Aynı Antibiyotiği kullanmak daha mı iyi?

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Zagros

Aynı Antibiyotiği kullanmak daha mı iyi?

Mesaj gönderen Zagros »

Arkadaşlar tedavim için birtek duyarlı olan bactrim forte kullanıyorum 2 kutu şuanlık duruma göre 3.kutuyu yazdırcam ayriyetten testte avelox klaritromisin gibi antibiyotiklerde duyarlı sizce birtek bactrimden mi gitmeliyim yola? Mantıklı olanı nedir
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Aynı Antibiyotiği kullanmak daha mı iyi?

Mesaj gönderen Hergele »

Zagros yazdı:Arkadaşlar tedavim için birtek duyarlı olan bactrim forte kullanıyorum 2 kutu şuanlık duruma göre 3.kutuyu yazdırcam ayriyetten testte avelox klaritromisin gibi antibiyotiklerde duyarlı sizce birtek bactrimden mi gitmeliyim yola? Mantıklı olanı nedir
Hocam benden tavsiye hiç bir ilacı bir iki kutu kullanıp bırakma ben her antibiyotiği 2 3 kutu kullandım doktorlar öyle yazıyordu şimdi enterokok var. Baktrim genta tetra cipro tavanic ve bilimum ampisilin cinsi antibiyotik hiç bir işe yaramıyor.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Zagros

Mesaj gönderen Zagros »

Hergele yazdı:
Zagros yazdı:Arkadaşlar tedavim için birtek duyarlı olan bactrim forte kullanıyorum 2 kutu şuanlık duruma göre 3.kutuyu yazdırcam ayriyetten testte avelox klaritromisin gibi antibiyotiklerde duyarlı sizce birtek bactrimden mi gitmeliyim yola? Mantıklı olanı nedir
Hocam benden tavsiye hiç bir ilacı bir iki kutu kullanıp bırakma ben her antibiyotiği 2 3 kutu kullandım doktorlar öyle yazıyordu şimdi enterokok var. Baktrim genta tetra cipro tavanic ve bilimum ampisilin cinsi antibiyotik hiç bir işe yaramıyor.
2. Kutuda tam geçmezse 3. Kutuya başlıycam 6 7 haftaya tamamlıycam bactrimle eğer staphylococcus epidermidis s.haemolytcus ölebiliyorsa avelox vb kullanıp boş direnç kazandırmaya gerek yoktur değilmi? başkan
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Kardesim mantikli olani sana iyi gelen antiyi kullanmandir. Duyarlilik raporuna gore kullanipta fayda etmediyse tahlillerde bir yanlislik vardir. Fayda etmeyen antibiyotigide surekli kullanmayin.Bakterilerin mutasyona ugrayip direnc kazandiginida unutmayin. Kisacasi antibiogramdan cok ama cok eminseniz kullanin.
Zagros

Mesaj gönderen Zagros »

kadir yazdı:
Kardesim mantikli olani sana iyi gelen antiyi kullanmandir. Duyarlilik raporuna gore kullanipta fayda etmediyse tahlillerde bir yanlislik vardir. Fayda etmeyen antibiyotigide surekli kullanmayin.Bakterilerin mutasyona ugrayip direnc kazandiginida unutmayin. Kisacasi antibiogramdan cok ama cok eminseniz kullanin.
Tamam kadir abi teşekkürler
akrepp
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen akrepp »

Hergele yazdı:
Çoğu antibiyotikler vucudumuza önceden beri direnç kazanıyor. Geçmişten bu yana kullanılan antibiyotikler, yeni geliştirilmiş bir antibiyotik yok. Olsa belki bakteriler üzerinde daha etkili olabilir. Bakteriler, mantarlar, akıllı canlılar.
akrepp
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen akrepp »

Bu yüzden bakteriler üzerinde etkili olan doğal antioksidan, antibakteriyel, antifungal, antiinflamatuar besinleri vucudumuza almamız gerekli.