Çipronun işe yaraması

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Tosun4228
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Çipronun işe yaraması

Mesaj gönderen Tosun4228 »

Arkadaşlar çipro hafif geliyor prostatit e bunu biliyorum ama bu hapın bile işe yaraması iyiye işaret mi çipro kullandığım zamam 9 10 ay yüzde yüz oluyorum sonra tekrarlıyor
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Çipronun işe yaraması

Mesaj gönderen Valeri »

Tosun4228 yazdı:Arkadaşlar çipro hafif geliyor prostatit e bunu biliyorum ama bu hapın bile işe yaraması iyiye işaret mi çipro kullandığım zamam 9 10 ay yüzde yüz oluyorum sonra tekrarlıyor
Ben 2 defa kullandım ve 8 ay %100 gidiyorum kabızlığı saymazsak. Yeterli sürede alsak belki iyileşirdim ama hep 2-3 kutu kullanıp bırakınca sanıyorum direnç gelişiyor.
Tosun4228

Mesaj gönderen Tosun4228 »

Yani demekki Bi kakteri var ve bu bakteriyi cipro bile bakılıyor o zaman iyi bir kombine yenme şansımız var gibi
johnnybravo25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen johnnybravo25 »

herkes leblebi gibi dese ve bu camia öyle görse de sonuçta kinolon grubu bi antibiyotik ve eğer bakteriniz kinolon grubuna duyarlıysa şikayetleri bir nebze de olsa azaltabilir
johnnybravo25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen johnnybravo25 »

kabızlığı da ciddiye almak lazım, hayatı boyunca 1 veya 2 den fazla kabızlık yaşamayan ben ciprodan dolayı oluşan kabızlıktan dolayı kendimi acilde bulmuştum. devamında anal fissurle uğraşmaya başlamıştım. hala eğer katı dışkılarsam rahatsız eder..
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

johnnybravo25 yazdı:kabızlığı da ciddiye almak lazım, hayatı boyunca 1 veya 2 den fazla kabızlık yaşamayan ben ciprodan dolayı oluşan kabızlıktan dolayı kendimi acilde bulmuştum. devamında anal fissurle uğraşmaya başlamıştım. hala eğer katı dışkılarsam rahatsız eder..
Evet o yüzden kullanmıyorum zaten
therealpatient

Mesaj gönderen therealpatient »

Ciproyla iyileşecekseniz doktorunuzun kontrolü altında 3-4 ay boyunca kullanmanız gerektiğini düşünüyorum. Yanına Nac da ekleyebilirsiniz.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

therealpatient yazdı:Ciproyla iyileşecekseniz doktorunuzun kontrolü altında 3-4 ay boyunca kullanmanız gerektiğini düşünüyorum. Yanına Nac da ekleyebilirsiniz.
3-4 ay biraz problemli olabilir, bağırsak florasını ciddi derecede bozuyor
therealpatient

Mesaj gönderen therealpatient »

Valeri yazdı:
therealpatient yazdı:Ciproyla iyileşecekseniz doktorunuzun kontrolü altında 3-4 ay boyunca kullanmanız gerektiğini düşünüyorum. Yanına Nac da ekleyebilirsiniz.
Orası öyle ama başka kurtuluş yöntemi göremiyorum. Fosfomisin bile 12 hafta kullandırılıyor prostatitte.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

therealpatient yazdı:
Valeri yazdı:
Orası öyle ama başka kurtuluş yöntemi göremiyorum. Fosfomisin bile 12 hafta kullandırılıyor prostatitte.
Bir enfeksiyon doktoru 6 ay cipro yazmıştı kullanmadım
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Bu hastaligin minimum 3 ay antibiyotik ile yuzde 70 yenebiliriz bence . Ama g.t ister orasi ayri .
purology
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen purology »

Valeri yazdı:
therealpatient yazdı:
Valeri yazdı: 3-4 ay biraz problemli olabilir, bağırsak florasını ciddi derecede bozuyor
Hocam bu intihar etmek gibi Birsey. Cipro derken 2 degil 3 kere dusunmek lazim 15 gunden fazla kullanimlarda…
Dogukan01

Mesaj gönderen Dogukan01 »

purology yazdı:
Valeri yazdı:
therealpatient yazdı: Orası öyle ama başka kurtuluş yöntemi göremiyorum. Fosfomisin bile 12 hafta kullandırılıyor prostatitte.
Hocam bu intihar etmek gibi Birsey. Cipro derken 2 degil 3 kere dusunmek lazim 15 gunden fazla kullanimlarda…

Abdee fda tarafından yasaklanmış bir ilaç cipro ve kinolon grubu antiler.
purology
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen purology »

Dogukan01 yazdı:
purology yazdı:
Valeri yazdı: Bir enfeksiyon doktoru 6 ay cipro yazmıştı kullanmadım

Abdee fda tarafından yasaklanmış bir ilaç cipro ve kinolon grubu antiler.
Ben benim
Doktoru medical
Board a sikayet ettim ve uyari aldi kendisi boyle kronik bir durumda cipro Yu dayadigi icin. Kullanmayin, kullandirtmayin.