Linezolid (Zyvoxid) ve Enterokok

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
therealpatient

Re: Linezolid (Zyvoxid) ve Enterokok

Mesaj gönderen therealpatient »

huseyin252 yazdı:
therealpatient yazdı:
huseyin252 yazdı:
Faj hakkında ne konuşacaksın ben bir özel faj yaptırdım birde hazırda bulunan duyarlı faj aldım ve kullandım fos çıktı en az 10 kişiyi tanıyorum faj alıp kullanan hepsi bir umud ama İnan içlerinde fajla iyileşen yok yani faj işi tırı vırı bilgin olsun ben en son 3 ay targocid 1 ayda tablet kullandım yüzde 80 veya 90 lardayım şükür bunuda antibiyotik yaptı fayda etti
berber şükrüden faj almışsın sen
Kardeş ben fajları gürcüsdanda elivada aldım yani faj terapi merkezinde kültürleride orda yaptılar faj merkezinde dünyaya burdan dağıtıyorlar fajları adamlar
gidip demedinmi adamlara işe yaramadı diye?
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

therealpatient yazdı:
huseyin252 yazdı:
therealpatient yazdı: berber şükrüden faj almışsın sen
Kardeş ben fajları gürcüsdanda elivada aldım yani faj terapi merkezinde kültürleride orda yaptılar faj merkezinde dünyaya burdan dağıtıyorlar fajları adamlar
gidip demedinmi adamlara işe yaramadı diye?
3 sefer gittim
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
huseyin252

Hemde gurup halinde gittik Türkiye’den
therealpatient

işe yaramıyor dediğinde ne dediler? bu adamlar genelde çok başarılı diye biliyorum.
huseyin252

therealpatient yazdı:işe yaramıyor dediğinde ne dediler? bu adamlar genelde çok başarılı diye biliyorum.
Tekrar aynı fajı yapıp veriyorlar yani yine para istiyorlar
huseyin252

Belki sadece kültür İçin elivaya gidebilirim yaz sonu kültürde başarılılar
therealpatient

huseyin252 yazdı:
therealpatient yazdı:işe yaramıyor dediğinde ne dediler? bu adamlar genelde çok başarılı diye biliyorum.
Tekrar aynı fajı yapıp veriyorlar yani yine para istiyorlar
hahahaha :D
ilginç
huseyin252

Gürcüler hırsız sahtekardır dikkat etmek lazım
therealpatient

Norwayde faj terapisinin başarılı olduğunu duydum hocam. Bulursam atıcam sana.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Hüseyin abi sen enterokok için almamıştın staph için almıştın enterokok da birkaç kez üremişti kültürde yanlış mı hatırlıyorum ?
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Ahmet34

Mesaj gönderen Ahmet34 »

huseyin252 yazdı:Belki sadece kültür İçin elivaya gidebilirim yaz sonu kültürde başarılılar
Sa Hüseyin kardeş

Gürcistan konusunda, bir planın olursa bizide bilgilendirirsen seviniriz

Teşekkür
kolcak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen kolcak »

Faj konusunda internet üzerinden yaptığımız araştırmalarda PRANAVA isimli kişinin ve yine hint kökenli isimlerin konu hakkında yazdıkları reklam amaçlıdır.
PRANAVA Eliava kliniğin birlikte çalıştığı birisidir.
kolcak

Mesaj gönderen kolcak »

Faj konusunda en tecrübeli ve bilgi sahibi kişiler bu forumun içindedir.
Arzu ederlerse sizleri her türlü bilgilendirebilirler.
Ahmet34

Mesaj gönderen Ahmet34 »

kolcak yazdı:Faj konusunda en tecrübeli ve bilgi sahibi kişiler bu forumun içindedir.

Kardeş

O zaman bilgi bekliyoruz
kolcak

Mesaj gönderen kolcak »

Ahmet34 yazdı:
kolcak yazdı:Faj konusunda en tecrübeli ve bilgi sahibi kişiler bu forumun içindedir.

Kardeş

O zaman bilgi bekliyoruz
Ben gitmedim ama ..
Merak ettiklerinizi buraya yazın cevap verecek olanlar vardır.
kolcak

Mesaj gönderen kolcak »

therealpatient yazdı:Norwayde faj terapisinin başarılı olduğunu duydum hocam. Bulursam atıcam sana.
Norveç te berger üniversitesi guda maddeleri üzerine araştırma yapıyor Şu sadece.
Başka yapan bir yer yoktu.
AB de faj ticari faj tedavisi içinizin yok sadece belli yerlerde araştırma amaç li çalışmalar var.

Sadece polonya da bir resmî klinik yapıyor.
Bilgilerinizi gönderiyorsunuz doktorları kabul ederse ...
Bakteriyel prostatit için başarı oranı %46...
kolcak

Mesaj gönderen kolcak »

therealpatient

kolcak yazdı:
therealpatient yazdı:Norwayde faj terapisinin başarılı olduğunu duydum hocam. Bulursam atıcam sana.
Norveç te berger üniversitesi guda maddeleri üzerine araştırma yapıyor Şu sadece.
Başka yapan bir yer yoktu.
AB de faj ticari faj tedavisi içinizin yok sadece belli yerlerde araştırma amaç li çalışmalar var.

Sadece polonya da bir resmî klinik yapıyor.
Bilgilerinizi gönderiyorsunuz doktorları kabul ederse ...
Bakteriyel prostatit için başarı oranı %46...
Orayı biliyorum hocam. Yurt dışından bir tanıdığım Klebsiella spp. adlı bir bakteriyle uğraşıyordu. Kız arkadaşında sistit olması sonrası ona bulaşmış ve bakteriyel prostatit olmuştu adam. Bakteriyi MicrogenDX ile bulduktan sonra polonyadaki faj kliniği ile görüştü ve doktor ona prostatitin bakteriyel bir durum olmadığına, daha çok otoimmün bir hastalık olduğuna inandığını söylemişti. Oradaki bilim adamı ona sadece ve sadece 4-glass testi ile doğrulanmış enfeksiyonları tedavi edebileceklerini söylemiş. Arkadaş daha sonra fosfomisin ile iyileşti tabi :)
kolcak

Mesaj gönderen kolcak »

Evet tedaviye başlamak için şartları var ...

Burada geniş açıklama var.
http://www.iitd.pan.wroc.pl/en/OTF/Pytania.html
kolcak

Mesaj gönderen kolcak »

Kronik bakteriyel prostatit tedavisine kabul için gerekli başka özel testler var mı?

Evet. Bakteriyel enfeksiyondan kaynaklandığından şüphelenilen prostatitli hastalarda, Wroclaw'daki Ünitemizde kronik bakteriyel prostatit tanısında altın standart olan “dört cam testi” (prostat sıvısının mikroskobik analizi ile birlikte) uygulanmaktadır. Bu teste, örneğin herhangi bir inflamatuar hücre olup olmadığını gösteren prostat sıvısının genel bir muayenesi eşlik eder. Gerçek neden olan patojene karşı aktif fajlara sahip olmamızı daha olası kılmak için ürogenital yolu enfekte eden bakterilerin izolasyonu ve ilk faj tiplendirmesi için bize bir numune (idrar, semen veya prostat sıvısı) göndermek mümkündür. enfeksiyon, ancak bu zorunlu dört cam testimizin yerini almaz.

Bakteriyel prostatit tedavisi yapılıyor.
Başarı oranı %46 civarında idi..
Zagros

Mesaj gönderen Zagros »

therealpatient yazdı:
canadianguy1 yazdı:
therealpatient yazdı: Attığınız çalışmayı okudum. Açık konuşmak gerekirse bu tam bir felaket senaryosu hocam. İçinde olduğumuz durumun ne kadar çıkmazda olduğunu gösteriyor. Bu antibiyotikler bile işe yaramıyorsa bizi kurtaracak antibiyotik yok demektir.

Yapacak bir şey yok, biz hep beraber fajlar hakkında konuşmaya başlayalım o zaman...
Hocam karamsarlik yaratmak icin atmamistim bunu bence dusunceniz dogru tigesiklin ezer gecer ,biyofilm me mania malaria in olusmasi icin tigesiklinin ve bu antilerin belli sure kullanilmis direnc gelistirmeyi biyofilm yapmayi ogrenmis olmasi gerekiyor ,daha cok kullanimi yaygin olan antiler bu sekilde,ayrica sanirim bu calismada tigesikline biyofilm gelistirdikten sonra bakteri tekrar bu biyofilm antibakteriyel ozelligini etkilemedigini soyluyor ,suan icin milyonda birlik bi senaryo ust duzey antilere biyofilm durumu ,ama iste kullanirmiyiz cesaret edermiyiz veya verirlermi, yasamak cesurlarin hakki.
Hocam bu arada linezolidin üriner sisteme geçişi %30 civarındaymış. Prostata geçişi yerlerde sürünüyordur herhalde...
Linezolidin üriner sisteme geçişi çok az olduğu için bana Daptomisin kullanmak daha iyi bir seçenek gibi geliyor hemde bulduğum araştırmalarda daptomisin linezolidden daha duyarlı çıkıyor mrsa ve enterekok bakterilerine ayrıca linezolidin oral hap kullanımı olduğu için daha yaygın olduğu için daptomisin testlerde daha duyarlı gözüküyor

Ama Türkiyede şuan piyasada eczanelere sorduk therealpatient nick'li üyeyle malesef bulamadık daptomisini eğer cimere yazabilirsek daptomisin Daptomax Cubicin ilaçlarını ülkeye getirme şansımız olduğunu düşünüyorum geçen sene olan ilaç bu sene yok malesef
therealpatient

Zagros yazdı:
therealpatient yazdı:
canadianguy1 yazdı: Hocam karamsarlik yaratmak icin atmamistim bunu bence dusunceniz dogru tigesiklin ezer gecer ,biyofilm me mania malaria in olusmasi icin tigesiklinin ve bu antilerin belli sure kullanilmis direnc gelistirmeyi biyofilm yapmayi ogrenmis olmasi gerekiyor ,daha cok kullanimi yaygin olan antiler bu sekilde,ayrica sanirim bu calismada tigesikline biyofilm gelistirdikten sonra bakteri tekrar bu biyofilm antibakteriyel ozelligini etkilemedigini soyluyor ,suan icin milyonda birlik bi senaryo ust duzey antilere biyofilm durumu ,ama iste kullanirmiyiz cesaret edermiyiz veya verirlermi, yasamak cesurlarin hakki.
Hocam bu arada linezolidin üriner sisteme geçişi %30 civarındaymış. Prostata geçişi yerlerde sürünüyordur herhalde...
Linezolidin üriner sisteme geçişi çok az olduğu için bana Daptomisin kullanmak daha iyi bir seçenek gibi geliyor hemde bulduğum araştırmalarda daptomisin linezolidden daha duyarlı çıkıyor mrsa ve enterekok bakterilerine ayrıca linezolidin oral hap kullanımı olduğu için daha yaygın olduğu için daptomisin testlerde daha duyarlı gözüküyor

Ama Türkiyede şuan piyasada eczanelere sorduk therealpatient nick'li üyeyle malesef bulamadık daptomisini eğer cimere yazabilirsek daptomisin Daptomax Cubicin ilaçlarını ülkeye getirme şansımız olduğunu düşünüyorum geçen sene olan ilaç bu sene yok malesef
Bu antibiyotikte yer yarılmış içine girmiş resmen
huseyin252

Hergele yazdı:Hüseyin abi sen enterokok için almamıştın staph için almıştın enterokok da birkaç kez üremişti kültürde yanlış mı hatırlıyorum ?
Türkiye’de enterekok bende hiç üremedi hep staph üredi Gürcistan da pcr de enterekok üredi ama kültüründe üremedi o yüzden faj çalışılmadı sadece kültür İçin gürcüsdanda giderim bakteri ne kaldı bakmak İçin kültür ve pcr leri sağlam adamların fanlarını bilmiyorum ama kullandım yanında antibiyotik de kullandığım İçin hangisi işe yaradı bilmiyorum
huseyin252

kolcak yazdı:Faj konusunda internet üzerinden yaptığımız araştırmalarda PRANAVA isimli kişinin ve yine hint kökenli isimlerin konu hakkında yazdıkları reklam amaçlıdır.
PRANAVA Eliava kliniğin birlikte çalıştığı birisidir.
Evet bu kişiye yani Hintli çocuğa itibar etmeyen o çocuk bu kliniğin hint temsilcisi kendisi fajla iyi olduğunu söyler size yardımcı olmak ister ama elivanın elamanı bizzat şahit oldum klinikteki kızla yazışmalarına direk kliniğe gidip işlerinizi halledersiniz biraz İngilizceniz varsa eğer zaten Hintli çocukta İngilizce konuşur Türkçe bilmez
huseyin252

Gürcüsdanda eliva klinikle fajla ilgili sorularınız varsa elimden geldiği kadar cevablayabilirim burda formda en az 6.7 kişi var faj kullanan onlarda cevaplar ama 3.4 kişi iyileşti sanırım 2.3 kişi anca varız iyileşmeyen biride ben onlarda pek forma girmiyorlar rahatlar yani kısmen bende rahatım son aldığım targocid intrevenöz tedavisinden sonra kısmet belki bir kür daha faj tedavisi veya intrevenöz tedavisiyle bizde sıfırlarız