Xatral Konusunda Tavsiyeniz Nedir?

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
hayatzor22
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Xatral Konusunda Tavsiyeniz Nedir?

Mesaj gönderen hayatzor22 »

Arkadaşlar ben epididimit tedavisi görüyorum şimdilik prostatit belirtilerim yok fakat doktor xatral verdi idrar yaparken zorlanma durumum yok tazzik de düşük değil,hem prostatit değilsin diyor hem bu ilacı veriyor kafam çok karıştı,bildiğim kadarıyla prostatit olan arkadaşlar da idrar zorluğu semptomları yoksa bu ilacı kullanmıyor zaten.stresten yada alıskanlıktan basınçlı idrar yapıyor olabilirsin farketmeden dedi.ama ben hiç kasmıyorum kendimi idrar yaparken fikriniz nedir bu konuda?
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Xatral Konusunda Tavsiyeniz Nedir?

Mesaj gönderen prosta50 »

Sizde ne gibi belirtiler var iltihabi bir durum yaşıyormusunuz. Xatral idrar zorluğu için verilen ilaçtır.
hayatzor22

prosta50 yazdı:Sizde ne gibi belirtiler var iltihabi bir durum yaşıyormusunuz. Xatral idrar zorluğu için verilen ilaçtır.
Bende testis ağrısı var sadece sol testis epididim bölgesi ağrıyor epididimit olduğum için,sol testiste iltihap var yani. başka bir belirti yok.idrar akımımda hiçbir değişiklik hissetmedim yıllardır nasılsa gene öyle
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

hayatzor22 yazdı:
prosta50 yazdı:Sizde ne gibi belirtiler var iltihabi bir durum yaşıyormusunuz. Xatral idrar zorluğu için verilen ilaçtır.
Bende testis ağrısı var sadece sol testis epididim bölgesi ağrıyor epididimit olduğum için,sol testiste iltihap var yani. başka bir belirti yok.idrar akımımda hiçbir değişiklik hissetmedim yıllardır nasılsa gene öyle
Xatral idrar zorluğu yaşayanlar için. Bir de bu ilaç hipotansiyon(tansiyon düşüklüğü-göz kararması birden ayağa kalktığında) yapıyor. Idrar yapmada sıkıntı yoksa kullanmayabilirsin sana kalmış.
hayatzor22

duman64 yazdı:
hayatzor22 yazdı:
Xatral idrar zorluğu yaşayanlar için. Bir de bu ilaç hipotansiyon(tansiyon düşüklüğü-göz kararması birden ayağa kalktığında) yapıyor. Idrar yapmada sıkıntı yoksa kullanmayabilirsin sana kalmış.
İdrar yapmada yıllardır nasılsam gene aynıyım anlayamadım ki,prostatit miyim diyorum hayır epididimitsin sen diyor,sadece idrar yaparken kendini kasıyorsan testise idrar kaçıyor olabilir bu durumda iltihap yapar testiste,kaslarını gevşetsin diye veriyorum dedi ama ben hiç kasmıyorum kendimi napsam bilemedim
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

hayatzor22 yazdı:
duman64 yazdı:
hayatzor22 yazdı: Bende testis ağrısı var sadece sol testis epididim bölgesi ağrıyor epididimit olduğum için,sol testiste iltihap var yani. başka bir belirti yok.idrar akımımda hiçbir değişiklik hissetmedim yıllardır nasılsa gene öyle
İdrar yapmada yıllardır nasılsam gene aynıyım anlayamadım ki,prostatit miyim diyorum hayır epididimitsin sen diyor,sadece idrar yaparken kendini kasıyorsan testise idrar kaçıyor olabilir bu durumda iltihap yapar testiste,kaslarını gevşetsin diye veriyorum dedi ama ben hiç kasmıyorum kendimi napsam bilemedim
Testise idrar kaçtığını ilk defa duyuyorum. Prostat büyümesi ölü idrarını zar-zor yapan bir çok insan var. O zaman bunların hepsi bırak epedemiti prostatit olması lazım. Hanı kim olmuş prostatit? Ben urodinami testinden kaptım. Bir çok arkadaşımız cinsel yoldan kapmış. Ben de anlamadım. Demek ki doktorun bir bildiği var. Bunlar prostatiti bilmiyorlar ya da bilmek istemiyorlar. Belki epidemiti biliyorlardır.
hayatzor22

duman64 yazdı:
hayatzor22 yazdı:
duman64 yazdı: Xatral idrar zorluğu yaşayanlar için. Bir de bu ilaç hipotansiyon(tansiyon düşüklüğü-göz kararması birden ayağa kalktığında) yapıyor. Idrar yapmada sıkıntı yoksa kullanmayabilirsin sana kalmış.
Testise idrar kaçtığını ilk defa duyuyorum. Prostat büyümesi ölü idrarını zar-zor yapan bir çok insan var. O zaman bunların hepsi bırak epedemiti prostatit olması lazım. Hanı kim olmuş prostatit? Ben urodinami testinden kaptım. Bir çok arkadaşımız cinsel yoldan kapmış. Ben de anlamadım. Demek ki doktorun bir bildiği var. Bunlar prostatiti bilmiyorlar ya da bilmek istemiyorlar. Belki epidemiti biliyorlardır.
Epididimiti biliyorlar ama orda da durum karışık,prostatitle birlikte gelişir çoğu zaman diyorlar da doktor sitesine bakıyorum epididimit olan bir sürü insan var,hiçbiri prostatit değil,kronik epididimit olanlar bile prostatit değil,burada söyledikleri sözler çürüyor.sizin de dediğiniz gibi prostatit olup idrar akımında sorun yaşayanların çoğunun epididimit olması lazım o zaman ama gördüğüm kadarıyla çok nadir
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

hayatzor22 yazdı:Arkadaşlar ben epididimit tedavisi görüyorum şimdilik prostatit belirtilerim yok fakat doktor xatral verdi idrar yaparken zorlanma durumum yok tazzik de düşük değil,hem prostatit değilsin diyor hem bu ilacı veriyor kafam çok karıştı,bildiğim kadarıyla prostatit olan arkadaşlar da idrar zorluğu semptomları yoksa bu ilacı kullanmıyor zaten.stresten yada alıskanlıktan basınçlı idrar yapıyor olabilirsin farketmeden dedi.ama ben hiç kasmıyorum kendimi idrar yaparken fikriniz nedir bu konuda?
Işeme semptomlariniz yoksa, xatral kullanmanizi öneren drunuza sormanızı öneririm. Sanırim bir yanlışlık var.
hayatzor22

kadir yazdı:
hayatzor22 yazdı:Arkadaşlar ben epididimit tedavisi görüyorum şimdilik prostatit belirtilerim yok fakat doktor xatral verdi idrar yaparken zorlanma durumum yok tazzik de düşük değil,hem prostatit değilsin diyor hem bu ilacı veriyor kafam çok karıştı,bildiğim kadarıyla prostatit olan arkadaşlar da idrar zorluğu semptomları yoksa bu ilacı kullanmıyor zaten.stresten yada alıskanlıktan basınçlı idrar yapıyor olabilirsin farketmeden dedi.ama ben hiç kasmıyorum kendimi idrar yaparken fikriniz nedir bu konuda?
Işeme semptomlariniz yoksa, xatral kullanmanizi öneren drunuza sormanızı öneririm. Sanırim bir yanlışlık var.
Abi söyledim işeme semptomum olmadığını,ama sen fark etmemişsindir belki dedi,yani kendimi kasmadığım gibi tazzik de yıllardır bildiğim gibi,ayakta işerken falan ileriye işiyorum yani herkeste ne kadar uzağa gidiyor bilmiyorum ama.öyle gece cişe falan da kalkmıyorum.söyledim sen farkedememiş olabilirsin dedi anlayamıyorum zaten prostatit değilsin diyor,işerken kendini kasarsan falan testise kaçarmış idrar iltihap yaparmış,ne yapacağımı şaşırdım abi sol epididim ağrısından başka semptomum yok.İğne istedim ısrarla 5 desefin yazdı yarın başlayacağım.