Sonuçlarım ve İlaç hakkında Tavsiye

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
kadersiz33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Sonuçlarım ve İlaç hakkında Tavsiye

Mesaj gönderen kadersiz33 »

Merhabalar, aranıza bugün itibari ile ben de katıldım. 26.07.2021 Tarihinde şikayetlerim üzerine Eskişehir'de bulunan Hüseyin hoca görünmemle süreç başladı, kendisi muayene ettikten sonra prostat yapısının bozuk olduğunu ve cisim olarak da büyüdüğünü belirtti, yapılan prostat kültür testi sonuçlarımda dün geldi, onları da aşağıda paylaşacağım. Kısaca şikayetlerimden bahsetmek gerekirse " http://www.kronikprostatit.org/viewtopic.php?t=6484 " konum buradan bakabilirsiniz, fakat son 1 2 haftadır sadece işeme de debi düşüklüğü yaşıyorum ve arada sırada mesane bölgemde çok hafif rahatsız etmeyecek şekilde ağrı oluşuyor.

Bu benim ufak sürecimde Kadir abime sonsuz teşekkürler ediyorum. Her soruma cevap verip, sıkılmadan bilgilendirdiği için Allah razı olsun ondan.

Aerobik Kültür Staphylococcus Haemolyticus

Ciprofloxacin Dirençli >4

Clindamycin Hassas <=0.12

Daptomycin Hassas 0.25

Erythromycin Dirençli >4

Fosfomycin Dirençli >64

Fusidic Asid Dirençli 16

Gentamicin Dirençli 1

Levofloxacin Dirençli 4

Linezolid Hassas 2

Nitrofurantoin Hassas < 16

Teicoplanin Hassas 4

Tetracycline Dirençli >8

Tigecycline Hassas 0.5

Timethoprim/Sulfamethoxazoie Hassas < =10

Hüseyin hoca bana Bactrim ilaç yazdı (2 kutu) sabah, akşam alınacak. Diğer kutu ise 2 ye bölünüp 1 günde yarımşar doz şeklinde alınacak. Ayrıca haftada 1 prostat masajı önerdi.
Tosun4228
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Sonuçlarım ve İlaç hakkında Tavsiye

Mesaj gönderen Tosun4228 »

Hüseyin hocanın tedavisi biraz zayıf geliyor bana genel olarak siz ne düşünüyorsunuz acaba
kadersiz33

Vallahi hocam benim bu 2. randevum olacak önümüzdeki hafta, fakat zayıflık konusunda pek katılmıyorum ki kendisi Prostat konusunda çokça övgü ve tavsiye almış birisi hele hele doktor konusunda tercihler kısıtlıyken, sonucu bekleyip görmekte fayda var.
Tosun4228

Bilmediğim için sordum zaten bende haftaya kendisine gidicem ilaçlarını kullanmaya başladınız mı bide muaynene ücreti ne kadar toplam bütün testlerle birlikte
Tosun4228

Ayrıca muayenenesinde ulturason kan ve idrar tahlilleri yapabiliyor mu
therealpatient

Mesaj gönderen therealpatient »

Staph hüseyin hocanın öldürebileceği bir bakteri değil. Böyle bir bakteri için niye tedavi vermeye çalışıyor? Hocam bir enfeksiyoncu bul onun eşliğinde tedavi ol.
kadersiz33

Tosun4228 yazdı:Ayrıca muayenenesinde ulturason kan ve idrar tahlilleri yapabiliyor mu
Muayene ve prostat masajı ile 400tl aldı. Ayrıca idrar, prostat sıvısı ve kan testlerini ayrı bir lab.la çalışıyor sanırım. Ultrason cihazıda mevcut.
techian
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen techian »

kadersiz33 yazdı:
Tosun4228 yazdı:Ayrıca muayenenesinde ulturason kan ve idrar tahlilleri yapabiliyor mu
Muayene ve prostat masajı ile 400tl aldı. Ayrıca idrar, prostat sıvısı ve kan testlerini ayrı bir lab.la çalışıyor sanırım. Ultrason cihazıda mevcut.
Toplam maliyet ne kadar acaba
kadersiz33

techian yazdı:
kadersiz33 yazdı:
Toplam maliyet ne kadar acaba
Fiyat sabit 400tl ( Kültür ve testler de dahil) Ayrıca sadece prostat masajı için giderseniz 100tl alıyor.
caxuss

Mesaj gönderen caxuss »

Bu hoca hangi şehirde
caxuss

Mesaj gönderen caxuss »

Adı soyadi tam olarak ne nerde çalışıyor kültür bende yaptırmak istiyorum Kocaeli'de deneme tahtası yaptılar nerdeyse kullanmadığım şey kalmadı
kadersiz33

Eskişehir’de, Hüseyin Seçgin Prostatit konusunda TR’de ilk üç hatta 2. sıradadır belki.
edem

Mesaj gönderen edem »

ilk sıra sizce kim ???merak ettim
kadersiz33

Forumda gördüğüm konular, tahminimce istanbul'da hasta sayısının çokluğundan zafer oyman olduğunu düşünüyorum. Tabi göreceli bir kavram Muhsin hoca da yadsınamaz tabi ki.
canadianguy1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen canadianguy1 »

kadersiz33 yazdı:Forumda gördüğüm konular, tahminimce istanbul'da hasta sayısının çokluğundan zafer oyman olduğunu düşünüyorum. Tabi göreceli bir kavram Muhsin hoca da yadsınamaz tabi ki.
vallahi bence hiçbiri 1. sıra filan değil şuan doktorların ,hiçbiri bu hastalığa bütünsel yaklaşamıyor,hepsinin farklı düşünceleri var ne kolayına geliyosa veya neyden para kazanacaksa onu tercih ediyor onu öneriyor.Mesela hiçbiri prostatit patojenlerinin doğru ve ileri antibiyotik tedavileri hakkında bilgi sahibi değil.Herkese aynı metodu uygulamak değil ,herkesin bireysel hikayesine ve durumuna göre hareket etmek önemli olan.Hepsi ayrı telden çalıyor ,her istediğimizi yapmamız için nerdeyse 5 farklı doktora gitmek gerekli hatta başka branşlara başvurmak zaruri.
canadianguy1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen canadianguy1 »

birisi lökosit birisi ozon birisi masaj birisi sakral kemik zayıf antiler birisinde hiç tedavi yok vs vs... hepsi körü körüne bişeye inanmış herkese aynı metotlar,bu hastalıkta iyi doktor olacaksan tedavi bazllı değil hasta bazlı hareket edeceksin ama fakat lakin böyle bir doktor yok şuan ,tabi böyle bir doktor olabilmek için elinde imkanlarında çok olması lazım oda ayrı mesele ama önce bütünsel bakış açısı yok.
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

kadersiz33 yazdı:Eskişehir’de, Hüseyin Seçgin Prostatit konusunda TR’de ilk üç hatta 2. sıradadır belki.

1 sırada enfeksiyon doktorları var ben enfeksiyon uzmanında tedavi oldum çok ağır antibiyotik ile tedavi etti yeterki inansın
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
therealpatient

Mesaj gönderen therealpatient »

huseyin252 yazdı:
kadersiz33 yazdı:Eskişehir’de, Hüseyin Seçgin Prostatit konusunda TR’de ilk üç hatta 2. sıradadır belki.

1 sırada enfeksiyon doktorları var ben enfeksiyon uzmanında tedavi oldum çok ağır antibiyotik ile tedavi etti yeterki inansın
Kesinlikle, katılıyorum. Enfeksiyoncular gerçekten prostatiti ürologlardan daha iyi biliyorlar.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Evet arkadaslar gerçekten öyle ürologlar enfeksiyonel tedavi konusunda yeterli bilgiye sahip degiller.
kadersiz33

Ne yazık ki ben de aynı fikirdeyim abiler, @therealpatient abi önceden de beni uyarmıştı Staphylococcus Haemolyticus bakteriyi Hüseyin hocsnın yok edemecepini söylemişti, fsks tbugün kafama bir konu takıldı sizlerinde önerilerini alayım kültür sonucunda bakteri aynı zamanda Vancomisine karşı duyarlı olduğu görüşmüş, neden bana iğne yerine hap reçete ettirdi ki ?
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

kadersiz33 yazdı:Ne yazık ki ben de aynı fikirdeyim abiler, @therealpatient abi önceden de beni uyarmıştı Staphylococcus Haemolyticus bakteriyi Hüseyin hocsnın yok edemecepini söylemişti, fsks tbugün kafama bir konu takıldı sizlerinde önerilerini alayım kültür sonucunda bakteri aynı zamanda Vancomisine karşı duyarlı olduğu görüşmüş, neden bana iğne yerine hap reçete ettirdi ki ?
Enfeksiyon doktoruna git 2 hafta yatış sabah akşam vanko sonra taburcu ve 2 haftada bir tahlil kontrol ve günlük tekdoz targocid ve yanında oral antibiyotik veya çift doz targocid 3 ay arkasıda sadece bahrimforte 2 ay alabileceğin en iyi tedavi bu ben o şekilde aldım targocidi çift dozdu benim
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder