Bagirsak mikrobiyatası için evde mayalanmiş yogurt.

Bitkisel veya hayvansal tabletler, vitaminler vb.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Bagirsak mikrobiyatası için evde mayalanmiş yogurt.

Mesaj gönderen kadir »

HER GÜN 2 BARDAK EVDE MAYALANAN
PROBİYOTİK YOĞURT TÜKETTİLER
Sonucuna kendileri de inanamadı!
ABD'de iki ayrı tıp merkezinde yürütülen bilimsel araştırmada, bağırsak mikrobiyomunu düzenlemek için probiyotik bakterilerden özellikle Lactobacillus grubunun ağırlakta olduğu ev yapımı probiotik yoğurdun potansiyeli değerlendirildi.
.
6 AY BOYUNCA İZLENDİLER.
AA'nın haberine göre; araştırmada, hassas bağırsak sendromu tanısı konulan 189 hasta incelemeye alınarak, katılımcılardan her birinin her gün 500 ml (yaklaşık 2 bardak ) ev yapımı probiotik yoğurt tüketmesi sağlandı ve semptomları 6 aylık süre boyunca izlendi.

Araştırmada, hassas bağırsak sendromu semptomlarının katılımcıların yüzde 89'unda tamamen rahatladığı, varolan tüm hassas bağırsak sendromu semptomlarının kaybolduğu ve hastalarda günlük bağırsak hareketlerinin düzeldiği tespit edildi.

Dünya Gastroenteroloji Kongresi'nde sonuçları açıklanan araştırmaya ilişkin bilgi veren Doç. Dr. Kıvanç Bilecen, söz konusu çalışmanın alanında bir ilk olduğunu belirterek, elde edilen öncül sonuçların çok önem taşıdığını söyledi.
.
İBS , GAZ ,ŞİŞKİNLİK , KABIZLIK ,İSHAL
Hassas bağırsak sendromunun en yaygın görülen sindirim sistemi hastalıklarından olduğunu aktaran Bilecen, hastalığın karında şişkinlik, ağrı, aşırı gaz, kabızlık ve ishal atakları ile seyrettiğini ve kişinin sosyal hayatını büyük ölçüde etkilediğini ifade etti.

"6 AY İÇİNDE AZALDIĞI VEYA TAMAMEN ORTADAN KALKTIĞI GÖZLENDİ"

Bilecen, hastalığın nedeninin tam olarak bilinmediğini dile getirerek, şu bilgileri verdi: "Araştırmalarda, hassas bağırsak semptomu hastalığı olanlarda kalın bağırsak hareketlerinde anormallik ve bağırsak duvarındaki kaslarla sinirler arasındaki iletimde bozukluk nedeniyle oluştuğu düşünülmektedir.
Bu sorun nedeniyle bağırsak dışkıyı atabilmek için birbiriyle uyumsuz hareketler yapmakta ve kişide karın ağrısı, şişkinlik ve dışkı kıvamı ve miktarı ile ilgili sorunlar meydana gelmektedir."

Şikayetlerin kişiden kişiye değiştiğine ancak beslenme alışkanlıklarının ve düzeninin hastalığı iyi veya kötü yönde etkilediğine dikkati çekildi.
"Amerika'da yapılan bilimsel araştırma sonuçları da her gün ev yapımı probiotik yoğurt tüketenlerde hassas bağırsak hastalığının gerilediğini gösterdi.
189 hastadan 169'unda semptomların, çalışmayı izleyen 6 ay içinde azaldığı veya tamamen ortadan kalktığı gözlendi" dedi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: Bagirsak mikrobiyatası için evde mayalanmiş yogurt.

Mesaj gönderen kadir »

Forum kuruldugundan beri hep bahsettigim bir konuydu teyit amacli paylastim. Kendimde tuketirim hergun dogal ev yogurdu. Marketten almam.
Espace42
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen Espace42 »

Kadir bey bu yogurdu ben de yapiyorum yanliz bana hic yaramiyor ozel ciftlikten sut aliyorum yidikce bagirsaklarim bozuluyor gecen kolonoskopi oldum bisey cikmadi ) herkeste ayni etkiyi yapmiyor sanirsam
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Espace42 yazdı:Kadir bey bu yogurdu ben de yapiyorum yanliz bana hic yaramiyor ozel ciftlikten sut aliyorum yidikce bagirsaklarim bozuluyor gecen kolonoskopi oldum bisey cikmadi ) herkeste ayni etkiyi yapmiyor sanirsam
lakoz alerjiniz olabili,r
Espace42

Yok kardesim hasta olmadan once boyle bisey yoktu hic alerjim yok kefir iciyorum bak o dokunmuyor ama genede yiyorum arasira
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Espace42 yazdı:Yok kardesim hasta olmadan once boyle bisey yoktu hic alerjim yok kefir iciyorum bak o dokunmuyor ama genede yiyorum arasira
Bazı dokunmaları artik absorbe edeceksiniz eger cok rahatsizlik vermiyorsa. Bagirsak florası sagligi icin.
Espace42

Saolun kadir bey oyle yapiyoruz zaten
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen prosta50 »

Prodam 10 diye yeni bir ürün çıkmış bilgisi olan varmı?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

prosta50 yazdı:Prodam 10 diye yeni bir ürün çıkmış bilgisi olan varmı?
Bu ückagitcilarin yaptigi ve surekli periyodik olarak isim degistirerek farkli bir uŕunmus gibi sosyal medyada paylastigi ne idüğü belirsiz bir nesnedir. Sakın kanmayin bilginiz olsun.