Bromelainmi quarcetinmi takviye olarak daha etkili

Bitkisel veya hayvansal tabletler, vitaminler vb.
Odyseus00
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Bromelainmi quarcetinmi takviye olarak daha etkili

Mesaj gönderen Odyseus00 »

Bromelain ve quarcetin önemli birer takviye bunların hangisi daha etkili yada ikisi aynı andamı kullanılmalı sizce
efsane2036

Re: Bromelainmi quarcetinmi takviye olarak daha etkili

Mesaj gönderen efsane2036 »

Odyseus00 yazdı:Bromelain ve quarcetin önemli birer takviye bunların hangisi daha etkili yada ikisi aynı andamı kullanılmalı sizce
Ben ikisini birden aldım sabah akşam kullanıcam
darkblues
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen darkblues »

Günde 2 Quercetin 1 Bromelain olarak kullanacağım ben.
Furkanal

Mesaj gönderen Furkanal »

Piysada çoğu quercetin olarak satılan gıda takviyeleri içinde bromelain de barındırıyor. Ben Solgar almıştım yenilerde, tablet başı 50mg bromelain var. Gündelik kullanımda 100 ediyor. Bilginiz vardır belki tabii daha fazla istiyorsunuzdur onu bilemem ben hatırlatıyım dedim. İlk gün günde 2 quercetin kullanımından sonra hayatımda görmediğim bir kabız geçirdim, anüste meme oldu acıdan gözlerim doldu kanlı felan çıktı dışkı garipti. Hala tam kendime gelemedim. Bugun tekrar bi deneyeceğim, böyle bir yan etki hiç literatürde görmedim sanırım tesadüf oldu, quercetinden bağımsız diye umut ediyorum. Ancak başına böyle bir şey gelen ya da hafif olsa da kabızlık yapmış biri varsa söylerse sevinirim.
Followme
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Followme »

Bende kullanıyorum aynı anda 1er tane
Furkanal

Mesaj gönderen Furkanal »

Edit: 2 tablet başına 50 mg bromelain var. Tablet başı demiştim, yanlış oldu.
Hk12

Mesaj gönderen Hk12 »

Furkanal yazdı:Piysada çoğu quercetin olarak satılan gıda takviyeleri içinde bromelain de barındırıyor. Ben Solgar almıştım yenilerde, tablet başı 50mg bromelain var. Gündelik kullanımda 100 ediyor. Bilginiz vardır belki tabii daha fazla istiyorsunuzdur onu bilemem ben hatırlatıyım dedim. İlk gün günde 2 quercetin kullanımından sonra hayatımda görmediğim bir kabız geçirdim, anüste meme oldu acıdan gözlerim doldu kanlı felan çıktı dışkı garipti. Hala tam kendime gelemedim. Bugun tekrar bi deneyeceğim, böyle bir yan etki hiç literatürde görmedim sanırım tesadüf oldu, quercetinden bağımsız diye umut ediyorum. Ancak başına böyle bir şey gelen ya da hafif olsa da kabızlık yapmış biri varsa söylerse sevinirim.
Solgarda aynı sıkıntıyı yaşamadım. Ama baska bir marka quercetin kullandım her kullandığımda ciddi kabız yaptı. O yüzden solgar dan vazgeçmicem artık 6 ay quercetin bromelain kullancam
darkblues
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen darkblues »

Kullananlar prostatit için bir fayda gördümü Quercetin den?
crunkstar

Mesaj gönderen crunkstar »

darkblues yazdı:Kullananlar prostatit için bir fayda gördümü Quercetin den?
kadir abi kullanmış bana boşuna para verme hiç bir fayda görmedim dedi sagolsun bende paramı boşa harcamadım. ben bütün takviyeleri çok çok fazlaca kullandım tam 4 kutu 60 lık beta glukan 4 kutu bromelain balenin neredeyse tüm çeşitlerini 1 2 şer kutu kullandım. günde 5 6 ya varan kullandıklarım oldu. hastalığın çok başlarıydı valla ne nüksüme mani oldu ne hafif geçirmeme neden oldu ne ilaçlardan hızlı fayda görmeme neden oldu hiç bir zerre faydam olmadı 10 doktorada söylediysem hepside boşuna öyle şeyler kullanma dedi. tamamen piskolojik elden geleni yapayım arzusu ile başvurulan bir metot ama şasi fikrim bence tamamen para tuzağı. yoğurt ve activia ürünlerini bırakınca kabız olmaya devam ediyordum. probiyotik takviye kabızlığıma bile mani olamıyordu bir activia kadar hiç birinden zerre fayda görmedim. açık ara tuvaletimide rahatlatan kendimi iyi hissettirek tek ürün activia ürünleri oldu. shot unu smoty sini yoğurtlarını devamlı kullanıyorum haftalık 35tl activia tüketiyorum ne tuvalet sıkıntım var nede ilaç kullanırken kendimi kötü hissetme. benim tamamen kendi şahsi düşüncemdim bin liradan fazla takviyeye para yatırmış biri olarak. activia dan aldıgımı alamadım.
Ven
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Ven »

crunkstar yazdı:
darkblues yazdı:Kullananlar prostatit için bir fayda gördümü Quercetin den?
kadir abi kullanmış bana boşuna para verme hiç bir fayda görmedim dedi sagolsun bende paramı boşa harcamadım. ben bütün takviyeleri çok çok fazlaca kullandım tam 4 kutu 60 lık beta glukan 4 kutu bromelain balenin neredeyse tüm çeşitlerini 1 2 şer kutu kullandım. günde 5 6 ya varan kullandıklarım oldu. hastalığın çok başlarıydı valla ne nüksüme mani oldu ne hafif geçirmeme neden oldu ne ilaçlardan hızlı fayda görmeme neden oldu hiç bir zerre faydam olmadı 10 doktorada söylediysem hepside boşuna öyle şeyler kullanma dedi. tamamen piskolojik elden geleni yapayım arzusu ile başvurulan bir metot ama şasi fikrim bence tamamen para tuzağı. yoğurt ve activia ürünlerini bırakınca kabız olmaya devam ediyordum. probiyotik takviye kabızlığıma bile mani olamıyordu bir activia kadar hiç birinden zerre fayda görmedim. açık ara tuvaletimide rahatlatan kendimi iyi hissettirek tek ürün activia ürünleri oldu. shot unu smoty sini yoğurtlarını devamlı kullanıyorum haftalık 35tl activia tüketiyorum ne tuvalet sıkıntım var nede ilaç kullanırken kendimi kötü hissetme. benim tamamen kendi şahsi düşüncemdim bin liradan fazla takviyeye para yatırmış biri olarak. activia dan aldıgımı alamadım.
Beta glukan özellikle vücut enfeksiyonla savaş halindeyken bağışıklık sistemini destekleme açısından başarılı bulunmuş. Fakat olay dozajda bitiyor aslında bu herşey için geçerli tabi, ligoneun beta glukanlı probiyotiğinde 100 var oldukça az yani,bununla ekstra bir betaglukan takviyesi alıp hatta gün içinde biraz yulaf yemek bile uzun vadede bağışıklık sistemi için oldukça yardımcı. Yanlış hatırlamıyorsam bir enfeksiyoncunun makalesinde okumuştum enfeksiyon vakalarında 300 ila 600 mg arası almanın faydasından bahsediyor. Bromelainde yüksek dozlarda alınsa daha iyi 1000 1500 arası (tek başına kan sulandırabilme özelliği bile gayet iyi ilaç tedavisiyle kombine olursa) ki iltihapla mücadelede de işlevsel, boş karna alınması tavsiye edilir yanlış hatırlamıyorsam onarımla da alakası olan bir enzim.Ki herşeyi geçtim placebo denilen olay kanıtlanmış bir etki hiçbir işe yaramıyor olsalar bile (sanmıyorum tabi) placebodan bile kendinizi daha iyi hissetmeniz olası ki kendinizi iyi ve olumlu hissetmek bile hormon dengelerinden dolayı yine bağışıklık sistemi üzerinde söz sahibi ve bu bile bizim hastalığımızı doğrudan etkiliyor, hastalığı etkilemeyecek olsa bile hastalığı negatif etkileyebilecek (nezle,grip vs.) etkenlerin oluşumunu engelleyip dolaylı yoldan çok sayıda faydaları olabilir biz farketmesek bile. Çok pahalı olmadıklarından mütevellit bence kullanılmalarında sakınca yok. Ama aldığınız takviyelerin etken madde dozlarına dikkat edin çogunun içinde eser miktarda bulunuyor ve para tuzağından öteye geçmiyor doğal olarak.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Bromelain vücuttaki bazı sıvıları inceltiyor. mesela bu takviyeyi kullanırken geniz akıntınız olabilir. sinüzite de etkisi var. doğal olarak prostat sıvısını da incelterek akışken hale getirip bu sayede prostatın ödem atmasına yardımcı oluyor. bu takviyenin olayı budur.