Toviaz 8mg , kabizlik ve gaz sorunu

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Ahbikurtulsam25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Toviaz 8mg , kabizlik ve gaz sorunu

Mesaj gönderen Ahbikurtulsam25 »

3aydir toviaz 8 mg kullanıyorum.Gaz sorunu özellikle akşamları ve kabizlik oluştu.birakirsam düzelir mi.lutfen yardım zor durumdayim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Toviaz 8mg , kabizlik ve gaz sorunu

Mesaj gönderen kadir »

Ahbikurtulsam25 yazdı:3aydir toviaz 8 mg kullanıyorum.Gaz sorunu özellikle akşamları ve kabizlik oluştu.birakirsam düzelir mi.lutfen yardım zor durumdayim.
SIMFLAT film tablet kullanabilirsin bu semptomlar icin tabii dr tavsiyesi ile.
Ahbikurtulsam25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Ahbikurtulsam25 »

kadir yazdı:
Ahbikurtulsam25 yazdı:3aydir toviaz 8 mg kullanıyorum.Gaz sorunu özellikle akşamları ve kabizlik oluştu.birakirsam düzelir mi.lutfen yardım zor durumdayim.
SIMFLAT film tablet kullanabilirsin bu semptomlar icin tabii dr tavsiyesi ile.
Sağolasın kadir abi. Sen olmasan ne bu siteyi bulurduk ne de bu illetten kurtulurduk.Allah razı olsun senden.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Rica ederim. Sende sagol kardeşim..
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen prosta50 »

Kadir bey bende de akşam yemeğinden sonra şişkinlik oluyor hatta bu sıkıntı mesaneye doğru ağrı yapıyor. İdrar açık oluyor ama şişkinlik mesane kasına baskı yapıyor sanırım idrarı yaparken huzursuz oluyorum. Simflat bu durumu rahatlatacak bir ilaç mı. Prostat büyümesinde ve işemede bir sorun yaparmı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

prosta50 yazdı:Kadir bey bende de akşam yemeğinden sonra şişkinlik oluyor hatta bu sıkıntı mesaneye doğru ağrı yapıyor. İdrar açık oluyor ama şişkinlik mesane kasına baskı yapıyor sanırım idrarı yaparken huzursuz oluyorum. Simflat bu durumu rahatlatacak bir ilaç mı. Prostat büyümesinde ve işemede bir sorun yaparmı
Ben kullandim bende rahatlama yapmisti. Prospektuste prostat Bph prostat büyümesi varsa dikkatli kullanilmali diye bir yazı var sadece. İseme yönünden bir problem yasamadim.
prosta50

Tşk ederim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

prosta50 yazdı:Tşk ederim
Rica ederim.
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

eğer kabızlığı toviaz ın yaptığını düşünüyorsanız ve yan etkileri içerisinde varsa mictonorm, detrusitol, kinzy gibi diğer aktif mesane ilaçlarını deneyebilirsiniz. Doktorunuza söylediğinizde uygun gördüğü birini yazacaktır. Simflatın diğer ilaçlarla çok etkileşimi vardır. Kullandığınız başka ilaçlar varsa dikkatli olun. Reçeteleri okumanızı tavsiye ederim her daim. simflat spazm gidericidir. Aslında kabızlığı bir bardak suya belli bir ölçek dahilinde karıştırıp içebileceğiniz magnesie calcinee toz magnezyum ile de halledebilirsiniz. Nasıl kullanılacağı reçetesinde yazar ve eczaneden reçetesiz olarak alınabilir. Geçmiş olsun.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

SIMFLAT
ENDİKASYON BİLGİSİ:

İlacın etken maddesi Otilonyum bromür ve Simetikon‘ dur. SIMFLAT Film Tablet, sindirim sisteminin düz kasları üzerinde etki göstererek spazmları (kasılmaları) giderir, sindirim kanalının aşırı motilitesini (hareket bozukluğunu) düzenler ve mide-bağırsak kanalındaki gaz kabarcıklarını dağıtıcı etkisiyle gazın oluşumunu önleyerek  şişkinliği (gazı) giderir. SIMFLAT, karında şişlik, baskı veya gerginlik hissi, bulantı, karın ağrısı, kabızlık, ishal, acil tuvalet ihtiyacı gibi belirtilerle karakterize  İrritabl Bağırsak Sendromu tedavisinde ve aşırı gaza bağlı ağrılı bağırsak spazmları, şişkinlik ve hareket bozukluğu ile karakterize  diğer sindirim sistemi şikayetlerinin rahatlatılması için kullanılır.
Kardeşim ben kullandim çok fayda gördüm.. bakin yukarda endikasyon bilgileri var. Burada yazılan seyler tecrube ile sabittir. Endikasyon bilgilerinde kabizlikta var. Fakat şu var, bana iyi gelen size iyi gelmeyebilir. Onuda belirtmis olayim.
prosta50

Tavsiye edilen bir ilaç