Neyse ben yine de yazayım...!

Bitkisel veya hayvansal tabletler, vitaminler vb.
ZooM505
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Neyse ben yine de yazayım...!

Mesaj gönderen ZooM505 »

Başbaşa olduğun sorun, sadece prostat sorunu değil.. çünkü bir cinsiyet sorunu değil.. şanssız olan erkekler ve kadınlar..

Vucutta nemli bölgelerde yaşamayı seven parazit, bakteri ve mantarlar.. hele birde antibiyotikleri kullanırken önlem almadıysan, sorunun daha da karmaşık...

Dr a gittim 2 ay, 3 ay tedavi oldum şimdi iyiyim... şu takviyeleri kullandım şimdi çok iyiyim.. ya 6 ay 1 sene sonra..

Bak arkadaşım bu satırları ve devamını, birilerini umutsuzluğa düşürmek veya üzmek için söylemiyorum.. sadece gerçeklerle yüzleşmen için..

Prostattaki mikrobu buldum.. lokositi sıfıra indirdim.. öyle kolay değil o işler..

Sakın mücadeleyi bırakma.. kendini tanıyıp doğru yöntemi uygularsan bayağı bir rahat edersin.. tamamen yok etmek istiyorum dersen o da mümkün ama büyük sabır ister.. ben o kadar sabırlı değilim mesela.. dürüst olmak gerekirse..

Hayatından tamamen gluten, karbonhidrat şeker, ve prostatı irite eden besinleri uzun bir süre hiçbir şekilde almıyorsun.. buna meyve şekeri de dahil.. acı ekşi vs de dahil.. hiç kolay değil...

İlk önce karaciğer detoksu... sonra parazit temizliği.. mantar ve bakteri temizliği.. tekrar parazit temizliği..kahve lavman...

Yemek yemek büyük ızdırap mı mesela sana? Şişkinlik ve sindirememe sorunun var mı? Mide sorunların var mı?
Sinüslerin tıkalımı?
Beyin sisi yaşıyormusun? Odaklanma güçlüğü?, konsantrasyon ve hafıza problemi yaşıyormusun?
Kaygı bozukluğu ve depresyon peşini bırakmıyor mu?
Paslı bir dilin var mı?
Cinsel isteksizlik hayattan zevk alamama..
Peniste hissizlik.. boşalınca tam anlamıyla rahatlayamama..
Yorgunluk bitkinlik.. özellikle karbonhidrat ve şekerli yiyecekler seni yoruyor mu? Uykun geliyor mu? Enerjin yok gibi mi hissediyorsun?

Çünkü vücudun istila edilmiş durumda.. senin yediğin yiyeceklerle birileri fena halde besleniyor ve sağlığını ele geçirmiş durumda.. b12 vitaminini bile işlevselleştiremiyor vücudun.. bağırsak denilen ikinci beyin ayvayı yemiş durumda..

Antibiyotiği verdiler verdiler.. probiyotik denilen şey nedir?? Biz ne bilirdik? Zaten doktorlar da bilmiyordu.. ya da çok işlerine gelmiyordu..

Yediğimiz herşeyi sanal yaptılar.. yumurtasından, sütüne ekmeğine kadar.. işlenmiş gıdalara boğulduk.. ne alaka mı? İşte bu parazit bakteri ve mantarlar vücudumuzda öyle bir koloniler kurdular ki???? Bizi yönetiyorlar.. vücudumuza sahipler artık.. def etmek çok büyük sabır istiyor...

Tıbbi kenevir yıllarca dünya da yasaktı mesela..niye hala türkiye de yasak??? kanser hastaları.. zavallı insanlar... milyarlarca dolarlık ilaç firmaları?? Kapitalist dünya ve acımasızlığı??

Cbd oil...İnternetten araştırın... nedir? Ne işe yarar?

Sayfalarca yazacağım o kadar çok şey var ki.. şimdilik bu kadar.. çok uzun yazmak hem yazana hem okuyana zulum oluyor.. sorusu olan arkadaşlarım olursa elimden geldiğince bilgim dahilinde cevap vermeye çalışacağım.. saygılar..
bb54
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Re: Neyse ben yine de yazayım...!

Mesaj gönderen bb54 »

Cok güzel anlatmışsınız ama nerde başlıyacagız forumdakiler sagolsun cogu şeyi burdan ögrendik teşhi koyduracak doktoru,takviyeleri ne yapmamız gerektigini ancak işte bu hastalık cok sinir bozucu.
misafirce
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen misafirce »

ZooM505 yazdı:Başbaşa olduğun sorun, sadece prostat sorunu değil.. çünkü bir cinsiyet sorunu değil.. şanssız olan erkekler ve kadınlar..

Vucutta nemli bölgelerde yaşamayı seven parazit, bakteri ve mantarlar.. hele birde antibiyotikleri kullanırken önlem almadıysan, sorunun daha da karmaşık...

Dr a gittim 2 ay, 3 ay tedavi oldum şimdi iyiyim... şu takviyeleri kullandım şimdi çok iyiyim.. ya 6 ay 1 sene sonra..

Bak arkadaşım bu satırları ve devamını, birilerini umutsuzluğa düşürmek veya üzmek için söylemiyorum.. sadece gerçeklerle yüzleşmen için..

Prostattaki mikrobu buldum.. lokositi sıfıra indirdim.. öyle kolay değil o işler..

Sakın mücadeleyi bırakma.. kendini tanıyıp doğru yöntemi uygularsan bayağı bir rahat edersin.. tamamen yok etmek istiyorum dersen o da mümkün ama büyük sabır ister.. ben o kadar sabırlı değilim mesela.. dürüst olmak gerekirse..

Hayatından tamamen gluten, karbonhidrat şeker, ve prostatı irite eden besinleri uzun bir süre hiçbir şekilde almıyorsun.. buna meyve şekeri de dahil.. acı ekşi vs de dahil.. hiç kolay değil...

İlk önce karaciğer detoksu... sonra parazit temizliği.. mantar ve bakteri temizliği.. tekrar parazit temizliği..kahve lavman...

Yemek yemek büyük ızdırap mı mesela sana? Şişkinlik ve sindirememe sorunun var mı? Mide sorunların var mı?
Sinüslerin tıkalımı?
Beyin sisi yaşıyormusun? Odaklanma güçlüğü?, konsantrasyon ve hafıza problemi yaşıyormusun?
Paslı bir dilin var mı?
Yorgunluk bitkinlik.. özellikle karbonhidrat ve şekerli yiyecekler seni yoruyor mu? Uykun geliyor mu? Enerjin yok gibi mi hissediyorsun?

Çünkü vücudun istila edilmiş durumda.. senin yediğin yiyeceklerle birileri fena halde besleniyor ve sağlığını ele geçirmiş durumda.. b12 vitaminini bile işlevselleştiremiyor vücudun.. bağırsak denilen ikinci beyin ayvayı yemiş durumda..

Antibiyotiği verdiler verdiler.. probiyotik denilen şey nedir?? Biz ne bilirdik? Zaten doktorlar da bilmiyordu.. ya da çok işlerine gelmiyordu..

Yediğimiz herşeyi sanal yaptılar.. yumurtasından, sütüne ekmeğine kadar.. işlenmiş gıdalara boğulduk.. ne alaka mı? İşte bu parazit bakteri ve mantarlar vücudumuzda öyle bir koloniler kurdular ki???? Bizi yönetiyorlar.. vücudumuza sahipler artık.. def etmek çok büyük sabır istiyor...

Tıbbi kenevir yıllarca dünya da yasaktı mesela..niye hala türkiye de yasak??? kanser hastaları.. zavallı insanlar... milyarlarca dolarlık ilaç firmaları?? Kapitalist dünya ve acımasızlığı??

Sayfalarca yazacağım o kadar çok şey var ki.. şimdilik bu kadar.. çok uzun yazmak hem yazana hem okuyana zulum oluyor.. sorusu olan arkadaşlarım olursa elimden geldiğince bilgim dahilinde cevap vermeye çalışacağım.. saygılar..

Üstad bu daha önceki yazılarında belirttiğiniz gümüş suyu etkili ilaç vardı ARGENTUM diye onu getirtme şansım yok bunun yerine Türkiye de yapılan kolloidal gümüş suyunu kullansak nasıl olur?
ZooM505

Mesaj gönderen ZooM505 »

Başlanacak ilk adım diyetle birlikte karaciğer detoksu.. milk thistle (süt dikeni) ve karahindiba.. parazitler bakteri ve mantarların yaşamasına uygun ortam sağlıyor. Sporlar biyofilmle birlikte gizlenmelerine ve vucuttan atılmalarına karşı bir kalkan oluşturuyor. Parasite cleanse yazarsanız google a bir çok ürün veya bitkisel tavsiye bulursunuz.
Vucudu bunlardan arındırmadan ve kendi kendi kontrolünüz altına almadan sadece geçici bir başarı elde edilebiliyor. Anlatmaya çalıştığım bu..( bağışıklık sistemini aktif etmek)
Gaps diyet bu konuda çok yardımcı bir yol.. yine google a gaps diyet yazarsanız bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz..
Eğer sabırlı ve ödün vermeden bu yolu aşama aşama izlerseniz kesinlikle başarı geliyor..
burada ilk önemli nokta ilk bir kaç hafta kendinizi çok daha kötü hissedebilme durumunuz.. işte orada bırakmamak.. çünkü ölen ve beslenemeyen pislikler toksin salgılıyorlar.. kendinizi bu aşamada çok kötü hissedebiliyorsunuz.. aktif kömür zeoco bu konuda yardımcı oluyor..
Eğer hikayenizde bağırsak sağlığı ve candida varsa durum biraz daha sabır ve zaman istiyor.. bağırsaklar vucudun ikinci beyni.. bağırsakları tekrar eski sağlığına kavuşturmak ve temizlemek zaman alıyor.. et ve kemik suyu ve arındırma.. candida chitin diye böceklerde olan bir tabakayla kendini koruyor.
Ccws diye lufenuron etkenli bir takviye var onun bu konuda başarılı olduğu söyleniyor. Ben denemedim.. şimdi çok kafa karıştırmak istemiyorum.. daldan dala atlamak zorunda kalıyorum mecburen.. konunun gelişmesine göre devam ederiz.
Çünkü çok fazla detaylar ve değişik yöntemler var insanların uyguladıkları..
ZooM505

Mesaj gönderen ZooM505 »

misafirce yazdı:
ZooM505 yazdı:Başbaşa olduğun sorun, sadece prostat sorunu değil.. çünkü bir cinsiyet sorunu değil.. şanssız olan erkekler ve kadınlar..

Sinüslerin tıkalımı?
Paslı bir dilin var mı?

Üstad bu daha önceki yazılarında belirttiğiniz gümüş suyu etkili ilaç vardı ARGENTUM diye onu getirtme şansım yok bunun yerine Türkiye de yapılan kolloidal gümüş suyunu kullansak nasıl olur?
Argentum un özelliği dil altı ve direk iğne yoluyla verilmesi.. etkinliği o yüzden yüksek.. illaki gümüş tek seçenek değil. Diyetle birlikte sana faydası olan takviye ve ilaçları deneme yanılma yoluyla bulabilirsin.. herkesin farklı bir öyküsü var ve tek bir doğru yok..
Armegeddon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Armegeddon »

Merhababı bu bahsettiğiniz sorunların hepsi bende var ama ben prostat sıvısından candida testi yaptırdım sonuc temiz cıktı şimdiye kadar bu hastalıgı minimuma indirebildiğim tek yol sıkı bir diyetti ama öylede o ufak sızlamayı hiç yok edemedim belkide yeterince sabredemedim bilemiyorum bu dediğiniz durumları tam teşhisini nasıl kpydurabilirim şimdiden teşekkürler
Armegeddon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Armegeddon »

Ama bu testin dogru biröşekilde yapıldığından tam emin değilim ancak bu bardağa tükürme testini yaptığımda candida benzeri bir görüntü oluşıyor ama bu da tam teşhisi koymaya yetmiyor
ZooM505

Mesaj gönderen ZooM505 »

Armegeddon yazdı:Ama bu testin dogru biröşekilde yapıldığından tam emin değilim ancak bu bardağa tükürme testini yaptığımda candida benzeri bir görüntü oluşıyor ama bu da tam teşhisi koymaya yetmiyor
Kendinde söylemişsin Armegeddon.. mesela sana bir örnek veriyim. Bende hiç bir bakteri veya candida yla ilgili birşey çıkmıyor testlerde.. yüzyılın yalanı non bakteriyel prostatit diyor.. :))) hadi lan ordan.. bundan bir kaç yıl önce bir kadınla cinsel ilişki yaşadım. Bir kaç gün sonra beni aradı telefonda birbirimize girdik.. sen ne haltlar karıştırıyorsun dedi bana. Halbuki kimseyle hiçbir şeyim olmamıştı.. akıntı yaşamış ve doktor cinsel ilişki sırasında partnerinden bel soğukluğu kapmışsın demiş.. yani tükürük testi dahil bir çok test şuan havada. Sen ne yaşadığını biliyorsan ona göre davranacaksın.
Bu problemlerle ilgili en iyi doktor sensin.. kendi kendinin doktoru yani. Candida konusunda zaten doktorlar tam bir cahil. Yurtdışında da durum farklı değil.. forumları takip edersen insanlar hep bundan yakınıyor yurtdışında da..
ZooM505

Mesaj gönderen ZooM505 »

Bu arada diyetini takviye ve ilaçlarla yeterince desteklemediğinden tam anlamıyla iyileşmemişsindir diye düşünüyorum. Zaten kolay değil. 2 yıl 3 yıl gibi bir zaman alıyor tüm bakteri parazit ve mantarların temizlenmesi.. en önemlisi bağırsak florasının eski sağlığına kavuşması.. çok uzun zaman ve sabır istiyor.. karaciğer detoksu ve yenilen yiyeceklerin tamamıyla sağlıklı bir insan gibi sindirilebilir hale gelmesi uzun zaman alıyor..
misafirce

Gaps diyetini araştırdım ancak herkes birşeyler yazmış kitabı da var onuda okumaya erindim açıkcası. Forumda ki candida diyetine mi uyusak ki napsak bilemedim gerçi asitli içecek içmiyorum. Ketçap mayonez de kullanmıyorum bi çayım var bi sigaram çayda 2 şekerli ne yapacağımı bilemedim. Ama tahlil konusunda haklısın yalan hepsi ben inanmıyorum. Ve olayın sadece prostat kaynaklı olduğuna da inanmıyorum aynı mikrop idrar yolunda ve mesane de de var mesela bende şuan böbreklere de geçmiş durumda onun için belkide sürekli nüks yaşıyoruz. Prostattan temizlenen mikrop mesane den geri geliyor değişik bir durum ya. Amaan buda geçer ya hu
misafirce

Ayrıca şu olayda çok saçma direk bel soğukluğu diyor amk bel soğukluğu gnore en basit mikrop antibiyotik kullanmadan hamama gidip bol suyla geçirenler bile var tek başına ölmesi en kolay mikrop. Bence sende bu kadar uzun süredir varsa bu tricomanas veya üreaplasma mikroplazma homisin olma ihtimali yüksek. Veya candida zımbırtısıda diyebiliriz. Yani bunların ölmesi çok zor. Veya boğazların da bir mikrop varsa o sürekli vücudunun bağışıklığı zayıf olduğu için yayılıp zarar görmüş anadan doğma sıfır olmayan prostata veya mesane ye tutunup tekrar üremeye başlıyor da olabilir.
ZooM505

Mesaj gönderen ZooM505 »

Gaps diyetinin önemi sadece kandida değil.. bozulan bağırsak florasını 2 senede yeniden inşa etmesi.. karaciğer ve sindirim sistemini temizleyip iyileştirmesi.. bakteri mantar ve parazitler işte bu yüzden tam anlamıyla temizlenemiyor..

Lafın özü şu: PROSTATİT DENİLEN ŞEY, SADECE BİR PROSTAT RAHATSIZLIĞI DEĞİL..
Erhan1976
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Mesaj gönderen Erhan1976 »

Zoom 505 merhaba. GAPS diyetini tam olarak uygulayabilmiş miydin? Ben baya bi incelemiştim bu diyeti, hatta GAPS giriş diyetini birkaç gün yaptım ama sonrasını getiremedim, uygulamak baya sabır istiyor.
ZooM505

Mesaj gönderen ZooM505 »

Erhan1976 yazdı:Zoom 505 merhaba. GAPS diyetini tam olarak uygulayabilmiş miydin? Ben baya bi incelemiştim bu diyeti, hatta GAPS giriş diyetini birkaç gün yaptım ama sonrasını getiremedim, uygulamak baya sabır istiyor.
Tam 2 hafta uyguladım.. türk milletinin alışkınlıklarına çok ters..
Ama şunu söyleyebilirim ilk bir hafta çok kötü hissettim.çünkü gıdasız kalan pislikler beni toksine boğmuştu..2. Hafta yeniden doğmuş gibiydim.. sadece prostat rahatlamadı. Psikolojim çok iyi oldu.. sinüslerim açıldı.. kendimi hiç böyle iyi hissetmemiştim.. hindistan cevizi yağını da ek olarak kullandım..
Çok güzel bir duyguydu..
ZooM505

Mesaj gönderen ZooM505 »

İşte o gün anladım.. bu pisliğin kalıcı tedavisinin diyetle birlikte karaciğer yenilenmesi?, bağırsak florasının düzeltilmesiyle gerçekleşeceğini..
Erhan1976

Bu diyet pek bizim topluma uymuyor hem maddi olarak hem içerik olarak ama doğru diyorsun, bozulan bağırsak florasını tamir ediyor. Yalnız ermiş sabrı lazım tam sonuç almak için. Ben mide-bağırsak rahatsızlıklarım için daha sonra tekrar deneyeceğim. Gerçi bağırsaklar için her zaman organik beslenmeye dikkat etmeliyiz, örneğin geçen hafta çok sağlıklı bi ekmek yedim, fiyatı çok pahalı 18 TL ama yediklerim ekmek değilmiş şimdiye kadar, onu anladım. Yediğimiz çoğu şey sorunlu...
misafirce

Erhan1976 yazdı:Bu diyet pek bizim topluma uymuyor hem maddi olarak hem içerik olarak ama doğru diyorsun, bozulan bağırsak florasını tamir ediyor. Yalnız ermiş sabrı lazım tam sonuç almak için. Ben mide-bağırsak rahatsızlıklarım için daha sonra tekrar deneyeceğim. Gerçi bağırsaklar için her zaman organik beslenmeye dikkat etmeliyiz, örneğin geçen hafta çok sağlıklı bi ekmek yedim, fiyatı çok pahalı 18 TL ama yediklerim ekmek değilmiş şimdiye kadar, onu anladım. Yediğimiz çoğu şey sorunlu...
O dediğiniz ekmek nedir ben bu uno nun ekmekleri karabuğdaylı filan onlardan yemeye çalışıyorum veya kepekli ekmeksiz de olmuyor be.
Haluk

Re: Neyse ben yine de yazayım...

Mesaj gönderen Haluk »

Zoom505 kesınlıkle ama kesınlıkle cok doru seyler yazmıs hepsıne kelımesıyle katılıyorum belkıde cocukluktan beri kandida işgali altındaymısım hayatımı yonetmıs gecelerı uykudan uyandırmıs deli gibi şekerli seyler yedırmıs bız ne sanmısız e uykuda kan şekeri duser normal hep burnum tıkalı hep bogazlarımda faranjıt bın tane doktra gidilmis sebebını bulamamısız alakasız bi şekilde sperm testımde mılyonlarcası uredı megerse mılımetre kalmamıs işgal etmedikleri bu yaratık ınanılmazdır sadece ni katman diiller yuzlerce ustuste katmanlar hepsı iletisim halinde bazıları olunce tamamı besın almayı zehre kapatıyo kendını en ınanılmazı muazzam olanı isterse 15 cm lık sac uzatıyo kıl uzatıyo tutunuyo dilerse salyada sumuk seklınde yumusacık dılerse taşlaşıp kalsıyum tabakası olusturuyo herseyı yapabılme kapasıtesınde ve tv lerde kımse cok fazla cıddıye almıyo ama herseyı yapan sey bu yaratıklar
opulentia
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Neyse ben yine de yazayım...

Mesaj gönderen opulentia »

Haluk yazdı:Zoom505 kesınlıkle ama kesınlıkle cok doru seyler yazmıs hepsıne kelımesıyle katılıyorum belkıde cocukluktan beri kandida işgali altındaymısım hayatımı yonetmıs gecelerı uykudan uyandırmıs deli gibi şekerli seyler yedırmıs bız ne sanmısız e uykuda kan şekeri duser normal hep burnum tıkalı hep bogazlarımda faranjıt bın tane doktra gidilmis sebebını bulamamısız alakasız bi şekilde sperm testımde mılyonlarcası uredı megerse mılımetre kalmamıs işgal etmedikleri bu yaratık ınanılmazdır sadece ni katman diiller yuzlerce ustuste katmanlar hepsı iletisim halinde bazıları olunce tamamı besın almayı zehre kapatıyo kendını en ınanılmazı muazzam olanı isterse 15 cm lık sac uzatıyo kıl uzatıyo tutunuyo dilerse salyada sumuk seklınde yumusacık dılerse taşlaşıp kalsıyum tabakası olusturuyo herseyı yapabılme kapasıtesınde ve tv lerde kımse cok fazla cıddıye almıyo ama herseyı yapan sey bu yaratıklar
Çok uzun suredir araştırma yapiyorim ve non nakteriyel prostatitte ozellikle kesinlikle sorumlu candida bunu yenen herseyi yener.Diyetsiz olmaz saglam bağışıklık sistemi olmazsa olmaz probiyotiksiz ve prebiyotiksiz olmaz.Bu bir savaş içerde onla mucadele etmek için bizde içeri kendi askerlerimizi sokmalıyız Rabbim hepimizin yardımcısı olsun.Sabirli ve azimli olan herkesin iyileseceğine inanıyorum.Maneviyat çok onemli arkadaşlar şifa icin mucadele edelim şifa için dua edelim herşeyi veren Allah derdi de verir dermani da.Zina dan uzak duralım sağlıksız şeyler yemeyelim belkide daha büyük bir dertten bizi kurtarmak için bir uyarıydı diye düşünelim.Bugunumüze şükürler olsun birazdan abdest alıp hepimizin için dua edicem.
Erhan1976

[quote="misafirce"] O dediğiniz ekmek nedir ben bu uno nun ekmekleri karabuğdaylı filan onlardan yemeye çalışıyorum veya kepekli ekmeksiz de olmuyor be.

Merhaba, dediğim ekmek Siyez Ekmeği. Siyez tam buğdayından üretiliyor, ekşi mayalı, ilaçsız tarımla GDO'suz üretiliyor. Pakete girmiş fabrikasyon ekmeklerden kaçınmanızı tavsiye ederim.
snider

Mesaj gönderen snider »

sırf bu konuya yazmak için üye oldum. hocam bir şey biliyorsanız lütfen tam olarak paylaşın, ne nedir. böyle arkası yarın tarzı cümleler umut ışığı arayan insanları daha çaresiz hissettirmekten başka işe yaramıyor.
Yedek
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Yedek »

Sinüslerin tıkalımı?
Paslı bir dilin var mı?

Hocam CBD yağından bahsetmişsiniz. Devamını getirebilir misiniz ? Konuyu hortlatıyorum ama, umarım hala buradasınızdır.
hasan3
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen hasan3 »

Bu GAPS diyetini antibiyotik kullanırken de uygulayabilir miyiz ?
Angara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Angara »

snider yazdı:sırf bu konuya yazmak için üye oldum. hocam bir şey biliyorsanız lütfen tam olarak paylaşın, ne nedir. böyle arkası yarın tarzı cümleler umut ışığı arayan insanları daha çaresiz hissettirmekten başka işe yaramıyor.
+1
Prostatx33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Prostatx33 »

Bu işin gercekten antıbıyotıkle alakası olmadıgını savunanlardanım 10 gundur yırmı tane ıgne yedım kombin seklinde yakında antıbıyotık kullandım ve halada devam ediyorum evet ilk baslarda iyiydim baya bu ara sanki bugun basa sardım Yanı bu ıs sabır ısı duzenli beslenip sabretmek daha oncede ılac kullanmadan o sekılde yendıgımı farkettım bunu kanaatim bu