Neyse ben yine de yazayım...!

Bitkisel veya hayvansal tabletler, vitaminler vb.
Angara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Neyse ben yine de yazayım...!

Mesaj gönderen Angara »

Prostatx33 yazdı:Bu işin gercekten antıbıyotıkle alakası olmadıgını savunanlardanım 10 gundur yırmı tane ıgne yedım kombin seklinde yakında antıbıyotık kullandım ve halada devam ediyorum evet ilk baslarda iyiydim baya bu ara sanki bugun basa sardım Yanı bu ıs sabır ısı duzenli beslenip sabretmek daha oncede ılac kullanmadan o sekılde yendıgımı farkettım bunu kanaatim bu
Diyet mi uyguladiniz
Prostatx33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Prostatx33 »

Angara yazdı:
Prostatx33 yazdı:Bu işin gercekten antıbıyotıkle alakası olmadıgını savunanlardanım 10 gundur yırmı tane ıgne yedım kombin seklinde yakında antıbıyotık kullandım ve halada devam ediyorum evet ilk baslarda iyiydim baya bu ara sanki bugun basa sardım Yanı bu ıs sabır ısı duzenli beslenip sabretmek daha oncede ılac kullanmadan o sekılde yendıgımı farkettım bunu kanaatim bu
Diyet mi uyguladiniz
Yanı evet ama cok degıl en onemlı etken ılacı tamamen cıkardım hayatımdan ve bir sene ıcerısınde duzelme oldu bende
Farate
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Farate »

Prostatx33 yazdı:
Angara yazdı:
Diyet mi uyguladiniz
Yanı evet ama cok degıl en onemlı etken ılacı tamamen cıkardım hayatımdan ve bir sene ıcerısınde duzelme oldu bende
Tamamen düzelme mi oldu
Nasıl beslendin abi
Prostatx33

Farate yazdı:
Prostatx33 yazdı:
Angara yazdı: Diyet mi uyguladiniz
Tamamen düzelme mi oldu
Nasıl beslendin abi
Tamamen degıl yani yuzde yuz degıl 90 felan herhangi bir takviye almadım normal beslendım 3 ay cok sancı cektım sancılı bir donemdı sonrasında bir zorluk yasadıgımı hatırlamıyorum bırde non bakteriyel denen kronik hastalıkta Yanı tabı oyle bırsey varsa kafaya takmamak hayat kurtarıyor suan tekrardan nuks yasayan biri olarak soyluyorum bunu
Farate

Mesaj gönderen Farate »

Prostatx33 yazdı:
Farate yazdı:
Prostatx33 yazdı: Yanı evet ama cok degıl en onemlı etken ılacı tamamen cıkardım hayatımdan ve bir sene ıcerısınde duzelme oldu bende
Tamamen düzelme mi oldu
Nasıl beslendin abi
Tamamen degıl yani yuzde yuz degıl 90 felan herhangi bir takviye almadım normal beslendım 3 ay cok sancı cektım sancılı bir donemdı sonrasında bir zorluk yasadıgımı hatırlamıyorum bırde non bakteriyel denen kronik hastalıkta Yanı tabı oyle bırsey varsa kafaya takmamak hayat kurtarıyor suan tekrardan nuks yasayan biri olarak soyluyorum bunu
Abi kast ettiğim yani şekeri mı çıkardın kola mı içmedin nasıl yaptın yani :)
Bendede prostatın belirtileri var lökosit falan ölçtürmedim de teşhiste Dr prostatıt dedi
Bende karın ağrısı iki gündür çok oluyor karın altı daha doğrusu
Prostatx33

Farate yazdı:
Prostatx33 yazdı:
Farate yazdı: Tamamen düzelme mi oldu
Nasıl beslendin abi
Abi kast ettiğim yani şekeri mı çıkardın kola mı içmedin nasıl yaptın yani :)
Bendede prostatın belirtileri var lökosit falan ölçtürmedim de teşhiste Dr prostatıt dedi
Bende karın ağrısı iki gündür çok oluyor karın altı daha doğrusu
İdrardan dolayı yapıyor o agrıyi bendede var ve antıbıyotık ıctıkten sonra sanki daha cok alevlendi
hakanboran47

Mesaj gönderen hakanboran47 »

ZooM505 yazdı:Başbaşa olduğun sorun, sadece prostat sorunu değil.. çünkü bir cinsiyet sorunu değil.. şanssız olan erkekler ve kadınlar..

Vucutta nemli bölgelerde yaşamayı seven parazit, bakteri ve mantarlar.. hele birde antibiyotikleri kullanırken önlem almadıysan, sorunun daha da karmaşık...

Dr a gittim 2 ay, 3 ay tedavi oldum şimdi iyiyim... şu takviyeleri kullandım şimdi çok iyiyim.. ya 6 ay 1 sene sonra..

Bak arkadaşım bu satırları ve devamını, birilerini umutsuzluğa düşürmek veya üzmek için söylemiyorum.. sadece gerçeklerle yüzleşmen için..

Prostattaki mikrobu buldum.. lokositi sıfıra indirdim.. öyle kolay değil o işler..

Sakın mücadeleyi bırakma.. kendini tanıyıp doğru yöntemi uygularsan bayağı bir rahat edersin.. tamamen yok etmek istiyorum dersen o da mümkün ama büyük sabır ister.. ben o kadar sabırlı değilim mesela.. dürüst olmak gerekirse..

Hayatından tamamen gluten, karbonhidrat şeker, ve prostatı irite eden besinleri uzun bir süre hiçbir şekilde almıyorsun.. buna meyve şekeri de dahil.. acı ekşi vs de dahil.. hiç kolay değil...

İlk önce karaciğer detoksu... sonra parazit temizliği.. mantar ve bakteri temizliği.. tekrar parazit temizliği..kahve lavman...

Yemek yemek büyük ızdırap mı mesela sana? Şişkinlik ve sindirememe sorunun var mı? Mide sorunların var mı?
Sinüslerin tıkalımı?
Beyin sisi yaşıyormusun? Odaklanma güçlüğü?, konsantrasyon ve hafıza problemi yaşıyormusun?
Kaygı bozukluğu ve depresyon peşini bırakmıyor mu?
Paslı bir dilin var mı?
Cinsel isteksizlik hayattan zevk alamama..
Peniste hissizlik.. boşalınca tam anlamıyla rahatlayamama..
Yorgunluk bitkinlik.. özellikle karbonhidrat ve şekerli yiyecekler seni yoruyor mu? Uykun geliyor mu? Enerjin yok gibi mi hissediyorsun?

Çünkü vücudun istila edilmiş durumda.. senin yediğin yiyeceklerle birileri fena halde besleniyor ve sağlığını ele geçirmiş durumda.. b12 vitaminini bile işlevselleştiremiyor vücudun.. bağırsak denilen ikinci beyin ayvayı yemiş durumda..

Antibiyotiği verdiler verdiler.. probiyotik denilen şey nedir?? Biz ne bilirdik? Zaten doktorlar da bilmiyordu.. ya da çok işlerine gelmiyordu..

Yediğimiz herşeyi sanal yaptılar.. yumurtasından, sütüne ekmeğine kadar.. işlenmiş gıdalara boğulduk.. ne alaka mı? İşte bu parazit bakteri ve mantarlar vücudumuzda öyle bir koloniler kurdular ki???? Bizi yönetiyorlar.. vücudumuza sahipler artık.. def etmek çok büyük sabır istiyor...

Tıbbi kenevir yıllarca dünya da yasaktı mesela..niye hala türkiye de yasak??? kanser hastaları.. zavallı insanlar... milyarlarca dolarlık ilaç firmaları?? Kapitalist dünya ve acımasızlığı??

Cbd oil...İnternetten araştırın... nedir? Ne işe yarar?

Sayfalarca yazacağım o kadar çok şey var ki.. şimdilik bu kadar.. çok uzun yazmak hem yazana hem okuyana zulum oluyor.. sorusu olan arkadaşlarım olursa elimden geldiğince bilgim dahilinde cevap vermeye çalışacağım.. saygılar..

Slm abi bu anlatıkarınız bende hepsi mevcut peki nerden başlamak gerekir doktor ilgligi bir tavsiyeniz varmı
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

ZooM505 yazdı:
Prostattaki mikrobu buldum.. lokositi sıfıra indirdim.. öyle kolay değil o işler.. ben

Sakın mücadeleyi bırakma.. kendini tanıyıp doğru yöntemi uygularsan bayağı bir rahat edersin.. tamamen yok etmek istiyorum dersen o da mümkün ama büyük sabır ister.. ben o kadar sabırlı değilim mesela.. dürüst olmak gerekirse..

Hayatından tamamen gluten, karbonhidrat şeker, ve prostatı irite eden besinleri uzun bir süre hiçbir şekilde almıyorsun.. buna meyve şekeri de dahil.. acı ekşi vs de dahil.. hiç kolay değil...

İlk önce karaciğer detoksu... sonra parazit temizliği.. mantar ve bakteri temizliği.. tekrar parazit temizliği..kahve lavman...
Şunu bir deneyelim arkadaşlar ya. Ben bu yazarı hiç okumamıştım daha önce. Bugün başladım ben bu dediklerine, meyve de yemeyeceğim artık. Sadece yumurta, peynir ve yoğurt yiyeceğim uzun bir süre. Kahve lavman derken ne demek istemiş onu anlamadım. Kahveyle temizleyin mi, bırakın mı demek istemiş?
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Se38 »

Targocid yazdı:
ZooM505 yazdı:
Prostattaki mikrobu buldum.. lokositi sıfıra indirdim.. öyle kolay değil o işler.. ben

Şunu bir deneyelim arkadaşlar ya. Ben bu yazarı hiç okumamıştım daha önce. Bugün başladım ben bu dediklerine, meyve de yemeyeceğim artık. Sadece yumurta, peynir ve yoğurt yiyeceğim uzun bir süre. Kahve lavman derken ne demek istemiş onu anlamadım. Kahveyle temizleyin mi, bırakın mı demek istemiş?

Coffee enema dan bahsetmek istemis . Rektumdan kahve basilmasi . Bagirsak detoksu icin fln yapiolar ama yararlimi yararsizmi bilmiyorum sacma geldi kulaga. Googleda aratabilirsin.
Targocid

Hee bu lavman dediği şey. Ben de epey düşündüm ilk okuduğumda neydi bu diye, aklıma gelmedi. Lağvetmek ile karıştırdım. Tamamdır, sağ ol. Mantıklı aslında. Bağırsak problemleri için yazmış onu zaten galiba. Şimdi oturdu.
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Targocid yazdı:Hee bu lavman dediği şey. Ben de epey düşündüm ilk okuduğumda neydi bu diye, aklıma gelmedi. Lağvetmek ile karıştırdım. Tamamdır, sağ ol. Mantıklı aslında. Bağırsak problemleri için yazmış onu zaten galiba. Şimdi oturdu.
Arkadasin yazdigi seyler dogru da ; bu hastaligi tedavi etmez ama bagirsaklarini toparlarsin orasi ayri..
Prostatx33

Kahve olayı mantıklı gelmedi ama bu cocugun dediklerine katılıyorum cunku gercekten kendi kendine gecen bir hastalık oldugunu dusunuyorum tabı durumu non bakteriyele getirip diyete uydugun surece
Prostatx33

Aslında sonuc ali Hatay hocanın dedıgıne geliyor yine eger ki bakteri uremıyorsa antıbıyotık kullanmanın bır manası yok dogru beslenme hastalıgı yendiriyor denenıp onaylandı ama bır sene ama 7 ay bilemem orasını
mektup0698

Mesaj gönderen mektup0698 »

Prostatx33 yazdı:Aslında sonuc ali Hatay hocanın dedıgıne geliyor yine eger ki bakteri uremıyorsa antıbıyotık kullanmanın bır manası yok dogru beslenme hastalıgı yendiriyor denenıp onaylandı ama bır sene ama 7 ay bilemem orasını
dogru beslenme mesela ornek verirmisin
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

Se38 yazdı:
Targocid yazdı:
ZooM505 yazdı:

Coffee enema dan bahsetmek istemis . Rektumdan kahve basilmasi . Bagirsak detoksu icin fln yapiolar ama yararlimi yararsizmi bilmiyorum sacma geldi kulaga. Googleda aratabilirsin.
Sadece peynir yumurta yogurt degil. Diyet dedigin hayvansal gıdaların hepsini cıkarıp meyve sebze kuru yemiş vs olmalı,probiyotik ve başka takviyelerle yapılmalı.Hayvansal gidalar vucuttaki iltihabı ve prostattaki yarayi irrite ediyor. Dr.murat kınıkoglunu acıp dinleyebilirsin en iyi doktorlardan biri benim için herşeyi kanıta dayalı acıklıyor. RA hastasını bile normale döndürmüş ilaçsız agrısız yaşıyor. Kalp damarı tıkalı insanları diyetle normal sınırlara getiriyor
Allah büyük :roll:
purology
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen purology »

Daha once paylasildi sanirim ama suraya da bakabilirsiniz:

https://www.mygenefood.com/blog/yes-can ... te-health/
Icedive26
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Icedive26 »

Eksik kısım var. Bu iş mikrop , candida ne varsa öldürmek ile olur. Antibiyotik olmasa bile bitkisel vb. alternatifleri şart. Diyet şart. Sadece sarımsak bile die offa yok açabiliyor. Ben de quercetin de baya kötü yapmıştı uzun süre kullanamadım.
Ama arkadaşa katılıyorum. Vücudumuz istila edilmiş durumda. Ve birşeyler yapmalı. En ufak rüzgardan nem kapıyorum. Burada yanlış birşeyler var.
not: önerilerim ya da yorumlarım hastalıkla ilgili deneyimlerime ait kendi görüşlerimi temsil eder. Ben sadece sizler gibi bir hastayım. lütfen mutlaka en basit bir supplementi dahi doktorunuza danışarak kullanınız. ya da riski kendiniz alınız.
Targocid

bb544 yazdı:
Se38 yazdı:
Targocid yazdı:

Sadece peynir yumurta yogurt degil. Diyet dedigin hayvansal gıdaların hepsini cıkarıp meyve sebze kuru yemiş vs olmalı,probiyotik ve başka takviyelerle yapılmalı.Hayvansal gidalar vucuttaki iltihabı ve prostattaki yarayi irrite ediyor. Dr.murat kınıkoglunu acıp dinleyebilirsin en iyi doktorlardan biri benim için herşeyi kanıta dayalı acıklıyor. RA hastasını bile normale döndürmüş ilaçsız agrısız yaşıyor. Kalp damarı tıkalı insanları diyetle normal sınırlara getiriyor
Ama adam meyveyi de yemeyin demiş ya.
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

Targocid yazdı:
ZooM505 yazdı:

Valla süt ürünleri de sabıkalı bence hele eğer köyden falan almıyorsan, şu anki marketlerde satılan süt ürünlerinin bir çok sağlık probleminin sebebi olduğunu düşünüyorum. Özellikle ülkemizdeki şartları düşününce üreticiler ürünleri için sütün sütünün sütünü kullanıyorlardır.
İlla yoğurt peynir yiyecem dersen çok güvendiğin köy ürünleri satan bir yerden almak lazım.
Ha bir de tam nerede okuduğumu hatırlamıyorum ama süt ürünü çokça tüketilen yerlerle az tüketilen yerler arasında prostat sağlığı ile alakalı bazı farklılıklar görülmüş gibi bir şey okumuştum ama tam hatırlamıyorum, hatırladığım uzak doğu gibi neredeyse hiç süt ve süt ürünü tüketilmeyen yerlerde prostat ile alakalı sorunların daha az görüldüğü.
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Guvenle Tuketilecek tek süt ürünü kefirdir. Vucudumuzun sindiremedigi laktoz orani cok cok azdir. Diger sut ürünleri prostat ve bagirsak sağlığı acisindan iyi degil deniyor.
Targocid

Süt sıkıntı ya. Süt ürünlerinin bir zararını görmedim ben. Yoğurt ve tuzsuz peynir gayet tüketilebilir.