Propolis

Bitkisel veya hayvansal tabletler, vitaminler vb.
hayirdirinsallah
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Propolis

Mesaj gönderen hayirdirinsallah »

Arkadaşlar propolis kullananlar var mı? Ligone kullandım, şu an iyiyim şimdi de propolis ile devam edeceğim. Kullananlar Bilgi verebilir mi?
Allah büyük.
boony
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Re: Propolis

Mesaj gönderen boony »

Etil alkol ile çözünmüş sıvı propolis kullanabilirsin. Katinhalde olunca vücutta çok azı cözunuyor, sıvı halde olmalı, günlük 7-8 damla kullanılıyor. Ben suya damlatıp içiyorum,
Msln
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Msln »

hayirdirinsallah yazdı:Arkadaşlar propolis kullananlar var mı? Ligone kullandım, şu an iyiyim şimdi de propolis ile devam edeceğim. Kullananlar Bilgi verebilir mi?
7 yildir hic kesintisiz kullaniyorum. 4 yildir hastalikla mucadele ediyorum. Mucize bekliyorsan uzulursun. Ancak bagisikligini guclendirir. Su ile cozundurulmus sifir fayda saglar. Alkol ile cozundurulmus en iyisi. Ya da liyophilize toz hali var. Ben her ikisini kullaniyorum. Turkiye'de satan firma var.
Imzekken

Mesaj gönderen Imzekken »

Msln yazdı:
hayirdirinsallah yazdı:Arkadaşlar propolis kullananlar var mı? Ligone kullandım, şu an iyiyim şimdi de propolis ile devam edeceğim. Kullananlar Bilgi verebilir mi?
7 yildir hic kesintisiz kullaniyorum. 4 yildir hastalikla mucadele ediyorum. Mucize bekliyorsan uzulursun. Ancak bagisikligini guclendirir. Su ile cozundurulmus sifir fayda saglar. Alkol ile cozundurulmus en iyisi. Ya da liyophilize toz hali var. Ben her ikisini kullaniyorum. Turkiye'de satan firma var.
Alkol özelliğini kaybettiriyor diyor bazı firmalar
boony

Mesaj gönderen boony »

Muhafazakarlar için diyorlar, satış stratejisi, etil alkolün başka hiç bir şeyle ayrismiyor, arkadaşım yapıyor, bizzat gördüm, suda bir sene beklet ham halde öylece kaliuor. İçerisinde bal mumu olduğu için, vücut balmumunu ertemiyor, ham haliyle kullanınca en fazla yüzde 5-10 unu midede cözunuyor. Ama tıbbi etil alkolde tamamına yakını cözunuyor.
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

boony yazdı:Muhafazakarlar için diyorlar, satış stratejisi, etil alkolün başka hiç bir şeyle ayrismiyor, arkadaşım yapıyor, bizzat gördüm, suda bir sene beklet ham halde öylece kaliuor. İçerisinde bal mumu olduğu için, vücut balmumunu ertemiyor, ham haliyle kullanınca en fazla yüzde 5-10 unu midede cözunuyor. Ama tıbbi etil alkolde tamamına yakını cözunuyor.
İyide alkol uçucu bir madde netice de çok takılmamak lazım ota çöpe
boony

Mesaj gönderen boony »

Ağzı kapalı kalıyor, amaç maksimum fayda sağlamak, hepimiz bir derman arıyoruz. O yüzden söyledim,
kolcak

Mesaj gönderen kolcak »

Propolis alkol ile çözüldüğü zaman faydalı.
Içindeki bazı maddeler sadece alkol ile çözülüyor.
Bazı maddeler ise su ile ama yüzde 80 alkol kullanıldığında geride kalan su miktarı,suyla çözülecek maddelere yetiyor.
Kendiniz evde yapabilirsiniz.
Propolis ve dövme havan i derin dondurucuda bir iki gün bekletin.
Daha sonra donmuş propolis i havan da ezln mümkün olduğu kadar ezilsin veya kristalize olsun.fazla uzun yapılırsa yapışmaya baslar.
Sonra köyü renkli ve sağlam kapaklı cam bir kap içersine eczaneden aldığınız 80 derece alkol ile karıştırın.
1-1 5 ay kadar karanlık ve serin bir yerde saklayın.
Gün-de bir defa çalkalayın kısa süre.
Bir süre sonra propolis içindeki maddeler tamamen alkole karışacak ve gittikçe köyü bir renk alacaktır.
1 1,5 ay sonra şişenin içindeki sıvıyı kahve filtresinden veya bir kaç kat katlanmış kadın çorabindan geçirerek süzün.
Çok ucuza ve gerçekten kaliteli propolis elde edersiniz.
Alkol ve propolis oranını yüzde 20 veya 40 gibi ayarlayabilirsiniz.
Msln

Mesaj gönderen Msln »

cucu3636 yazdı:
Msln yazdı:
Bi link ya da görsel atabilir misiniz?
http://www.aridiyari.net/propolis-faydalari.html
Bu site satis yapiyordu. Fakat suan göremedim. Ithalatcisinin mail adresi vardi. Ofise geçince ozelden atarim
Msln

Mesaj gönderen Msln »

Buldum, bu site : https://www.aridunyasi.net/
Msln

Mesaj gönderen Msln »

Imzekken yazdı:
Msln yazdı:
Alkol özelliğini kaybettiriyor diyor bazı firmalar
Yok oyle birsey. Onlar satis yapsinlar diye oyle konusuyor. Propolisin icerisindeki fenolik ve flavonik bilesenlerin bircogu alkolle ayrisir. Suda ayristirip faydali oldugunu iddia edenler tamamen kendi yontemlerini pazarlama gayesindeler. Suda cozulen 20ml lik bir propolisin tum sisesini icsen alkolle cozunen propolisim 1 damlasina esdeger bile degil. Bursada seker formunda yapan firma var. O da işe yarar. Ama surekli seker yemiş olmak iyi degil.
Msln

Mesaj gönderen Msln »

Sen dedigimi yap. Toz formunu kullan. Agiz,boğaz enfeksiyonlarında ise alkolle yapilani tercih et. Her ikiside bulunsun. Spreyi Gripken veya olmaya yakinken hergun 4-5 kez kullaninca cok faydasi oluyor.
Followme

Mesaj gönderen Followme »

Saf toz probolis direk balla kullanımı öneriliyormu bilmem. Ama sıvı probolis extratıbi suya damlattığınızda bile dikkat edin parçacıklar oluşuyor hemen.
Maximus7781
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Maximus7781 »

alkolle yapılan propolis için marka tavsiyesi var mıdır?
Msln

Mesaj gönderen Msln »

Followme yazdı:Saf toz probolis direk balla kullanımı öneriliyormu bilmem. Ama sıvı probolis extratıbi suya damlattığınızda bile dikkat edin parçacıklar oluşuyor hemen.
Ister bal ile istersen su ile kullanirsin. Agzina bir miktarini al cevir biraz. Sonra yut. Sindirim sisteminde çözünüyor. Arkadaslar bu soyledigim bilgiler %100 dogrudur. Akademik bilgidir.
Msln

Mesaj gönderen Msln »

Maximus7781 yazdı:alkolle yapılan propolis için marka tavsiyesi var mıdır?
Bikindik markalar var. Bunlar bana samimi gelmiyor. Propolis kaliteleri ve icinde kattiklari oran belirsiz. Amaclari az maliyet cok para oldugu icin bunlardan alisveris yapmam. Siz de yapmayin. Ama aricilik fuarlari oluyor. Ari ciftligi olanlar var. Bunlar kendi yapip satiyor. Hem guvenilir olur. Alkolle ayristiran birkac ciftlik sahibi var. Ama ismi aklimda degil. Eve gecince sisenin uzerinden bakarim. Toz propolisi ise yukarida link vermistim ordan alabilirsiniz. Zaten toz propolisi satan baska kimseye denk gelmedim Türkiye'de. Sahibiyle tanisma imkanim oldu guven veriyor. Zatem doktor. Siz de gorusun fikir alin. Faydasi olur.
Maximus7781
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Maximus7781 »

Msln yazdı:
Maximus7781 yazdı:alkolle yapılan propolis için marka tavsiyesi var mıdır?
Bikindik markalar var. Bunlar bana samimi gelmiyor. Propolis kaliteleri ve icinde kattiklari oran belirsiz. Amaclari az maliyet cok para oldugu icin bunlardan alisveris yapmam. Siz de yapmayin. Ama aricilik fuarlari oluyor. Ari ciftligi olanlar var. Bunlar kendi yapip satiyor. Hem guvenilir olur. Alkolle ayristiran birkac ciftlik sahibi var. Ama ismi aklimda degil. Eve gecince sisenin uzerinden bakarim. Toz propolisi ise yukarida link vermistim ordan alabilirsiniz. Zaten toz propolisi satan baska kimseye denk gelmedim Türkiye'de. Sahibiyle tanisma imkanim oldu guven veriyor. Zatem doktor. Siz de gorusun fikir alin. Faydasi olur.

teşekkür ederim
Followme

Msln yazdı:Ister bal ile istersen su ile kullanirsin. Agzina bir miktarini al cevir biraz. Sonra yut. Sindirim sisteminde çözünüyor. Arkadaslar bu soyledigim bilgiler %100 dogrudur. Akademik bilgidir.
Yani toz probolis sindirim le çözünüyor doğrumu.
Msln

Mesaj gönderen Msln »

Followme yazdı:
Msln yazdı:Ister bal ile istersen su ile kullanirsin. Agzina bir miktarini al cevir biraz. Sonra yut. Sindirim sisteminde çözünüyor. Arkadaslar bu soyledigim bilgiler %100 dogrudur. Akademik bilgidir.
E tabi niye aliyoruz ki o zaman toz halini. Normal propolisi alip blenderden geçirip yutalim. Ne alkole gerek var ne baska birseye.
Msln

Mesaj gönderen Msln »

Msln yazdı:
Followme yazdı:
E tabi niye aliyoruz ki o zaman toz halini. Normal propolisi alip blenderden geçirip yutalim. Ne alkole gerek var ne baska birseye.
Yanlis anlamalayim. Toz propolis ham hali degildir. Ham propolis islemlerden gecirilip icindeki mum ve diger yararsiz maddeler uzaklastirilir. Ve siyah renge yakin toz haline gelir. Bu hali sindirim sisteminde çözünür.
Followme

Teşekkürler güzel bir tavsiye oldu ben toz halinde alıp arı sütü ekleyip bala katacam kendim yapcam hazır olanlarda grmaj düşük oluyor.
hayirdirinsallah

Hepinize çok teşekkürler arkadaşlarım. Allah hepimize acil şifalar versin inşallah. Cansınız :)
Allah büyük.
Followme

Amacımız da zaten burda birbirimize destek ve bilgi alışverişi kardeşim :)
hayirdirinsallah

Followme yazdı:Amacımız da zaten burda birbirimize destek ve bilgi alışverişi kardeşim :)
Aynen öyle :)
Allah büyük.
Msln

Mesaj gönderen Msln »

Amin. Allah herkese acil sifalar versin en kisa zamanda