mictonorm sr 45 mg hk

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Tired35
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

mictonorm sr 45 mg hk

Mesaj gönderen Tired35 »

Arkadaşlar merhaba;

Geçenlerde gittiğim bir doktor aldığı tahlillerden sonra bendeki prostatin pelvik kaslarla alakalı olduğunu söyleyip bana biteral ,azitro ve mictonorm verdi.Doktora gittiğimde %90 iyidim.prostatımda şişlik vardı ama ağrı yoktu.şimdi bu ilacı yani mictonorm kullandıktan sonra idrar yolunda ağrı ve prostat ta ağrı oluştu.Özellikle uzun süre ayakta durduğumda ağrılarım artıyor.Sanırım bu ilaç pelvik kaslarımı sıkılaştırdı ve bu ağrıya sebep oluyor.ilacı geçen kadir abiye sordum .Herkez tolere edemez yan etkisi çok dedi.Hemen bıraktım.ilacın etkileri zamanla geçer mı yada farklı bir ilaç kullanmalımıyım ?
kmlpr2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: mictonorm sr 45 mg hk

Mesaj gönderen kmlpr2 »

Kullanmaya devam et bence , sonuçta bir doktor tedavi vermiş o tedavi bitmeden nereden bileceksinki ise yarayıp yaramadigini tedaviye sonuna kadar devam et.
Tired35

Mesaj gönderen Tired35 »

İlacı kullanmak istiyorum fakat yan etkileri ni hissedince bıraktım.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Tired35 yazdı:Arkadaşlar merhaba;

Geçenlerde gittiğim bir doktor aldığı tahlillerden sonra bendeki prostatin pelvik kaslarla alakalı olduğunu söyleyip bana biteral ,azitro ve mictonorm verdi.Doktora gittiğimde %90 iyidim.prostatımda şişlik vardı ama ağrı yoktu.şimdi bu ilacı yani mictonorm kullandıktan sonra idrar yolunda ağrı ve prostat ta ağrı oluştu.Özellikle uzun süre ayakta durduğumda ağrılarım artıyor.Sanırım bu ilaç pelvik kaslarımı sıkılaştırdı ve bu ağrıya sebep oluyor.ilacı geçen kadir abiye sordum .Herkez tolere edemez yan etkisi çok dedi.Hemen bıraktım.ilacın etkileri zamanla geçer mı yada farklı bir ilaç kullanmalımıyım ?
Kardesim eger bir ilaç rahatsizlik veriyorsa birakman gerekir. Ilacin kullanmanin amaci iyi olmak ve yasam konforunu arttirmak, dr verdiyse versin soylersin druna ilaci ya degistirir yada biraktirir. Bu böyledir. İlacin etkileri tabiki gecer.
Tired35

Mesaj gönderen Tired35 »

Bıraktım abi zaten. Doktora danısıcam neden rahatsızlık verdi bana sorucam.
Tired35

Mesaj gönderen Tired35 »

Arkadaşlar merhaba. Bu ilacı kullandıktan sonra idrar hissim değişti. Eskiden idrarımın geldiğini hissederdim gidip yapardım zor da olsa. Simdi idrar hissim yok gidip kendimi zorluyorum yapmak için o eski his yok. İdrar gelmesi hissim yok. Bu durum psikoloji mi çok bozdu. Nasıl düzeltebilirim. Meshaneyimi bozdu oradaki kasların yapısınımı bozdu.anlamadım yardım edin lütfen.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Tired35 yazdı:Arkadaşlar merhaba. Bu ilacı kullandıktan sonra idrar hissim değişti. Eskiden idrarımın geldiğini hissederdim gidip yapardım zor da olsa. Simdi idrar hissim yok gidip kendimi zorluyorum yapmak için o eski his yok. İdrar gelmesi hissim yok. Bu durum psikoloji mi çok bozdu. Nasıl düzeltebilirim. Meshaneyimi bozdu oradaki kasların yapısınımı bozdu.anlamadım yardım edin lütfen.
Eskisinden daha kötü olduysan hemen ilacı bırakman gerekir.
Tired35

Mesaj gönderen Tired35 »

Kadir abi zaten ilacı 9 gün kullandım geçen ayın 21 de bıraktım fakat eskisi gibi idrarın geldiğini hissetmiyorum. Meshanedeki şiişlikten anlayıp tuvalete gidiyorum.
Tired35

Mesaj gönderen Tired35 »

Bu ilacın bana kalıcı bir hasar vermiş olmasından endişe duyuyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Tired35 yazdı:Kadir abi zaten ilacı 9 gün kullandım geçen ayın 21 de bıraktım fakat eskisi gibi idrarın geldiğini hissetmiyorum. Meshanedeki şiişlikten anlayıp tuvalete gidiyorum.
Etkisi uzun surebilir zamanla eski haline gelir umarım.
Tired35

Mesaj gönderen Tired35 »

İnşallah abi kaş yapalım derken göz çıkardık sanırım.
Tired35

Mesaj gönderen Tired35 »

Bu durum Pelvik kaslarla ilgili ise ne tavsiye edersiniz Coşkun hocam?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Bu ilacın yan etkilerinde idrara cikma zorlugu, mesaneyi tam olarak boşaltamama hissi var.
Tired35

Mesaj gönderen Tired35 »

Abi bu ilacı bıraktıktan sonra yan etkilerinden de kurtulmuş olmam lazımdı.Kullanırken üretramda çok ağrı oldu oradaki sinirleri etkiledi sanırım. Bende yan etkisi çok oldu. Kullanacak arkadaşların kullanmadan önce 1 kez daha düşünmelerini tavsiye ederim.
Denizyüzü
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Denizyüzü »

Tired35 yazdı:Arkadaşlar merhaba. Bu ilacı kullandıktan sonra idrar hissim değişti. Eskiden idrarımın geldiğini hissederdim gidip yapardım zor da olsa. Simdi idrar hissim yok gidip kendimi zorluyorum yapmak için o eski his yok. İdrar gelmesi hissim yok. Bu durum psikoloji mi çok bozdu. Nasıl düzeltebilirim. Meshaneyimi bozdu oradaki kasların yapısınımı bozdu.anlamadım yardım edin lütfen.
Kardeşim aynı sorunu cipro ve ürispas kullanırken oldu.
Şimdi az çok hissediyorum.