, bir hayli miktar karbonat kullanmanız lazım.Yani dietinize dikkat etmeden 7.36 ve üstü pH a asla ulaşamazsınız.
Dietinize dikkat ederken bile,7.36 ve üstü pH ı tutturmanız için,pH metreden pH ınızı sürekli takip etmeniz ve kullanacağınız karbonat miktarını ve günde kaç kere kullanacağınızı kendiniz ayarlamanız lazım.

Ticari bir ürün olmadığı için karbonatı savunuyorum.
İlgilenenler için aşağıdaki linklerden kullanıcı yorumlarını okumalarını öneririm;
https://www.facebook.com/kemal.milar?fref=ts

https://www.facebook.com/notes/kemal-ca ... ?pnref=lhc
selchuk
İletişim:

Re: Modern Tıp ve Alternatif Tıp

Mesaj gönderen selchuk »

selchuk yazdı:Modern Tıpçılar,Alternatif Tedavileri kabul etmezler.Yine aynı şekilde,Alternatif Tıpçılar da Modern Tıbbı kabul etmezler. Kabul ettikleri an zaten kendilerine gerek kalmayacaktır :)
Bence doğru olan,her iki tedaviyi de doğru kabul eden Holistik Tıptır.Holistik Tıp,Modern Tıbbın Alternatif Tıp ürünleri ile tamamlanmasıdır.

AbitterSweet,verdiğin link bir modern tıp sitesi linki.Farklı bir şey söylemelerini beklemek mantıksız.
pH 7.55 ten sonra yazdıkları problemler tamamen yalan.
Ayrıca bu beyin tümörü doktorlarına sormak lazım,beyine metastas yapmış kanserden ameliyat ve tedavi ettikleri,3sene-5 sene yaşayan hastaları yüzde kaç? :) Ben söyleyim sıfır !!!
ABittersweetLi

abi kendin diyorsun moden tıp sitesi diye.adamlar o kadar deneyler testler yapıp ona göre yazıyorlar.kendi düşüncelerini yazmıyorlar yani.bilimde yalan olmaz abi :) karbonatın faydası ile ilgili şimdiye kadar kanıtlanmış bilimsel bir veri yok.hadi biz kullanırız.ama adamlar kanserli hastalara kemoterapiyi bırakın karbonat kullanın diyorlar.bu insan sağlığına saygısızlıktır.ki o meşhur İtalyan doktorun karbonat ile iyileştirdiğim dediği hastalarda ölmüş.adamın hekimliği alınmış.gizli kamerada da basmışlar.daha ne olsun :)
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

selchuk yazdı:
ABittersweetLi yazdı:abi kendin diyorsun moden tıp sitesi diye.adamlar o kadar deneyler testler yapıp ona göre yazıyorlar.kendi düşüncelerini yazmıyorlar yani.bilimde yalan olmaz abi :) karbonatın faydası ile ilgili şimdiye kadar kanıtlanmış bilimsel bir veri yok.hadi biz kullanırız.ama adamlar kanserli hastalara kemoterapiyi bırakın karbonat kullanın diyorlar.bu insan sağlığına saygısızlıktır.ki o meşhur İtalyan doktorun karbonat ile iyileştirdiğim dediği hastalarda ölmüş.adamın hekimliği alınmış.gizli kamerada da basmışlar.daha ne olsun :)
Kanser konusuna girersek çıkamayız :) Kanser ilacı sektörü Amerikada en az silah sektörü kadar büyük rantlı ve uluslararası bir sektör.Bu ilaçların dışında kanser ilacı ve doktor yaşatmazlar.Sen bilmezsin vaktiyle zakkumdan kanser ilacı yapan Dr Ziya diye bir doktor vardı.Adamı burda barındırmadılar Amerika'ya kaçtı.İlaç FDA'nın 1ci aşamasını geçti,2ci aşamada durdurdular.
Modern tıpta kanserin tedavisi yok.Sadece kemoterapi denilen çok tehlikeli toksinlerle ve ilaçlarla hastanın ömrünü 3-5 seneye çıkarabiliyorlar.Sonuç maalesef ölüm.
Bu arada karbonat konusunu da nerden buldun da taktın merak ettim :) :) Forumda karbonat kullanın iyi olursunuz diyen mi oldu? :D
ABittersweetLi

abi her kanser hastası mutlaka ölür gibisinden konuşuyorsun ama kemoterapi görüpte iyileşen bir çok hasta var :) valla internette çok dolanıyor bu karbonat.faydası olduğu yönünde bilimsel bir kanıtı olmamasına rağmen sanki her derde iyi geliyormuş gibi gösterilmesine ve asli tedavi yöntemleri ile kurtulmak varken karbonat içerek dahada çok sağlıkları bozuluyor insanların.buna tepki niteliğinde yazdım :)
secret

Mesaj gönderen secret »

Benim bildiğim asidik yediğiniz yiyeceklere karşında alkalik yiyecekler almanız gerekir. Bu yiyeceklerde her türlü bitkidir. Sırf karbonhidratı damlat ph ın yükselsin mantıgı bana saçma geliyor.
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

secret yazdı:Benim bildiğim asidik yediğiniz yiyeceklere karşında alkalik yiyecekler almanız gerekir. Bu yiyeceklerde her türlü bitkidir. Sırf karbonhidratı damlat ph ın yükselsin mantıgı bana saçma geliyor.
Diet yapmadan olmaz zaten..
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

ABittersweetLi yazdı:abi her kanser hastası mutlaka ölür gibisinden konuşuyorsun ama kemoterapi görüpte iyileşen bir çok hasta var :) valla internette çok dolanıyor bu karbonat.faydası olduğu yönünde bilimsel bir kanıtı olmamasına rağmen sanki her derde iyi geliyormuş gibi gösterilmesine ve asli tedavi yöntemleri ile kurtulmak varken karbonat içerek dahada çok sağlıkları bozuluyor insanların.buna tepki niteliğinde yazdım :)
Kanserin maalesef çaresi yok kardeşim.
ABittersweetLi

herkes iyileşecek diye bir şey yok ama iyileşenlerde var.en canlı örneği yakın arkadaşım kanserdi ve iyileşti.