Avelox

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Avelox

Mesaj gönderen Valeri »

Arkadaşlar merhaba, uroplazmayı yapılan tahlillerde bir türlü bulamadım. Sürekli de penis içine pamuklu çubuk sokulması üretrayı tahriş edeceğinden dolayı 2 hafta avelox tedavisi alsam uygun olur mu sizce ? Daha önce 2 kutu monodoks+azitro kullandım pek etkisi olmadı. İdrar kokusu değişik geliyor
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Avelox

Mesaj gönderen Se38 »

3 hafta tetradox arkasina avelox kullan. Once bakteriyel yuku dusur.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

sianure yazdı:en son uroplazma mi uremisti neden uroplazma icin ilac kullanmak istiyorsunuz
Kız arkadaşım ile ilişki sonrası idrarda yanma penis ucunda kızarıklık vardı. Test yaptırdım ona uroplazma pozitif çıktı, ben onun antibiyogramı na göre kullandım ama pek fayda etmedi. Hala bir garip hissediyorum o yüzden kullanmak istiyorum
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Se38 yazdı:3 hafta tetradox arkasina avelox kullan. Once bakteriyel yuku dusur.
Monodoks fayda etmedi yazdım. Ayrıca avelox eğer duyarlı çıkarsa bakteriyi öldürür zaten 2 haftalık tedavi. Ben direnç durumundan korkuyorum çünkü testlerde cikmadi
kolcak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen kolcak »

Aveloks boşuna kullanmayın.
Bu bakteri için geçerli değil.
Minosiklin veya josamisin en etkili antibiyotik bakteriniz için.
Bu ilaçları bulamaz saniz doksisiklin de gayet etkili olur.
kolcak

Mesaj gönderen kolcak »

Kız arkadaşınızın da tedavi olması gerekir.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Bendede uro ve miko ikilisi cikmisti, antibiogramda bir cok olası malum ilaclar direncli cikti. Tarivide hassas cikmisti patojenler tarivid kullandim bir dahada uremedi. Bilginiz olsun.
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Valeri yazdı:
Monodoks fayda etmedi yazdım. Ayrıca avelox eğer duyarlı çıkarsa bakteriyi öldürür zaten 2 haftalık tedavi. Ben direnç durumundan korkuyorum çünkü testlerde cikmadi
Tek basina yeterli kullanilmazsa etki etmiyor dogru.

Ama yabanci forumlarda verilen tedavi bu. Cift terapi uygulanmasi gerekiyor . Agir bi antibiyotik ama karar senin. Bizim gibi k.prostatit vakaalrinda tekli tedavi bu mikropta ise pek yaramaz ayrica uzun kullanim gerekli.

Azitro duyarliysa ki cogunlukla direnclidir azitro ile tetradox yada tarivid deneyebilirsin.

Minosiklin 8-12 hafta olabilir, ben kullandim isede yariyordu ama beyinsel yan etkileri yasadim .

Aveloxa direnc kazanamaz uroplazma, tetradoxada direnc kazandigi cok nadir gozukmustur .
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Se38 yazdı:
Valeri yazdı:

Ama yabanci forumlarda verilen tedavi bu. Cift terapi uygulanmasi gerekiyor . Agir bi antibiyotik ama karar senin. Bizim gibi k.prostatit vakaalrinda tekli tedavi bu mikropta ise pek yaramaz ayrica uzun kullanim gerekli.

Azitro duyarliysa ki cogunlukla direnclidir azitro ile tetradox yada tarivid deneyebilirsin.

Minosiklin 8-12 hafta olabilir, ben kullandim isede yariyordu ama beyinsel yan etkileri yasadim .

Aveloxa direnc kazanamaz uroplazma, tetradoxada direnc kazandigi cok nadir gozukmustur .
Sizin epey uğraştığınızı bilmiyorum, doksisiklin grubu boğazımı çok tahriş ediyor faranjit olduğumdan dolayı. Avelox uroplazma için en iyi seçenek ise denemek istiyorum
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

kadir yazdı:Bendede uro ve miko ikilisi cikmisti, antibiogramda bir cok olası malum ilaclar direncli cikti. Tarivide hassas cikmisti patojenler tarivid kullandim bir dahada uremedi. Bilginiz olsun.
Ah bi ürese abi..
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

kolcak yazdı:Aveloks boşuna kullanmayın.
Benim bildiğim avelox etkili uroplaazma için. Ayrıca eş tedavisi yapıldı onun kültür sonucu temiz
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Valeri yazdı:
Se38 yazdı:
Valeri yazdı: Monodoks fayda etmedi yazdım. Ayrıca avelox eğer duyarlı çıkarsa bakteriyi öldürür zaten 2 haftalık tedavi. Ben direnç durumundan korkuyorum çünkü testlerde cikmadi

Sizin epey uğraştığınızı bilmiyorum, doksisiklin grubu boğazımı çok tahriş ediyor faranjit olduğumdan dolayı. Avelox uroplazma için en iyi seçenek ise denemek istiyorum
Uroplazma icin en etkilisi makrolid grubu bi antibiyotik ile kombin yapmaktir (azitro yada josamycin gibi)

Sadece 2 hafta avelox ile iyileseni pek gormedim ama tabiki senin kararin. Oncesinde tetrasiklin (minosiklin yada doksiklisin) ile bakteriostatik etki yapip( bakterinin cogalmasini engellemek) avelox ile bakterisidal (bakteriyi oldurme) bitirme olasiliginiz daha yuksek.

Esin ile de uzun bi sure korunmasz beraber olmama imkanim varsa bu da onemlidir. Cunku kulturde uremesi cok zor ve bitip bitmedigi anlasilmiyor . Her pcr testindede cikmiyor. Ben defalarca pcr yaptirdim 2 tanesinde cikti mesela.

Kultur icin p. sivisi degil semenden ver 7-8 kere dene illa ureyecektir. P.sivisindan cok daha zor uretmek.
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Tetradoxun bogaza bi zarari olmaz . Ac karina fln almissindur midede yanma kaynama yapar, o asitte bogazi tahris eder. Faranjitin en onemli sebebi girtlak reflusu denen, mide asidinin bogaza cikmasidir.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

dern yazdı:monodox kullanın tetradox yerine etken madde aynı ama mideye yan etkisi daha az
2 kutu monodoks 2 kutu azitro aldım. Bunlar kız arkadaşımda çıkan uroplazma için duyarlı olanlardi. Kız arkadaşıma 1 kutu rulid yazılmıştı ben ona tetradox+azitro+rulid kullandirdim. Korunmasız ilişkiye kesinlikle girmiyorum. Bana gelince hali hazırda prostat ile uğraşıyorum üzerine uroplazma çıkınca yeni patojen prostata geçmesin diye bende aynı ilaclari kullandım. Sırası ile monodoks azitro, ara vermeden tekrar monodoks azitro. Pek bir faydası olmadı açıkçası, tetradoxa direnç durumu varmı bilmiyorum. 3 defa üretra içine pamuklu çubuk, 4 defa idrardan, 1 kez semen 1 kez de prostat sıvısından uroplazma testi yaptırdım sonuçlar temiz. Ayrıca idrar+sürüntü ve yine prostat sıvısından PCR yapıldı. Uroplazma yerine enterekok çıktı. O yüzden mecbur ampirik tedavi yapacağım.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Se38 yazdı:Tetradoxun bogaza bi zarari olmaz . Ac karina fln almissindur midede yanma kaynama yapar, o asitte bogazi tahris eder. Faranjitin en onemli sebebi girtlak reflusu denen, mide asidinin bogaza cikmasidir.
Şimdi yapmam gereken şey 2 kutu tetradox arkası avelox uygun olur mu ?
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Ayrıca josamycin Türkiye'de yok sanırım
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

dern yazdı:
Valeri yazdı:
dern yazdı:monodox kullanın tetradox yerine etken madde aynı ama mideye yan etkisi daha az
2 kutu monodoks 2 kutu azitro aldım. Bunlar kız arkadaşımda çıkan uroplazma için duyarlı olanlardi. Kız arkadaşıma 1 kutu rulid yazılmıştı ben ona tetradox+azitro+rulid kullandirdim. Korunmasız ilişkiye kesinlikle girmiyorum. Bana gelince hali hazırda prostat ile uğraşıyorum üzerine uroplazma çıkınca yeni patojen prostata geçmesin diye bende aynı ilaclari kullandım. Sırası ile monodoks azitro, ara vermeden tekrar monodoks azitro. Pek bir faydası olmadı açıkçası, tetradoxa direnç durumu varmı bilmiyorum. 3 defa üretra içine pamuklu çubuk, 4 defa idrardan, 1 kez semen 1 kez de prostat sıvısından uroplazma testi yaptırdım sonuçlar temiz. Ayrıca idrar+sürüntü ve yine prostat sıvısından PCR yapıldı. Uroplazma yerine enterekok çıktı. O yüzden mecbur ampirik tedavi yapacağım.
ben klaritromisinle temizlemiştim uroplasmayı makrolidlerin çoğu etkili uroplasmada eritromisin klindamisin vb
Kaç hafta kullandınız
kolcak

Mesaj gönderen kolcak »

Valeri yazdı:
kolcak yazdı:Aveloks boşuna kullanmayın.
Benim bildiğim avelox etkili uroplaazma için. Ayrıca eş tedavisi yapıldı onun kültür sonucu temiz
Kronik prostatit te uzun süre tedavi gerekir.
Aveloks iki haftalık tedavi yetersiz kalır.
Uzun süre kullanamazsınız ayrıca kalıcı yan etkileri olabilir.
Aveloks diğer kinolonlara göre 3 misli aha ağır yan etki riski vardır.
Furkanal

Mesaj gönderen Furkanal »

Benim actigim basligi bilirsin. Hala bu ilaclari kullanmayi dusunenleri saygiyla karsiliyorum. Ancak bu ilaclar vucutta birikir. Bu bilimsel bir bilgi. 6 ay kullanirsin hicbir sey yapmaz, 6 ay 1. Gunde mitokondrial DNA’n patlagi verir. Benim aylar sonra kullandigim Avelox’da patlamisti tum tendonlar. Antibiyotigin kalici gecirme ihtimali yuzde 1 lerle olculecek prostatitte hadi 10 olsun, boyle bir hastalikta kendiniz icin Kinolon’dan kacinin bari.
orhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen orhan »

Furkanal yazdı:Benim actigim basligi bilirsin. Hala bu ilaclari kullanmayi dusunenleri saygiyla karsiliyorum. Ancak bu ilaclar vucutta birikir. Bu bilimsel bir bilgi. 6 ay kullanirsin hicbir sey yapmaz, 6 ay 1. Gunde mitokondrial DNA’n patlagi verir. Benim aylar sonra kullandigim Avelox’da patlamisti tum tendonlar. Antibiyotigin kalici gecirme ihtimali yuzde 1 lerle olculecek prostatitte hadi 10 olsun, boyle bir hastalikta kendiniz icin Kinolon’dan kacinin bari.
Selam herkese geçmiş olsun
Prostata enfeksiyon yoksa agri sizi icin ne olur antibiyotik kullanmayin bu hatayi yapanlardan biriyim tavanik belli araliklarla yaklasik 12 kutu kullandim son vuruşu avelokla yaptim yaklasik 3 yildir hic bir antibiyotik almiyorum daha eklem agrilarim bu sene duzelmeye başladı antibiyotik vucuta atılmış atom bombasidir kullanmak zorunda olanlarda biraz kilon grubundan uzak durun derim selamlar
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

sianure yazdı:belki de ureoplazma sizde hic yok, kesin var diyerek ilac kullanmak yerine bence de microgendx e semen ornegi gonderin ne var ne yok ciksin ona gore yolunuza bakarsiniz
Şu an onun için para ayıramıyorum maalesef, ayrıca semen mi yoksa p.sivisi mı göndermek daha mantıklı ona karar vermedim
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Urologe yazdı:Vay arkadaş millet mikrobiyoloji ve enfeksiyon uzmanı olmuş. Bu ilgiyi coronaya da yönlendirin de bitirin şu pandemiyi. Bu arada en önemli nokta sizde idrarda yanma, batma, acıma, acil idrara çıkma hissi şikayeti var mı? Eğer varsa tedavi alın yksa olmasın diye bir tedavi yaklaşımı yok. Bu arada uzunnnnn tedaviler sonrası pcrda üreyen artık urememus olabilir fakat bu sürede ne kadar faydalı mikroorganizma varsa onları da yok ettiniz. Geçmiş olsun.....
Hocam şimdi idrarda yanma ilk zamanlar vardı şu an yok. Üretra çıkış yeri kabarık duruyor ve idrarda acı bir koku var. Bakteri belki prostata geçmemiştir 2 ay oldu henüz. Kültürlerde üreme yok. Sizin tavsiyeniz nedir bu konuda ? Uroplazma için 2 haftalık avelox uygun olur mu ?
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Urologe yazdı:Bence tedaviye gerek yok, bol su iç, idrarını tutma kabız kalma diğer öneriler için kitabı oku
:) Teşekkürler fakat sormak istedigim uroplazma için en etkili ilaç avelox diye duydum, doğru mudur ?