BROMELAİN İLK GÜNDEN NELER YAPTI

Bitkisel veya hayvansal tabletler, vitaminler vb.
mehmet2323
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

BROMELAİN İLK GÜNDEN NELER YAPTI

Mesaj gönderen mehmet2323 »

Eczaneden bromelain siparişi verdim 500mg istedim 300mg getirmişler aldım. Dün ligone ile beraber Akşam ve sabah 1 tane olmak üzere yemekten 1 saat sonra içtim. 24 saatte 4 kez büyük abdeste çıktım 10 kez de 1,5-2 saat aralıklarla küçük abdeste çıktım. Günde 1 taneye mi düşüreyim yoksa bırakayım mı ? bu yaşadıklarım normal mi arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum.
Dogukan01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: BROMELAİN İLK GÜNDEN NELER YAPTI

Mesaj gönderen Dogukan01 »

mehmet2323 yazdı:Eczaneden bromelain siparişi verdim 500mg istedim 300mg getirmişler aldım. Dün ligone ile beraber Akşam ve sabah 1 tane olmak üzere yemekten 1 saat sonra içtim. 24 saatte 4 kez büyük abdeste çıktım 10 kez de 1,5-2 saat aralıklarla küçük abdeste çıktım. Günde 1 taneye mi düşüreyim yoksa bırakayım mı ? bu yaşadıklarım normal mi arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum.

Abi gıda takviyelerinden önce şekeri, gluteni, fabrikasyon gıdayı hayatından çıkar yoksa hiçbir işe yaramaz. Sanırım sende ibs de var
mehmet2323

Dogukan01 yazdı:
mehmet2323 yazdı:Eczaneden bromelain siparişi verdim 500mg istedim 300mg getirmişler aldım. Dün ligone ile beraber Akşam ve sabah 1 tane olmak üzere yemekten 1 saat sonra içtim. 24 saatte 4 kez büyük abdeste çıktım 10 kez de 1,5-2 saat aralıklarla küçük abdeste çıktım. Günde 1 taneye mi düşüreyim yoksa bırakayım mı ? bu yaşadıklarım normal mi arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum.

Abi gıda takviyelerinden önce şekeri, gluteni, fabrikasyon gıdayı hayatından çıkar yoksa hiçbir işe yaramaz. Sanırım sende ibs de var
Ben şeker kullanmıyorum, paketlenmiş gıdaları uzun zamandır tüketmiyorum. Ekmek çok yiyorum hamur işiyi de bir kesebilsek iyi olacak da bende iştah çok dayanamıyorum.
mehmet2323

Dogukan01 yazdı:

İBS olacağını sanmıyorum, bromelain den sonra bu kadar çok çıktım.
Dogukan01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Dogukan01 »

mehmet2323 yazdı:
Dogukan01 yazdı:

Ben şeker kullanmıyorum, paketlenmiş gıdaları uzun zamandır tüketmiyorum. Ekmek çok yiyorum hamur işiyi de bir kesebilsek iyi olacak da bende iştah çok dayanamıyorum.
Mehmet abi ekmek, hamur işi zaten şekerdir gluten şekerdir abi. Gluten vücudu mahfeder tüm hastalıkların sebebi bana göre gluten. Muhtemelen karaciğerin de yağlı senin göbeğin falan var. İştahımı kesemiyorum diyorsun bu insülin direncinin yüksek olmasından dolayı işte.
1-)Hamuru, patatesi, ekmeği, pirinci kesinlikle ve kesinlikle kesmen gerekiyor.
2-) seylon tarçını kullan insülin direncini kırmada birebirdir akşam yatmadan önce 1.5 2 litre suyun içine 2 adet çubuk seilon tarçını at sabah kalkar kalkmaz iç.ceviz de atabilirsin aynı suyun içine o da toksit attırır. Ama marketlerde satılan tarçından değil seylon tarçını olacak trendyolda satılıyor.
mehmet2323

Dogukan01 yazdı:
mehmet2323 yazdı:
Dogukan01 yazdı:

Mehmet abi ekmek, hamur işi zaten şekerdir gluten şekerdir abi. Gluten vücudu mahfeder tüm hastalıkların sebebi bana göre gluten. Muhtemelen karaciğerin de yağlı senin göbeğin falan var. İştahımı kesemiyorum diyorsun bu insülin direncinin yüksek olmasından dolayı işte.
1-)Hamuru, patatesi, ekmeği, pirinci kesinlikle ve kesinlikle kesmen gerekiyor.
2-) seylon tarçını kullan insülin direncini kırmada birebirdir akşam yatmadan önce 1.5 2 litre suyun içine 2 adet çubuk seilon tarçını at sabah kalkar kalkmaz iç.ceviz de atabilirsin aynı suyun içine o da toksit attırır. Ama marketlerde satılan tarçından değil seylon tarçını olacak trendyolda satılıyor.
Kardeşim bu konuda haklısın. Ben zaten 25 kilo verdikten sonra bu hastalık başıma geldi. Ben insülin hormonundan çok leptini çalıştırdım 24 saat yemek yemediğim oluyordu benim. Zamanında çok araştırdım bu insülin ve leptin mevzularını 16 saat aç geziyordum full leptini aktif ediyordum. İnsüline fırsat vermiyordum sonuç ne oldu 20 yaşında 110 kilo hastane yüzü görmemiş bir adamken 21 yaşında 80 kilo ile hastahaneden hastalıklardan çıkamayan bir adam oldum. Yani kısacası beslenme de sorun yok ben günde 2 öğün yiyorum şeker falan çok da abartmıyorum iştahım yeni olan birşey değil ki küçüklükten beri istahliyim.
mehmet2323

onur2424 yazdı:bromelain ödem atıcı olduğu için idrarın artması normal hatta baya iyi. Ödem idrar olarak atılıyor çünkü. Dışkı belki denk gelmiştir. Ananasta doğal olarak bulunan bir takviyenin zararlı olacağını düşünmüyorum.
Aynen bende onu düşündüm. Muhtemelen yemekten sonra tükettiğim için olabilir aç karnına içeceğim artık.
Icedive26
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Icedive26 »

Metabolizmayı hızlandırmıştır. Her insan değişik. Her takviye ve ilacın da insana yapabileceği etkiler değişik.
not: önerilerim ya da yorumlarım hastalıkla ilgili deneyimlerime ait kendi görüşlerimi temsil eder. Ben sadece sizler gibi bir hastayım. lütfen mutlaka en basit bir supplementi dahi doktorunuza danışarak kullanınız. ya da riski kendiniz alınız.