GENTA İLE AĞRI İLIŞKİSİ

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Ordu52
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

GENTA İLE AĞRI İLIŞKİSİ

Mesaj gönderen Ordu52 »

Arkadaslar herkese meraba ben iki gundur genta aliyorum ama genta bende prostattaki sanciyi ve perine bolgesi agrisini arttiriyor. Bu iyiyemi yoksa kotuyemi yormak lazim. Buna ben anlam veremedim. Normal antibiyotikler aldim bu durum olmuyo ama nezaman genta kullansam bunu yasiyorum. Bunun sebebi ne olabilir bunu yasayan oldumu. Bunu nasil degerlendirmem lazim. Bu iyi bir durum olabilirmi bakteriyle mucadele gibi. Kadir abi bu konuda bilgin varsa özelliklesenden bir cvp bekliyorum. Tabi diger arkadaslardanda.
therealpatient

Re: GENTA İLE AĞRI İLIŞKİSİ

Mesaj gönderen therealpatient »

Bakteriniz genta dirençli olabilir. Bu durumda antibiyotik flora dengesine zarar vererek şikayetlerinizi arttırabilir.
Ordu52

Mesaj gönderen Ordu52 »

therealpatient yazdı:Bakteriniz genta dirençli olabilir. Bu durumda antibiyotik flora dengesine zarar vererek şikayetlerinizi arttırabilir.
Yani sizin bu mesajinizdan genta zararli birakmam gerekli sanirim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Ordu52 yazdı:Arkadaslar herkese meraba ben iki gundur genta aliyorum ama genta bende prostattaki sanciyi ve perine bolgesi agrisini arttiriyor. Bu iyiyemi yoksa kotuyemi yormak lazim. Buna ben anlam veremedim. Normal antibiyotikler aldim bu durum olmuyo ama nezaman genta kullansam bunu yasiyorum. Bunun sebebi ne olabilir bunu yasayan oldumu. Bunu nasil degerlendirmem lazim. Bu iyi bir durum olabilirmi bakteriyle mucadele gibi. Kadir abi bu konuda bilgin varsa özelliklesenden bir cvp bekliyorum. Tabi diger arkadaslardanda.
Bazi makalelerde sizin dediginiz teze vurgu yapilmis fakat tam olarak kanitlanmis degil. Ancak prostat sivisi lokosit azalmasi varsa yada kandaki prokalsitonin seviyesinde azalma varsa antibiyotigin ise yaradigini anlayabiliriz.
Ordu52

Mesaj gönderen Ordu52 »

kadir yazdı:
Ordu52 yazdı:Arkadaslar herkese meraba ben iki gundur genta aliyorum ama genta bende prostattaki sanciyi ve perine bolgesi agrisini arttiriyor. Bu iyiyemi yoksa kotuyemi yormak lazim. Buna ben anlam veremedim. Normal antibiyotikler aldim bu durum olmuyo ama nezaman genta kullansam bunu yasiyorum. Bunun sebebi ne olabilir bunu yasayan oldumu. Bunu nasil degerlendirmem lazim. Bu iyi bir durum olabilirmi bakteriyle mucadele gibi. Kadir abi bu konuda bilgin varsa özelliklesenden bir cvp bekliyorum. Tabi diger arkadaslardanda.
Bazi makalelerde sizin dediginiz teze vurgu yapilmis fakat tam olarak kanitlanmis degil. Ancak prostat sivisi lokosit azalmasi varsa yada kandaki prokalsitonin seviyesinde azalma varsa antibiyotigin ise yaradigini anlayabiliriz.
Lokosit gentayi daha once aldigimda 15 20 den 7 8 ze dusmustu ama bu sekil agrim artmamisti termodan 1 ay sonra kullanmis olmamin etkisi olabilirmi diyede dusunuyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Gentanin iceriginde sodyum hidroksit gibi asidik kimyasallar var..siz daha yeni termo islemi oldunuz..doku henuz iyilesmedi bu yuzden agrilariniz olabilir.
Ordu52

Mesaj gönderen Ordu52 »

kadir yazdı:Gentanin iceriginde sodyum hidroksit gibi asidik kimyasallar var..siz daha yeni termo islemi oldunuz..doku henuz iyilesmedi bu yuzden agrilariniz olabilir.
Birakiyorum abi zaten iki tane aldim insallah zarar vermemisimdir
Ordu52

Mesaj gönderen Ordu52 »

Termo olali 1 ay oldu
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ordu52 yazdı:Termo olali 1 ay oldu
Termo oldunuz peki neden antibiyotik kullaniyorsunuz?
Ordu52

Mesaj gönderen Ordu52 »

kadir yazdı:
Agrilarim son bir hafta cok artti akupunturmu neden bilemedim lokosit artimindan suphelendim dusurmek amacli kullanmak istedim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ordu52 yazdı:
kadir yazdı:
Agrilarim son bir hafta cok artti akupunturmu neden bilemedim lokosit artimindan suphelendim dusurmek amacli kullanmak istedim
Lokosit ve kultur sonucuna gore anti kullanmani öneririm. Tahlil yaptirmadan anti kullanmak dogru degil.
Ordu52

Mesaj gönderen Ordu52 »

kadir yazdı:
Ordu52 yazdı:
kadir yazdı: Termo oldunuz peki neden antibiyotik kullaniyorsunuz?
Lokosit ve kultur sonucuna gore anti kullanmani öneririm. Tahlil yaptirmadan anti kullanmak dogru degil.
Saolasin abi öyle yapicam artik