Kr.prostatit doku hasari tedavisi icin vitamin ve enzimlerin önemi.

Bitkisel veya hayvansal tabletler, vitaminler vb.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Kr.prostatit doku hasari tedavisi icin vitamin ve enzimlerin önemi.

Mesaj gönderen kadir »

Asagida ingilizceden cevrilmis metinde Curcuminin prostatit tedavisindeki inanilmaz faydalarindan bahsediyor.
Prostatit için kurkumin Faydaları

Prostatit için kurkumin Prostat FaydalarıProstatit için kurkumin prostat faydaları kurkumin bulunan güçlü antioksidan ve anti-inflamatuar nitelikleri geliyor. Kurkumin baharat zerdeçal bir bileşendir. Kurkumin yanı sıra, zerdeçal diğer fitokimyasallar içerir, ancak kurkumin zerdeçal onun acı biberli bir tat verir ve lezzet köri verir ne budur.
Kurkumin ve zerdeçal ek şeklinde bulmak kolay, ama her ikisi de baharat, aynı zamanda bazı kabul edilir prostat sağlığı için en gıdalar. Hint ve Asya diyetler ortak kısmı, bu baharatlar da Hint ve kullanılan çeşitli tedavi etmek için Çin tıbbı uygulamaları inflamatuar sağlık sorunları çeşitleri.
Kurkumin sağlık yararları kendi prostatit semptomlarını hastaları yardımcı özellikle yararlıdır. Prostatit erkeklerin yaygın bir hastalık. Prostatit dört farklı tipi vardır:
Akut bakteriyel prostatit
Kronik bakteriyel prostatit
Kronik prostatit / kronik pelvik ağrı sendromu (CP / CPPS)
Asemptomatik inflamatuar prostatit
Curcumin prostat faydaları bakteriyel nedenler yanı sıra CP / KPAS olarak bakteriyel olmayan nedenlere olan hastalar için yararlı olabilir. Tüm prostatit olgularının yaklaşık% 95'i bakteriyel olmayan CP / CPPS bulunmaktadır. prostatit ve kronik prostatit hakkında daha fazlasını okuyun.
CP / KPAS için kurkumin

Kronik prostatit (CP / CPPS) tedavi etmek çok zordur ve doktorlar hem de hastalar için sinir bozucu. Enflamasyon pelvik sırt ağrısı, ağrı, genital ağrı, idrar yolu enfeksiyonu olmaksızın üriner semptomlar (ağrı veya frekans), bir golf topu üzerinde oturan hissi ve cinsel sorunlar gibi belirtilerin birçoğu neden olur. Üç ay içinde son Belirtileri, gelir ve gider, ve minör gelen zayıflatıcı değişebilir. Çalışmalar, kurkumin inflamatuar süreçlere vücudun tepkisi düzenlemeye yardımcı olur ve bu nedenle iltihap azalttığını göstermiştir. Bu bu çalışmalar istihdam kurkumin prostat faydaları etkin bir CP / KPAS bir adamın pelvik rahatsızlık yönetebilirsiniz göstermek nedenidir.
Kurkumin gibi doğal terapiler genellikle ilaçlara göre daha yararlı ve steroid olmayan anti-enflamatuar ilaçlar (NSAID) ve uzun vadeli alınmamalıdır diğer yaygın olarak reçete ilaçlar ile konvansiyonel tedaviye daha az yan etkileri var çünkü hastalara daha arzu edilir. Hastaların çoğu prostatit ile başa çıkmak için doğal ve alternatif tedaviler bir dizi dönecek, ama kurkumin ihtiva takviyeleri ve prostat formülleri inflamasyon rahatlama bulmada önemli bir adım olabilir.
Bakteriyel Prostatit için kurkumin

Bakteriyel prostatit CP / KPAS çok daha az yaygındır, ama yine de çok ciddi bir durumdur. CP / KPAS gibi, kronik bakteriyel prostatit gelebilir ve üç ay boyunca gidip de hastalar için çok sinir bozucu olabilir. Genellikle erkekler sadece belirtileri dönüş var, antibiyotik birçok hafta sürebilir. Kurkumin ve diğer bazı prostat takviyeleri bir fark yaratabilir yer burasıdır.
Yayımlanan bir çalışmada Antimikrobiyal Ajanlar International Journal söyledi araştırmacılar bakteri prostatiti ile erkeklere ve ısırgan otu gibi curcumin, quercetin gibi bir antibiyotik ve doğal takviyeleri bir arada verdi saw palmetto s . Erkeklerin Başka bir grup sadece bir antibiyotik aldı. antibiyotik ile bitkisel kombinasyon aldı hastalar takviyeleri olmadan sadece bir antibiyotik aldı hastalar ile karşılaştırıldığında belirtileri önemli ölçüde daha iyi rahatlama vardı. Quercetin antibiyotik bir türüdür fluorokinolonların, etkinliğini azaltabileceğini (yani Cipro içerir) ve her zaman ilaç herhangi bir yeni takviyesi almadan önce sağlık kuruluşu konuşmak gerektiğini unutmayın etmeyin.
Ne Kadar kurkumin almalıyım?

Prost-P10x% 100 GarantiKurkumin prostat yararları elde etmek için, kurkumin sağ tür almak önemlidir. Kurkumin vücudun hücreleri içine absorbe etmek zordur. Meriva denilen kurkumin modifiye şekli çok daha biyoyararlanım kurkumin başka türlü fazladır. Bir günde iki kez sürekli salım Meriva 160 mg kadar 100mg alabilir. Mervia ayrıca birinde bulunan en iyi prostat takviyeleri , Prost-P10x. Prost-P10x prostat formülasyon Meriva kurkumin phytosome 160 mg içerir. Meriva diğer standart% 95 zerdeçal özler göre olan biyolojik bir 20-kat artış kadar sahip olduğu gösterilmiştir, çünkü Prost-P10x üreticisi kurkumin bu tür seçtik. Prost-P10x diğer bitkisel besinler ve quercetin gibi maddeler vardır, palmetto, ısırgan otu gördüm ve kurkumin prostat faydaları ile çalışmak gösterilmiştir diğerleri inflamasyonu yönetmenize yardımcı ve prostat sağlığını desteklemek için.
Eğer önerilen dozlarda alırsan curcumin güvenli bir ekidir. Zamanın miktarı uzun bir süre kurkumin daha büyük bir doz alırsanız mide rahatsızlığı veya ülserler karşılaşabilirsiniz. Eğer diyabet varsa, kan şekeri düzeylerini düşürebilir çünkü kurkumin başlamadan önce doktorunuzla konuşun. Bazı antibiyotik aynı zamanda olarak alınmamalıdır.
kenanankara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Kr.prostatit doku hasari tedavisi icin vitamin ve enzimlerin önemi.

Mesaj gönderen kenanankara »

hangi durumlarda hangi vitamin ve enzimleri kullanmak gerekir.bir sürü vitamin enzim var.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

farenjit ile oluşan doku hasarını tamir etmek için soft lazer kullanılıyor.acaba prostattada aynısı kullanılırmı.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Abitter propolisle gargara yapmayi denedinmi hic?
ABittersweetLi

abi gargara yapmadım ama direk içerek kullanmıştım.bu sefer yine alıp hem gargara yapıp hem içeyim.ama boğzda bariz yapı bozukluğuna sebep oldu bende geçirdiğim akut farenjit.şimdi o yapı bozukluğu yüzünden her an risk altındayım :)
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Nasil bir yapi bozuklugu abitter?
ABittersweetLi

abi ağızdan boğaza doğru bakıldığı zaman arka mukozada yani farenks denilen yerde kızarıklık var.bunu ayırt etmesi zor.boğazından rahatsızlık hissetmeyen insanlardada oluyor.ama kronik farenjitte o kızarıklık daha fazla.her kbb uzmanı bunu ayırt edemiyor.ben 10 doktora gittiysem belki 2-3 tanesi sende kronik farenjit var dedi.prostatın yapısındada böyle bir durum söz konusu olabilir.akut farenjit,akut prostatitten çok daha zor kontrol altına alınabiliyor.ben 3 ay sesim kısık dolaşmıştım.geceleri yatamıyordum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Abitter bak benim hersene kisin sesim 3-4 gun kalinlasip bazende kisiliyordu...ama busene olmadi cok sukur hafif bir grip gecirdim sadece...ben propolise bagliyorum bunu cunku butun kis hergun propolis damla kullandim.Farenjit olabilrmi bende ne diyosun?
Akınx

Mesaj gönderen Akınx »

ABittersweetLi yazdı:abi ağızdan boğaza doğru bakıldığı zaman arka mukozada yani farenks denilen yerde kızarıklık var.bunu ayırt etmesi zor.boğazından rahatsızlık hissetmeyen insanlardada oluyor.ama kronik farenjitte o kızarıklık daha fazla.her kbb uzmanı bunu ayırt edemiyor.ben 10 doktora gittiysem belki 2-3 tanesi sende kronik farenjit var dedi.prostatın yapısındada böyle bir durum söz konusu olabilir.akut farenjit,akut prostatitten çok daha zor kontrol altına alınabiliyor.ben 3 ay sesim kısık dolaşmıştım.geceleri yatamıyordum.
abit sende boğaz reflüsu de olabilir belki bende 2 sene cekmistim ses kısıklığı flan gıcık vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Sen yinede propolisi bie dene abitter..
ABittersweetLi

akınx; bende dediğin gibi boğaz reflüsüde vardı.çoğu doktor bu reflüyü normal reflü ile karıştırıyor.işini iyi bilen bir doktorun muayene edip teşhis koyması lazım.ben reflü tedavisini şans eseri oldum.prostatit için yoğun antibiyotik kullandığım dönemde reflü hastalığım son buldu.çünkü reflüye neden olan midedeki Helicobacter pylori idi.

kadir abi;farenjit olayı şöyle gelişiyor.tozlu bir ortamda çalışılıyorsa,sigara içiliyorsa,burunda sağlıklı nefes almaya engel bir durum varsa nefesin ağızdan direk alınması ile boğazda bir tahriş oluşur.bu da zamanla tahrişin şiddetine göre hemen atlatılan ufak farenjitler ile çok daha kuvvetli farenjitler olarak kendini gösterir.
şimdi abi sende anladığım kadarı ile biraz boğaz tahrişi var.buna neden olan her ne varsa düzeltmen gerekiyor ki,boğaz yapısı tamamen bozulmasın.boğaz yapısı tamamen bozulursa boğaz sürekli bir yerlerden bakteri,mikrop gibi bir şey kapar ve kendini yenilemeye fırsat bulmadan tekrar tekrar farenjite yol açar..şu an tıpta boğazı tamamen iyileştiren bir tedavi yok.işte sadece bir soft lazer tedavisi var.onuda uyguluyan çok az.prostatında bu yönden değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.prostatın yapısı bozulduğu için prostat kendini onaramadan herhangi bir sebepten dolayı iltihaplanıyor.bu idrarın kendiside olur.uzun süre boşalmadığımız zaman sperm yapısı bayatlıyor ve tahrişe neden olarak prostatın iltihaplanmasınada yol açar(bunu en son gittim doktor söylemişti),yada bakterinin tam yok edilememesi.yani,uzun süre antibiyotik alınarak ve aynı anda prostatı onaracak şeyler tüketerek bu rahatsızlıktan kurtulabiliriz.
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Ben bu ara yine akut farenjit atlatiyorum agizli burunlu.. Cok fena :/
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Bitter 3 yildir kış aylarinda 3-4 günlük ses kısıklıgı yasadim...bu kış öyle bir şey olmadi..hatta grip bile olmadim.ben bunu antibakteriyel olan propolise bagliyorum.Tesadufte olabilir.
NeverGiveUp

Kadir agbi, Anavarza'nin propolisli, ari sutlu ve polenli balindan yemeye basladigim gun farenjit oldum : ))

ABittersweetLi

ozan bol bol ılık adaçayı gargarası yada tuz+kabonatlı su karışımı ile gargara yapman lazım.o zaman hafifleme oluyor.anavarsayı bende alacaktım.almayayımmı acaba :)

kadir abi,propolise bende başlayacağım yakın zamanda.
NeverGiveUp

Isin ustasi olduk artik ya, yapiyorum zaten hepsini de.. Anavarza'nin tadini sevdim ama bilmiyorum ise yariyor mu : )) Ama Kadir agbi etil alkolle hazirladigi icin kesinlikle daha iyi cozuluyodur. Hazir soylemisken onu da sorayim, agbi alkol tamamen ucuyor mu? Abdesti bozmasin, gerci zaten saglik icin hukmu nedir bilmiyorum, sormak lazim..

ABittersweetLi

ordaki alkol keyif verici ve ruhen insanı etkilemediği için dinen bir sakıncası yok.mesela onun dışında faydaları çok olduğu söylenen isveç şurubu var.onunda alkol ve su ile çözüleni var.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ozan alkol ucmuyor..recine ve tortulari altta kaliyor propolis özu ustte kaliyor.Alkolun ucmasi icin çözeltiyi toz sekerin ustune döküp acikta birakirsan alkol ucar, propolis toz sekerin ustunde kalir.Sende alkolden kurtulursun.propolisli toz seker elde etmis olursun oylede kullanilabilir.
Rajman54
Hastalık Başlangıç Yılı: 1987

Mesaj gönderen Rajman54 »

Vitamin ismi verebilir misiniz rica etsem?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Rajman54
Kronik bakteriyel prostatit tedavilerinde uzun sureli ve uygun antibiyotik kullanimi olumlu sonuclar vermekte ve bu ilaclarin yanisira probiyotik katkili vitamin ve enzimlerin kullanilmasi tedavi surecini ve doku onarimini hizlandirmaktadir.Quercetin,bromelain,propolis uclusunu kullanmani oneririm.Bagirsak florasi ve bagisiklik icin beta glukan,q-enzim q10 ve probiyotik kombinasyonlu LİGONE u tavsiye ederim.Ben bu tedavi ile iyilestim.Tabiki uygun antb ile beraber.
londra2015

Mesaj gönderen londra2015 »

Kadir bey uygun antibiyotik sizce hangisi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Londra2015 mrb,
Uygun antibiyotik kisiye gore degisiyor ornegin bende iesef ampul ve flexilevo750 tablet kombinasyonu cok iyi netice verdi.
londra2015

Mesaj gönderen londra2015 »

Kadir bey bende yaklaşık 2 senedir var bu hastalık çok tedavi yöntemi denedim Son 1 yıldır iyiyim ne ağrı ne iseme problemi var sadece hafif cinsel problem ve bağırsaklarda sorun var açıkçası doktora gitmekten yoruldum bana ne tavsiye edersiniz
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

londra2015 yazdı:Kadir bey bende yaklaşık 2 senedir var bu hastalık çok tedavi yöntemi denedim Son 1 yıldır iyiyim ne ağrı ne iseme problemi var sadece hafif cinsel problem ve bağırsaklarda sorun var açıkçası doktora gitmekten yoruldum bana ne tavsiye edersiniz
Londra2015
Agrilariniz yoksa cinsellik icin ben bir ara vigamax kullandim libidoyu ve ereksiyonu arttiriyor cok guzel bir ilac tavsiye ederim...bagirsaklar icin taze ciban otunun cok faydasi var cig yediginiz zaman diskiniz tek parca olarak cikiyor.Ama toplamaniz lazim.
umutsuz

Mesaj gönderen umutsuz »

Slm arkadaşlar meni kültürü sonucunda cilt flora bakterisi üredi yazıyor bide her sahada 1-2 lokosit çıktı yarın dr sonuçları göstercem siz bi öneri yapar mısınız cilt flora bakterisi üredi nedir