Algonot Plus içeriğine dair..

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
NeverGiveUp

Algonot Plus içeriğine dair..

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

İlk olarak eski forumda Serdar ağbinin kaynak olarak gösterdiği bir yazıdan sonra Algonot Plus isimli bir ilacın varlığından haberdar oldum. Şöyle yazıyordu tam olarak;
Quercetin: Antioksidan,hücrekoruyucu ve antiinflamatuar aktivitelere sahiptir aynı zamanda mast hücre sekresyon ve çoğalmasınıda inhibe eder.IS ve kronik prostatit gibi pelvik ağrı sendromunda kullanılmış ve belli oranda bir düzelme sağlamıştır. Son zamanlarda köpek balığı kıkırdağından elde edilen chondroidin sulphate ile quercetin kombinasyonu mast hücre inhibisyonunda birbirlerinin etkilerini artırmaktadırlar. Bu kombinasyon Algonot-Plus ismi ile patentli olup ABD de yaygın olarak kullanılmaktadır.
Kaynak: http://www.medicana.com.tr/HaberDetay.a ... spitalID=3

Aşağıya da donanım haberde yazmıs oldugum bir yazıyı paylasiyorum.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Arkadaslar, bu Algonat Plus'ın içeriği. Bilmeyenler için Algonot Plus; kronik prostatit tedavisinde kullanılan ve yurtdışında satışa sunulan (Amerika) fakat ne yazık ki ülkemizde bulunmayan, tescilli bir ilaç, takviye. Göze çarpan en temel özellik Quercetin ihtiva etmesi. Quercetin'in kronik prostatit tedavisinde uzun süreli kullanımının işe yaradığı çoğu hasta tarafından gözlemlenmiş bir durum. Bunu Q-CP kanıtladı fakat ne yazık ki Q-CP'de ülkemizde yok. Bununla beraber, Algonot'un göze çarpan bir diğer özelliği Chondroidin sulphate ve Glucosamine sulphate ihtiva etmesi. Bu maddeler köpek balıklarının kıkırdaklarından temin edilen ve Quercetin emilimini artıran maddeler.

Şimdi, söylediğim gibi Algonot ne yazık ki ülkemizde yok. Fakat Quercetin takviyesi üreten başka firmalar var. (Solgar gibi, Aksu vital vb gibi) Bu takviyeler Quercetin ve c vitamini, emilimi artirmak icin kısmi oranda bromelain ihtiva ediyorlar. Yani Algonot'tan eksikleri yukarda da belirttiğim gibi Chondroidin sulphate ve Glucosamine sulphate içermemeleri.

Bugün tesadüf eseri ecza dolabından yarabandı alırken "Chondurax" isimli bir şişeye rastladım. Bu ilaç vaktiyle annemin diz ağrıları için kullanıp, sonrasında ise ecza dolabına bıraktığı bir takviye. Ve tesadüf o ki, içeriklerinde belli oranda bizim aradığımız Chondroidin sulphate ve Glucosamine sulphate var.

Nereye varmak istediğimi anladığınızı düşünüyorum. Tek fark; mg olarak birbirlerini tutmamaları. Solgar ve Chondurax'taki tek kapsüldeki içerikler neredeyse Algonat- Plus'taki ikisine bedel. Yani günde bunlardan birer tane almak neredeyse kafa kafaya Algonat'a tekabül ediyor.

Algonot 120 Kapsül: 38 $ (amazon.com'daki fiyatı)
Solgar Qercetin (50 kapsül): 50 TL
Chondurax (30 kapsül): 50 TL

Solgar ve Chondurax'tan günde bir tane içeceğimizi varsayarsak fiyat olarak da neredeyse kafa kafaya geliyorlar. Ben bugün denemeye başladım. İlerde gözlemlerimi aktarmaya devam ederim.

Sağlıklı günler dilerim,
Ozan.

Algonot Plus / Solgar Quercetin / Chondurax içerikleri aşağıdaki gibidir.

Resim
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
kmlpr
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Algonot Plus içeriğine dair..

Mesaj gönderen kmlpr »

Bu ilacin etkisi cok iyi bence# farkli bir sekilde, quarcetin bromelein ve Glucosamine chordinat msm beraber aliyorum doku onarimi icin faydali
kmlpr
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Algonot Plus içeriğine dair..

Mesaj gönderen kmlpr »

Q - CP ilaci iceriginde papain enzimi var, Papain ve chymopapain adı verilen bileşenler papaya meyvesinde bulunan iki önemli enzimdir. Aslında her iki enzim de vücutta protein sindirimine yardımcı olurken papain en bol ve en etkin olandır. Sindirim sürecine olan katkılarının dışında papaya enzimleri ödem, iltihap ve yaraların iyileşmesine de yardımcı olur.
Q - CP ilaci iceriginde calsium var, arı poleni var, bu ilac turkiyede yok,
Takviyeleri ayri ayri alip kendi kombinasyonumuzu yapsak cok faydali olacagini dusunuyorum.