Antifungal vs Probiyotik

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
orhanm
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Antifungal vs Probiyotik

Mesaj gönderen orhanm »

Merhabalar arkadaşlar,
Candida için antifungal kullanmak şart mıdır? Yan etkileri oldukça fazla ve bu kadar antibiyotikten sonra bir de antifungalle vücudu bozmak istemiyorum. Etkileri antibiyotikten de fena. Probiyotik takviyeleri candida mantarını yok eder mi? Kültür testinde çıktı candida. Antifungal kullanmak şart mıdır, yoksa düzenli bir probiyotik takviyeyle bu iş halledilebilir mi? Şimdiden teşekkürler.
Hergele

Re: Antifungal vs Probiyotik

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam diyet ile beraber yaparsanız yetebilir ancak sadece probiyotik yetersiz gelir muhtemelen. Bir de candida kültürünü neyden yaptınız semen mi prostat sıvısı mı? Dilinizde beyazlık vs var mı?
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
orhanm

Mesaj gönderen orhanm »

Hergele yazdı:Hocam diyet ile beraber yaparsanız yetebilir ancak sadece probiyotik yetersiz gelir muhtemelen. Bir de candida kültürünü neyden yaptınız semen mi prostat sıvısı mı? Dilinizde beyazlık vs var mı?
Hocam prostat sıvısında çıkmadı sperm kültüründe bir kez çıktı ikinci kez çıkmadı. Zaten kültürde zor saptanıyormuş şansıma çıktı. Herhangi bir beyazlık vs. yok.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Anladım hocam. Kültürde yakaladıysanız iyi. Eğer sonuç alamazsanız pcr ile de bakarsınız. Candida sağlam diyet ister biraz zorlu ama probiyotikle desteklerseniz sonuç alırsınız ben de şüphelenmiştim candidadan ama kültürde çıkmadı. Benim semende siyah karınca büyüklüğünde parçalar çıkmıştı candida olduğunu söyleyen arkadaşlar vardı ama kültürde yakalayamadım.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
orhanm

Mesaj gönderen orhanm »

Hergele yazdı:Anladım hocam. Kültürde yakaladıysanız iyi. Eğer sonuç alamazsanız pcr ile de bakarsınız. Candida sağlam diyet ister biraz zorlu ama probiyotikle desteklerseniz sonuç alırsınız ben de şüphelenmiştim candidadan ama kültürde çıkmadı. Benim semende siyah karınca büyüklüğünde parçalar çıkmıştı candida olduğunu söyleyen arkadaşlar vardı ama kültürde yakalayamadım.
Anladım Hocam geçmiş olsun. Siz antifungal kullandınız mı?
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

orhanm yazdı:
Hergele yazdı:Anladım hocam. Kültürde yakaladıysanız iyi. Eğer sonuç alamazsanız pcr ile de bakarsınız. Candida sağlam diyet ister biraz zorlu ama probiyotikle desteklerseniz sonuç alırsınız ben de şüphelenmiştim candidadan ama kültürde çıkmadı. Benim semende siyah karınca büyüklüğünde parçalar çıkmıştı candida olduğunu söyleyen arkadaşlar vardı ama kültürde yakalayamadım.
Anladım Hocam geçmiş olsun. Siz antifungal kullandınız mı?
Emin olamadığım için kullanmadım hocam. Teşekkür ederim .
ecan3904

Mesaj gönderen ecan3904 »

bu candidayı kesin nasıl yakalayabiliriz
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Pcr de yakalanır bende yaptırcam
purology
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen purology »

Su video isinize cok yaracaktir. Maalesef antibiyotikler bagirsaklari da zamanla mahvettigi icin bir kisirdonguye giriyoruz orda.

https://youtu.be/O8kywWA4rmI
orhanm

Mesaj gönderen orhanm »

Arkadaşlar ben hala Antifungal korkumdan antifungal ilaç almadım. Hata mı yapıyorum?
igozukara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen igozukara »

orhanm yazdı:Arkadaşlar ben hala Antifungal korkumdan antifungal ilaç almadım. Hata mı yapıyorum?
Kardesim antifungal ilac kullanmana gerek yok, antifungal besinler tuketmen yeterli zarari olmaz, elma sirkesi,hindistan cevizi yagi, sarmısak vs. Ayrica kaliteli probiyotik,kefir ve sağlam bir diyet sart, 2-3 ayda toparlarsin. Seker, karbonhidrat ve glutenden uzak durman gerek.